ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ
НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
03.10.2008 N 49
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків
на виробництві та професійних захворювань України
N 45 від 25.12.2012)
Про затвердження нової редакції Порядку
складання та виконання бюджету Фонду
соціального страхування від нещасних випадків
на виробництві та професійних захворювань України,
затвердженого постановою правління Фонду
від 14.09.2004 року N 81 (із змінами і доповненнями),
та Роз'яснення щодо застосування кодів
економічної класифікації видатків бюджету
Фонду на статутні напрями
З метою вдосконалення Порядку складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, керуючись пунктом 2, абзацом одинадцятим пункту 7 частини сьомої, частинами восьмою - дванадцятою статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ), правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України постановляє:
1. Затвердити нову редакцію Порядку складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Порядок), що додається.
2. Затвердити Роз'яснення щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на статутні напрями, що додається.
3. Визнати таким, що втратив чинність, Порядок складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затверджений постановою правління Фонду від 14.09.2004 року N 81 "Про затвердження Порядку про складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", із змінами і доповненнями, внесеними постановами правління Фонду від 25.10.2005 року N 44 "Про внесення змін і доповнень до Порядку складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", від 22.12.2005 року N 72 "Про внесення доповнень і змін до деяких нормативних документів правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", від 10.07.2006 року N 27 "Про внесення змін і доповнень до Порядку складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України".
4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду від 06.03.2006 року N 12 "Про визначення переліку витрат, що проводяться за рахунок коштів, передбачених за статтею "Судові витрати та виконавчий збір" бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України".
5. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду від 17.10.2003 року N 60 "Про визначення переліку витрат, які проводяться за рахунок коштів, передбачених за статтею "Витрати на забезпечення діяльності по обслуговуванню потерпілих та інвалідів" бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на бюджетний рік", із змінами, внесеними постановами правління Фонду від 28.04.2004 року N 26 "Про внесення змін до постанови правління Фонду від 17.10.2003 року N 60 "Про визначення переліку витрат, які проводяться за рахунок коштів, передбачених за статтею "Витрати на забезпечення діяльності по обслуговуванню потерпілих та інвалідів" бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на бюджетний рік", від 22.12.2006 року N 59 "Про бюджет Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на 2007 рік", із змінами.
6. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду від 28.04.2004 року N 25 "Про визначення переліку витрат, які проводяться за рахунок коштів, передбачених за статтею "Витрати на проведення заходів до завдань страхування від нещасного випадку із страхувальниками" бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", із змінами, внесеними постановами правління Фонду від 14.09.2004 року N 70 "Про внесення змін до постанови правління Фонду від 28.04.2004 року N 25 "Про визначення переліку витрат, що проводяться за рахунок коштів, передбачених за статтею "Витрати на проведення заходів до завдань страхування від нещасного випадку із страхувальниками" бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", від 22.12.2006 року N 59 "Про бюджет Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на 2007 рік", із змінами.
7. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду від 22.12.2005 року N 73 "Про визначення переліку витрат, що проводяться за рахунок коштів, передбачених за статтею "Витрати на виконання інших робіт, пов'язаних з координацією страхової діяльності" бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України".
8. Виконавчій дирекції Фонду довести до робочих органів виконавчої дирекції Фонду документи, затверджені цією постановою.
Голова правління В.Іванкевич
Затверджено
Постанова правління Фонду
соціального страхування
від нещасних випадків
на виробництві
та професійних захворювань
України
03.10.2008 N 49
Порядок
складання та виконання бюджету Фонду
соціального страхування від нещасних
випадків на виробництві та професійних
захворювань України
1. Загальні положення
1. Цей Порядок регулює відносини у структурі Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонду), що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджету Фонду на поточний рік та розгляду звіту про його виконання у бюджетному періоді.
2. У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
1) бюджет Фонду - план формування фінансових ресурсів за рахунок провадження збору і акумулювання страхових коштів та їх використання для забезпечення завдань і функції, передбачених законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі - бюджет Фонду);
2) кошторис Фонду - основний плановий документ, який містить обсяг надходжень бюджету Фонду та їх розподіл за повною економічною класифікацією видатків для здійснення відповідних видатків згідно із законодавством;
3) план асигнувань Фонду - щомісячний розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі, який регламентує протягом року взяття бюджетних зобов'язань та здійснення платежів відповідно до зазначених зобов'язань.
2. Складання проекту бюджету
фонду та його структура
2.1. Проект бюджету Фонду формується виконавчою дирекцією Фонду на основі прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на наступний бюджетний період, покладених в основу проекту Державного бюджету, розрахунків надходжень і видатків бюджету Фонду, що здійснюються відповідно до затверджених методик та правил, пропозицій робочих органів виконавчої дирекції Фонду на плановий рік, з врахуванням погашення прогнозної дебіторської і кредиторської заборгованостей за попередній бюджетний період.
2.2. Контроль за складанням проекту бюджету Фонду здійснює профільна комісія правління Фонду, яка визначає основні організаційно-методичні засади бюджетного планування на поточний бюджетний період; здійснює експертизу проекту бюджету щодо його впливу на доходну та/або видаткову частини; вивчає проблеми дефіциту бюджету Фонду.
2.3. Складання проекту бюджету Фонду на плановий рік розпочинається після завершення звітного періоду за попередній рік відповідно з врахуванням результатів аналізу виконання завдань страхування від нещасного випадку і визначенням основних напрямків діяльності Фонду у плановому році.
Не пізніше 25 квітня кожного року виконавчою дирекцією Фонду видається наказ про організацію роботи щодо складання проекту бюджету на наступний бюджетний рік. Згідно з наказом структурні підрозділи виконавчої дирекції Фонду подають відповідну інформацію, що входить до їх компетенції. Робочі органи зобов'язані подати у встановлений наказом термін проект кошторису доходів і видатків з відповідними розрахунками до нього.
Виконавча дирекція Фонду розглядає показники проектів кошторисів доходів і видатків робочих органів Фонду щодо законності та правильності розрахунків, доцільності запланованих видатків, повноти надходження доходів, додержання діючих ставок (посадових окладів), норм, цін, лімітів, а також інших показників відповідно до законодавства та складає проект зведеного кошторису.
У разі обмеження терміну формування бюджетних запитів виконавча дирекція Фонду самостійно визначає порядок та обсяг одержання необхідних даних для забезпечення своєчасного формування і подання проекту параметрів бюджетної програми Фонду.
До 15 липня поточного року виконавча дирекція Фонду з урахуванням висновків постійної комісії з питань членства, страхових тарифів і бюджету Фонду виносить на розгляд правлінням Фонду проект параметрів бюджетної програми Фонду на плановий рік, розроблений на підставі пропозицій структурних підрозділів виконавчої дирекції Фонду, її робочих органів та пропозиції щодо галузевих тарифів внесків на соціальне страхування від нещасних випадків.
Після схвалення правлінням Фонду галузевих страхових тарифів на соціальне страхування від нещасних випадків виконавча дирекція Фонду подає уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики пропозиції щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 2272-14 ).
Не пізніше 25 грудня виконавча дирекція Фонду вносить на розгляд правління Фонду остаточний проект бюджету Фонду на плановий рік із врахуванням забезпеченості видатків Фонду, розрахованих на основі звітного періоду за дев'ять місяців поточного року, та відповідно до основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на наступний бюджетний період, покладених в основу Державного бюджету України та тенденції звернення потерпілих до Фонду за отриманням страхових виплат, соціальних і медичних послуг, що забезпечуються обсягами надходжень відповідно до встановлених страхових тарифів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на плановий рік.
При цьому враховуються норми, які визначаються схваленим проектом закону щодо Державного бюджету на відповідний бюджетний період і впливають на обсяги бюджету Фонду. У разі невідповідності прийнятих норм тим, що пропонувались, до бюджету Фонду вносяться відповідні зміни.
Видатки на адміністративно-господарські витрати Фонду мають бути попередньо узгоджені із спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері фінансів, праці та соціальної політики.
2.4. Проект бюджету Фонду повинен складатися з двох частин - доходів та видатків у розрізі статей з зазначенням загальних обсягів коштів за напрямками роботи Фонду.
2.5. До проекту бюджету Фонду додаються розрахунки та обґрунтування загальних обсягів видатків у розрізі кодів економічної класифікації видатків.
Роз'яснення щодо застосування кодів економічної класифікації видатків на статутні напрями роботи Фонду затверджуються правлінням Фонду.
Для адміністративно-господарських видатків виконавча дирекція Фонду та її робочі органи використовують коди економічної класифікації видатків бюджету та користуються Роз'ясненнями щодо їх застосування, затвердженими Державним казначейством України.
2.6. Доходи бюджету Фонду класифікуються та плануються за такими розділами:
2.6.1 Оборотно-касова готівка на покриття тимчасових касових розривів для фінансування страхових виплат, соціальних послуг на початок бюджетного періоду.
При складанні проекту бюджету прогнозується в розмірі планового її показника на кінець поточного року.
При затвердженні бюджету цей показник уточнюється з урахуванням прогнозного розміру залишку коштів на доходних та видаткових рахунках.
2.6.2. Резерв коштів на початок планового року.
Планується у розмірі, передбаченому в бюджеті Фонду на кінець поточного року.
2.6.3. Надходження:
2.6.3.1. Страхові внески роботодавців розраховуються на підставі прогнозного фонду оплати праці найманих працівників, на який нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві у плановому році, та законодавчо визначених розмірів страхових тарифів, диференційованих по галузях економіки (видах економічної діяльності) залежно від класу професійного ризику виробництва.
2.6.3.2. Добровільні внески (Ндв) розраховуються за формулою:
Ндв = Мзп * Nсдо,
де:
Мзп - розмір прогнозної мінімальної заробітної плати планового року;
Nсдо - прогнозна кількість страхувальників - добровільних осіб, що визначається на рівні фактичної кількості платників у звітному періоді поточного року.
2.6.3.3 Інші надходження, одержання яких не суперечить законодавству.
Плануються на рівні попереднього року з врахуванням змін у законодавстві.
До них відносяться:
2.6.3.3.1. Пеня за несвоєчасну сплату страхових внесків.
2.6.3.3.2. Кошти, одержані від стягнення штрафів за адміністративні правопорушення з посадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю.
2.6.3.3.3 Кошти, одержані від компенсації відсотків вартості та реалізації автомобілів, що перебували у користуванні інвалідів.
Плануються в обсягах видатків попереднього року та включають надходження:
- від компенсації (7 відсотків) вартості авто, які отримують інваліди на пільгових умовах;
- сплачені членами сімей померлих інвалідів за залишені їм автомобілі;
- за повернуті (вилучені) автомобілі, в тому числі від реалізації металобрухту;
- від страхової компанії у разі конструктивного знищення автомобіля.
2.6.3.3.4 Інші надходження.
До складу інших надходжень входять:
- капіталізовані платежі, нарахування яких здійснюється за касовим методом;
- повернення коштів, неправомірно виплачених в минулих роках;
- спонсорська допомога;
- нез'ясовані платежі;
- тощо.
2.6.4. Прибуток, одержаний від розміщення тимчасово вільних коштів Фонду, у тому числі резерву коштів, на вкладних (депозитних) рахунках визначається шляхом множення суми коштів, що плануються для розміщення на депозитних (вкладних) рахунках банків, на діючі відсотки банків.
2.7. Видатки бюджету Фонду класифікуються та плануються за такими розділами:
2.7.1. Профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
При складанні попереднього проекту бюджету Фонду видатки на забезпечення фінансування заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров'ю працівників, викликаної умовами праці, планується у розмірі до 5 відсотків надходжень коштів наступного планового бюджетного періоду з врахуванням фінансових можливостей Фонду.
Видатки за цією статтею бюджету плануються за такими напрямами:
2.7.1.1. Фінансування заходів, згідно із затвердженою в установленому законодавством порядку Загальнодержавною (Національною) програмою поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища ( 1320-2001 ).
Видатки плануються в обсягах, передбачених в затвердженій правлінням Фонду Програмі робіт Фонду на плановий рік та зазначених в Загальнодержавній (Національній) цільовій програмі поліпшення стану безпеки, умов праці і виробничого середовища ( 1320-2001 ) на плановий рік з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами, в межах терміну дії Загальнодержавної цільової програми, затвердженої відповідно до чинного законодавства України.
2.7.1.2. Фінансування заходів, передбачених регіональними програмами поліпшення стану безпеки, умов праці і виробничого середовища.
