МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ІНСТРУКЦІЯ
N 28 від 31.01.96
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 лютого 1996 р. за N 56/1079
Затверджено
наказом Мінстату України
від 31.01.96 N 28
(Інструкція втратила чинність на підставі Наказу
Державної служби статистики України
N 64 від 25.02.2015)
Інструкція
до заповнення державної статистичної звітності за формою
N 1-ТМ (трудова міграція) "Звіт про чисельність та склад
громадян України, які тимчасово працюють за кордоном"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінстату
N 163 від 30.05.96 )
Звіт за формою N 1-ТМ (трудова міграція) складається 2 рази на рік: за І півріччя (січень-червень) та в цілому за рік (січень-грудень) на громадян України, які здійснюють професійну діяльність на підставі трудового договору (контракту) з закордонним роботодавцем або в межах виконання договорів, укладених між українським та закордонним суб'єктами господарської діяльності на певний обсяг робіт або послуг на території іноземної держави. В цьому звіті враховуються також особи без громадянства та іноземні громадяни, які постійно проживають на території України та виїжджають на роботу за кордон на вищезазначених підставах.
Звіт за формою N 1-ТМ (трудова міграція) складається:
1) комерційними бюро, агентствами та іншими організаціями, які здійснюють діяльність, пов'язану з працевлаштуванням громадян України за кордоном.
Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" ( 803-12 ) комерційні бюро, агентства та інші організації можуть здійснювати діяльність, пов'язану із сприянням працевлаштуванню за кордоном, лише за наявності відповідного дозволу, виданого Державним центром зайнятості Міністерства праці України;
2) суб'єктами господарської діяльності України, які уклали договори з закордонними суб'єктами господарської діяльності на виконання певного обсягу робіт або послуг на території іноземної держави (надалі - підприємства України, які уклали договір підряду з закордонним підприємством);
3) органами служби зайнятості.
Зазначені у пунктах 1 і 2 організації подають звіт на 8 день після закінчення звітного періоду органу служби зайнятості Автономної Республіки Крим, обласним, Київському та Севастопольському міським органам служби зайнятості.
Підставою для заповнення звіту є реєстраційна картка громадянина України, працевлаштованого за наймом органом служби зайнятості або посередницькою комерційною організацією, що має відповідний дозвіл на здійснення такої діяльності за формою N 1-ем, затвердженою наказом Мінстату України від 31.01.96 р. N 28, та реєстраційна картка громадянина України, який працює за кордоном в межах договору підряду між українським та закордонним підприємствами за формою N 2-ем, затвердженою наказом Мінстату України від 31.01.96 р. N 28.
На підставі одержаних звітів органи служби зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські органи служби зайнятості з урахуванням звітів щодо кількості громадян, які ними були направлені на роботу за кордон, на 15 день після закінчення звітного періоду подають звіти по своїх регіонах Державному центру зайнятості та Держкомстату Автономної Республіки Крим, обласним, Київському та Севастопольському управлінням статистики.
Загальний звіт по Україні складається Державним центром зайнятості і на 25 день після закінчення звітного періоду подається Міністерству статистики України.
Розділ І містить дані про розподіл громадян України, які тимчасово працюють за кордоном, по країнах за формами працевлаштування. Підставою для заповнення розділу є рядок "форма працевлаштування" реєстраційної картки за формою N 1-ем.
До трудящих-мігрантів належать громадяни України, які здійснюють трудову діяльність за кордоном на підставі трудового договору (контракту) з закордонним роботодавцем. В межах цієї звітності моряки, які працевлаштовані за кордоном за наймом, належать до категорії трудящі-мігранти.
До сезонних працівників належать особи, праця яких у закордонного роботодавця залежить від сезонних умов та виконується тільки протягом частини року.
До прикордонних працівників належать особи, які працюючи у закордонного роботодавця, зберігають своє постійне місце проживання в Україні та повертаються туди кожного дня або хоча б один раз на тиждень.
До стажистів, які працюють за наймом, належать особи, які працюють за наймом у закордонного роботодавця за професією, яку вони одержали, з метою підвищення свого професійного чи кваліфікаційного рівня.
До осіб, зайнятих в межах договорів підряду, належать особи, які направлені українським роботодавцем на роботу за кордон на виконання певного обсягу робіт або послуг по реалізації договорів, укладених між українськими та закордонними суб'єктами господарської діяльності.
По всіх рядках сума граф 5-8 повинна дорівнювати графі 4, а сума граф 4 і 9 - дорівнювати графі 10.
Сума рядків 03-13 по графах дорівнює рядку 02, сума рядків 15-47 дорівнює рядку 14, а сума рядків 02 і 14 дорівнює рядку 01.
Розділ ІІ містить дані про розподіл громадян України, які тимчасово працюють за кордоном, за віком та статтю. Підставою для заповнення розділу є рядки "стать" та "рік народження" зазначених вище реєстраційних карток.
По рядках повинно додержуватись таке рівняння: графа 4 дорівнюєть сумі граф 5-7. Дані рядка 01 графи 4 розділу ІІ дорівнюють даним рядка 01 графи 4 розділу І; а дані рядка 04 графи 4 розділу ІІ дорівнюють рядку 01 графи 9 розділу І.
