Угода
про проведення узгодженої політики
у визначенні транспортних тарифів

Статус Угоди див.

( Угоду ратифіковано із застереженням Законом
N 104/98-ВР від 10.02.
98 )

Дата підписання: 17.01.1997

Дата підписання від імені України: 17.01.1997

Дата ратифікації Україною: 10.02.1998

Дата набрання чинності для України: 22.06.1998

Держави-учасниці цієї Угоди в особі урядів, далі - Сторони,

керуючись положеннями Угоди про створення Економічного союзу від 24 вересня 1993 року,

усвідомлюючи об'єктивну необхідність ефективного транспортного забезпечення загального економічного простору держав-учасниць Співдружності, основаного на вільному переміщенні товарів, послуг, робочої сили і капіталів,

прагнучи стимулювати тарифами, що застосовуються, зростання економік держав-учасниць Співдружності,

усвідомлюючи важливість і необхідність проведення взаємоприйнятних дій в забезпеченні ефективності перевезень вантажів і пасажирів,

погодились про таке:

Стаття 1

Для цілей цієї Угоди наведені терміни мають таке значення:

"міжнародне сполучення з державами-учасницями СНД" - перевезення вантажів і пасажирів між державами-учасницями цієї Угоди;

"міжнародне сполучення з третіми країнами"- перевезення вантажів і пасажирів з держав-учасниць цієї Угоди в треті країни і в зворотному напрямку.

Стаття 2

Під тарифним простором держав-учасниць цієї Угоди розуміється простір, на якому діють узгоджені принципи формування і застосування тарифної політики для міжнародних перевезень.

Стаття 3

З метою вироблення узгодженої політики у визначенні транспортних тарифів у міжнародному сполученні з державами-учасницями СНД Сторони доручать відповідним органам:

розроблення комплексу заходів щодо регулювання тарифної політики, орієнтованої на забезпечення вільного переміщення товарів і пасажирів;

формування тарифів з урахуванням кон'юнктури транспортного ринку та економічних інтересів транспортно-дорожнього комплексу, потреби у комплексному регулюванню взаємозаліків виходячи з національних інтересів Сторін;

виділення тарифних коридорів для транспортування окремих вантажів з урахуванням законодавства Сторін.

У галузі залізничного транспорту діє Рішення Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав від 18 жовтня 1996 року щодо Концепції встановлення узгодженої тарифної політики на залізничному транспорті держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав.

Стаття 4

Як першочергові заходи, спрямовані на реалізацію системи управління тарифами у міжнародному сполученні з державами-учасницями СНД, Сторони:

розробляють адекватну нормативно-правову базу, що регулює принципи ціноутворення на послуги транспорту в міжнародному сполученні між державами-учасницями СНД;

проводять митну політику, спрямовану на полегшення умов транспортування вантажів.

Стаття 5

З метою встановлення узгодженої тарифної політики Сторони вживають заходів до:

оплати перевезень на компенсаційній основі, в тому числі за рахунок участі вантажовласників в інвестиціях у розвиток транспорту;

зниження експлуатаційних транспортних витрат на вантажні перевезення і окупності пасажирських перевезень, які досягаються за рахунок різних джерел фінансування;

розроблення і узгодження механізму зворотних платежів.

Стаття 6

Формування узгодженої тарифної політики на основі загальних підходів до визначення ставок оплати, принципів їх диференціації, удосконалення процедур узгодження розмірів, уніфікації правил застосування здійснюється поетапно.

Стаття 7

Координаційними органами узгодження політики у визначенні транспортних тарифів є Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав, Міждержавний економічний Комітет Економічного союзу, міждержавні (міжурядові) органи співробітництва в галузі транспорту, в частині залізничних вантажних перевезень - Тарифна конференція залізничних перевізників держав-учасниць Співдружності.

Стаття 8

Сторони вживають заходів до гармонізації національних законодавчих актів у сфері ціноутворення.

Стаття 9

Сторони зберігають за собою право самостійного і незалежного визначення форм та умов тарифної політики з державами, які не беруть участі в цій Угоді.

Стаття 10

За домовленістю Сторін до цієї Угоди можуть бути внесені зміни і доповнення.

Стаття 11

Ця Угода набирає чинності з дати здачі на зберігання депозитарію третього повідомлення про виконання Сторонами, які її підписали, внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності. Для Сторін, які виконали внутрішньодержавні процедури пізніше, ця Угода набирає чинності з дня здачі депозитарію повідомлення про це.

Стаття 12

Ця Угода відкрита для приєднання до неї за згодою всіх Сторін будь-якої держави, яка поділяє цілі та принципи цієї Угоди, шляхом передачі депозитарію документів про таке приєднання. Приєднання вважається таким, що набрало чинності, з дня отримання депозитарієм останнього повідомлення про згоду на таке приєднання.

Стаття 13

Спірні питання, пов'язані із застосуванням або тлумаченням цієї Угоди, вирішуються шляхом консультацій та переговорів заінтересованих Сторін.

Стаття 14

Кожна Сторона може вийти з цієї Угоди, надіславши письмове повідомлення про це депозитарію не пізніше ніж за шість місяців до виходу.

Стаття 15

Ця Угода діє протягом п'яти років з дня набрання нею чинності. Після закінчення зазначеного терміну ця Угода автоматично продовжується на наступний п'ятирічний період, якщо Сторони не приймуть іншого рішення.

Здійснено в місті Москві 17 січня 1997 року в одному оригінальному примірнику російською мовою. Оригінал цієї Угоди зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який надішле кожній державі, що підписала цю Угоду, її завірену копію.

     За Уряд Азербайджанської Республіки
За Уряд Республіки Молдова
За Уряд Республіки Вірменія
За Уряд Російської Федерації
За Уряд Республіки Білорусь
За Уряд Республіки Таджикистан
За Уряд Грузії
За Уряд Туркменистану
За Уряд Республіки Казахстан
За Уряд Республіки Узбекистан
За Уряд Киргизької Республіки
За Уряд України (із застереженням:
"За винятком статті сьомої")