Документ втратив чиннiсть!

ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ

НАКАЗ
31.10.2008 N 59

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Генеральної прокуратури України
N 35 від 12.04.20
12)

Про внесення змін до Регламенту
Генеральної прокуратури України

З метою удосконалення порядку підписання листів та інших документів які адресовані органам виконавчої влади, правоохоронним і контролюючим органам, витребування кримінальних справ до Генеральної прокуратур України та встановлення строків їх перебування на вивченні, керуючись статтею 15 Закону України "Про прокуратуру" ( 1789-12 ), наказую:

Внести зміни та доповнення до Регламенту Генеральної прокуратури України, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 30 вересня 2005 року N 53 зі змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 11 травня 2007 року N 21, від 19 вересня 2007 року N 62, від 25 березня 2008 року N 17, від 28 травня 2008 року N 27, від 10 червня 2008 року N 31:

1. Пункт 6.8 доповнити абзацами четвертим та п'ятим такого змісту:

- листи та інші документи, адресовані Кабінету Міністрів України. центральним органам виконавчої влади, правоохоронним і контролюючим органам без зазначення посадової особи:

- листи про надіслання до Генеральної прокуратури України кримінальних справ та матеріалів на вивчення;"

У зв'язку з цим абзаци четвертий і п'ятий вважати абзацами шостим та сьомим.

2. У пункті 6.10:

- виключити другий абзац " - листи про надіслання до Генеральної прокуратури України справ та матеріалів на вивчення";

- останній абзац викласти у такій редакції: "листи та інші документи, адресовані установі, відомству, організації, підпорядкованій прокуратурі без зазначення посадової особи, за винятком випадків, передбачених абзацом четвертим пункту 6.8 цього Регламенту."

3. Пункт 6.22 викласти в такій редакції:

"Матеріали та кримінальні справи витребовуються від підпорядкованих прокуратур та інших правоохоронних органів листами за підписом Генерального прокурора України, відповідного заступника Генерального прокурора України - або підпорядкованого йому керівника самостійного структурного підрозділу Генеральної прокуратури України, на якого покладено обов'язки нагляду за додержанням законів при їх провадженні.

Невідкладне вивчення матеріалів та кримінальних справ з виїздом на місця проводиться на підставі рапорту керівника структурного підрозділу за погодженням Генерального прокурора України або відповідного заступника.

Матеріали і кримінальні справи, інформації про стан досудового слідства і а прокурорського нагляду за наявності підстав витребовуються структурними підрозділами, на які безпосередньо не покладено обов'язки нагляду за додержанням законів при їх провадженні, лише за обґрунтованим рапортом на ім'я заступника Генерального прокурора України, який відповідає за організацію роботи відповідного наглядового підрозділу, з дотриманням порядку, встановленого розпорядженням Генерального прокурора України від і 4 квітня 2007 року N 37.

У разі необхідності прийняття кримінальних справ, що перебувають у провадженні підпорядкованих прокуратур або інших правоохоронних органів, до провадження слідчими з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України, зазначені кримінальні справи можуть витребовуватися за вказівкою Генерального прокурора України безпосередньо начальником Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України або заступником Генерального прокурора України, який згідно з розподілом обов'язків відповідає за роботу цього Головного управління, з обов'язковим надісланням повідомлення відповідним наглядовим підрозділам.

Матеріали та кримінальні справи, витребувані для вивчення, та ті, що надійшли до Генеральної прокуратури України за ініціативою органів досудового слідства, реєструються секретаріатом на загальних підставах та у книгах обліку (додаток N 14 до Інструкції з діловодства в органах прокуратури України) окремо у кожному структурному підрозділі.

Повернення матеріалів і справ підпорядкованим прокуратурам та інші: правоохоронним органам здійснюється з обов'язковим додержання зазначеного порядку обліку.

У разі доставки матеріалів та кримінальних справ нарочним забороняється передача їх з рук у руки без відповідної реєстрації та обліку.

Кримінальні справи, у яких провадиться досудове слідство, можуть перебувати на вивченні в структурних підрозділах не більше 10 днів з дня надходження, за винятком випадків, коли кримінально-процесуальним законодавством встановлені більш стислі строки прийняття відповідних процесуальних рішень.

За великого обсягу матеріалів у цих справах строк їх вивчення може бути продовжено відповідним заступником Генерального прокурора України, але не більше 20 днів.

Строк перебування на вивченні закритих кримінальних справ або тих, у яких досудове слідство зупинено, а також розглянутих судами постановленням вироку, що вступив у законну силу, не може перевищувати одного місяця.

Матеріали та кримінальні справи, за результатами вивчення яких прийняті рішення, що не переривають перебіг процесуальних строків або наслідком яких є початок чи відновлення досудового слідства, повертаються органам, від яких вони надійшли, не пізніше наступної доби з часу прийняття цих рішень.

Працівниками Генеральної прокуратури України в усіх випадках прийняття процесуальних рішень у матеріалах і справах, що витребувані для вивчення до Генеральної прокуратури України, заповнюються та подаються до відділу організації діловодства (секретаріату) Генеральної прокуратури України облікові документи (статистичні картки) на виявлені злочини, осіб, які їх вчинили, та про рух кримінальних справ.

Зазначені облікові документи не пізніше наступного дня реєструються відділом організації діловодства (секретаріатом) у книзі обліку статистичних карток та направляються до управлінь (відділів) інформаційних технологій органів Міністерства внутрішніх справ України чи обліково-довідкових підрозділів Служби безпеки України для обліку за територіальним принципом.

Облікові документи на процесуальні рішення, прийняті у матеріалах і кримінальних справах, які підслідні органам військових прокуратур, надсилаються до управлінь (відділів) інформаційних технологій органів Міністерства внутрішніх справ України за територіальним принципом відповідно до пункту 12 Порядку обліку у військових прокуратурах злочинів і осіб, які вчинили злочини, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 30 березня 2004 року N 37/10-ок.

Про подані для реєстрації та обліку статистичні картки відповідні прокурори інформуються в супровідних листах при поверненні матеріалів і справ.

Контроль за виконанням прийнятих рішень та наданих вказівок у кримінальних справах до їх повного виконання здійснюється керівниками відповідних структурних підрозділів.

Керівниками самостійних структурних підрозділів щомісячно подаються заступникам Генерального прокурора України списки витребуваних кримінальних справ та матеріалів з метою забезпечення належного контролю за додержанням порядку їх витребування та строків вивчення."

4. У пункті 6.23 абзац третій виключити та у зв'язку з цим абзаци четвертий і п'ятий вважати абзацами третім і четвертим.

З наказом ознайомити працівників апарату Генеральної прокуратури України та надіслати його прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України.

Зазначеним прокурорам внести відповідні зміни до регламентів прокуратур обласного рівня.

Генеральний прокурор України О.Медведько