Документ втратив чиннiсть!

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
V сесія V скликання

РІШЕННЯ
08.11.2007 N 1158/3991

(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Київської міської ради
N 382/5769 від 14.07.20
11)

Про затвердження Положення про постійні
комісії Київської міської ради V скликання

Відповідно до частини тринадцятої статті 46, частини п'ятнадцятої статті 47 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 16 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київради від 14.06.2006 N 14/14, із змінами та доповненнями, внесеними рішеннями Київради від 31.10.2006 N 115/172, від 14.06.2007 N 743/1404, статті 18 Статуту територіальної громади міста Києва, затвердженого рішенням Київради від 28.03.2002 N 371/1805, Київська міська рада ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про постійні комісії Київської міської ради V скликання згідно з додатком.

2. Рішення Київради від 27.03.2003 N 325/485 "Про затвердження Положення про постійні комісії Київради" вважати таким, що втратило чинність.

3. Це рішення офіційно оприлюднити в газеті Київської міської ради "Хрещатик".

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови - секретаря Київради Довгого О.С.

Київський міський голова Л.Черновецький

Додаток
до рішення Київської міської ради
від 08.11.2007 N 1158/3991

Положення
про постійні комісії Київської міської Ради V скликання

Це Положення визначає порядок формування, повноваження, функціональну спрямованість та порядок організації роботи постійних комісій Київської міської ради.

I. Загальні Положення

Стаття 1. Статус постійних комісій Київської міської ради

Постійні комісії Київської міської ради є органами Київської міської ради (далі за текстом - Київради), що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до їх відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради та її виконавчого органу.

Постійні комісії Київради здійснюють свою діяльність, керуючись Конституцією України і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київради, Статутом територіальної громади міста Києва, Регламентом Київради та цим Положенням.

Постійні комісії Київради є підзвітними раді та відповідальними перед нею.

Стаття 2. Склад постійних комісій Київради

Постійні комісії Київради обираються Київрадою на термін її повноважень у складі голови та членів комісії. Кількісний і персональний склад постійних комісій Київради затверджується на пленарному засіданні Київради.

Голови постійних комісій Київради обираються на пленарному засіданні Київради на термін повноважень ради.

До складу постійних комісій Київради не можуть бути обрані Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради.

Депутати Київради працюють у постійних комісіях Київради на громадських засадах (за виключенням голови постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку). Депутат може входити до складу лише однієї постійної комісії Київради.

Стаття 3. Принципи роботи постійних комісій Київради

Постійні комісії Київради будують свою роботу на принципах: верховенства права, законності, гласності, рівноправності, функціональності, плановості, обґрунтованості, колегіальності, вільного обговорення при вирішенні питань.

Стаття 4. Повноваження постійних комісій Київради

Постійні комісії Київради за дорученням Київради, Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради або за власною ініціативою:

1) розробляють, попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку та інших програм економічного, науково-технічного, соціального, національно-культурного розвитку, охорони довкілля, цільових програм з інших питань, а також звіти про виконання відповідних програм;

2) попередньо розглядають проекти бюджету м. Києва та проекти про внесення змін та доповнень до бюджету м. Києва, а також звіти про виконання бюджету м. Києва відповідно до функціональної спрямованості постійних комісій Київради;

3) розробляють та вносять на розгляд Київради проекти відповідних рішень;

4) попередньо розглядають та готують висновки і пропозиції щодо проектів рішень Київради, що внесені на розгляд ради;

5) узагальнюють зауваження та пропозиції, що надійшли до проектів рішень Київради;

6) проводять збір та аналіз інформації з питань, що належать до повноважень комісій;

7) попередньо розглядають, вивчають, надають висновки та рекомендації до проектів програм по залученню коштів населення, вітчизняних та зарубіжних інвесторів, що стосуються інтересів територіальної громади м. Києва, соціально-економічного та культурного розвитку міста, задоволення потреб населення;

8) організовують експертизи інноваційних та інвестиційних проектів, представлених з ініціативи виконавців для впровадження їх в життєдіяльність у м. Києві;

9) попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, готують висновки з цих питань;

10) попередньо розглядають звернення, протести прокуратури м. Києва та Генеральної прокуратури України на рішення Київради з питань, що належать до предметів відання постійних комісій Київради;

11) здійснюють контроль за захистом в судах інтересів територіальної громади міста Києва (Київської міської ради) з питань, що належать до їх компетенції;

12) вивчають громадську думку, розглядають звернення громадян, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності, будь-які пропозиції, що свідчать про потребу в прийнятті нових рішень Київради або у внесенні відповідних змін до діючих рішень, і, в разі необхідності, готують відповідні проекти рішень та вносять їх на розгляд Київради;

13) відповідно до предметів відання постійних комісій здійснюють контроль за виконанням рішень Київради;

14) здійснюють контроль за виконанням доручень виборців;

15) вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді та виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації) органів, а також з питань, віднесених до відання Київради, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на розгляд ради або виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації);

16) заслуховують звіти про роботу відповідних структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), комунальних підприємств, установ та організацій;

17) мають право отримувати від керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності необхідні матеріали і документи;

18) можуть розглядати спільно з іншими постійними комісіями питання, які належать до відання кількох постійних комісій Київради;

19) можуть створювати підготовчі комісії, робочі групи з залученням представників громадськості та фахівців у відповідних сферах;

20) співпрацюють з міжнародними та регіональними самоврядними органами управління, районними у м. Києві радами та їх виконавчими органами, іншими органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, об'єднаннями громадян;

21) розглядають та узгоджують плани підприємств, установ та організацій, здійснення яких може викликати негативні екологічні, соціальні, демографічні та інші наслідки, готують відповідні висновки і вносять пропозиції до відповідних органів;

22) здійснюють міжрегіональне та міжнародне представництво в рамках урядових та міжрегіональних угод;

23) забезпечують підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта;

24) якісно, відповідно до вимог чинного законодавства готують проекти рішень для розгляду на пленарних засіданнях Київради, здійснюють попередній їх розгляд, редагування та підготовку питань, що належать до їх відання;

25) періодично звітують перед Київрадою про свою роботу;

26) своєчасно виконують доручення Київради, Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради з питань підготовки проектів рішень Київради та організаційної роботи, інформують Київського міського голову, заступника міського голови - секретаря Київради про хід їх виконання;

27) вивчають і враховують у своїй діяльності громадську думку, розглядають листи мешканців міста і своєчасно реагують на них.

II. Функціональна спрямованість
постійних комісій Київради

Постійні комісії Київради, перелік яких затверджений рішенням Київради від 14.06.2006 N 13/13 "Про затвердження переліку та складу постійних комісій Київської міської ради V скликання", здійснюють повноваження, визначені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Регламентом Київради та відповідно до їх функціональної спрямованості.