Планується в обсягах видатків, передбачених Програмою робіт Фонду на плановий рік, затвердженої постановою правління Фонду.
2.7.1.3. Фінансування заходів, передбачених галузевими програмами поліпшення стану безпеки, умов праці і виробничого середовища.
Планується в обсягах видатків, передбачених Програмою робіт Фонду, затвердженою постановою правління Фонду відповідно до рішень центральних органів виконавчої влади на плановий рік, з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами, в межах терміну дії відповідних затверджених галузевих програм.
2.7.1.4. Фінансування видатків на навчання та підвищення рівня знань спеціалістів, які вирішують питання охорони праці (Внпсе).
Планується в обсягах видатків, передбачених на виконання цих заходів, виходячи з розрахунку:
Внпсе = Вснпс * Nс * Ісцп * Ісц,
де:
Вснпс - середній розмір витрат у попередньому році (або звітному періоді поточного року) на навчання та підвищення рівня знань одного спеціаліста, який відповідає за охорону праці:
Вснпс = Внпс / Nспп,
де:
Внпс - витрати на фінансування навчання та підвищення рівня знань спеціалістів, які відповідають за охорону праці за попередній рік (або звітний період поточного року);
Nспп - кількість спеціалістів, які відповідають за охорону праці, і пройшли навчання в попередньому році (або звітному періоді поточного року);
Nс - прогнозна кількість спеціалістів на плановий рік;
Ісцп - прогнозний індекс споживчих цін у поточному році, у разі проведення розрахунків на базі звітного періоду поточного року не застосовується;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.1.5. Фінансування видатків на організацію розроблення та виробництва засобів індивідуального захисту працівників.
Планується в обсягах видатків, передбачених Програмою робіт Фонду, затвердженою постановою правління Фонду у відповідності з чинним законодавством України, з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами.
2.7.1.6. Фінансування заходів з пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці.
Плануються витрати, передбачені на проведення відповідних заходів через засоби масової інформації, інформаційних семінарів, зустрічей за круглим столом з соціальними партнерами і представниками громадських організацій, конференцій, створення тематичних кінофільмів, відеороликів, радіо- і телепередач, видання (друкування), розповсюдження нормативних актів, підручників, журналів, іншої спеціальної літератури, плакатів, пам'яток, відеопродукції та інше з питань соціального страхування від нещасних випадків та охорони праці.
2.7.1.7. Фінансування інших профілактичних заходів відповідно до завдань страхування від нещасних випадків.
Враховуються витрати, передбачені для участі у здійсненні наукових досліджень у сфері охорони та медицини праці, розробленні законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці, організації розроблення та виробництва колективних засобів захисту працівників, вивченні та поширенні позитивного досвіду створення безпечних та нешкідливих умов виробництва, співробітництво з міжнародними організаціями з охорони праці, участь у міжнародних виставках, нарадах, семінарах, конференціях, форумах з питань охорони праці та інші видатки, що не суперечать законодавству, включені до затвердженої правлінням Фонду Програми робіт Фонду на відповідний рік, а також видатки з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами, у разі прийняття рішення правлінням Фонду щодо продовження їх фінансування у плановому році.
У разі відсутності на момент прийняття бюджету Фонду затвердженої Програми робіт Фонду на плановий рік видатки за статтею бюджету Фонду "Профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань" плануються виходячи з пропозицій, наданих структурним підрозділом виконавчої дирекції Фонду за цим напрямком роботи, розроблених в порядку встановленому відповідними нормативно-правовими актами.
2.7.2. Медична, професійна та соціальна реабілітація потерпілих на виробництві
Планується в розрізі наступних видатків за економічною класифікацією:
2.7.2.1. Витрати на стаціонарне лікування потерпілих на виробництві у лікувально-профілактичних закладах, медичну реабілітацію після стаціонарної допомоги (Вл).
Розраховуються за формулою:
Вл = Влпр / Кпот * Кпрогн* Ісц,
де:
Влпр - витрати на лікування потерпілих на виробництві у лікувально-профілактичних закладах за звітний період поточного року;
Кпот - кількість потерпілих, які були проліковані за звітний період;
Кпрогн - прогнозна кількість потерпілих, які будуть проліковані у плановому році з урахуванням тенденції минулих років;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.2. Витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів (Вп).
Розраховуються за формулою:
Вп = Він-сп + Вінв + Всупр + В проїзд,
де:
Він-сп - витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів з ушкодженням спинного мозку:
Він-сп = В1ін-сп / N1ін-сп * Nін-сп * Ісц,
де:
В1ін-сп - витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів з ушкодженням спинного мозку за звітний період поточного року;
N1ін-сп - кількість інвалідів з ушкодженням спинного мозку, які одержали путівки для санаторно-курортного лікування у звітному періоді поточного року;
Nін-сп - прогнозна кількість інвалідів з ушкодженням спинного мозку, які потребують санаторно-курортного лікування у плановому році;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;
Вінв - витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів, крім інвалідів з ушкодженням спинного мозку:
Вінв = В1інв / N1інв * Nінв * Ісц,
де:
В1інв - витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів, крім інвалідів з ушкодженням спинного мозку, за звітний період поточного року;
N1інв - кількість інвалідів, крім інвалідів з ушкодженням спинного мозку, які одержали путівки для санаторно-курортного лікування у звітному періоді поточного року;
Nінв - прогнозна кількість інвалідів, крім інвалідів з ушкодженням спинного мозку, які потребують санаторно-курортного лікування, яким планується надати путівки у плановому році;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;
Всупр - витрати на супроводжуючих осіб:
Всупр = В1супр / N1супр * Nсупр * Ісц,
де:
В1супр - витрати на супроводжуючих осіб за звітний період поточного року;
N1супр - кількість супроводжуючих осіб, яким було відшкодовано витрати у звітному періоді поточного року;
Nсупр - прогнозна кількість супроводжуючих осіб на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;
Впроїзд - витрати на проїзд інвалідів до санаторно-курортних закладів:
Впроїзд = В1проїзд / N1проїзд * Nпроїзд * Ісц,
де:
В1проїзд - витрати на проїзд інвалідів до санаторно-курортних закладів за звітний період поточного року;
N1проїзд - кількість інвалідів, яким відшкодовано витрати на проїзд до санаторно-курортних закладів у звітному періоді поточного року;
Nпроїзд - прогнозна кількість інвалідів, яким буде відшкодовано витрати на проїзд у плановому році;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
При розрахунку проекту бюджету може застосовуватись більш детальний розрахунок витрат на придбання путівок для інвалідів. При цьому враховуються заявки робочих органів виконавчої дирекції Фонду із зазначенням профілю санаторію, середня вартість путівок у санаторіях відповідного профілю у поточному році, прогнозний індекс споживчих цін планового року, темп зростання вартості путівок відповідно до моніторингу за попередні роки. У разі наявності інформації щодо вартості путівок у плановому році, вони використовуються як базові.
2.7.2.3. Витрати на технічні та інші засоби реабілітації (Втзр).
Розраховуються за формулою:
Втзр = Втзрср * Nтзр * Ісц,
де:
Втзрср - середні витрати на придбання технічних засобів реабілітації за звітний період поточного року:
Втзрср = Втзрз / Nтзрз,
де:
Втзрз - витрати на придбання технічних засобів реабілітації за звітний період поточного року;
Nтзрз - кількість потерпілих, які отримали технічних засобів реабілітації у звітному періоді поточного року;
Nтзр - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.4. Витрати на протезування зубів (Вз).
Розраховуються за формулою:
Вз = Взср * Nз * Ісц,
де:
Взср - середні витрати протезування зубів на одного потерпілого за звітний період поточного року:
Взср = Взз / Nзз,
де:
Взз - витрати на протезування зубів за звітний період поточного року;
Nзз - кількість потерпілих, яким проведено протезування зубів у звітному періоді поточного року;
Nз - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.5. Витрати на протезування очей та придбання окулярів (Во).
Розраховуються за формулою:
Во = Воср * Nо * Ісц,
де:
Воср - середні витрати на протезування очей та придбання окулярів на одного потерпілого за звітний період поточного року:
Воср = Воз / Nоз,
де:
Воз - витрати на протезування очей та придбання окулярів за звітний період поточного року;
Nоз - кількість потерпілих, яким проведено протезування очей та придбано окуляри у звітному періоді поточного року;
Nо - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
Витрати з протезування очей та придбання окулярів можуть розраховуватись за кожним видом окремо.
2.7.2.6. Витрати на слухові апарати (Вса).
Розраховуються за формулою:
Вса = Всаср * Nса * Ісц,
де:
Всаср - середні витрати на слухові апарати одного потерпілого за звітний період поточного року;
Всаср = Всаз / Nсаз,
де:
Всаз - витрати на слухові апарати за звітний період поточного року;
Nсаз - кількість потерпілих, яким придбано слухові апарати у звітному періоді поточного року;
Nса - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.7. Витрати на вироби медичного, медикаментозного призначення та лікарські засоби (Вм).
Розраховуються за формулою:
Вм = Вмср * Nм * 12 міс. * Ісц,
де:
Вмср - середньомісячні витрати виробів медичного, медикаментозного призначення та лікарських засобів на одного потерпілого за звітний період поточного року:
Вмср = Вмз / Nмз / М,
де:
Вмз - витрати на вироби медичного, медикаментозного призначення та лікарські засоби за звітний період поточного року;
Nмз - кількість потерпілих, яким надано вироби медичного, медикаментозного призначення та лікарські засоби у звітному періоді поточного року;
М - кількість місяців звітного періоду поточного року.
Nм - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік, що визначається на рівні кількості потерпілих, яким надано ці вироби за останній місяць звітного періоду поточного року;
12 міс. - тривалість бюджетного періоду;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.8. Витрати на додаткове харчування (Вх).
Розраховуються за формулою:
Вх = Вхср * Nх * 12 міс. * Ісц,
де:
Вхср - середньомісячні витрати додаткового харчування на одного потерпілого за звітний період поточного року:
Вхср = Вхз / Nхз / М,
де:
Вхз - витрати на додаткове харчування за звітний період поточного року;
Nхз - кількість потерпілих, які отримали додаткове харчування у звітному періоді поточного року;
М - кількість місяців звітного періоду поточного року;
Nх - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік, що визначається на рівні кількості потерпілих, яким надано додаткове харчування за останній місяць звітного періоду поточного року;
12 міс. - тривалість бюджетного періоду;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.9. Витрати на професійне навчання або перекваліфікацію за індивідуальними програмами реабілітації потерпілими та інші витрати (Вн).
Розраховуються за формулою:
Вн = Внср * Nн * Ісц,
де:
Внср - середні витрати на проходження професійного навчання або перекваліфікацію за звітний період поточного року:
Внср = Внз / Nнз,
де:
Внз - витрати на проходження професійного навчання або перекваліфікацію за звітний період поточного року;
Nнз - кількість потерпілих, які пройшли навчання або перекваліфікацію у звітному періоді поточного року.
Nн - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.10. Витрати на спеціальний медичний догляд (Вмд).
Розраховуються за формулою:
Вмд = Мзп * Nмд * 12 міс,
де:
Мзп - розмір прогнозної мінімальної заробітної плати у плановому році;
Nмд - прогнозна кількість інвалідів, які потребуватимуть спеціального медичного догляду у плановому році, що визначається на рівні кількості потерпілих, яким відшкодовано витрати на спеціальний медичний догляд у звітному періоді поточного року;
12 міс. - тривалість бюджетного періоду.
2.7.2.11. Витрати на постійний сторонній догляд (Всд).
Розраховуються за формулою:
Всд = Мзп / 2 * Nсд * 12 міс.,
де:
Мзп - розмір прогнозної мінімальної заробітної плати у плановому році;
Nмд - прогнозна кількість інвалідів, які потребуватимуть постійного стороннього догляду у плановому році, що визначається на рівні кількості потерпілих, яким відшкодовано витрати на постійний сторонній догляд у звітному періоді поточного року;
12 міс. - тривалість бюджетного періоду.
2.7.2.12. Витрати на побутове обслуговування (Впо).
Розраховуються за формулою:
Впо = Мзп / 4 * Nпо * 12 міс.,
де:
Мзп - розмір прогнозної мінімальної заробітної плати у плановому році;
Nпо - прогнозна кількість інвалідів, які потребуватимуть соціально побутового обслуговування у плановому році, визначається на рівні кількості потерпілих, яким відшкодовано витрати на таке обслуговування у звітному періоді поточного року;
12 міс. - тривалість бюджетного періоду.
