Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
14.08.2009 N 475

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 вересня 2009 р. за N 832/16848

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів
Національного банку України

Відповідно до пунктів 8 та 14 статті 7, пунктів 1 і 3 частини другої статті 44, статті 56 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ), статті 73 Закону України "Про банки і банківську діяльність" ( 2121-14 ), статті 11 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", а також з метою вдосконалення нормативно-правових актів Національного банку України Правління Національного банку України постановляє:

1. Затвердити Зміни до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 N 369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.09.2001 за N 845/6036 (зі змінами), що додаються.

2. Абзац другий пункту 3 постанови Правління Національного банку України від 12.08.2005 N 290 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України та встановлення лімітів відкритої валютної позиції банку", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.08.2005 за N 946/11226 (зі змінами), виключити.

3. Затвердити Зміни до Положення про порядок встановлення Національним банком України лімітів відкритої валютної позиції в безготівковій та готівковій формах та контроль за їх дотриманням уповноваженими банками, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 12.08.2005 N 290, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.08.2005 за N 946/11226 (зі змінами), що додаються.

4. Департаменту валютного регулювання (О.А.Щербакова) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України і банків України для використання в роботі.

5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Дирекцію з банківського регулювання та нагляду (В.В.Пасічник) і начальників територіальних управлінь Національного банку України.

6. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

В.о. Голови А.В.Шаповалов

Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
14.08.2009 N 475

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 вересня 2009 р. за N 832/16848

Зміни
до Положення про застосування Національним
банком України заходів впливу за порушення
банківського законодавства

1. У розділі II:

1.1. Пункт 1.2 глави 1 доповнити новим підпунктом "з" такого змісту:

"з) усунення порушення банком значення ліміту загальної довгої валютної позиції банку (Л13-1)/ліміту загальної короткої валютної позиції банку (Л13-2)".

У зв'язку з цим підпункт "з" уважати підпунктом "и".

1.2. У главі 2:

у пункті 2.1 після слів "інших кредиторів банку" доповнити словами "або допустив порушення значення ліміту загальної довгої валютної позиції банку (Л13-1)/ліміту загальної короткої валютної позиції банку (Л13-2) два та більше місяців поспіль";

у пункті 2.2:

пункт після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту:

"Якщо банк допустив порушення значення ліміту загальної довгої валютної позиції банку (Л13-1)/ліміту загальної короткої валютної позиції банку (Л13-2) два місяці поспіль, то він зобов'язаний протягом тижня подати Національному банку план заходів щодо порядку та строків усунення допущеного порушення для укладання письмової угоди про його виконання".

У зв'язку з цим абзаци третій - шостий уважати відповідно абзацами четвертим - сьомим;

абзац п'ятий доповнити словами "а у випадку порушення значення ліміту загальної довгої валютної позиції банку (Л13-1)/ліміту загальної короткої валютної позиції банку (Л13-2) також із урахуванням пропозицій Департаменту валютного регулювання";

пункт 2.3 доповнити новим абзацом такого змісту:

"У разі укладення письмової угоди з банком для усунення порушення значення ліміту загальної довгої валютної позиції банку (Л13-1) прийняті банком у письмовій угоді зобов'язання мають уключати, зокрема, зобов'язання банку не здійснювати купівлю у Національного банку іноземної валюти під час здійснення валютних інтервенцій Національного банку на міжбанківському валютному ринку України, за виключенням цільових валютних аукціонів з продажу іноземної валюти для забезпечення виконання клієнтами банка - фізичними особами зобов'язань за отриманими ними кредитами в іноземній валюті".

2. У розділі III:

2.1. У пункті 5.2 глави 5:

абзац шостий викласти в такій редакції:

"порушення банком значення ліміту загальної довгої валютної позиції банку (Л13-1)/ліміту загальної короткої валютної позиції банку (Л13-2), контроль за дотриманням якого здійснюється на підставі середньоарифметичної величини відповідної загальної відкритої валютної позиції за звітний період, два та більше звітних періоди протягом календарного року";

пункт після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:

"щоденного порушення банком значення ліміту загальної довгої валютної позиції банку (Л13-1)/ліміту загальної короткої валютної позиції банку (Л13-2) десять та більше разів протягом місяця у разі набрання чинності рішенням Національного банку щодо встановлення щоденного контролю за дотриманням банком значення відповідного ліміту".

