КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 10 вересня 2008 р. N 843
Київ
Про затвердження критерію, за яким оцінюється
ступінь ризику від провадження діяльності
у сфері охорони здоров'я для безпеки життя
і здоров'я населення та визначається періодичність
здійснення планових заходів державного
нагляду (контролю)
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1090 від 26.10.2011 )
Відповідно до статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" ( 877-16 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити критерій, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження діяльності у сфері охорони здоров'я для безпеки життя і здоров'я населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), згідно з додатком.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 10 вересня 2008 р. N 843
Критерій,
за яким оцінюється ступінь ризику
від провадження діяльності у сфері
охорони здоров'я для безпеки життя і здоров'я
населення та визначається періодичність
здійснення планових заходів державного
нагляду (контролю)
1. Критерієм, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження діяльності у сфері охорони здоров'я для безпеки життя і здоров'я населення, є можливість завдання шкоди здоров'ю, працездатності та життю людини чи здоров'ю майбутніх поколінь, що обумовлено:
1) несприятливими наслідками надання медичної допомоги;
2) несприятливими наслідками зайняття народною медициною (цілительством);
3) порушенням технологічного процесу переробки донорської крові та її компонентів, виготовлення з них препаратів;
4) порушенням спеціальних умов зберігання, реалізації донорської крові та її компонентів, виготовлення з них препаратів;
5) порушенням спеціальних умов переробки, консервації, зберігання, реалізації пуповинної крові, інших тканин і клітин людини; ( Підпункт 5 пункту 1 в редакції Постанови КМ N 1090 від 26.10.2011 )
6) порушенням умов виробництва та зберігання лікарських засобів;
7) порушенням умов реалізації лікарських засобів;
8) порушенням умов культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. N 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., N 19, ст. 789) (далі - перелік), розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до переліку ( 770-2000 ).
2. Установлюються три ступені ризику - високий, середній та незначний.
3. До суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб'єкти, що провадять такі види господарської діяльності:
медична практика;
переробка донорської крові та її компонентів, виготовлення з них препаратів, крім діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини; ( Абзац третій пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1090 від 26.10.2011 )
діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ; ( Абзац четвертий пункту 3 в редакції Постанови КМ N 1090 від 26.10.2011 )
виробництво лікарських засобів;
оптова та роздрібна торгівля лікарськими засобами;
культивування рослин, включених до таблиці I переліку ( 770-2000 ), розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізація (відпуск), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до переліку ( 770-2000 ).
4. До суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику належать суб'єкти, що займаються народною медициною (цілительством).
5. До суб'єктів господарювання з незначним ступенем ризику належать суб'єкти, що не віднесені до суб'єктів господарювання з високим та середнім ступенем ризику.
6. Планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб'єктів господарювання здійснюються з такою періодичністю:
з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на рік;
із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на три роки;
з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на п'ять років.