2.7.2.13. Витрати на придбання спеціальних засобів пересування (коляски) (Вк).
Розраховуються за формулою:
Вк = Вкср * Nк * Ісц,
де:
Вкср - середні витрати на придбання спеціальних засобів пересування (коляски) за звітний період поточного року:
Вкср = Вкз / Nкз,
де:
Вкз - витрати на придбання спеціальних засобів пересування (коляски) за звітний період поточного року;
Nкз - кількість потерпілих, які отримали спеціальні засоби пересування (коляски) у звітному періоді поточного року.
Nк - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
Витрати на придбання спеціальних засобів пересування (коляски) у разі наявності може розраховуватися в розрізі їх моделей.
2.7.2.14. Витрати на соціальну реабілітацію потерпілих, в тому числі разова грошова допомога непрацюючим інвалідам (Вср).
Розраховуються за формулою:
Вср = Вгд + Всрі,
де:
Вгд - витрати на грошову допомогу інвалідам 1 групи у плановому році:
Вгд = Ргд * Nгд,
де:
Ргд - розмір грошової допомоги інваліду 1 групи, який має місячний сукупний дохід, що не перевищує прожитковий мінімум, та визначений на плановий рік відповідно до нормативних актів;
Nгд - прогнозна кількість непрацюючих інвалідів 1 групи, які матимуть право на отримання разової грошової допомоги у плановому році.
Всрі - витрати на соціальну реабілітацію:
Всрі = Всріз / Nсріз * Nсрі * Ісц,
де:
Всріз - витрати на соціальну реабілітацію, крім разової грошової допомоги, за звітний період поточного року;
Nсріз - кількість потерпілих, для яких здійснено витрати на соціальну реабілітацію у звітному періоді поточного року;
Nсрі - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.2.15. Компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів (Вк).
Розраховується за формулою:
Вк = Вбр + Вто,
де:
Вбр - компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів:
Вбр = Рбр * Nбр,
де:
Рбр - розмір компенсації витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів інвалідів згідно з чинним законодавством у плановому році;
Nбр - прогнозна кількість інвалідів на плановий рік;
Вто - компенсація витрати на транспортне обслуговування інвалідів:
Вто = Рто * Nто,
де:
Рто - розмір компенсації витрат на транспортне обслуговування інвалідів згідно з чинним законодавством у плановому році;
Nто - прогнозна кількість інвалідів на плановий рік.
2.7.2.16. Витрати, пов'язані з забезпеченням інвалідів автомобілями (А).
Розраховується за формулою:
А = Вавт + Савт + Уавт + Внавч,
де:
Вавт - витрати на придбання автомобілів:
Вавт = Вавтз / Nавтз * Nавт * Ісц * Vз,
де:
Вавтз - витрати на придбання автомобіля за звітний період поточного року;
Nавтз - кількість придбаних автомобілів у звітному періоді поточного року.
Nавт - прогнозна кількість потерпілих, які потребують забезпечення автомобілями у плановому році;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;
Vз - відсоток забезпечення автомобілями інвалідів виходячи з фінансових можливостей Фонду.
Витрати на придбання автомобілів можуть розраховуватися в розрізі їх моделей, за наявності офіційних даних щодо вартості автомобілів на момент проведення розрахунку.
Савт - видатки на страхування автомобілів, придбаних за рахунок коштів Фонду, розраховуються за формулою:
Савт = (Кав + Nп) * В,
де
Кав - кількість автомобілів, придбаних за рахунок коштів Фонду в минулих роках;
Nп - кількість автомобілів, які планується придбати у плановому році;
В - прогнозний розмір страхового тарифу.
Уавт - прогнозний розмір видатків на утримання автомобілів до моменту передачі їх інваліду.
Плануються на підставі фактичної потреби, але не більше запланованих доходів від реалізації металобрухту та коштів, сплачених членами сімей померлих інвалідів за залишені їм автомобілі;
Внавч - витрати на навчання інвалідів керуванню автомобілями:
Внавч = В1навч / N1ін * Nін * Ісц
де
В1навч - витрати на навчання інвалідів керуванню автомобілями за звітний період;
N1ін - кількість інвалідів, які пройшли навчання керуванню автомобілем за звітний період;
Nін - прогнозна кількість інвалідів на плановий рік.
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році;
2.7.3. Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті.
Планується в розрізі наступних видатків за економічною класифікацією:
2.7.3.1. Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності (Вдтн).
Розраховується за формулою:
Вдтн = Вдтнср * Nдтн * Ізсзп,
де:
Вдтнср - середній розмір видатків на допомогу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності за звітний період поточного року;
Nдтн - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
Nдтн прогнозується з урахуванням тенденції зміни кількості потерпілих, які отримали тимчасову непрацездатність протягом попередніх років;
Ізсзп - прогнозний індекс зростання середньомісячної заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році в порівнянні з поточним роком.
2.7.3.2. Одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілому (Водп).
Розраховується за формулою:
Водп = Водпср * Nодп * Кзр,
де:
Водпср - середній розмір видатків одноразової допомоги потерпілому за звітний період поточного року:
Водпср = Водпз / Nодпз,
де:
Водпз - витрати на одноразову допомогу потерпілим за звітний період поточного року;
Nодпз - кількість осіб, яким відшкодовано одноразову допомогу за звітний період поточного року.
Nодп - прогнозна кількість потерпілих, які частково чи повністю можуть втратити професійну працездатність:
Nодп = Nодпз / М * 12,
де: Nодпз - кількість осіб, яким відшкодовано одноразову допомогу за звітний період поточного року;
М - кількість місяців звітного періоду поточного року;
12 - тривалість бюджетного періоду.
Значення Nодп може враховувати тенденцію зміни кількості потерпілих, які частково чи повністю втратили професійну працездатність протягом попередніх років;
Кзр - коефіцієнт зростання граничного розміру одноразової допомоги у плановому році.
Розраховується як відношення середньозваженого граничного розміру одноразової допомоги у плановому році до поточного.
2.7.3.3. Щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого (Вщгс).
Для розрахунку проекту бюджету, на показниках І кварталу поточного року використовується розрахунок 1.
Для розрахунку на показниках 9 місяців поточного року - розрахунок 2:
1) Вщгс1 = Вщгсср1 * Пфзп * 3 + Вщгсср1 * Пфзп * Пзп * 9 + Вщгс3 + Сі
2) Вщгс2 = Вщгсср2 * 3 + Вщгсср2 * Пзп * 9 + Вщгс3 + Сі,
де:
Вщгсср1 - середньомісячні витрати грошової суми в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого за I квартал поточного року:
Вщгсср1 = ВщгсIкв / 3,
де:
ВщгсIкв - витрати на щомісячну грошову суму в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого за I квартал поточного року;
3 - кількість місяців кварталу.
Вщгсср2 - середньомісячні витрати грошової суми в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого за звітний період поточного року:
Вщгсср2 = Вщгскв / 3,
де:
Вщгскв - витрати на щомісячну грошову суму в раз часткової чи повної втрати працездатності що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого за III квартал або II квартал поточного року (без наростаючого підсумку);
3 - кількість місяців кварталу.
Пфзп - фактичний коефіцієнт зростання щомісячної грошової суми, після проведеного перерахунку з 1 березня поточного року;
3 - кількість місяців планового року, за які відшкодовується щомісячна грошова сума до перерахування її розміру;
Пзп - прогнозний коефіцієнт зростання заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у поточному році (прогнозний розмір коефіцієнту на який буде здійснюватись перерахунок з 1 березня планового року);
9 - кількість місяців планового року, за які відшкодовується щомісячна грошова сума із врахування перерахованого її розміру;
Вщгс3 - витрати на щомісячну грошову суму, що буде призначена з 1 січня планового року:
Вщгс3 = Зпс * Vс * Nщг * Ксер,
де:
Зпс - прогнозна середньомісячна заробітна плата робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році;
Vс - середній відсоток втрати професійної працездатності за звітний період поточного року;
Nщгс - прогнозна кількість потерпілих, яким щомісячна грошова сума буде призначена з 1 січня планового року, що визначається на рівні прогнозної кількості потерпілих, які частково чи повністю втратять професійну працездатність і отримають одноразову допомогу у плановому році;
Ксер - середньозважена кількість місяців за рік, в яких проводиться виплата щомісячної грошової суми потерпілим, які звернуться до Фонду протягом планового року
Сі - прогнозна сума індексації щомісячної грошової суми:
Сі = (Вщгсср1(або Вщгсср2) / 12 * Пісц,
де:
Пісц - прогнозна величина зростання індексу споживчих цін у плановому році.
2.7.3.4. Виплата при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу роботу (Втплр).
Розраховується за формулою:
Втплр = Втплрср * Nтплр * Ізсзп,
де: Втплр - середній розмір виплати при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу роботу за звітний період поточного року;
Втплрср = Втплрз / Nтплрз,
де:
Втплрз - витрати на виплати потерпілим при тимчасовому переведенні на легшу роботу за звітний період поточного року;
Nодпз - кількість осіб, яким здійснено виплати при тимчасовому переведенні на легшу роботу за звітний період поточного року.
Nтплр - прогнозна кількість потерпілих на плановий рік;
(значення Nтплр може враховувати тенденцію зміни кількості потерпілих, яким відшкодовувалися ці виплати протягом попередніх років).
Ізсзп - прогнозний індекс зростання середньомісячної заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році в порівнянні з поточним роком.
2.7.3.5. Одноразова допомога в разі смерті потерпілого (Водсу).
Розраховується за формулою:
Водсу = Водсуср * Nодсу * Ізсзп
де:
Водсуср - середній розмір витрат одноразової допомоги на одну сім'ю та утриманця за звітний період поточного року:
Водсуср = Водсуз / Nодсуз,
де:
Водсуз - витрати на одноразову допомогу сім'ям та утриманцям за звітний період поточного року;
Nодсуз - кількість сімей та утриманців, яким відшкодовано одноразову допомогу у звітному періоді поточного року;
Nподсу - прогнозна кількість сімей та утриманців на плановий рік:
Nподсу = (Nодс + Nоду) / М * 12,
де:
Nодс - кількість сімей, яким відшкодовано одноразову допомогу у звітному періоді поточного року;
Nоду - кількість утриманців, яким відшкодовано одноразову допомогу у звітному періоді поточного року;
Значення Nподсу може враховувати тенденцію зміни кількості сімей та утриманців, яким відшкодовувалась одноразова допомога протягом попередніх років;
М - кількість місяців звітного періоду поточного року;
12 міс. - тривалість бюджетного періоду.
Ізсзп - прогнозний індекс зростання середньомісячної заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році в порівнянні з поточним роком.
2.7.3.6. Щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника (Вщсу).
Для розрахунку проекту бюджету, на показниках I кварталу поточного року використовується розрахунок 1.
Для розрахунку на показниках 9 місяців поточного року - розрахунок 2:
1) Вщсу1 = Вщсуср1 * Пфзп * 3 + Вщсуср1 * Пфзп * Пзп * 9 + Вщсу3 + Сі;
2) Вщсу2 = Вщсуср2 * 3 + Вщсуср2 * Пзп * 9 + Вщсу3 + Сі,
де:
Вщсуср1 - середньомісячні витрати на страхову виплату особам, які мають на це право в разі втрати годувальника у I кварталі поточного року:
Вщсуср1 = Вщсу1кв / 3,
де:
Вщсу1кв - витрати щомісячної страхової виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника за I квартал поточного року;
3 - кількість місяців кварталу.
Вщсуср2 - середньомісячні витрати на страхову виплату особам, які мають на це право в разі втрати годувальника за звітний період поточного року:
Вщсуср2 = Вщсукв / 3,
де:
Вщсукв - витрати щомісячної страхової виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника за II квартал або III квартал поточного року (без наростаючого підсумку);
3 - кількість місяців кварталу.