Розділ ІІІ містить дані про розподіл громадян України, які тимчасово працюють за кордоном, по країнах за рівнем освіти та тривалістю роботи, яка передбачена трудовим договором (контрактом) та договором підряду. Підставою для заповнення граф 5-8 є рядок "освіта" реєстраційних карток, а графи 9-13 - рядок "строк трудового договору (контракту)" або "строк виконання робіт" залежно від форми реєстраційної картки.
До вищих навчальних закладів належать технікуми, училища (крім професійно-технічних училищ) та коледжи відповідно до Закону України "Про освіту" ( 1060-12 ).
По всіх рядках повинно додержуватись таке рівняння граф: сума граф 5-8 дорівнює сумі граф 9-13 і дорівнює графі 4. По рядках 01-47 дані графи 4 розділу ІІІ повинні дорівнювати даним рядків 01-47 графи 4 розділу І, а по рядках 101-147 графи 4 розділу ІІІ - дорівнювати даним рядків 01-47 графи 9 розділу І.
Розділ ІV містить дані про розподіл громадян України, які тимчасово працюють за кордоном, за видами діяльності. Підставою для заповнення розділу є рядки "вид діяльності" та "вид діяльності в країні, що надає роботу" реєстраційної картки за формою N 1-ем, а також рядок "вид діяльності" реєстраційної картки за формою N 2-ем.
По графах 4, 5, 6 вказується чисельність громадян, які тимчасово працюють за кордоном, за формами працевлаштування та видами діяльності. По графі 7 вказується чисельність громадян, які тимчасово працюють за кордоном за наймом та на момент виїзду працювали (не працювали) в Україні, за видами діяльності.
По всіх графах рядок 01 дорівнює сумі рядків 02-05, 07, 10-25. По рядках 26 і 27 заповнюються тільки графи 4 і 7, причому ці графи по зазначених рядках дорівнюють одна одній. Рядок 28 як по графі 4, так і по графі 7 дорівнює сумі рядків 01 і 26. По графі 5 рядок 01 дорівнює рядку 28 цієї графи і дорівнює рядку 28 графи 7. По графі 6 рядок 01 дорівнює рядку 28.
По рядку 28 розділу ІV повинно додержуватися таке рівняння: графа 4 повинна дорівнювати графі 10 рядка 01 розділу І, графи 5 і 7 - графі 4 рядка 01 розділу І, а графа 6 - графі 9 рядка 01 розділу І.
Розділ V містить дані про громадян України, які тимчасово працюють за кордоном, по категоріях працівників. Підставою для заповнення цього розділу є рядки "професія (посада) на момент виїзду" та "професія (посада) у іноземного роботодавця" реєстраційної картки за формою N 1-ем та "професія (посада)" реєстраційної картки за формою N 2-ем. Особи, які на момент виїзду не працювали, вказуються у рядку 05 по графі 7, який повинен дорівнювати рядку 26 графи 4 розділу ІV. Сума рядків 01 та 05 графи 7 розділу V дорівнює рядку 01 графи 5 цього розділу.
Рядок 01 по графах розділу V повинен дорівнювати рядку 28 по графах розділу ІV.
Додатково в цьому розділі для підприємств України, які уклали договори підряду з закордонним підприємством, вказати реквізити закордонного підприємства, тобто його повну назву, країну, адресу, телефон, факс, а також термін виконання робіт і чисельність громадян, зайнятих в межах укладеного договору. Якщо є декілька закордонних підприємств, з якими укладені такі договори, вказати дані кожного.
( Форма N 2-ТМ втратила чинність на підставі Наказу Мінстату N 163 від 30.05.96 )
Типова Форма N 1-ім
Затверджена
наказом Мінстату України від
31.01.96 р. N 28
Код за УКУД ________________
Міністерство (відомство) _________________________________________
МДО, концерн, асоціація __________________________________________
Підприємство, установа, організація ______________________________
__________________________________________________________________
Фізична особа ____________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
Адреса, телефон, факс ____________________________________________
__________________________________________________________________
Форма власності __________________________________________________
Вид діяльності ___________________________________________________
Реєстраційна картка N
іноземця, який тимчасово працює в Україні
Прізвище _________________________________________________________
Повне ім'я _______________________________________________________
Паспорт, серія __________________________ N ______________________
Ким виданий ______________________________________________________
Коли виданий _____________________________________________________
Громадянство _____________________________________________________
Місце постійного проживання ______________________________________
(адреса)
Стать _________________ Рік народження ___________________________
Освіта ___________________________________________________________
Спеціальність, кваліфікація за дипломом __________________________
Стаж роботи за спеціальністю, кваліфікацією ______________________
Професія (посада) на території України ___________________________
__________________________________________________________________
Строк трудового договору (контракту)/виконання робіт _____________
__________________________________________________________________
Дата початку роботи ______________________________________________
Дата закінчення роботи ___________________________________________
Форма працевлаштування ___________________________________________
(трудящі-мігранти; сезонні працівники;
__________________________________________________________________
прикордонні працівники; стажисти, які працюють за наймом; зайняті
в межах договорів підряду)
"____" ________________ 199__ р. Підпис
___________________________
(прізвище виконавця)