МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
02.04.2009 N 304

Про рішення щодо скарги закритого акціонерного
товариства "Будівельна компанія "Приоритет"

Відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (зі змінами) (далі - Положення), наказу Міністерства економіки України від 30.01.2009 N 65 "Про затвердження Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.03.2009 за N 222/16238) наказую:

1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги закритого акціонерного товариства "Будівельна компанія "Приоритет" стосовно організації та здійснення Управлінням житлово-комунального господарства Дніпропетровської обласної державної адміністрації процедури закупівлі за державні кошти робіт, а саме: "Очисні споруди локальні з повним циклом очищення ДОККЛПО "Фтизіатрія" по вул. Бехтєрєва, 12-в, м. Дніпропетровськ - реконструкція" (згідно з оголошенням N 03815 (БУД) в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" N 6 (342) від 09.02.2009), що додається.

2. Відмовити закритому акціонерному товариству "Будівельна компанія "Приоритет" у задоволенні скарги.

3. Управлінню житлово-комунального господарства Дніпропетровської обласної державної адміністрації продовжити процедуру закупівлі відповідно до вимог законодавства з урахуванням затвердженого висновку.

4. Департаменту державних закупівель довести цей наказ до відома закритого акціонерного товариства "Будівельна компанія "Приоритет", Управління житлово-комунального господарства Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Державного казначейства протягом п'яти робочих днів з дня його прийняття.

Міністр економіки України Б.М.Данилишин

Затверджено
Наказ Міністерства
економіки України
02.04.2009 N 304

Висновок
щодо розгляду скарги закритого акціонерного
товариства "Будівельна компанія "Приоритет"
стосовно організації та здійснення Управлінням
житлово-комунального господарства Дніпропетровської
обласної державної адміністрації процедури
закупівлі за державні кошти робіт, а саме:
"Очисні споруди локальні з повним циклом очищення
ДОККЛПО "Фтизіатрія" по вул. Бехтєрєва, 12-в,
м. Дніпропетровськ - реконструкція"

За результатом розгляду скарги закритого акціонерного товариства "Будівельна компанія "Приоритет" від 05.03.2009 N 076 (далі - Скаржник) стосовно організації та здійснення Управлінням житлово-комунального господарства Дніпропетровської обласної державної адміністрації (далі - Замовник) процедури закупівлі за державні кошти робіт, а саме: "Очисні споруди локальні з повним циклом очищення ДОККЛПО "Фтизіатрія" по вул. Бехтєрєва, 12-в, м. Дніпропетровськ - реконструкція", на підставі наданих Скаржником та Замовником матеріалів та з урахуванням пояснень уповноважених осіб Скаржника, Замовника та учасника-переможця установлено.

Згідно з пунктом 2.2 додатка 2 "Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним та іншим вимогам замовника" (далі - Додаток 2) до тендерної документації на закупівлю робіт: "Очисні споруди локальні з повним циклом очищення ДОККЛПО "Фтизіатрія" по вул. Бехтєрєва, 12-в, м. Дніпропетровськ - реконструкція", затвердженої протоколом засідання тендерного комітету Замовника N 1 від 30.01.2009 (далі - тендерна документація), Замовник вимагав від учасників процедури закупівлі оригінал довідки про те, що підприємство не є банкрутом та не знаходиться на стадії банкрутства. Дана вимога була внесена до тендерної документації протоколом засідання тендерного комітету Замовника N 2 від 24.02.2009, про що Скаржнику було надіслано лист від 24.02.2009 N 05/4-211Т (копії листа та фіскального чека про відправлення додані Замовником до матеріалів), тобто за три робочих дні до закінчення строку подання тендерних пропозицій. Таким чином, дії Замовника стосовно внесення змін до тендерної документації узгоджуються з пунктом 40 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (зі змінами) (далі - Положення), відповідно до якого не пізніше ніж за три робочих дні до закінчення строку подання тендерних пропозицій замовник має право з власної ініціативи чи за результатами запитів осіб, які отримали тендеру документацію, внести зміни до тендерної документації та повідомити про зазначені зміни письмово всіх осіб, яким замовник подав тендерну документацію. Згідно з додатком 1 до протоколу розкриття тендерних пропозицій N 1 від 02.03.2009 усі учасники крім Скаржника, подали в своїх тендерних пропозиціях оригінал довідки про те, що підприємство не є банкрутом та не знаходиться на стадії банкрутства.

Водночас протокол розкриття тендерних пропозицій N 1 від 02.03.2009 (далі - протокол розкриття), форма якого затверджена наказом Мінекономіки від 04.04.2008 N 108 (зареєстровано в Мін'юсті 17.04.2008 за N 326/15017), не містить запису ціни тендерної пропозиції Скаржника. Однак згідно з протоколом розкриття та письмовими поясненнями Замовника, наданими Мінекономіки в листі від 10.03.2009 N 05/2-262, тендерна пропозиція Скаржника не містила в собі листа тендерної пропозиції, який передбачений додатком 3 до тендерної документації "Тендерна форма "Пропозиція" (далі - додаток 3), та в якому безпосередньо вказується ціна тендерної пропозиції і термін виконання робіт, що, в свою чергу, унеможливлює внесення ціни тендерної пропозиції Скаржника до протоколу розкриття.

Таким чином, згідно з протоколом відхилення тендерних пропозицій учасників торгів N 1 від 02.03.2009 тендерну пропозицію Скаржника було відхилено. Відповідно до вищезазначеного протоколу Скаржником не подано наступні документи, передбачені тендерною документацією:

оригінал довідки про те, що підприємство не є банкрутом та не знаходиться на стадії банкрутства (вимога пункту 2.2 додатка 2);

довідка, складена у довільній формі, яка містить відомості про підприємство: реквізити, керівництво, форма власності та юридичний статус, організаційно-правова форма (вимога пункту 6.1 додатка 2);

лист "Тендерна пропозиція" (вимога додатка 3).

Водночас твердження Скаржника про те, що Замовник не дозволив Скаржникові бути присутнім на процедурі розкриття та вилучив з його тендерної пропозиції довідку про відомості підприємства не мають документального підтвердження.

Таким чином, Скаржником не доведено наявності з боку Замовника порушень установленого порядку проведення процедури закупівлі, які вплинули на об'єктивність вибору переможця або призвели до дискримінації Скаржника.

Відповідно до пунктів 89 і 90 Положення ( 921-2008 ), пункту 13 Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого наказом Мінекономіки від 30.01.2009 N 65 (зареєстровано в Мін'юсті 10.03.2009 за N 222/16238), та з урахуванням зазначеного скаргу закритого акціонерного товариства "Будівельна компанія "Приоритет" не задоволено.

Директор департаменту державних закупівель В.А.Новик