Пфзп - фактичний коефіцієнт зростання щомісячної страхової виплати, після проведеного перерахунку з 1 березня поточного року;
3 - кількість місяців планового року, за які відшкодовується щомісячна страхова виплата до перерахування її розміру;
Пзп - прогнозний коефіцієнт зростання заробітної плати робітників, службовців, працівників сільського господарства у поточному році (прогнозний розмір коефіцієнту на який буде здійснюватись перерахунок з 1 березня планового року);
9 - кількість місяців планового року, за які відшкодовується щомісячна страхова виплата із врахування перерахованого її розміру;
Вщсу3 - витрати на щомісячну страхову виплату, що буде призначена з 1 січня планового року:
Вщсу3 = Зпс * Nщсу * Ксер,
де:
Зпс - прогнозна середньомісячна заробітна плата робітників, службовців, працівників сільського господарства у плановому році;
Nщсу - прогнозна кількість утриманців, яким щомісячна страхова виплата буде призначена з 1 січня планового року, що визначається на рівні прогнозної кількості утриманців, які отримають одноразову допомогу у плановому році;
Ксер - середньозважена кількість місяців за рік, в яких проводиться виплата щомісячної грошової суми утриманцям, які звернуться до Фонду протягом планового року;
Сі - прогнозна сума індексації щомісячної страхової виплати:
Сі = (Вщсу1(або Вщсу2) / 12 * Пісц,
де:
Пісц - прогнозна величина зростання індексу споживчих цін у плановому році.
2.7.3.7. Витрати на поховання потерпілого (Вп).
Розраховуються за формулою:
Вп = Впср * Nп * Ісц,
де:
Впср - середній розмір витрат на поховання сім'ї потерпілого за звітний період поточного року:
Впср = Впз / Nпз,
де:
Впз - витрати на поховання потерпілих за звітний період поточного року;
Nпз - кількість сімей потерпілих, яким відшкодовано витрати на поховання у звітному періоді поточного року;
Nп - прогнозна кількість сімей потерпілих на плановий рік:
Nп = Nпз / М * 12,
де:
Nпз - кількість сімей потерпілих, яким відшкодовано витрати на поховання у звітному періоді поточного року;
М - кількість місяців звітного періоду поточного року;
12 - тривалість бюджетного періоду;
Значення Nп може враховувати тенденцію зміни кількості сімей потерпілих, яким відшкодовано витрати на поховання протягом попередніх років;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.3.8. Витрати, пов'язані з відшкодуванням Пенсійному фонду України виплачених ним пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (Ввп).
Розраховуються за формулою:
Ввп = (Вщп + Вмп) * 12 міс. * Пісц,
де:
Вщп - витрати щомісячної суми пенсій, що підлягають відшкодуванню за останній місяць звітного періоду поточного року;
Вмп - витрати на пенсії потерпілим, які проживають за межами України, що підлягають відшкодуванню за останній місяць звітного періоду поточного року;
12 міс. - тривалість бюджетного періоду;
Пісц - прогнозна величина зростання індексу споживчих цін у плановому році.
2.7.3.9. Внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Розраховується відповідно до Порядку нарахування та сплати внесків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.
2.7.4. Видатки по перерахуванню коштів (обслуговування банківськими установами та УДППЗ "Укрпошта" програмно-технічного комплексу "Клієнт - Казначейство") (Впр).
Розраховуються за формулою:
Впр = (Свш + Смр) * Тс + Скк,
де:
Свш - сума витрат на відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, що перераховується через установи банків або УДППЗ "Укрпошта" (підпункти 2.7.3.2, 2.7.3.3, 2.7.3.5, 2.7.3.6, 2.7.3.7 цього Порядку);
Смр - сума витрат на медичну, професійну та соціальну реабілітацію потерпілих на виробництві планового року (підпункти 2.7.2.8, 2.7.2.10, 2.7.2.11, 2.7.2.12, 2.7.2.14, 2.7.2.15 цього Порядку);
Тс - середній тариф обслуговування банківськими установами та УДППЗ "Укрпошта" програмно-технічного комплексу "Клієнт - Казначейство" за звітний період поточного року;
Скк - сума витрат на обслуговування програмно-технічного комплексу "Клієнт - Казначейство" в розмірах, затверджених Кабінетом Міністрів України.
2.7.5. Судові витрати та виконавчий збір (Всз).
Розраховуються за формулою:
Всз = Всзпр * Кзс,
де:
Всзпр - судові витрати та виконавчий збір за попередній рік;
Кзс - коефіцієнт росту чи зменшення суми судових витрат та виконавчого збору, що розраховується шляхом ділення суми витрат у поточному році на суми витрат у попередньому році.
2.7.6. Витрати на забезпечення діяльності по обслуговуванню потерпілих та інвалідів (Взп).
Розраховуються за формулою:
Взп = Взппр * Ісцпр * Ісц,
де:
Взппр - витрати на забезпечення діяльності по обслуговуванню потерпілих та інвалідів за попередній рік;
Ісцпр - індекс споживчих цін у поточному році;
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.7. Витрати на заходи по координації роботи зі страхувальниками (Взс).
Розраховуються за формулою:
Взс = Взспр * Ісцпр * Ісц,
де:
Взспр - витрати на проведення заходів із страхувальниками відповідно до завдань страхування від нещасного випадку за попередній рік;
Ісцпр - індекс споживчих цін у поточному році
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.8. Витрати на виконання інших робіт, пов'язаних з координацією страхової діяльності.
Розраховуються за формулою:
Вксд = Вксдпр * Ісцпр * Ісц,
де:
Взспр - витрати на виконання інших робіт, пов'язаних з координацією страхової діяльності, за попередній рік;
Ісцпр - індекс споживчих цін у поточному році
Ісц - прогнозний індекс споживчих цін у плановому році.
2.7.9. Забезпечення діяльності правління та наглядової ради Фонду.
Плануються в розрізі виду витрат, передбачених чинним законодавством. При їх розрахунку враховується фактична потреба з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін планового року.
Кошторис видатків за цією статтею затверджується одночасно з затвердженням бюджету Фонду.
2.7.10. Видатки для створення лікувально-профілактичної бази Фонду.
Зазначені витрати плануються виходячи з фактичної потреби коштів для створення лікувально-профілактичної бази Фонду з урахуванням фінансових можливостей.
2.7.11. Поточні видатки виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів (КЕКВ 1100)
Під час формування обсягу поточних видатків враховується об'єктивна потреба в коштах кожної установи, виходячи з її основних показників (штатної чисельності, займаної площі, кількості транспортних засобів та інших кількісних показників).
Обов'язковим є виконання вимог щодо першочергового забезпечення коштами видатків на оплату праці з нарахуваннями, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, які відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України" входять до переліку захищених статей. В кошторисах видатків повинен забезпечуватися суворий режим економії коштів і матеріальних цінностей. До кошторисів можуть включатись тільки видатки передбачені законодавством.
Кошторис за видатками на організацію роботи Фонду застосовується в розрізі кодів економічної класифікації видатків, відповідно до Роз'яснень щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету, затверджених наказом Державного казначейства України, до яких належать:
2.7.11.1. Оплата праці (КЕКВ 1110).
Планується відповідно до постанови правління Фонду від 24.02.2004 N 12 із змінами та інших нормативно-правових актів, які визначають умови оплати та стимулювання праці працівників виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів.
2.7.11.2. Нарахування на заробітну плату (КЕКВ 1120).
Планується, виходячи із ФОП та відсотку нарахувань загальнообов'язкових страхових внесків на нього, внесків згідно з чинним законодавством, а також відсотку загальнообов'язкового страхового внеску до Пенсійного фонду України, нарахованого на суми допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю планового року.
2.7.11.3. Предмети, матеріали, обладнання та інвентар (КЕКВ 1131).
Плануються, виходячи з потреби в коштах на плановий рік, яка розраховується за видами товарів, їх прогнозної кількості та вартості за одиницю відповідно до норм, встановлених наказом виконавчої дирекції Фонду, та індексу зростання споживчих цін у плановому році.
2.7.11.4. М'який інвентар та обмундирування (КЕКВ 1134).
Планується, виходячи з потреби в коштах на плановий рік, з урахуванням індексу зростання споживчих цін у плановому році.
2.7.11.5. Оплата транспортних послуг та утримання транспортних засобів (КЕКВ 1135).
Планується, виходячи з кількості транспортних засобів на плановий рік, норм витрат на утримання автомобілів, встановлених наказом Міністерства транспорту України від 10.02.98 N 43 "Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті", із змінами, та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.93 N 141 "Про затвердження правил проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів" та інших нормативно-правових актів, а також потреби в коштах на поточний ремонт та оплату транспортних послуг на плановий рік з урахуванням індексу зростання споживчих цін.
2.7.11.6. Оренда (КЕКВ 1136).
Планується, виходячи з прогнозної орендованої площі на наступний рік, вартості оренди за 1 кв.м, що склалася у звітному періоді поточного року, та індексу зростання споживчих цін на плановий рік.
2.7.11.7. Поточний ремонт обладнання, інвентарю та будівель, технічне обслуговування обладнання (КЕКВ 1137).
Видатки на технічне обслуговування плануються, виходячи з прогнозної кількості обладнання, інвентарю, техніки на наступний рік та цін на технічне обслуговування, які склалися у звітному періоді поточного року, з урахуванням індексу зростання споживчих цін у плановому році. Видатки на поточний ремонт розраховуються виходячи з переліку робіт, які планується провести у плановому році, та їх прогнозної вартості.
2.7.11.8. Послуги зв'язку (КЕКВ 1138).
Плануються за видами послуг та робіт, їх прогнозної кількості та вартості за одиницю, яка склалась у звітному періоді поточного року, з урахуванням індексу зростання споживчих цін у плановому році.
2.7.11.9. Оплата інших послуг та інші видатки (КЕКВ 1139).
Плануються, виходячи з об'єктивної потреби в коштах на плановий рік, яка розраховується за видами послуг та робіт, їх прогнозної кількості та вартості за одиницю, яка склалась у звітному періоді поточного року відповідно до укладених договорів, норм законодавства та індексу зростання споживчих цін у плановому році.
2.7.11.10. Видатки на відрядження (КЕКВ 1140).
Плануються, виходячи із прогнозної кількості працівників, які відбудуть у відрядження у плановому році, та норм, встановлених відповідно до постанови КМУ від 23.04.99 року N 663 "Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон" із змінами.
2.7.11.11. Оплата комунальних послуг та енергоносіїв (КЕКВ 1160).
Планується в розрізі підкодів відповідно до роз'яснень Держказначейства, виходячи з прогнозної кількості обсягів споживання на плановий рік (які залежать від займаної площі, кількості працівників, обладнання, техніки тощо) та тарифів на енергоносії і комунальні послуги, що склались у звітному періоді поточного року згідно з укладеними договорами, з урахуванням індексу зростання споживчих цін у плановому році. При цьому за:
КЕКВ 1161 "Оплата теплопостачання" - здійснюється оплата за теплопостачання;
КЕКВ 1162 "Оплата водопостачання і водовідведення" - здійснюється оплата за водопостачання і водовідведення;
КЕКВ 1163 "Оплата електроенергії" - здійснюється оплата за електроенергію;
КЕКВ 1164 "Оплата природного газу" - здійснюється оплата за природний газ, включаючи оплату послуг з його транспортування; оплата за скраплений (балонний) газ;
КЕКВ 1165 "Оплата інших комунальних послуг" - здійснюється оплата інших комунальних та експлуатаційних послуг (утримання в чистоті будівель, дворів, доріг, вивіз сміття, прибирання місць загального користування, дезінсекція, дезінфекція та дератизація приміщень, обслуговування антен тощо);
КЕКВ 1166 "Оплата інших енергоносіїв" - здійснюється оплата інших енергоносіїв: дров, мазуту, торфу, вугілля тощо, включаючи видатки, пов'язані з їх вантаженням та перевезенням.
2.7.11.12. Дослідження і розробки, видатки державного (регіонального) значення (КЕКВ 1170).
Плануються витрати, пов'язані з оплатою підвищення кваліфікації кадрів та робіт за надані науково-дослідні послуги, прикладні розробки, зокрема:
КЕКВ 1171 - оплата робіт установам та організаціям за надані науково-дослідні послуги, прикладні розробки, які забезпечують виконання статутних напрямків діяльності Фонду, визначається виходячи з їх потреби і прогнозної вартості;
КЕКВ 1172 - підвищення кваліфікації кадрів виходячи із середніх витрат на навчання спеціаліста, що склалися у попередньому році, прогнозної кількості спеціалістів, які пройдуть навчання у плановому році, та індексу зростання споживчих цін поточного та планового років.
2.7.12. Капітальні видатки виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів (КЕКВ 2000).
Під капітальними видатками розуміють платежі з метою придбання необоротних активів (у тому числі землі, нематеріальних активів тощо), запасів товарів, невідплатні платежі, що передаються одержувачам бюджетних коштів з метою придбання ними подібних активів, компенсації втрат, пов'язаних з руйнуванням чи пошкодженням необоротних активів.
Виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво, реконструкцію, реставрацію та капітальний ремонт будівель, споруд і об'єктів та виконання супровідних робіт, які відповідно до державних будівельних норм є складовою частиною загальної вартості зазначених робіт, мають бути здійснені за кодом виконання основних робіт.
Видатки по найму транспорту для будівельних робіт і капітального ремонту будівель відносяться до капітального будівництва та капітального ремонту.
Капітальні видатки здійснюються за кодами економічної класифікації видатків, затверджених наказом Державного казначейства України, до яких належать:
2.7.12.1. Придбання обладнання і предметів довгострокового користування (КЕКВ 2110).
Плануються, виходячи з потреби в коштах на плановий рік, яка розраховується за видами товарів, їх прогнозної кількості та вартості за одиницю, з урахуванням норм, встановлених наказом виконавчої дирекції Фонду, індексу зростання споживчих цін у плановому році та фінансових можливостей Фонду.
2.7.12.2. Капітальне будівництво (придбання) (КЕКВ 2120).
Плануються, виходячи з потреби в коштах на придбання службових, адміністративних і виробничих приміщень в межах фінансових можливостей Фонду. Вихідними даними для розрахунку потреби в матеріалах для капітального будівництва є обсяги будівельно-монтажних робіт у плановому періоді та показники проектно-кошторисної документації:
КЕКВ 2122 - будівництво (придбання) адміністративних об'єктів - видатки по капітальному будівництву та придбанню адміністративних об'єктів;
КЕКВ 2123 - інше будівництво (придбання).
2.7.12.3. Капітальний ремонт (КЕКВ 2130).
Видатки на капітальний ремонт розраховуються на підставі дефектного акта, переліку робіт, які планується виконати у плановому році, їх прогнозної вартості, проекту договору на виконання робіт з підрядником, локального кошторису, у разі отримання відповідного дозволу на проведення будівельних робіт відповідно до вимог ст. 29 Закону України "Про планування і забудову території" ( 1699-14 ), з урахуванням індексу зростання споживчих цін у плановому році та фінансових можливостей Фонду:
КЕКВ 2132 - капітальний ремонт адміністративних об'єктів;
КЕКВ 2133 - капітальний ремонт інших об'єктів.
2.7.12.4. Реконструкція та реставрація (КЕКВ 2140).
Видатки на реконструкцію та реставрацію розраховуються на підставі дефектного акта, переліку робіт, які планується виконати у плановому році, їх прогнозної вартості, проекту договору на виконання робіт з підрядником, локального кошторису, у разі отримання відповідного дозволу на проведення будівельних робіт відповідно до вимог ст. 29 Закону України "Про планування і забудову території" ( 1699-14 ), з урахуванням індексу зростання споживчих цін у плановому році та фінансових можливостей Фонду.
2.7.12.5. Придбання землі та нематеріальних активів (КЕКВ 2300).
Видатки плануються, виходячи з потреби в коштах на плановий рік, із зазначенням конкретної категорії видатків та фінансових можливостей Фонду.
2.7.13. Резерв коштів.
Резерв створюється для забезпечення виконання завдань страхування від нещасного випадку відповідно до вимог чинного законодавства щодо своєчасного фінансування витрат на відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, видатків на їх перерахування через банківські установи та УДППЗ "Укрпошта", надання медико-соціальних послуг і розраховується, виходячи з місячної потреби на зазначені цілі.
2.7.14. Оборотна касова готівка на кінець бюджетного періоду.
Оборотна касова готівка формується з метою покриття тимчасових касових розривів для фінансування витрат відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, медичної, професійної та соціальної реабілітації потерпілих на виробництві і видатків по перерахуванню коштів (обслуговування банківськими установами та УДППЗ "Укрпошта") і встановлюється в розмірі не менше 2 відсотків річної потреби на зазначені цілі.
2.7.15. Благодійна допомога.
Благодійна допомога у вигляді одноразової фінансової, матеріальної або іншої, отримана виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами протягом року, враховується у бюджеті Фонду відповідного бюджетного періоду шляхом внесення змін у кінці року. При цьому збільшується доход бюджету Фонду в частині інших надходжень, отримання яких не суперечить законодавству, та видатки за кодами економічної класифікації фактичного використання зазначених коштів.
3. Розгляд, затвердження та внесення змін
до бюджету фонду, кошторисів виконавчої
дирекції фонду, її робочих органів та планів
асигнувань на статутні та поточні видатки
виконавчої дирекції фонду, її робочих органів
3.1. У випадку, якщо після затвердження Верховною Радою України страхових тарифів, що не забезпечують надходження суми страхових внесків визначеної правлінням Фонду для покриття річних витрат, виконавча дирекція Фонду разом з постійною комісією з питань членства, страхових тарифів і бюджету Фонду переглядають річну програму робіт і бюджет Фонду з врахуванням першочергового фінансування захищених статей та подає правлінню Фонду пропозиції щодо внесення необхідних змін та доповнень.
3.2. Зміни до бюджету Фонду поточного року можуть вноситися у випадку виникнення відхилення оцінки прогнозу надходжень та видатків, врахованих при затвердженні бюджету Фонду на відповідний бюджетний період, а також зміни структури видатків бюджету Фонду.
Зміни до бюджету Фонду поточного року подаються у формі проекту постанови про внесення змін до постанови про бюджет Фонду на поточний рік.
3.3. Після затвердження правлінням Фонду бюджету Фонду на наступний бюджетний рік та погодження кошторису видатків на адміністративно-господарські цілі з Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством фінансів України виконавча дирекція Фонду у тижневий термін доводить до управлінь виконавчої дирекції Фонду в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі контрольні показники бюджетних асигнувань для уточнення проектів кошторисів і складання проектів планів асигнувань.
Форма доведення контрольних показників затверджується наказом виконавчої дирекції Фонду.
3.4. Відповідно до затверджених контрольних показників робочі органи Фонду уточнюють проекти кошторисів, складають проекти планів асигнувань по поточних та капітальних видатках і у двотижневий термін подають ці документи виконавчій дирекції Фонду для уточнення показників проекту зведеного кошторису і складання зведеного плану асигнувань.
Форми кошторисів і планів асигнувань затверджуються наказом виконавчої дирекції Фонду.
3.5. Проекти кошторисів управлінь в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі у разі потреби розглядаються виконавчою дирекцією Фонду в присутності керівників цих установ.
Під час розгляду проектів кошторисів має бути забезпечено:
- суворе виконання вимог законодавства, а також інструкцій щодо складання кошторисів;
- додержання режиму економії, недопущення включення до кошторисів асигнувань, не викликаних потребою;
- недопущення прийняття в кошторисах сум, не підтверджених розрахунками та економічними обґрунтуваннями.
3.6. Кошториси доходів і видатків, плани асигнувань поточних та капітальних видатків і щомісячні плани асигнувань на статутні напрями діяльності управлінь виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києва та Севастополі затверджуються директором виконавчої дирекції Фонду або заступником директора, на якого покладено обов'язки контролю за фінансово-економічною діяльністю Фонду.
Управління виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях містах Києві та Севастополі щомісячно до 23 числа подають виконавчій дирекції Фонду на погодження та затвердження директором Фонду щомісячні плани асигнувань на статутні напрями діяльності Фонду.
Начальники управлінь виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києва та Севастополя затверджують річні кошториси доходів і видатків, плани асигнувань поточних та капітальних видатків, щомісячні плани асигнувань на статутні напрями діяльності відділень в районах та містах обласного значення, підпорядкованих управлінням.
3.7. Річний кошторис доходів і видатків виконавчої дирекції Фонду та зміни до них затверджуються головою правління Фонду.
План асигнувань по поточних видатках та щомісячні плани асигнувань на статутні напрями діяльності виконавчої дирекції Фонду затверджуються директором виконавчої дирекції Фонду або заступником директора, на якого покладено обов'язки контролю за фінансово-економічною діяльністю Фонду.
3.8. Кошториси по доходах і видатках та плани асигнувань поточних видатків затверджуються протягом 30 календарних днів з дня затвердження бюджету Фонду на бюджетний період. У разі коли робочі органи виконавчої дирекції Фонду створено не з початку року, кошториси по доходах і видатках та плани асигнувань поточних видатків складаються і затверджуються для кожного робочого органу виконавчої дирекції Фонду з часу його створення до кінця бюджетного періоду в загальному порядку.
3.9. Зміни до кошторису і плану асигнувань, визначених пунктом 3.6 та 3.7 цього Порядку, вносяться у разі:
- потреби у перерозподілі асигнувань виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів в розрізі кодів економічної класифікації в межах кошторисних призначень;
- прийняття рішення щодо розподілу нерозподілених асигнувань між робочими органами виконавчої дирекції Фонду;
- прийняття нормативного акта про передачу повноважень і асигнувань одного робочого органу виконавчої дирекції Фонду іншому;
- внесення змін до постанови правління Фонду про внесення змін до бюджету Фонду.
У разі внесення змін до кошторису і плану асигнувань обов'язково складаються та затверджуються відповідні довідки про внесення змін до кошторису доходів і видатків, планів асигнувань по поточних та капітальних видатках і щомісячних планів асигнувань за статутними напрями діяльності, що затверджуються у тому ж порядку, що кошториси і плани асигнувань. При цьому кошториси та плани асигнувань не перезатверджуються.
3.10. При виявленні зайвих і завищених асигнувань, передбачених кошторисами, проводиться їх відповідне скорочення. Вивільнені асигнування на підставі обґрунтованого подання про їх використання спрямовуються на пріоритетні заходи робочого органу, для якого затверджувався кошторис.
4. Структура та гранична чисельність
працівників виконавчої дирекції фонду
4.1. Правління Фонду затверджує:
- структуру виконавчої дирекції Фонду;
- чисельність виконавчої дирекції Фонду, посадові оклади її працівників (за погодженням з відповідними спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади).
4.2. Зміни до структури та граничної чисельності працівників виконавчої дирекції Фонду протягом року виносить рішенням правління Фонду за поданням виконавчої дирекції Фонду на підставі обґрунтованої потреби.
5. Виконання бюджету фонду
5.1. Виконання бюджету Фонду забезпечується виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами, про що складається звіт в розрізі кодів економічної класифікації видатків як на статутні напрями роботи Фонду так і на поточні та капітальні видатки.
5.2. У разі невикористання страхових внесків в поточному році вони переходять на наступний рік як оборотна касова готівка та враховується в доходній частині бюджету Фонду.
5.3. Для здійснення контролю за відповідністю асигнувань, визначених у кошторисах доходів і видатків та планах асигнувань по поточних та капітальних видатках, виконавча дирекція Фонду веде облік зведених кошторисів доходів і видатків і планів асигнувань по поточних і капітальних видатках в розрізі управлінь виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи мають право провадити свою діяльність виключно в межах асигнувань, затверджених кошторисами доходів і видатків, планами асигнувань по поточних та капітальних видатках та щомісячними планами асигнувань на статутні напрями діяльності Фонду із врахуванням внесених до них змін.
Виконавча дирекція Фонду протягом року здійснює фінансування видатків бюджету Фонду відповідно до планів асигнувань із врахуванням внесених до них змін.
Першочергово фінансуються видатки на здійснення відшкодування страхових виплат, надання медичних та соціальних послуг потерпілим на виробництві, витрат на їх перерахування, видатки по зобов'язаннях за договорами на виконання заходів з профілактики нещасних випадків на виробництві та захищені статті поточних видатків виконавчої дирекції та її робочих органів.
Усі інші видатки на забезпечення статутних напрямків діяльності Фонду та капітальні видатки фінансуються після проведення в повному обсязі вищезазначених видатків.
5.4. Захищеними статтями бюджету Фонду, фінансування яких не може змінюватися, в разі не виконання плану по доходах являються:
- відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті;
- медична, професійна та соціальна реабілітація потерпілих на виробництві, в частині щомісячних витрат на медичну та соціальну допомогу;
- видатки по перерахуванню коштів (обслуговування банківськими установами та УДППЗ "Укрпошта");
- поточні видатки виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів, в частині оплати праці, нарахувань на заробітну плату, комунальних витрат.
5.5. У разі не затвердження до кінця поточного року бюджету Фонду на наступний бюджетний рік, або непогодження адміністративно-господарських видатків Фонду Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством фінансів України виконавча дирекція Фонду та її робочі органи в обов'язковому порядку складають індивідуальні тимчасові кошториси на відповідний період, які затверджуються директором виконавчої дирекції Фонду, а по відділеннях - начальниками управлінь.