1. Постійна комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) бюджету м. Києва на наступний бюджетний рік, підготовлений виконавчим органом Київради;

2) Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на наступний бюджетний рік, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування, підготовлених виконавчим органом Київради;

3) внесення змін до бюджету м. Києва на поточний рік;

4) внесення змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на поточний рік та інших цільових програм;

5) квартальних звітів про хід виконання бюджету м. Києва, перевірки річного звіту, попереднього розгляду звіту та результатів перевірки, підготовки заходів щодо усунення недоліків та подання на розгляд сесії Київради річного звіту про виконання бюджету м. Києва;

6) виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва, інших цільових програм з висновками та рекомендаціями комісії;

7) пропозицій депутатів та постійних комісій Київради до проектів бюджету та Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва на наступний бюджетний рік;

8) делегування районним у м. Києві радам повноважень щодо надання платникам пільг по сплаті окремих податків і зборів;

9) надання пільг по місцевих податках і зборах та інших податках, надходження від яких зараховуються до бюджету міста Києва в межах законодавства;

10) утворення цільових фондів, затвердження положень про ці фонди та звітів про їх використання;

11) розгляду питання про випуск місцевих позик та зовнішніх запозичень та прийняття відповідного рішення;

12) встановлення для підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, розміру частини прибутку, яка підлягає зарахуванню до міського бюджету;

13) ефективного управління майном, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва, внесення пропозицій щодо передачі у власність або в управління містом підприємств, установ та організацій, які забезпечують потреби міста;

14) встановлення за узгодженим рішенням відповідних рад порядку використання коштів та іншого майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад;

15) об'єднання на договірних засадах коштів міського бюджету та інших місцевих бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування комунальних підприємств, установ та організацій, вирішення інших питань, що стосуються спільних інтересів територіальних громад;

16) встановлення орендних ставок за користування майном комунальної власності територіальної громади міста Києва;

17) створення комунальних підприємств у м. Києві, спільних підприємств, у тому числі з іноземними інвестиціями, господарських товариств з часткою прибутку, що належить територіальній громаді міста Києва;

18) створення органів і служб для забезпечення здійснення з іншими суб'єктами комунальної власності спільних проектів або спільного фінансування комунальних підприємств, установ і організацій, визначення їх повноважень;

19) залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на території м. Києва, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури міста та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища;

20) інвестиційних проектів на території м. Києва, впровадження заходів щодо сприяння проведенню в м. Києві інвестиційної діяльності;

21) питань, пов'язаних із створенням спеціальних вільних та інших зон, змінами у статусі цих зон, внесення до відповідних органів пропозицій з цих питань; надання згоди на створення таких зон за ініціативою Президента України або Кабінету Міністрів України;

22) звільнення від відрахувань, встановлених рішенням Київради, площ у житлових будинках, які передаються забудовниками Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації);

23) залучення коштів інвесторів (забудовників) в порядку пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста за нормативами, затвердженими Київською міською радою, з метою поліпшення фінансового забезпечення комплексної забудови м. Києва;

24) заяв юридичних осіб та громадян щодо звільнення їх від сплати коштів, залучених в порядку пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва;

25) визначення умов і розмірів компенсаційних виплат відповідних організацій і громадян, що не входять до складу територіальної громади міста Києва, на покриття витрат, пов'язаних з використанням міської інфраструктури;

26) встановлення відповідно до Закону ставок земельного податку, розмірів орендної плати за землю та користування природними ресурсами, що є у власності територіальної громади міста Києва, орендних ставок, платежів за надання дозволів та за видачу документів;

27) затвердження відповідно до чинного законодавства та рішень Київради розмірів річної орендної плати за землю при наданні в оренду земельних ділянок чи переоформленні договорів оренди, прийняття рішень та винесення на сесію Київради проектів рішень, що передбачають встановлення розмірів орендної плати для юридичних та фізичних осіб;

28) звернень юридичних осіб та громадян про надання пільг щодо плати за землю та встановлення пільгових орендних ставок за користування землею;

29) чисельності і структури секретаріату та виконавчого органу Київради, кошторису на їх утримання, фінансового, матеріально-технічного та транспортного забезпечення діяльності депутатів Київради;

30) забезпечення органів самоорганізації населення коштами, матеріально-технічними та іншими ресурсами, необхідними для здійснення переданих цим органам окремих повноважень;

31) формування пропозицій щодо визначення умов і розмірів компенсаційних виплат відповідним підприємствам, установам та організаціям, що не входять до складу територіальної громади міста Києва, на покриття витрат, пов'язаних з використанням міської інфраструктури;

32) організації проведення експертизи прийнятих до виконання планів та програм, що мають фінансування з місцевого бюджету;

33) участі у формуванні політики місцевого оподаткування, розробці та розгляді пропозицій щодо встановлення місцевих податків і зборів та розмірів їх ставок у межах, визначених законодавством;

34) здійснення контролю за забезпеченням виконавчою владою збалансованого економічного та соціального розвитку міста Києва, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів;

35) підготовки програм соціально-економічного розвитку міста Києва, міського бюджету та звітів про виконання програм і бюджету.

2. Постійна комісія Київради з питань земельних відносин попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) розпорядження землями територіальної громади міста;

2) передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб;

3) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності;

4) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності;

5) викупу земельних ділянок для суспільних потреб міста Києва;

6) припинення права користування земельними ділянками;

7) звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок;

8) вилучення (викупу) та надання земельних ділянок із земель державної власності, що проводяться органами виконавчої влади;

9) встановлення та зміни меж міста, районів у місті Києві;

10) здійснення землеустрою щодо визначення територій, вибору, вилучення (викупу) і надання земельних ділянок, розміщення житлово-цивільних, виробничих та інших об'єктів, формування містобудівних ансамблів і ландшафтних комплексів, зон відпочинку та оздоровлення населення;

11) обмеження, тимчасової заборони (зупинення) чи припинення використання земельних ділянок громадянами та юридичними особами в разі порушення ними вимог земельного законодавства;

12) інформування населення про надання, вилучення (викуп) земельних ділянок;

13) внесення у встановленому порядку пропозицій до Верховної Ради України щодо встановлення та зміни меж міста Києва;

14) вирішення земельних спорів;

15) інших питань у галузі землекористування, віднесених законодавством до компетенції Київради;

16) встановлення ставок та розміру орендної плати за землю;

17) порядку укладення договорів оренди земельних ділянок;

18) визначення території для складування, зберігання або розміщення виробничих, побутових та інших відходів відповідно до законодавства;

19) запровадження конкурентних засад надання земельних ділянок;

20) приватизації земельних ділянок;

21) сприяння реалізації державної політики в галузі землекористування на регіональному рівні; співпрацює з органами державної влади та місцевого самоврядування при розгляді проектів планів проектно-розвідувальних робіт, пов'язаних з проведенням земельної реформи, здійсненням землеустрою, веденням земельного кадастру тощо;

22) здійснення контролю за використанням і охороною земель комунальної власності, додержанням земельного законодавства;

23) заслуховування звітів про роботу управлінь виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) з питань, що належать до компетенції постійної комісії Київради, підготовки за результатами перевірок висновків, пропозицій на розгляд їх керівників, а за необхідності - на розгляд Київради;

24) попереднього розгляду кандидатур, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, підготовки висновків з цих питань;

25) співпраці з Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) при розгляді проектів планів проектно-розвідувальних робіт, пов'язаних з проведенням земельної реформи, здійсненням землеустрою, веденням земельного кадастру тощо.