У зв'язку з цим абзаци сьомий - двадцять сьомий уважати відповідно абзацами восьмим - двадцять восьмим;

абзац двадцять восьмий замінити п'ятьма новими абзацами такого змісту:

"У разі порушення банком значення ліміту загальної довгої валютної позиції банку (Л13-1)/ліміту загальної короткої валютної позиції банку (Л13-2), яке передбачено абзацами шостим або сьомим цього пункту, Національний банк має право прийняти рішення щодо зупинення/обмеження окремих видів операцій банку у вигляді встановлення однієї з таких вимог:

встановлення для банку зменшеного до 5 процентних пунктів значення відповідного ліміту на строк до шести місяців;

зупинення/обмеження здійснення окремих операцій з валютними цінностями;

припинення здійснення окремих операцій з валютними цінностями та припинення дії письмового дозволу Національного банку на здійснення таких операцій.

Після прийняття Комісією Національного банку рішення про зупинення/обмеження окремих видів операцій банку у випадку порушення банком значення ліміту загальної довгої валютної позиції банку (Л13-1) Національний банк окремим розпорядженням призупиняє проведення відповідних операцій з банком на міжбанківському валютному ринку України на строк до закінчення строку дії відповідного рішення про зупинення/обмеження операцій".

2.2. У главі 7:

в абзаці одинадцятому пункту 7.1 літеру та цифри "Л13" виключити;

у пункті 7.12:

абзац перший викласти в такій редакції:

"7.12. Штраф за порушення банком значення ліміту загальної довгої валютної позиції банку (Л13-1)/ліміту загальної короткої валютної позиції банку (Л13-2) накладається на банк у розмірі від 10 тисяч гривень до одного відсотка від суми зареєстрованого статутного фонду банку адекватно допущеному порушенню (окремо за кожним лімітом)";

пункт після абзацу першого доповнити трьома новими абзацами такого змісту:

"Одним порушенням уважається:

у випадку, передбаченому абзацом шостим пункту 5.2 глави 5 цього розділу, допущене у звітному місяці порушення значення відповідного ліміту, що розраховується на підставі середньоарифметичної величини відповідної загальної відкритої валютної позиції за звітний період;

у випадку, передбаченому абзацом сьомим пункту 5.2 глави 5 цього розділу, допущене щоденне порушення значення відповідного ліміту".

У зв'язку з цим абзаци другий і третій уважати відповідно абзацами п'ятим і шостим;

в абзацах п'ятому і шостому літеру та цифри "Л13" виключити;

пункт 7.18 доповнити підпунктом "д" такого змісту:

"д) якщо накладання штрафів не вплинуло на усунення банком порушення ліміту загальної довгої валютної позиції банку (Л13-1)/ліміту загальної короткої валютної позиції банку (Л13-2) та якщо такі порушення відбуваються неодноразово протягом календарного року, а саме:

ліміт загальної довгої валютної позиції банку (Л13-1)/ліміт загальної короткої валютної позиції банку (Л13-2), контроль за дотриманням значення якого здійснюється на підставі середньоарифметичної величини відповідної загальної відкритої валютної позиції за звітний період, порушується протягом двох місяців поспіль або шість разів протягом календарного року;

ліміт загальної довгої валютної позиції банку (Л13-1)/ліміт загальної короткої валютної позиції банку (Л13-2) у разі встановлення щоденного контролю за дотриманням банком значення відповідного ліміту порушується щодня протягом місяця або через певний проміжок часу протягом чотирьох місяців".

Директор Департаменту нормативно-методологічного
забезпечення банківського регулювання та нагляду Н.В.Іваненко

Директор Департаменту валютного регулювання О.А.Щербакова

Погоджено:

Перший заступник Голови Національного банку України А.В.Шаповалов