Видатки Фонду на цей період виконавча дирекція Фонду та її робочі органи мають право здійснювати з відповідного бюджету лише на цілі, визначені у бюджеті Фонду на попередній бюджетний період. При цьому щомісячні видатки на виконання статутних напрямків діяльності Фонду провадяться відповідно до фактичної потреби, а щомісячні видатки на організацію роботи Фонду не можуть перевищувати 1/12 обсягу видатків за попередній бюджетний період, крім видатків на погашення боргових зобов'язань. Проведення капітальних видатків бюджетного періоду забороняється.
5.6. Звіт про виконання бюджету Фонду за минулий рік затверджується правлінням Фонду до 1 березня поточного року за поданням виконавчої дирекції Фонду.
Звіт про виконання бюджету Фонду за минулий рік, затверджений постановою правлінням Фонду, виконавча дирекція Фонду надає відповідним центральним органам виконавчої влади і оприлюднює його в засобах масової інформації відповідно до законодавства.
5.7. Порушеннями у виконанні бюджету Фонду є:
- використання коштів Фонду не за цільовим призначенням;
- незабезпечення черговості фінансування видатків Фонду;
- прийняття рішень щодо фінансування недоцільних адміністративних видатків, в тому числі укладання недоцільних договорів на виконання робіт, що належать до компетенції виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів.
6. Прикінцеві положення
Виконавчий дирекції Фонду у місячний термін з дня прийняття зазначеної постанови правління видати накази щодо затвердження форм кошторисів, планів асигнувань, та інших документів, передбачених цим Порядком.
Планування статті "Забезпечення діяльності правління та наглядової ради Фонду" як окремої статті бюджету Фонду, за межами поточних видатків виконавчої дирекції та її робочих органів здійснювати починаючи з 2009 року.
Затверджено
Постанова правління Фонду
соціального страхування
від нещасних випадків
на виробництві
та професійних захворювань
України
03.10.2008 N 49
Роз'яснення
щодо застосування кодів економічної
класифікації видатків бюджету
Фонду соціального страхування від нещасних
випадків на виробництві та професійних
захворювань України на статутні напрями
КЕКВ 1310 Профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
КЕКВ 1310.1 Фінансування заходів, передбачених Загальнодержавною (Національною) програмою поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища
За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати, пов'язані із заходами, передбаченими Загальнодержавною (Національною) програмою поліпшення стану безпеки, умов праці і виробничого середовища, та включеними до Програми робіт Фонду на відповідний рік, яка затверджена постановою правління Фонду.
У межах коштів, затверджених у бюджеті Фонду, можуть фінансуватися укладені в минулих роках договори у разі прийняття правлінням Фонду відповідного рішення щодо продовження фінансування таких договорів, але в межах термінів дії відповідної програми.
(статті 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ), статті 33 Закону України "Про охорону праці") ( 2694-12 )
КЕКВ 1310.2 Фінансування заходів, передбачених регіональними програмами поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища
За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати на фінансування заходів, передбачених регіональними програмами поліпшення стану безпеки, умов праці і виробничого середовища та Програмою робіт Фонду на відповідний рік, затвердженою постановою правління Фонду.
У межах коштів, затверджених у бюджеті Фонду, можуть фінансуватися укладені в минулих роках договори у разі прийняття правлінням Фонду відповідного рішення щодо продовження фінансування таких договорів, але в межах термінів дії відповідної регіональної програми.
(статті 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ), статті 34 Закону України "Про охорону праці") ( 2694-12 )
КЕКВ 1310.3 Фінансування заходів, передбачених галузевими програмами поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища
За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати на фінансування заходів, передбачених галузевими програмами поліпшення стану безпеки, умов праці і виробничого середовища та Програмою робіт Фонду на відповідний рік, затвердженою постановою правління Фонду.
У межах коштів, затверджених у бюджеті Фонду, можуть фінансуватися укладені в минулих роках договори у разі прийняття правлінням Фонду відповідного рішення щодо продовження фінансування таких договорів, але в межах термінів дії відповідної галузевої програми.
(статті 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ), статті 33 Закону України "Про охорону праці") ( 2694-12 )
КЕКВ 1310.4 Фінансування видатків на навчання та підвищення рівня знань спеціалістів, які вирішують питання охорони праці
За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати на навчання та підвищення рівня знань спеціалістів, які вирішують питання охорони праці підприємств, установ, організацій.
(статті 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності") ( 1105-14 )
КЕКВ 1310.5 Фінансування видатків на організацію розроблення та виробництва засобів індивідуального захисту працівників
Здійснюється фінансування наукових досліджень щодо застосування та створення нових засобів індивідуального та колективного захисту працівників і включених до Програми робіт Фонду на відповідний рік, яка затверджена постановою правління Фонду.
У межах коштів, затверджених у бюджеті Фонду, можуть фінансуватися укладені в минулих роках договори у разі прийняття правлінням Фонду відповідного рішення щодо продовження фінансування таких договорів і в межах термінів дії відповідних програм.
(статті 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне захворювання, які спричинили втрату працездатності") ( 1105-14 )
КЕКВ 1310.6 Фінансування заходів з пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці
Здійснюються видатки, передбачені на:
- проведення відповідних заходів через засоби масової інформації;
- проведення інформаційних семінарів, зустрічей за круглим столом з соціальними партнерами і представниками громадських організацій, конференцій;
- створення тематичних кінофільмів, відеофільмів і відеороликів, радіо- і телепередач;
- видання, розповсюдження нормативних актів, підручників, журналів, іншої спеціальної літератури, плакатів, пам'яток з питань охорони праці, інше;
- інші видатки з питань пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці.
(статті 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності") ( 1105-14 )
КЕКВ 1310.8 Фінансування інших профілактичних заходів відповідно до завдань страхування від нещасних випадків
За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати, передбачені для участі у здійсненні наукових досліджень у сфері охорони та медицини праці, розробленні законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці, організації розроблення та виробництва колективних засобів захисту працівників, вивченні та поширенні позитивного досвіду створення безпечних та нешкідливих умов виробництва, співробітництво з міжнародними організаціями з охорони праці, участь у міжнародних виставках, нарадах, семінарах, конференціях, форумах з питань охорони праці та інші видатки, що не суперечать законодавству, включені до затвердженої правлінням Фонду Програми робіт Фонду на відповідний рік, а також видатки з врахуванням кредиторської заборгованості за виконані роботи, а також недофінансованих робіт згідно з укладеними договорами, у разі прийняття рішення правлінням Фонду щодо продовження їх фінансування у плановому році.
(статті 22, 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності") ( 1105-14 )
КЕКВ 1344 Медична, професійна та соціальна реабілітація потерпілих на виробництві
КЕКВ 1344.1 Витрати на стаціонарне лікування потерпілих на виробництві у лікувально-профілактичних закладах, медичну реабілітацію після стаціонарної допомоги
За цим кодом оплачуються витрати, пов'язані зі стаціонарним лікуванням потерпілих на виробництві, медичною реабілітацією після стаціонарної допомоги в період тимчасової непрацездатності до встановлення стійкої втрати працездатності у лікувально-профілактичних (в т.ч. спеціалізованих), санаторно-курортних, реабілітаційних закладах (відділеннях).
Цілеспрямоване, своєчасне та ефективне лікування потерпілого від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання може здійснюватись у власних спеціалізованих лікувально-профілактичних (реабілітаційних) закладах або на договірній основі в інших лікувально-профілактичних (реабілітаційних) закладах.
Кошти за цим КЕКВ використовуються на:
1. Стаціонарне лікування потерпілих на виробництві у лікувально-профілактичних закладах.
Робочими органами виконавчої дирекції Фонду здійснюється фінансування витрат на:
- медичні послуги у межах коштів, передбачених кошторисами видатків робочих органів виконавчої дирекції Фонду на ці цілі, в тому числі:
- утримання потерпілого у лікувально-профілактичному закладі відповідно до укладених договорів;
- огляд лікарями-фахівцями;
- лабораторно-діагностичні дослідження;
- лікувальні процедури;
- лікарські засоби, вироби медичного призначення, необхідні для проведення лікування.
2. Медична реабілітація потерпілих (у тому числі в період тимчасової непрацездатності до встановлення стійкої втрати працездатності).
Виконавчою дирекцією та робочими органами виконавчої дирекції Фонду здійснюється фінансування витрат на:
- утримання потерпілого у санаторно-курортних, реабілітаційних закладах (відділеннях) відповідно до укладених договорів;
- усі види реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення здоров'я потерпілих;
- огляд лікарями-фахівцями;
- лабораторно-діагностичні дослідження;
- лікувальні процедури;
- лікарські засоби, вироби медичного призначення;
- придбання путівок у разі здійснення заходів медичної реабілітації (відновного лікування) на базі санаторних закладів в період тимчасової непрацездатності до встановлення стійкої втрати працездатності на базі реабілітаційних закладів (відділень).
Компенсуються:
- витрати на проїзд (до медичного закладу і у зворотній бік) інваліду і супроводжуючій особі;
- витрати супроводжуючій особі на житло згідно із законодавством про службові відрядження.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"( 1105-14 ) від 23.09.99 року із змінами та доповненнями)
КЕКВ 1344.2 Витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів
Здійснюється оплата:
- путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів I, II, III груп;
- путівок без лікування особам, які супроводжують інвалідів I групи;
- витрат при транспортуванні інваліда спеціальним медичним транспортом
Компенсуються:
- витрати на проїзд (до санаторно-курортного закладу і у зворотній бік) інваліду і супроводжуючій особі згідно з поданими проїзними документами (квитки, квитанції на постільну білизну та транспортування багажу). Вартість проїзду відшкодовується робочими органами виконавчої дирекції Фонду у розмірах:
залізницею - за тарифом не вище купейного вагона;
автобусом - за фактичними витратами; водним транспортом - за тарифом третього класу;
- витрати супроводжуючій особі (проїзд і житло) згідно із законодавством про службові відрядження;
- фактичні витрати на пальне інваліду з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку (спинальники) в разі поїздки на власному автомобілі або автомобілі супроводжуючої особи згідно з ксерокопією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (або тимчасового реєстраційного талона) та касово-розрахункових документів;
- за умови самостійного придбання потерпілим путівки - її вартість при наявності документів, що свідчать про сплату вартості путівки (прибутковий касовий ордер або розрахунково-касовий чек).
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) від 23.09.99 року із змінами та доповненнями; постанова правління Фонду від 31.10.2007 року N 49)
КЕКВ 1344.3 Витрати на технічні та інші засоби реабілітації
Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (крім засобів пересування - колясок) потерпілих з ушкодженнями і захворюваннями опорно-рухового апарату, що викликають потребу в наданні такої допомоги.
Робочими органами виконавчої дирекції Фонду здійснюється фінансування витрат на:
- технічні та інші засоби реабілітації (згідно з Переліком Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого постановою правління Фонду від 25.03.2008 року N 23);
- перебування потерпілого, проведення комплексу реабілітаційних заходів в стаціонарі первинного та складного протезування в клініці УкрНДІпротезування або інших закладах охорони здоров'я державної та комунальної форм власності;
- післягарантійний ремонт технічних та інших засобів реабілітації;
- транспортування потерпілого спеціальним медичним транспортом;
- доставки технічних та інших засобів реабілітації (крім протезних виробів) засобів реабілітації до підприємств, що здійснюють заготівлю та переробку металобрухту, транспортування до пунктів прокату технічних та інших засобів реабілітації, до майстерень з їх ремонту.
Компенсуються:
- витрати на проїзд потерпілого та супроводжуючої особи (до підприємства і назад) згідно з поданими проїзними документами (квитки, квитанції на постільну білизну та транспортування багажу). Витрати супроводжуючій особі на проїзд і житло згідно із законодавством про службові відрядження.
Вартість проїзду відшкодовується робочими органами виконавчої дирекції Фонду у розмірах:
- залізницею - за тарифом не вище купейного вагона;
- автобусом - за фактичними витратами; водним транспортом - за тарифом третього класу.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) від 23.09.99 року; Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затверджене постановою правління Фонду від 25.03.2008 року N 23)
КЕКВ 1344.4 Витрати на протезування зубів
Оплата здійснюється на підставі укладених договорів про забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань зубопротезуванням із закладами - постачальниками зазначених видів послуг.