3. Постійна комісія Київради з питань містобудування та архітектури попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) підготовки та затвердження Генерального плану забудови міста Києва та його приміської зони і внесення змін до них, проектів детального планування територій, схем планування територій адміністративних районів м. Києва, проектів розподілу територій, галузевих схем, планів зонування, схем комплексного розміщення рекламно-інформаційного обладнання (засобів реклами) та елементів дизайну міського середовища та іншої містобудівної документації;

2) Правил забудови міста Києва та внесення змін до них;

3) загальнодержавних, регіональних та міських містобудівних програм, науково-технічних програм та інноваційних проектів, спрямованих на розв'язання проблем загальноміського значення на пріоритетних напрямах міського господарства;

4) архітектурно-будівельної діяльності;

5) планування та забудови територій;

6) розробки і реалізації містобудівної документації та інвестиційних програм розвитку міста Києва;

7) погодження місць, територій, земельних ділянок для розташування об'єктів будівництва і реконструкції, замовниками яких є підприємства, організації та установи міста незалежно від форм власності;

8) розміщення будівництва житлово-цивільних, виробничих та інших об'єктів, формування містобудівних ансамблів і ландшафтних комплексів, зон відпочинку та оздоровлення населення, об'єктів та елементів благоустрою міста Києва;

9) галузевих схем розвитку та створення соціальної, інженерно-транспортної інфраструктури території міста;

10) формування та порядку ведення містобудівного кадастру міста;

11) збереження пам'яток історії і культурної спадщини;

12) розвитку національних і культурних традицій в архітектурі і містобудуванні, забезпечення високих архітектурно-планувальних, функціональних і конструктивних якостей об'єктів містобудування, формування і реконструкції містобудівних ансамблів, кварталів, районів і ландшафтних комплексів, зон відпочинку та природних рекреаційних ресурсів;

13) урахування державних і громадських інтересів при плануванні і забудові територій, участі громадян, об'єднань громадян в обговоренні містобудівної документації, проектів окремих об'єктів і внесення відповідних пропозицій до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій міста;

14) критеріїв та принципів конкурсного відбору забудовників, створення умов повноцінної ринкової конкуренції серед забудовників та будівельних підрядних організацій;

15) сприяння науково-технічному розвитку інновацій, енерго- та ресурсозбереженню, розвитку потужностей будівельної індустрії та промисловості будівельних матеріалів;

16) затвердження містобудівних програм стратегічної та комплексної забудови (реконструкції) територій, схеми розміщення висотних споруд у місті Києві;

17) інформування через засоби масової інформації громадян про плани перспективного розвитку території міста, розміщення важливих містобудівних об'єктів;

18) проектів планів схем та проектних рішень масового застосування Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), що виконуються за рахунок міського бюджету;

19) участі у створенні комісій з розгляду спорів з питань містобудування у порядку, встановленому законодавством;

20) фінансового забезпечення розробки містобудівних програм, містобудівної документації, а також діяльності Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), інвестиційних проектів і програм;

21) забезпечення діяльності підзвітних і підконтрольних Київраді органів щодо контролю за реалізацією Генерального плану, містобудівної документації і містобудівних програм;

22) вартості робіт, пов'язаних з підготовкою документів, які стосуються містобудування і здійснюються відповідними службами міста;

23) зміни меж районів у м. Києві і міста в цілому та найменувань (перейменувань) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території міста;

24) забезпечення діяльності підзвітних і підконтрольних Київраді органів щодо здійснення контролю за забезпеченням надійності та безпечності будинків і споруд незалежно від форм власності в районах міста, що зазнають впливу небезпечних природних і техногенних явищ та процесів;

25) забезпечення діяльності підзвітних і підконтрольних Київраді органів щодо контролю за наданням відповідно до законодавства дозволу на спорудження об'єктів містобудування незалежно від форм власності.

4. Постійна комісія Київради з питань власності попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконання усіх майнових операцій - передача об'єктів права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичними та фізичними особами; на умовах оренди; продаж і купівля; використання як застави; відчуження, визначення в угодах та договорах умов використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду;

2) передачі або продажу у комунальну власність відповідних територіальних громад підприємств, установ та організацій, їх структурних підрозділів та інших об'єктів, що належать до державної та інших форм власності, якщо вони мають важливе значення для забезпечення комунально-побутових і соціально-культурних потреб територіальних громад;

3) першочергового придбання в комунальну власність приміщень, споруд, інших об'єктів, розташованих на відповідній території, якщо вони можуть бути використані для забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб територіальних громад;

4) володіння, користування і розпорядження об'єктами комунальної власності за межами відповідних адміністративно-територіальних одиниць;

5) врегульованих і неврегульованих законодавством суспільних правовідносин стосовно володіння, користування і розпорядження майном та майновими правами всіма суб'єктами власності, що розміщені або ведуть свою діяльність на території міста Києва, незалежно від їх організаційної форми, форми власності або підпорядкування;

6) участі депутатів або інших представників від фракції у комісіях про передачу майна в оренду на конкурентних засадах та при приватизації шляхом конкурсу та аукціону;

7) формування комунальної власності територіальної громади міста Києва та комунальної власності районів у місті Києві та захист прав власності територіальної громади м. Києва в усіх правовідносинах, де виникають, складаються або змінюються такі права;

8) підготовки висновків і рекомендацій комісії, проектів рішень Київради, спрямованих на посилення ефективності роботи всіх ланок, де створюється, використовується або здійснюється управління майном чи реалізуються майнові права територіальної громади м. Києва;

9) користування нежитловими будинками, приміщеннями, спорудами та будівлями;

10) передачі комунального майна до державної власності та прийняття майна до комунальної власності;

11) відчуження майна: передачі або продажу майна комунальної власності;

12) передачі об'єктів під реконструкцію (розгляд і внесення пропозицій до планів і програм будівництва та реконструкції об'єктів на відповідній території; виконання або делегування на конкурсній основі генеральній будівельній організації (підрядній організації) функцій замовника на будівництво, реконструкцію і ремонт житла, інших об'єктів соціальної та виробничої інфраструктури комунальної власності);

13) використання об'єктів комунальної власності за межами міста Києва;

14) страхування комунального майна;

15) надання майна під заставу;

16) захисту корпоративних прав територіальної громади міста Києва;

17) концесії об'єктів права комунальної власності, визначення переліку сфер господарської діяльності та переліку об'єктів, які можуть надаватися у концесію;

18) обліку та реєстрації відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності, безхазяйного майна;

19) банкрутства комунальних підприємств та здійснення санації;

20) створення спільних підприємств за участю підприємств комунальної власності, у тому числі з іноземними інвестиціями;

21) створення та реорганізації комунальних підприємств;

22) приватизації об'єктів комунальної власності;

23) діяльності підзвітних і підконтрольних Київраді органів щодо ефективного володіння, використання і управління майном і майновими правами територіальної громади м. Києва шляхом отримання інформації про роботу комунальних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, де є частка майна територіальної громади, заслуховування звітів керівників та уповноважених осіб з управління корпоративними правами міста Києва;

24) діяльності підзвітних і підконтрольних Київраді органів щодо використання нежитлового фонду державними органами, підприємствами, установами та організаціями, які засновані на державній власності, розташованими у місті, за ефективністю управління часткою власності територіальної громади м. Києва, яка передана до статутних фондів спільних підприємств; за процесами приватизації комунального майна територіальної громади м. Києва (підготовка висновків щодо програм приватизації, переліку об'єктів, що підлягають приватизації);

25) діяльності підзвітних і підконтрольних Київраді органів щодо зарахування до комунальної власності житлових площ у новобудовах;

26) підготовки рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення, а також щодо передачі районним у місті радам у власність або управління об'єктів комунальної власності міста Києва.

