Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
16.02.2009 N 64

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 березня 2009 р. за N 233/16249

Про затвердження Положення про Всеукраїнський
конкурс військово-патріотичної пісні,
стройового та похідного маршу "Озброєні
піснею, покликані маршем"

( Із змінами, внесеними згідно з
Наказом Міністерства оборони
N 386 від 13.06.20
14 )

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 N 1080 "Про затвердження Положення про Міністерство оборони України", з метою популяризації сучасної військово-патріотичної пісні та маршової музики, включення у репертуар військово-музичних колективів творів військово-патріотичної тематики, використання їх у повсякденній діяльності військ (сил) наказую:

1. Затвердити Положення про Всеукраїнський конкурс військово-патріотичної пісні, стройового та похідного маршу "Озброєні піснею, покликані маршем", що додається.

2. Наказ розіслати до окремої військової частини.

Міністр оборони України Ю.І.Єхануров

Затверджено
Наказ Міністра оборони
України
16.02.2009 N 64

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 березня 2009 р. за N 233/16249

Положення
про Всеукраїнський конкурс військово-патріотичної
пісні, стройового та похідного маршу "Озброєні
піснею, покликані маршем"

1. Положення про Всеукраїнський конкурс військово-патріотичної пісні, стройового та похідного маршу "Озброєні піснею, покликані маршем" визначає мету, принципи, порядок та умови проведення Всеукраїнського конкурсу авторів військово-патріотичної пісні, стройового та похідного маршу "Озброєні піснею, покликані маршем" (далі - Конкурс).

2. Засновником Конкурсу є Міністерство оборони України (далі - Засновник).

3. Конкурс проводиться один раз на рік.

4. Головною метою конкурсу є створення, популяризація та розповсюдження у Збройних Силах України творів військово-патріотичної тематики українських авторів для використання сучасного пісенного і маршового репертуару військово-музичними колективами Збройних Сил України у повсякденній діяльності військ (сил), відзначення кращих поетів і композиторів з військово-патріотичної тематики.

5. Підготовку та проведення Конкурсу здійснюють організаційний комітет (далі - Оргкомітет) та журі.

Кошторис Конкурсу затверджується Міністром оборони України за поданням голови Оргкомітету.

6. Персональний склад Оргкомітету затверджується Міністром оборони України за поданням начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України.

7. Строки проведення, графік конкурсних прослуховувань, умови та програми Конкурсу, вимоги до конкурсних матеріалів та творів визначаються Оргкомітетом та затверджуються головою Оргкомітету.

Інформація про оголошення Конкурсу, терміни його проведення, терміни початку та закінчення подання конкурсних матеріалів, їх перелік та вимоги щодо оформлення, номери контактних телефонів і факсів відповідальних посадових осіб оприлюднюється Оргкомітетом у друкованих засобах масової інформації Засновника та розміщується на веб-сайті Міністерства оборони України.

Прийом конкурсних матеріалів закінчується Оргкомітетом за 15 днів до початку першого туру Конкурсу.

8. Персональний склад журі затверджується головою Оргкомітету.

9. До складу журі (не менше семи осіб) входять представники Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Військово-музичного управління Збройних Сил України. ( Абзац перший пункту 9 в редакції Наказу Міністерства оборони N 386 від 13.06.2014 )

До роботи в журі можуть залучатися відомі діячі культури і мистецтва України (за їх згодою).

Журі працює відповідно до Положення про журі, яке затверджується головою Оргкомітету.

10. Організаційне забезпечення підготовки та проведення Конкурсу покладається на Військово-музичне управління Збройних Сил України. ( Пункт 10 в редакції Наказу Міністерства оборони N 386 від 13.06.2014 )

11. Конкурс проводиться у два тури:

перший - відбірковий тур проводиться на регіональному рівні до Дня Перемоги у місцях, визначених Оргкомітетом;

другий - заключний тур проводиться у місті Києві до Дня Незалежності України.

Конкурс завершується фінальним гала-концертом переможців, який проводиться у місті Києві до Дня Збройних Сил України.

12. У Конкурсі можуть брати участь фізичні та юридичні особи (автори, авторські колективи тощо), які приймають умови Конкурсу та мають виключне майнове право на використання твору (далі - учасники Конкурсу).

До участі в Конкурсі не допускаються твори, відносно авторських прав яких ідуть судові спори.

До участі в Конкурсі приймаються твори, написані його учасниками за роки незалежності України.

Тексти творів повинні бути написані та виконані державною мовою.

13. Конкурс проводиться за такими номінаціями:

військово-патріотична пісня;

стройовий та похідний марш.

14. Усі конкурсні прослуховування відібраних для першого туру творів проводяться публічно.

15. Виконання конкурсних творів здійснюється, як правило, військово-музичними колективами (виконавцями) Збройних Сил України.

Для представлення авторських творів учасник Конкурсу може за власний рахунок залучати інших виконавців (творчі колективи).

16. Під час оцінювання конкурсних творів враховуються відповідність вимогам жанру, оригінальність і новизна, художня цілісність, наявність авторських оркестровок та аранжування.

17. Журі визначає фіналістів та переможців Конкурсу за кожною номінацією із нагородженням відповідними дипломами.

18. Журі присуджує спеціальні дипломи кращим виконавцям (колективам виконавців) Конкурсу (не більше ніж по три в кожній номінації).

19. Громадські, благодійні, музичні, міжнародні організації, спонсори Конкурсу, а також окремі видатні діячі культури і мистецтва можуть за власний рахунок установлювати спеціальні призи та премії учасникам Конкурсу.

Нагородження ними обов'язково погоджується із журі.

20. Твори, визнані переможцями Конкурсу, рекомендуються для використання, публічного виконання, тиражування і запису фонограм військово-музичними колективами Збройних Сил України (з дотриманням вимог законодавства з авторського права на підставі відповідних договорів).

21. Фінансування Конкурсу здійснюється за рахунок:

Засновника, у межах асигнувань, передбачених його кошторисом на відповідний рік;

інших джерел та надходжень, не заборонених законодавством України, у тому числі пожертвувань меценатів та спонсорів, внесків громадських та благодійних організацій.

22. Перебування учасників, виконавців (колективів виконавців) у першому і другому турі та на гала-концерті (проживання і харчування), а також витрати на проїзд до місць їх проведення і у зворотний бік здійснюються за власний рахунок.

Усі витрати (проїзд, проживання, харчування, добові) учасників, виконавців (колективів виконавців), які є військовослужбовцями та працівниками Збройних Сил України, а також членів журі здійснюються за рахунок Засновника, у межах затвердженого кошторису Конкурсу.

23. Підготовка та проведення Конкурсу висвітлюються у засобах масової інформації Засновника.

Заступник Міністра оборони України І.Л.Монтрезор