Робочими органами виконавчої дирекції Фонду здійснюється фінансування витрат на:
- зубопротезування потерпілих на підставі квитанції, чека або рахунку;
- протези зубів, за винятком протезування з дорогоцінних металів.
Компенсуються:
- витрати на проїзд (до медичного закладу і у зворотній бік) інваліду і супроводжуючій особі згідно з поданими проїзними документами (квитки, квитанції на постільну білизну та транспортування багажу). Вартість проїзду відшкодовується робочими органами виконавчої дирекції Фонду у розмірах:
залізницею - за тарифом не вище купейного вагона;
автобусом - за фактичними витратами;
водним транспортом - за тарифом третього класу;
- витрати супроводжуючій особі на проїзд і житло згідно із законодавством про службові відрядження.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"( 1105-14 ) від 23.09.99 року, із змінами та доповненнями)
КЕКВ 1344.5 Витрати на протезування очей та придбання окулярів
Оплата здійснюється на підставі укладених договорів про забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань із закладами-постачальниками зазначених видів послуг очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами.
Робочими органами виконавчої дирекції Фонду здійснюється фінансування витрат на:
- протезування ока на підставі квитанції, чека або рахунку;
- очного протезу;
- заміна очного протезу в результаті зношуваності протезу.
Компенсуються:
- витрати на проїзд (до медичного закладу і у зворотній бік) інваліду і супроводжуючій особі згідно з поданими проїзними документами (квитки, квитанції на постільну білизну та транспортування багажу). Вартість проїзду відшкодовується робочими органами виконавчої дирекції Фонду у розмірах:
залізницею - за тарифом не вище купейного вагона;
автобусом - за фактичними витратами;
водним транспортом - за тарифом третього класу;
- витрати супроводжуючій особі на проїзд і житло згідно із законодавством про службові відрядження.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"( 1105-14 ) від 23.09.99 року, із змінами та доповненнями)
КЕКВ 1344.6 Витрати на слухові апарати
Оплата здійснюється на підставі укладених договорів про забезпечення потерпілих з порушенням слуху внаслідок нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань із закладами-постачальниками зазначених видів послуг слуховими апаратами, заміну джерел живлення до них і вушних вкладинок.
Робочими органами виконавчої дирекції Фонду здійснюється фінансування витрат на:
- слухові апарати;
- заміну джерел живлення до слухових апаратів;
- вушні вкладинки.
Компенсуються:
- витрати на проїзд (до медичного закладу і у зворотній бік) інваліду і супроводжуючій особі згідно з поданими проїзними документами (квитки, квитанції на постільну білизну та транспортування багажу). Вартість проїзду відшкодовується робочими органами виконавчої дирекції Фонду у розмірах:
залізницею - за тарифом не вище купейного вагона;
автобусом - за фактичними витратами;
водним транспортом - за тарифом третього класу;
- витрати супроводжуючій особі на проїзд і житло згідно із законодавством про службові відрядження.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) від 23.09.99 року)
КЕКВ 1344.8 Витрати на вироби медичного призначення та лікарські засоби
Оплата здійснюється на підставі укладених договорів про забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань із закладами-постачальниками зазначених видів послуг лікарськими засобами, виробами медичного призначення, в тому числі підгузниками для дорослих, перуками, постільною та натільною білизною вітчизняного виробництва.
Оплаті підлягають витрати у разі надання потерпілим амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги (у тому числі після надання стаціонарної допомоги, медичної реабілітації) як у поліклініці, так і на дому та в денних стаціонарах.
Робочими органами виконавчої дирекції Фонду здійснюється фінансування витрат на:
- лікарські засоби потерпілим, роботодавцям на підставі рахунків та інших документів, що підтверджують їх витрати, у разі самостійного придбання; аптечним закладам (постачальникам, виробникам) відповідно до укладених договорів;
- вироби медичного призначення потерпілим, роботодавцям на підставі рахунків та інших документів, що підтверджують їх витрати, разі самостійного придбання; аптечним закладам (постачальникам, виробникам) відповідно до укладених договорів;
- підгузники;
- перуки;
- постільна та натільна білизна, постільні речі.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) від 23.09.99 року)
КЕКВ 1344.9 Витрати на додаткове харчування
Компенсуються витрати на додаткове харчування. Додаткове харчування призначається на конкретно визначений строк за раціоном, який складає дієтолог чи лікар, який лікує, та затверджує МСЕК.
Неможливість забезпечення потерпілого додатковим харчуванням у лікувально-профілактичному або реабілітаційному закладі підтверджується довідкою за підписом головного лікаря (директора) цього закладу. В цьому разі компенсація витрат на додаткове харчування здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків на підставі інформації органів державної статистики про середні ціни на продукти харчування у торговельній мережі того місяця, в якому їх придбали.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) від 23.09.99 року)
КЕКВ 1344.10 Витрати на професійне навчання або перекваліфікацію за індивідуальними програмами реабілітації потерпілих та інші витрати
Витрати на професійне навчання або перекваліфікацію за індивідуальними програмами реабілітації потерпілих.
Застрахованій особі, яка проходить професійне навчання або перекваліфікацію за індивідуальною програмою реабілітації (якщо з часу встановлення ступеня втрати професійної працездатності минуло не більше одного року), Фонд проводить щомісячні страхові виплати у розмірі середньомісячного заробітку протягом строку, визначеного програмою реабілітації.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) від 23.09.99 року)
КЕКВ 1344.11 Витрати на спеціальний медичний догляд
Фінансування витрат на спеціальний медичний догляд інваліду здійснюється поштовим переказом за місцем його постійного проживання або шляхом перерахування відповідних сум на його особистий рахунок в банківській установі, вказаній в його заяві.
Сума витрат на спеціальний медичний догляд за потерпілим дорівнює розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, і не може бути меншою (на місяць).
При фінансуванні витрат на необхідні види догляду інвалідам, які мають право на даний вид допомоги відповідно до інших нормативно-правових актів, робочі органи виконавчої дирекції Фонду повинні надіслати запити до відповідних установ та отримати довідки про те, що інвалідам не фінансуються витрати на необхідні види догляду за іншими підставами.
Списки інвалідів, які мають право на забезпечення необхідними видами догляду на підставі інших нормативно-правових актів, щорічно звіряються з робочими органами Пенсійного фонду, Фонду соціального захисту інвалідів тощо.
(статті 9, 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"( 1105-14 ) від 23.09.99 року)
КЕКВ 1344.12 Витрати на постійний сторонній догляд
Фінансування витрат на постійний сторонній догляд інваліду здійснюється поштовим переказом за місцем його постійного проживання або шляхом перерахування відповідних сум на його особистий рахунок в банківській установі, вказаній в його заяві.
Сума витрат на постійний сторонній догляд за потерпілим дорівнює половині розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, і не може бути меншою (на місяць).
(статті 9, 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) від 23.09.99 року)
КЕКВ 1344.13 Витрати на побутове обслуговування
Фінансування витрат на побутове обслуговування інваліду здійснюється поштовим переказом за місцем його постійного проживання або шляхом перерахування відповідних сум на його особистий рахунок в банківській установі, вказаній в його заяві.
Сума витрат на побутове обслуговування за потерпілим дорівнює чверті розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, і не може бути меншою (на місяць).
(статті 9, 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) від 23.09.99 року)
КЕКВ 1344.14 Витрати на придбання засобів пересування (коляски)
Оплата здійснюється на підставі укладених договорів про забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань засобами пересування (колясками) із закладами постачальниками зазначених видів послуг.
Робочими органами виконавчої дирекції Фонду здійснюється фінансування витрат на:
- засоби пересування (коляски) згідно з Переліком Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого постановою правління Фонду від 25.03.2008 року N 23;
- післягарантійний ремонт засобів пересування (колясок);
- транспортування потерпілого спеціальним медичним транспортом;
- доставку засобів пересування (колясок).
Компенсуються:
- витрати на проїзд потерпілого та супроводжуючої особи (до підприємства і назад) згідно з поданими проїзними документами (квитки, квитанції на постільну білизну та транспортування багажу). Вартість проїзду відшкодовується робочими органами виконавчої дирекції Фонду у розмірах:
залізницею - за тарифом не вище купейного вагона;
автобусом - за фактичними витратами;
водним транспортом - за тарифом третього класу.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) від 23.09.99 року; Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затверджене постановою правління Фонду від 25.03.2008 року N 23)
КЕКВ 1344.15 Витрати на соціальну реабілітацію потерпілих, в тому числі разова грошова допомога непрацюючим інвалідам
Оплата послуг та заходів, спрямованих на створення і забезпечення умов для повернення потерпілого до активної участі у житті, відновлення його соціального статусу та здатності до самостійної суспільної і родинно-побутової діяльності шляхом соціально-середовищної орієнтації, соціально-побутової адаптації, соціального обслуговування;
Надання разової грошової допомоги інвалідам в разі невідкладної потреби.
(статті 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) від 23.09.99 року)
КЕКВ 1344.16 Компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів
Компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів у розмірах, встановлених наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) від 23.09.99 року)
КЕКВ 1344.17 Витрати, пов'язані з забезпеченням інвалідів автомобілями
Фінансуються витрати на:
- придбання автомобілів для інвалідів відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 року N 999;
- страхування пошкодження, знищення чи втрати внаслідок ДТП, стихійного лиха, пожежі, вибуху, протиправних дій третіх осіб та інше автомобілів для потерпілих, які стали інвалідами внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань;
- навчання інвалідів водінню;
- видатки по організації забезпечення потерпілих автомобілями, а саме:
- зняття автомобілів з обліку в підрозділах МВС;
- визначення придатності автомобілів для подальшої експлуатації та проведення експертної оцінки їх залишкової вартості;
- переобладнання автомобілів на іншу модифікацію згідно з висновком облМСЕК (ЦМСЕК, КрМСЕК);
- транспортування автомобілів до місць зберігання вилучених автомобілів або до підприємств, що здійснюють заготівлю та переробку металобрухту, проводять технічний огляд та експертну оцінку залишкової вартості автомобілів;
- оренду місць для зберігання вилучених автомобілів;
- судові витрати у зв'язку з вилученням автомобілів;
- проведення технічного огляду автомобілів;
- ремонт вилучених автомобілів;
- інші витрати, пов'язані з поверненням, вилученням, зберіганням і реалізацією автомобілів.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) від 23.09.99 року; Порядок забезпечення інвалідів автомобілями, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 року N 999)
КЕКВ 1343 Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті
КЕКВ 1343.1 Витрати, пов'язані з відшкодуванням Пенсійному фонду України виплачених ним пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання
Витрати, пов'язані з відшкодуванням Пенсійному фонду України виплачених ним пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ); постанова правління Пенсійного фонду України та правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04.03.2003 року N 5-4/4)
КЕКВ 1343.3 Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності
Виплата допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю за рахунок коштів Фонду (починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності) призначається та виплачується за місцем роботи потерпілого, на якому стався страховий випадок, у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати.
Якщо потерпілий працює за сумісництвом, допомога призначається і виплачується страхувальником за місцем роботи, де стався страховий випадок. При цьому враховується заробітна плата за основним місцем роботи та за сумісництвом на підставі довідок про середню заробітну плату.
Допомога добровільно застрахованій особі призначається робочим органом виконавчої дирекції Фонду, у якому вона зареєстрована, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності, пов'язаної з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням.
Допомога потерпілому виплачується страхувальником за рахунок страхових внесків до Фонду. Перші п'ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються за рахунок коштів страхувальника, де стався страховий випадок.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ); постанова правління Фонду від 27.04.2007 року N 24, зареєстрована в Мінюсті 22.06.2007 за N 715/13982)
КЕКВ 1343.4 Одноразова допомога потерпілому в разі стійкої втрати професійної працездатності
Одноразова допомога виплачується потерпілому в місячний строк з дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності в день, установлений постановою робочого органу виконавчої дирекції Фонду (у тому числі при призначенні одноразової допомоги за рішенням суду) за наявності усіх необхідних документів.