5. Постійна комісія Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) реалізації державної політики та політики Київської міської ради в галузі житлового будівництва, експлуатації житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу на регіональному рівні;

2) реалізація програми реформування житлово-комунального господарства;

3) управління об'єктами житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, забезпеченні їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню;

4) стандартів забезпечення киян комунальними послугами, що відповідають європейському рівню;

5) участі у розробці проектів рішень з питань боротьби зі стихійними лихами, епідеміями та епізоотіями, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій;

6) житлової політики;

7) відселення мешканців з гуртожитків та пропозицій щодо їх реконструкції;

8) затвердження Київрадою проекту програми централізованого надання та продажу житла за пільговими умовами малозабезпеченим верствам населення, ліквідації ветхого та непридатного для проживання житлового фонду;

9) розгляду та подання на затвердження Київрадою спільно з постійною комісією Київради з питань містобудування та архітектури проектів програм поетапної реконструкції та модернізації застарілого житлового фонду;

10) контролю за станом експлуатації та утримання об'єктів житлово-комунального господарства незалежно від їх форм власності;

11) аналізу стану квартирного обліку і внесення пропозицій щодо забезпечення житлом громадян різних категорій обліку;

12) участі у перевірці законності вирішення житлових питань в районних у м. Києві державних адміністраціях, на підприємствах, установах, організаціях;

13) розгляду заяв юридичних осіб та громадян з питань реконструкції об'єктів житлового фонду, введення та ремонту інженерних систем, благоустрою території;

14) розробки разом з правоохоронними органами та постійною комісією Київради з питань правопорядку, регламенту та депутатської етики пропозицій щодо створення умов для безпеки діяльності житлово-комунальних підприємств та проживання громадян;

15) сприяння розширенню житлового будівництва, надання громадянам, які мають потребу в житлі, допомоги в його будівництві, в отриманні кредитів, у тому числі пільгових, та субсидій для будівництва чи придбання житла;

16) розробки, погодження програми та окремих заходів щодо створення та діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та контролю за їх виконанням;

17) контролю за організацією та діяльністю житлово-будівельних і гаражних кооперативів;

18) участі у вирішенні питань щодо збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів, знешкодження та захоронення трупів тварин;

19) участі у вирішенні питань щодо організації благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою виробничих територій, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян;

20) забезпечення утримання в належному стані кладовищ, інших місць поховання та їх охорони;

21) здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств житлово-комунального господарства;

22) участі у встановленні за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності;

23) участі у розробці концепції та цільових програм перспективного розвитку паливно-енергетичного комплексу міста, напрямів інвестиційної політики в цій галузі;

24) участі у підготовці, розгляді та поданні на затвердження Київрадою міських програм з енергозбереження, модернізації та реконструкції об'єктів паливно-енергетичного комплексу міста.

6. Постійна комісія Київради з питань промисловості, підприємництва та регуляторної політики попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) регіональних програм розвитку промислового комплексу міста, його окремих галузей, науково-технічних програм та інноваційних проектів, спрямованих на розв'язання проблем загальноміського значення на пріоритетних напрямах міського господарства, а також проектів щодо створення спільних підприємств за участю міста;

2) державного регіонального замовлення на виробництво та поставку продукції для потреб комунального господарства, здійснення контролю за його виконанням;

3) залучення на договірних засадах промислових підприємств, установ і організацій до участі у розвитку житлово-комунального господарства, транспорту, зв'язку, побутового, торговельного та інших видів обслуговування населення, а також у створенні нових потужностей для випуску необхідної для населення продукції (робіт, послуг);

4) стану та розвитку окремих галузей промисловості міста;

5) створення спеціальних вільних економічних та інших зон, змін у статусі цих зон;

6) підготовки нормативних актів, спрямованих на обмеження ввозу імпортних товарів, які за технічними, споживчими та ціновими характеристиками поступаються тим, що виробляються на київських підприємствах;

7) підтримки та стимулювання структурного та технологічного оновлення підприємств міста, істотного поліпшення менеджменту та корпоративного управління, налагодження внутрішньоміської кооперації з подальшим створенням кластеру на основі об'єднання промислового, наукового та фінансового потенціалу міста;

8) підтримки формування та діяльності підприємницьких структур на території м. Києва, в тому числі малого підприємництва;

9) регіональних програм розвитку малого підприємництва в м. Києві;

10) підтримки і реалізації міських програм, спрямованих на розвиток ринкової інфраструктури;

11) розробки та впровадження ефективних форм кредитування малого бізнесу;

12) реалізації повноважень Київради щодо здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності;

13) діяльності з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності";

14) проведення альтернативних відстежень результативності регуляторних актів;

15) підготовки експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта;

16) сприяння комплексному соціально-економічному розвиткові промисловості м. Києва за інноваційною моделлю; збереженню і розвитку промислового та науково-технічного потенціалу м. Києва та більш ефективному його використанню; науково-технічному розвитку, розвитку інновацій, енерго- та ресурсозбереженню, виробництву конкурентоспроможної імпортозамінюючої та експортоспроможної продукції; зовнішньоекономічним та міжрегіональним зв'язкам київських підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності; створенню на основі законодавства спільних з іноземними партнерами підприємств виробничої і соціальної інфраструктури та інших об'єктів, залученню іноземних інвестицій; модернізації та оновленню основних фондів промислових підприємств з використанням інструментів ефективного державного регулювання та ринкових механізмів саморегуляції; розробці програм і заходів, спрямованих на захист прав на інтелектуальну власність, товарні знаки, захист від підробок та фальсифікації продукції підприємств, із залученням до цього як державних органів, так і громадських організацій, підтримці реалізації програм у цьому напрямі; покращенню конкурентного середовища; формуванню та розвиткові інноваційних малих та середніх підприємств; інформаційному забезпеченню малого бізнесу; діяльності, спрямованої на вдосконалення господарських відносин, а також відносин між регуляторним органом влади та суб'єктами господарювання, на недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів.

7. Постійна комісія Київради з питань торгівлі, громадського харчування та послуг попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) забезпечення сталого розвитку підприємств торгівлі та підприємств з надання побутових послуг та сприяння йому;

2) регіональних програм розвитку споживчого ринку міста, його окремих галузей, науково-технічних програм та інноваційних проектів, спрямованих на розв'язання проблем загальноміського значення на пріоритетних напрямах міського господарства, а також проектів щодо створення спільних підприємств за участю міста;

3) ефективного управління об'єктами торгівлі, громадського харчування, підприємствами харчової промисловості міста та побутового обслуговування (в тому числі тими, які надають ритуальні, готельні та посередницькі послуги), ринками, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня якості товарів та послуг, які надаються населенню;

4) програм приватизації, визначення переліку об'єктів, що підлягають приватизації, якщо до нього включені об'єкти комунальної власності, які використовуються як об'єкти торгівлі та побутового обслуговування або є допоміжними в торгівлі та побутовому обслуговуванні;

5) розробки рекомендацій та висновків щодо впорядкування системи реалізації конфіскованого та безгосподарного майна у м. Києві;

6) залучення на договірних засадах промислових підприємств, установ і організацій, ринків до участі у розвитку фірмової мережі торговельного, побутового та інших видів обслуговування населення, а також у створенні нових потужностей для випуску необхідної для населення продукції (робіт, послуг);

7) пропозицій органів виконавчої влади та звернень суб'єктів господарювання щодо будівництва, реконструкції, оренди підприємств торгівлі, побуту та ринків на території м. Києва;

8) вирішення проблем захисту навколишнього середовища шляхом вирішення проблем утилізації відходів підприємств торгівлі та побутового обслуговування, розширення мережі підприємств, які збирають, переробляють та утилізують відходи;

9) фінансової підтримки, надання пільгових кредитів харчовим підприємствам, контрольний пакет акцій яких належить територіальній громаді міста Києва, для виконання ними соціальних програм та на їх технічне переоснащення і реконструкцію;

10) надання висновків з питань ціноутворення на товари та послуги;

11) встановлення правил торгівлі на ринках;

12) стану і розвитку торговельного, побутового та інших видів обслуговування населення міста;

13) поліпшення благоустрою в частині розміщення закладів торгівлі, надання побутових послуг та ринків;

14) проектів програм, спрямованих на підвищення рівня забезпечення населення товарами та послугами, виробництва товарів та послуг;

15) визначення комплексного розвитку підприємств ритуального обслуговування, удосконалення структури управління сферою ритуальних послуг міста щодо розташування, спеціалізації та розвитку підприємств, організацій та об'єктів ритуального обслуговування незалежно від форм власності, що належать до комунальної власності міста і закріплені за комунальними підприємствами ритуального обслуговування;

16) приватизації підприємств торгівлі, харчової та переробної промисловості, побутового обслуговування та інших суб'єктів господарювання в галузі торгівлі, надання послуг;

17) сприяння розвитку та формуванню в місті сучасних ринкових відносин та ринкової інфраструктури; повному забезпеченню населення м. Києва продовольчими, непродовольчими товарами та послугами, а також товарами широкого вжитку в умовах функціонування споживчого ринку; реалізації державної політики в галузі харчової та переробної промисловості, збільшенню виробництва товарів народного споживання, погодженню програм продовольчого забезпечення населення міста та здійсненню контролю за їх виконанням; розробці та здійсненню заходів щодо розширення та впорядкування мережі підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування незалежно від форм власності, наданню відповідних рекомендацій та висновків; створенню сучасної інформаційної бази з метою використання досягнень інформатики в організації інформаційного забезпечення підприємств, установ та організацій в сфері торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення; прискореному розвитку соціально важливих підприємств міста, що випускають товари для дітей та задовольняють попит малозахищених верств населення, а також товарів для хворих на цукровий діабет та інших товарів дієтичного харчування за рахунок надання пільг та державної підтримки; у здійсненні заходів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) щодо створення сезонних запасів плодоовочевої продукції, проведення сезонних ярмарків, базарів (для садівників і городників, до нового навчального року, розширення торгівлі безалкогольними прохолодними напоями і морозивом у весняно-літній період тощо); розвитку всіх форм торгівлі; розробці та здійсненню заходів щодо впорядкування діяльності закладів грального бізнесу, установ та підприємств індустрії розваг для дітей та дорослих; вдосконаленню державного регулювання посередницьких послуг в галузі здачі та найму нерухомості, букмекерської діяльності;

18) погодження призначення керівників комунальних підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг.

8. Постійна комісія Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) сприяння реалізації на регіональному рівні державної політики з охорони здоров'я, соціального захисту, санітарно-епідемічного забезпечення населення, розвитку структури закладів фармацевтичного, дезінфекційного напрямів та ветеринарної медицини, в питаннях захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

2) регіональних програм охорони здоров'я, соціального захисту населення міста та галузей, пов'язаних з діяльністю комісії, науково-технічних програм та інноваційних проектів, спрямованих на розв'язання проблем загальноміського значення;

3) програм розвитку матеріально-технічної бази столичної медицини та контролю за їх виконанням;

4) використання міського бюджету для фінансування закладів охорони здоров'я та соціальної сфери, програм залучення додаткових, в тому числі інвестиційних, джерел фінансування;

5) розроблення та подання на затвердження Київрадою міських програм з актуальних питань охорони здоров'я та соціального захисту населення міста;

6) програм соціального забезпечення, а також програм залучення альтернативних джерел фінансування закладів соціального захисту населення;

7) програм участі медичних установ міста в малій та середній приватизації;

8) впровадження альтернативних форм медичної допомоги та контролю за їх виконанням;

9) міських програм медичного страхування, подання на затвердження Київрадою;

10) програм соціального спрямування в місті;

11) підготовки програм, спрямованих на зміцнення матеріально-технічної бази закладів соціального захисту багатодітних сімей та дітей-сиріт;

12) фінансування міських програм адресної допомоги ветеранам війни та праці відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни та праці", гарантування їх соціального захисту, медичного забезпечення соціально незахищених верств населення, особливо людей похилого віку та дітей;

13) сприяння забезпеченню доступності та безоплатності медичного обслуговування у м. Києві;

14) розвитку всіх видів медичного обслуговування, розвитку і вдосконаленню мережі лікувальних закладів усіх форм власності, фізичної культури і спорту;

15) визначення потреб та формуванні замовлень на кадри для закладів охорони здоров'я, укладення договорів щодо підготовки спеціалістів, організації роботи щодо підвищення кваліфікації кадрів;

16) участі у формуванні політики щодо встановлення за рахунок власних коштів і благодійних надходжень додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту населення;

17) розробки пропозицій та ініціювання прийняття на загальнодержавному рівні нормативних актів, спрямованих на поліпшення якості життя незахищених верств населення. Сприяння створенню банку даних пільгових категорій населення;

18) сприяння забезпеченню відповідно до законодавства пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

19) утримання дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, у школах-інтернатах, дитячих будинках, у тому числі сімейного типу, професійно-технічних закладах освіти та утримання за рахунок держави дітей, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку і можуть навчатися в масових навчальних закладах, у спеціальних навчальних закладах, про надання громадянам пільг на утримання дітей у школах-інтернатах, інтернатах при школах, а також щодо оплати харчування дітей у школах (групах з продовженим днем);

20) підготовки програм зайнятості населення та заходів щодо соціального захисту населення від безробіття;