Одноразова допомога потерпілому визначається з розрахунку його середньої заробітної плати (доходу) за кожний відсоток втрати професійної працездатності, але не вище чотирикратного розміру граничної суми заробітної плати (доходу), з якої справляються внески до Фонду, на час настання права потерпілого на страхову виплату.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ); постанова правління Фонду від 27.04.2007 року N 24, зареєстрована в Мінюсті 22.06.2007 за N 715/13982)
КЕКВ 1343.5 Щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого
Щомісячна страхова виплата виплачується щомісячно з наступного місяця після місяця, в якому її призначено, у дні, встановлені постановами робочих органів виконавчої дирекції Фонду (у тому числі при призначенні щомісячної страхової виплати за рішенням суду), але не пізніше 30 календарних днів з дня прийняття постанови робочого органу виконавчої дирекції Фонду про призначення страхових виплат.
Щомісячна страхова виплата проводиться протягом строку, на який встановлено МСЕК стійку втрату професійної працездатності. Строк проведення щомісячних страхових виплат продовжується з дня їх припинення і до часу, встановленого при наступному огляді МСЕК, незалежно від часу звернення потерпілого до Фонду. При цьому страхові виплати за минулий час виплачуються за умови підтвердження МСЕК втрати працездатності і причинного зв'язку між настанням непрацездатності та ушкодженням здоров'я.
У разі, коли строк повторного огляду МСЕК потерпілим пропущено і МСЕК підтверджено стійку втрату професійної працездатності, щомісячна страхова виплата відновлюється з дати, встановленої МСЕК, але не більш як за три роки з дня припинення виплати щомісячної страхової виплати. При цьому розмір щомісячної страхової виплати встановлюється з урахуванням коефіцієнтів перерахування, які встановлюються правлінням Фонду щороку з 1 березня.
Щомісячна страхова виплата визначається як частка від середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку, яка обчислюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності.
У разі коли потерпілому одночасно із щомісячною страховою виплатою призначено пенсію по інвалідності у зв'язку з одним і тим самим нещасним випадком, їх сума не повинна перевищувати середньомісячного заробітку (доходу), який потерпілий мав до ушкодження здоров'я. Визначені раніше суми щомісячної страхової виплати та пенсії по інвалідності зменшенню не підлягають.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ); постанова правління Фонду від 27.04.2007 року N 24, зареєстрована в Мін'юсті 22.06.2007 року за N 715/13982)
КЕКВ 1343.6 Виплата при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу роботу
Доплата потерпілому до середнього заробітку, якій він мав до ушкодження здоров'я, яка проводиться підприємством за рахунок страхових внесків.
Якщо потерпілого за станом здоров'я відповідно до висновку ЛКК або МСЕК переведено на легшу нижчеоплачувану роботу, роботодавець згідно зі статтею 170 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ) зберігає за ним попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення за рахунок коштів підприємства, організації, установи.
Починаючи з п'ятнадцятого дня переведення потерпілого на легшу роботу зазначені виплати (доплата до середнього заробітку, який він мав до ушкодження здоров'я) проводяться підприємством за рахунок страхових внесків до Фонду протягом строку, встановленого ЛКК або МСЕК.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ); постанова правління Фонду від 27.04.2007 року N 24, зареєстрована в Мінюсті 22.06.2007 за N 715/13982)
КЕКВ 1343.7 Одноразова допомога в разі смерті потерпілого
За цим кодом виплачується одноразова допомога сім'ї потерпілого та особам, які перебували на його утриманні.
У разі смерті потерпілого право на одержання одноразової допомоги має його сім'я та особи, які перебували на його утриманні, а також дитина померлого, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після його смерті.
Одноразова допомога сім'ї та особам, які мають на це право, виплачується у місячний строк з дня смерті потерпілого в день, установлений постановою робочого органу виконавчої дирекції Фонду (у тому числі при призначенні страхових виплат за рішенням суду), за наявності всіх необхідних документів, але не пізніше 30 календарних днів після прийняття робочим органом виконавчої дирекції Фонду постанови про призначення страхових виплат.
У разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання розмір одноразової допомоги його сім'ї повинен бути не меншим за п'ятирічну заробітну плату потерпілого і, крім того, не меншим за однорічний заробіток потерпілого на кожну особу, яка перебувала на його утриманні, а також на його дитину, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після смерті потерпілого.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ); постанова правління Фонду від 27.04.2007 року N 24, зареєстрована в Мінюсті 22.06.2007 року за N 715/13982)
КЕКВ 1343.8 Щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника
За цим кодом виплачуються щомісячні страхові виплати непрацездатним особам, які перебували на утриманні померлого або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання.
У разі смерті потерпілого право на одержання щомісячних страхових виплат мають непрацездатні особи, які перебували на утриманні померлого або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання, а також дитина померлого, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після його смерті.
Щомісячна страхова виплата виплачується щомісяця з наступного місяця після місяця, в якому її призначено, у дні, встановлені постановами робочих органів виконавчої дирекції Фонду (у тому числі при призначенні щомісячної страхової виплати за рішенням суду), але не пізніше 30 календарних днів після прийняття робочим органом виконавчої дирекції Фонду постанови про призначення страхових виплат.
У разі смерті потерпілого суми щомісячних страхових виплат особам, які мають на це право, визначаються із середньомісячного заробітку потерпілого, за вирахуванням частки, яка припадала на потерпілого та працездатних осіб, які перебували на його утриманні, але не мали права на ці виплати.
Щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право, перераховуються з 1 березня на коефіцієнт підвищення страхових виплат, що встановлюється правлінням Фонду.
(статті 21, 33 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ); постанова правління Фонду від 27.04.2007 року N 24, зареєстрована в Мінюсті 22.06.2007 року за N 715/13982)
КЕКВ 1343.9 Витрати на поховання потерпілого
У разі настання страхового випадку робочі органи виконавчої дирекції Фонду в установленому законодавством порядку організовують поховання померлого, відшкодовують вартість пов'язаних з цим ритуальних послуг відповідно до місцевих умов.
Витрати на поховання та пов'язані з цим ритуальні послуги проводяться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2001 N 826 "Про затвердження Порядку проведення витрат на поховання у разі смерті потерпілого від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання" (із змінами).
Витрати на поховання та пов'язані з цим ритуальні послуги приймаються до заліку в рахунок страхових внесків страхувальника або відшкодовуються сім'ї потерпілого чи іншій особі, яка здійснювала поховання у разі смерті потерпілого, тільки за наявності документів (довідок, рахунків, інших документів), що підтверджують відповідні витрати на день поховання, понесені страхувальником, сім'єю потерпілого або іншими особами, у розмірі не вище граничних розмірів витрат на поховання потерпілого та пов'язаних з цим ритуальних послуг, які діяли на день поховання, для управлінь виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
У разі коли потерпілий помер в одному регіоні України, а його поховання здійснюється в іншому, витрати на поховання та пов'язані з цим ритуальні послуги відшкодовуються у розмірі не вище граничних розмірів, затверджених для регіону, де здійснюється поховання.
(статті 21 та 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ); постанова правління Фонду від 27.04.2007 року N 24, зареєстрована в Мінюсті 22.06.2007 року за N 715/13982)
КЕКВ 1343.13 Внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування
Перераховуються внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірах і строки, встановлені постановою Кабінету Міністрів України.
(стаття 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ), Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування") ( 1058-15 )
КЕКВ 1345 Видатки по перерахуванню коштів обслуговування банківськими установами та УДППЗ "Укрпошта", програмно-технічного комплексу "Клієнт - Казначейство"
Здійснюються видатки за надані банківськими установами та УДППЗ "Укрпошта" послуги по перерахуванню страхових коштів на підставі укладених договорів.
Фінансуються видатки за користування програмно-технічним комплексом "Клієнт - Казначейство".
(стаття 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності") ( 1105-14 )
КЕКВ 1346 Судові витрати та виконавчий збір
За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати за вчинення в інтересах Фонду дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами, зокрема:
1) судові витрати, які складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи:
1.1. судовий збір згідно з чинним законодавством;
1.2. витрати, пов'язані з розглядом справи:
- на правову допомогу;
- на залучення свідків, спеціалістів, перекладачів та проведення судових експертиз;
- на проведення огляду доказів за місцем їх знаходження та вчинення інших дій, необхідних для розгляду справи;
- інформаційно-технічне забезпечення судового процесу;
- витрати сторін та їх представників, що пов'язані з явкою до суду;
2) виконавчий збір;
3) державне мито відповідно до чинного законодавства.
(стаття 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності") ( 1105-14 )
КЕКВ 1347 Витрати на забезпечення діяльності по обслуговуванню потерпілих та інвалідів
За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати на:
1) оформлення справ потерпілих, листування та друк документів для проведення страхових виплат;
2) поштові послуги та послуги зв'язку, спрямовані на забезпечення обміну інформацією з потерпілими;
3) облаштування під'їзних шляхів (пандусів) для потерпілих, які використовують засоби пересування;
4) оренда та використання власного автотранспорту робочими органами виконавчої дирекції Фонду для доставки засобів пересування або перевезення потерпілого за місцем призначення;
5) відрядження для участі в комісіях з розслідування нещасних випадків, у судових засіданнях та медико-соціальних експертних комісіях по справам потерпілих;
6) проведення заходів з організації залучення інвалідів до участі у громадському житті;
7) витрати на створення та утримання архівів для збереження справ потерпілих.
КЕКВ 1348 Видатки на створення лікувально-профілактичної бази Фонду
За рахунок коштів, передбачених цією статтею, здійснюються видатки на створення лікувально-профілактичної бази Фонду. Фінансування коштів здійснюється шляхом:
1) внесків у статутні фонди підприємств;
2) придбання або будівництво лікувально-профілактичних закладів;
3) фінансування коштів на їх утримання.
КЕКВ 1349 Витрати на заходи по координації роботи зі страхувальниками
За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансуються витрати на:
1) листування та друк документів про взяття на облік, обслуговування комп'ютерної техніки для письмового повідомлення про клас професійного ризику виробництва та про зняття з обліку страхувальників, договорів з добровільно - застрахованими особами, агітаційних пам'яток, протоколів та постанов щодо накладення адміністративного штрафу та інших документів, що забезпечують виконання заходів зі страхувальниками відповідно до завдань страхування від нещасного випадку, тощо;
2) поштові послуги та послуги зв'язку, спрямовані на забезпечення обміну інформацією із страхувальниками, державними реєстраторами, органами прокуратури, Державної податкової адміністрації, внутрішніх справ, служби безпеки, податкової міліції згідно з пунктом 3 частини вісімнадцятої статті 47 базового Закону ( 1105-14 ) та іншими органами;
3) відрядження та транспортні послуги для здійснення контролю та проведення перевірки страхувальників щодо нарахування та сплати страхових внесків, стану охорони праці, семінари по оновленню програмного забезпечення;
4) витрати, пов'язані з оплатою доступу до бази даних сайту "Банкрутство";
5) витрати на розміщення повідомлень в пресі про графік роботи робочих органів виконавчої дирекції Фонду в зв'язку з святами та інформування про зміни звітності і рекомендації по її заповненню тощо;
6) витрати на створення та утримання архіву особових справ страхувальників;
7) витрати на нагороди кращих платників страхових внесків до професійних свят (подяки, грамоти тощо).
(стаття 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності") ( 1105-14 )
КЕКВ 1330 Витрати на виконання інших робіт, пов'язаних з координацією страхової діяльності
За рахунок коштів, передбачених цією статтею, фінансується ведення пропаганди страхової діяльності Фонду та соціального захисту потерпілих на виробництві, у тому числі:
1) створення тематичних кінофільмів (кліпів), радіо- і телепередач;
2) публікації у пресі;
3) розповсюдження спеціальної літератури, плакатів, пам'яток і таке інше, що не суперечить чинному законодавству;
4) створення сайту виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів і його утримання.
(стаття 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності") ( 1105-14 )
КЕКВ 1331 Забезпечення роботи правління та наглядової ради Фонду
Здійснюються видатки на матеріально-технічне забезпечення роботи правління та наглядової ради Фонду відповідно до чинного законодавства та в межах кошторисних призначень, затверджених правлінням Фонду, відшкодування членам правління (та їх дублерам) витрат на проїзд і проживання, а також фактично втрачений заробіток за місцем роботи та внески з нього на соціальне страхування.
До видатків на матеріально-технічне забезпечення роботи правління та наглядової ради Фонду включаються:
- предмети, матеріали, обладнання та інвентар (канцтовари, виготовлення медалей та почесних відзнак та інше);
- видатки на зв'язок;
- видатки на оренду;
- видатки на транспортне обслуговування;
- інші видатки (оплата за договором послуг стенографісток та інше);
- придбання предметів та матеріалів довгострокового користування.
(статті 17, 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності") ( 1105-14 )