21) стану і розвитку охорони здоров'я, соціального захисту населення та інших відповідних галузей, пов'язаних з діяльністю комісії в місті;

22) управління закладами охорони здоров'я, фізкультури і спорту, оздоровчими закладами, які належать територіальним громадам районів у місті або передані їм, молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання в організації їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення;

23) сприяння роботі творчих спілок, товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері охорони здоров'я та галузях, пов'язаних з діяльністю комісії;

24) діяльності підзвітних і підконтрольних Київраді органів щодо поліпшення житлових і матеріально-побутових умов інвалідів; ветеранів війни та праці; громадян, реабілітованих як жертв політичних репресій; військовослужбовців, а також військовослужбовців, звільнених в запас або відставку; сімей, які втратили годувальника; багатодітних сімей; громадян похилого віку, які потребують обслуговування вдома; влаштування в будинки інвалідів і громадян похилого віку, які мають потребу в цьому; дітей, що залишилися без піклування батьків, на виховання в сім'ї; громадян, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС;

25) надання допомоги інвалідам, ветеранам війни та праці, сім'ям загиблих (померлих або визнаних такими, що пропали безвісти) військовослужбовців, а також військовослужбовців, звільнених у запас (крім військовослужбовців строкової служби) або відставку, інвалідам з дитинства, багатодітним сім'ям у будівництві індивідуальних житлових будинків, проведенні капітального ремонту житла, у придбанні будівельних матеріалів; сприяння відведенню зазначеним особам у першочерговому порядку земельних ділянок для індивідуального будівництва, садівництва та городництва;

26) організації побутового обслуговування, продажу товарів у спеціальних магазинах і відділах за соціально доступними цінами, а також безоплатного харчування для малозабезпечених, громадян похилого віку, інвалідів;

27) участі у вирішенні відповідно до законодавства питань про надання пільг і допомоги, пов'язаних з охороною материнства і дитинства;

28) участі у вирішенні відповідно до законодавства питань, що стосуються виконання Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

29) діяльності підзвітних і підконтрольних Київраді служб, які забезпечують санітарно-епідеміологічний стан в місті Києві, та комунальних підприємств, що забезпечують життя тварин в місті;

30) участі у погодженні проектів про відчуження або передачу в оренду землі, будівель, приміщень та майна, яке відноситься до комунальної власності територіальної громади міста Києва і знаходиться в оперативному управлінні закладів охорони здоров'я та соціального захисту.

9. Постійна комісія Київради з питань екологічної політики попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) реалізації на регіональному рівні державної політики в галузі охорони навколишнього природного середовища з метою формування екологічно безпечного середовища та збереження здоров'я населення;

2) пріоритетних напрямків екологічної політики міста Києва та здійснення контролю за їх виконанням;

3) розрахунків екологічних індикаторів сталого розвитку міста, визначених екологічною політикою м. Києва, аналізу та розробки рекомендацій щодо покращення цих показників;

4) проектів міських програм охорони довкілля міста, а також участі у підготовці загальнодержавних і регіональних програм охорони навколишнього природного середовища;

5) пропозицій щодо прийняття рішень про організацію територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні;

6) ініціювання створення і визначення статусу природоохоронних, у тому числі резервних, фондів для фінансування цільових екологічних програм та інших заходів щодо охорони навколишнього природного середовища;

7) затвердження Київрадою Положення про Київський міський фонд охорони навколишнього природного середовища у складі міського бюджету;

8) контролю за додержанням природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення, відтворенням лісів;

9) надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів загальнодержавного значення;

10) вирішення проблем захисту навколишнього середовища шляхом вирішення проблем утилізації виробничих, побутових та інших відходів, сприяння впровадженню ефективних технологій їх переробки;

11) впровадження екологічно чистих технологій і виробництв, проведення природоохоронних, ресурсозберігаючих та відновлювальних заходів, розробки умов щодо розміщення промислових та інших об'єктів з урахуванням вимог природоохоронного законодавства;

12) контролю та участі у здійсненні необхідних заходів щодо попередження та ліквідації наслідків екологічних катастроф, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій, інформування про них населення, залучення в установленому законом порядку до цих робіт підприємств, установ та організацій, а також населення;

13) участі в обговоренні та прийнятті рішень з питань щодо розробки і здійснення системи заходів щодо захисту населення від еколого-техногенних аварій та стихійних лих;

14) узгодження планів використання природних ресурсів місцевого значення, пропозицій щодо розміщення, спеціалізації та розвитку підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності на території міста Києва, внесення у разі потреби до відповідних органів виконавчої влади пропозицій з цих питань;

15) розгляду планів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на території міста Києва, з питань, пов'язаних із захистом навколишнього середовища, соціально-економічним та культурним розвитком міста, задоволенням потреб населення;

16) пропозицій щодо встановлення розмірів плати за користування природними ресурсами та визначення у встановленому порядку розмірів відшкодувань за забруднення довкілля та інші екологічні збитки підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, а також пропозицій щодо встановлення більш жорстких нормативів екологічної безпеки;

17) розподілу коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища і подання на затвердження Київрадою переліку заходів з охорони навколишнього природного середовища для фінансування з міського бюджету у поточному році. Контроль за використанням цих коштів;

18) керівництва Науково-технічною експертною радою при комісії;

19) взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян та громадськістю з питань екологічної політики, охорони навколишнього природного середовища та прийняття відповідних рішень з екологічних проблем;

20) узгодження планів підприємств, установ та організацій, що не належать до комунальної власності територіальної громади міста, здійснення яких може викликати негативні екологічні, соціальні, демографічні та інші наслідки, підготовка до них висновків і внесення пропозицій до відповідних органів. Надання пропозицій щодо закриття, санації та перепрофілювання неефективних або екологічно шкідливих виробництв;

21) створення у разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення з іншими суб'єктами комунальної власності спільних проектів або спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій, визначення повноважень цих органів (служб);

22) погодження з урахуванням екологічних вимог проектів архітектурного планування і забудови міста, генеральних планів та схем забудов;

23) припинення господарської діяльності підприємств, установ, організацій місцевого підпорядкування, а також обмеження чи зупинення (тимчасово) діяльності не підпорядкованих Київраді підприємств, установ та організацій в разі порушення ними природоохоронного законодавства;

24) організації проведення незалежної екологічної експертизи (в разі необхідності);

25) моніторингу довкілля міста;

26) впровадження системи екологічного менеджменту і аудиту в управлінні містом, організації навчання з екологічного менеджменту, з питань екологічної політики та охорони довкілля серед депутатів Київради та керівних кадрів міської влади;

27) інформування через засоби масової інформації населення міста про роботу комісії в галузі охорони навколишнього середовища, екологічні показники сталого розвитку міста, стан природних ресурсів тощо. Сприяння та проведення еколого-просвітницьких заходів, семінарів, круглих столів; співпраця з громадськими неурядовими екологічними організаціями;

28) участі у розвитку інженерної сфери (впровадження нових альтернативних технологій, мереж і споруд енергопостачання, теплозабезпечення, водопостачання, каналізації), впровадження енергозберігаючих систем; участі у вирішенні питань відведення та очищення стічних вод; здійснення контролю за якістю питної води;

29) створення і координації роботи Громадської ради при постійній комісії;

30) відведення земельних ділянок (продаж, передача в оренду та ін.), які передбачають внесення змін до Програми розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста, відповідно до рішення Київради від 19.07.2005 N 806/3381;

31) розробки нових нормативно-правових актів з питань охорони довкілля, землекористування, а також регулювання, планування та забудови м. Києва.

10. Постійна комісія Київради з питань транспорту та зв'язку попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) міських програм розвитку транспортного комплексу та мережі зв'язку, науково-технічних програм та інноваційних проектів, спрямованих на розв'язання проблем загальноміського значення;

2) створення умов для оновлення та модернізації основних фондів підприємств транспорту та зв'язку з використанням інструментів державного регулювання та ринкових механізмів;

3) розробки спільних програм розвитку транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міста Києва;

4) забезпечення підзвітних і підконтрольних Київраді органів щодо надання підприємствам транспорту та зв'язку пільг по місцевих податках і зборах;

5) забезпечення підзвітних і підконтрольних Київраді органів щодо встановлення тарифів оплати транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності територіальної громади міста Києва; погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності, в порядку та в межах, визначених законодавством;

6) погодження пропозицій щодо відчуження та надання під заставу об'єктів транспортного комплексу та зв'язку, які знаходяться у комунальній власності територіальної громади міста Києва;

7) управління об'єктами транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, з метою їх належного утримання та ефективної експлуатації, забезпечення необхідного рівня та якості послуг населенню;

8) фінансових планів підприємств і організацій, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва;

9) узгодження планів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, що здійснюють свою діяльність в галузі транспорту та зв'язку;

10) затвердження маршрутів і графіків руху міського пасажирського транспорту незалежно від форм власності та узгодження питань стосовно транзитного пасажирського транспорту у випадках, передбачених законодавством;

11) забезпечення підзвітних і підконтрольних Київраді органів щодо контролю за дотриманням безпечних умов роботи підприємствами транспорту та зв'язку, співпраця з цією метою з правоохоронними органами;

12) залучення до участі у тендерах із закупівлі товарів, робіт та послуг для потреб транспортного комплексу міста за рахунок коштів бюджету м. Києва провідних вітчизняних товаровиробників;

13) визначення умов і розмірів компенсаційних виплат відповідними підприємствами, установами та організаціями, що не входять до складу територіальної громади міста Києва, на покриття витрат, пов'язаних з використанням міської інфраструктури;

14) сприяння створенню і впровадженню екологічно безпечних високотехнологічних виробництв та технологій, формуванню політики управління об'єктами транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста, з метою їх належного утримання та ефективної експлуатації, забезпечення необхідного рівня якості та послуг населенню.

11. Постійна комісія Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) розробки концепцій самоврядування територіальної громади та управління містом;

2) Програми розвитку місцевого самоврядування в місті Києві;

3) визначення обсягу повноважень виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації);

4) організації управління районами у місті Києві;

5) надання дозволів на створення за ініціативою жителів органів самоорганізації населення;

6) наділення органів самоорганізації населення частиною власної компетенції (Київради);

7) дострокового припинення повноважень органів самоорганізації населення у випадках, передбачених чинним законодавством;

8) проведення місцевих референдумів та реалізації їх результатів;

9) проведення загальних зборів громадян за місцем проживання;

10) реалізації рішень загальних зборів громадян за місцем проживання;

11) об'єднання в асоціації та інші форми добровільних об'єднань органів місцевого самоврядування;

12) Статуту територіальної громади міста Києва;

13) скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим законодавчим актам, рішенням Київради, прийнятим у межах її повноважень;

14) адміністративно-територіального устрою міста Києва (райони - утворення, ліквідація, реорганізація; межі районів);

15) погодження питань щодо адміністративно-територіального устрою щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території міста Києва;

16) затвердження, підготовки реєстру, порядку використання символіки територіальної громади міста Києва;

17) утворення та діяльності громадських приймалень депутатів, депутатських груп та фракцій Київради;

18) утворення Київського (столичного) округу;

19) порядку проведення місцевих свят;

20) розробки та реалізації концепції розвитку міжнародних зв'язків міста Києва;

21) утворення культурно-ділових центрів інших держав та регіонів України в місті Києві;

22) визначення порядку організації та проведення недержавних масових громадських заходів політичного, релігійного, культурно-просвітницького, спортивного та іншого характеру;

23) розробки плану відновлення історичних знаменних дат Києва;

24) надання висновків щодо визначення кількісного складу Київради наступного скликання;

25) підготовка пропозицій щодо формування Київської міської територіальної виборчої комісії;

26) сприяння розвитку регіональних зв'язків Київради; організації днів міст-побратимів та організації економічних, культурних форумів за участю представників міст-побратимів; розвитку дружніх відносин України і Києва з іноземними державами, розширенню економічних, науково-технічних, гуманітарних, культурних, спортивних зв'язків і туризму; місцевим органам виконавчої влади у здійсненні ними міжнародних зв'язків, надання їм відповідної методичної, консультаційної та інформаційної допомоги; проведенню в м. Києві міжнародних конференцій, виставок, фестивалів тощо;

27) участі у проведенні днів України, Києва в столицях інших держав, вивченні громадської думки, зборі пропозицій з питань функціонування територіальної громади та забезпечення життєдіяльності міста Києва, висвітлює проблеми громадян та територіальних громад міста Києва в засобах масової інформації і налагоджує системи постійного спілкування між депутатами і виборцями, громадянами і владою, вивчає досвід місцевого самоврядування в Україні та за її межами;

28) погоджує плани поїздок та склад делегацій від Київради, які здійснюються в регіони України та за її межі за рахунок коштів територіальної громади та організовані Київрадою, або на запрошення приймаючої сторони.

12. Постійна комісія Київради з питань правопорядку, регламенту та депутатської етики попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) правопорядку та боротьби зі злочинністю та корупцією;

2) дотримання (додержання) прав громадян та законності;

3) внесення змін та доповнень до Регламенту Київради;

4) депутатської діяльності та етики;

5) контролю за дотриманням депутатами, Київським міським головою та іншими посадовими особами норм Регламенту Київради;

6) розгляду скарг і заяв, що надходять до комісії щодо порушення норм Київради депутатами Київради, Київським міським головою та іншими посадовими особами Київради;

7) протестів прокуратури міста Києва та Генеральної прокуратури України на рішення Київради;

8) здійснення контролю за дотриманням норм Регламенту при прийнятті рішень Київради, в тому числі за спеціальними процедурами, депутатами Київради, Київським міським головою, іншими посадовими особами та структурними підрозділами Київради;

9) сприяння реалізації державної політики в галузі забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян на регіональному рівні;

10) сприяння забезпеченню в місті законності, державного і громадського правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, боротьби зі злочинністю;

11) підготовки та винесення на розгляд Київради питань, пов'язаних з порушеннями норм депутатської етики з боку депутатів Київради;

12) співпраці та надання допомоги правоохоронним органам в діяльності по додержанню законності, охороні прав і законних інтересів громадян в м. Києві;

13) звернень та клопотань правоохоронних органів щодо житлового та соціального забезпечення їх працівників;

14) заслуховування повідомлень керівників правоохоронних органів щодо забезпечення ними законності, охорони громадського порядку, прав і законних інтересів громадян та боротьби зі злочинністю в м. Києві за дорученням Київради або з власної ініціативи, проведення аналізу діяльності правоохоронних органів за цими напрямками;

15) розробки, вивчення і підготовки для розгляду Київрадою пропозицій щодо стану законності, прав громадян, правопорядку та боротьби зі злочинністю, виступу на сесіях Київради з доповідями і співдоповідями;

16) вирішення питань щодо співпраці з адміністративною комісією при виконавчому органі Київради.

13. Постійна комісія Київради з питань науки та інноваційної політики попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) регіональних науково-технічних програм та інноваційних проектів, спрямованих на розв'язання проблем загальноміського значення;

2) програм столичної науки та контроль за їх виконанням;

3) розробки та впровадження науково обґрунтованих програм розвитку міста Києва;

4) розробки програм щодо підтримки молодих вчених міста Києва в їх становленні як науковців, створення для них належних соціальних умов з метою недопущення відтоку талантів за кордон;

5) нагальних проблем м. Києва, які потребують наукового дослідження, формування наукового обґрунтування пропозицій, розробки програм, направлених на заохочення та закріплення молодих вчених за науковими закладами міста;

6) створення фондів підтримки забезпечення наукових досліджень;

7) створення технопарків, зон сприятливого інноваційного мікроклімату в м. Києві з метою залучення інвестицій;

8) створення науково-дослідних інститутів, центрів, тимчасових творчих колективів тощо для розробки та впровадження науково обґрунтованих планів та програм;

9) підготовки єдиної концепції розвитку науки в місті Києві;

10) сприяння діяльності науково-просвітницьких організацій; розвитку та діяльності наукових закладів міста Києва; науково-технічному розвитку, розвитку інновацій, енерго- та ресурсозбереженню; розробці наукових програм комплексного соціально-економічного розвитку міської інфраструктури за інноваційною моделлю;

11) співпраці з Національною академією наук України, академіями та академічними закладами щодо вивчення та впровадження наукових та інженерно-технічних розробок в життєдіяльність міста Києва, з навчальними закладами щодо розробок та впровадження цільових програм, направлених на розвиток міста Києва, забезпечує міжнародне наукове співробітництво, проведення наукових конференцій, семінарів, симпозіумів, виставок тощо;

12) вивчення передового досвіду господарювання столиць інших держав, участі в організації розробки та впровадження загальнодержавних науково обґрунтованих планів та програм, проектів законів та інших підзаконних актів, у підготовці та прийнятті перспективних довгострокових програм з питань науки, залучає наукових спеціалістів для здійснення експертизи інноваційних проектів.

14. Постійна комісія Київради з питань культури та інформаційної політики попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) здійснення підтримки та сприяння розвитку засобів масової інформації, телекомунікаційної інфраструктури, книговидання у місті Києві;

2) розробки, затвердження і реалізації перспективних довгострокових програм з розвитку культури, формування інформаційного та рекламного середовища міста Києва;

3) впровадження наукових розробок у галузі інформаційної діяльності;

4) розвитку інформаційної системи, мереж, банків і баз даних по всіх напрямах інформаційної діяльності;

5) визначення порядку організації та проведення недержавних масових громадських заходів політичного, релігійного, культурно-просвітницького та іншого характеру;

6) висвітлення в засобах масової інформації цільових програм розвитку міста Києва;

7) діяльності організацій, підприємств та установ культури, реклами та засобів масової інформації, засновником (співзасновником) яких є Київрада;

8) найменування та перейменування вулиць і площ міста Києва разом з постійними комісіями Київради з питань містобудування та архітектури і місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків;

9) сприяння діяльності та розвиткові закладів культури, мистецтв, культурно-просвітницьких і творчих установ та організацій, які належать територіальній громаді міста Києва; формуванню інформаційної політики та середовища у м. Києві; забезпеченню охорони пам'яток історії та культури, створенню умов для збереження та регіонального використання культурного надбання; забезпеченню прав громадян на отримання об'єктивної інформації, доступу до засобів масової інформації, закладів, установ і організацій культурно-просвітницької та мистецької сфери; створенню умов для збереження, відродження та розвитку національно-культурних традицій населення, осередків народної творчості, художніх промислів і ремесел; роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у культурно-просвітницькій та мистецькій галузі, активному залученню до них молоді, особливо підлітків; висвітленню проблем громадян та територіальної громади міста Києва в засобах масової інформації і налагодженню системи постійного спілкування між депутатами і виборцями, громадянами і владою; підвищенню рівня кваліфікації, удосконаленню системи підготовки та перепідготовки працівників культури, засобів масової інформації; висвітленню в засобах масової інформації цільових програм розвитку міста Києва.

15. Постійна комісія Київради з питань сім'ї, молоді, спорту та туризму попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) регіональних програм з питань сім'ї, молоді та спорту, програм розвитку матеріально-технічної бази столичних підліткових клубів за місцем проживання, спортивних закладів;

2) підготовки проектів міських, державних, національних, галузевих, міжгалузевих програм щодо поліпшення становища сім'ї, жінок, дітей та молоді, відпочинку і дозвілля дітей та молоді;

3) підготовки регіональних програм з питань сім'ї, молоді та спорту;

4) сприяння забезпеченню в межах наданих повноважень доступності і безоплатності спортивних споруд на території м. Києва;

5) сприяння забезпеченню відповідно до законодавства розвитку і вдосконаленню мережі закладів фізичної культури і спорту всіх форм власності, визначенні потреб та формуванні замовлень на кадри для фізичної культури і спорту, укладанні договорів на підготовку спеціалістів, організації роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів;

6) сприяння роботі творчих спілок, товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері фізкультури і спорту та галузях, пов'язаних із діяльністю постійної комісії Київради;

7) підготовки міських комплексних та цільових програм і заходів, спрямованих на поліпшення становища сім'ї, дітей та молоді, охорони материнства і дитинства, забезпечення змістовного оздоровлення, відпочинку, дозвілля, трудового виховання дітей та молоді, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, національно-патріотичного виховання;

8) здійснення інформаційно-просвітницької діяльності серед населення, в тому числі через друковані та інші засоби масової інформації;

9) підтримки програм і проектів дитячих, молодіжних та інших громадських організацій, органів студентського самоврядування, залучення їх до розв'язання проблем сім'ї, жінок, дітей і молоді;

10) вдосконалення системи пошуку та відбору талановитих і обдарованих дітей та молоді, сприяння їх розвитку, зростання інтелектуального і культурного рівня;

11) сприяння організації проведення оплачуваних громадських робіт для осіб, зареєстрованих як безробітні, а також учнівської та студентської молоді у вільний від занять час на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до комунальної власності, а також за договорами - на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до інших форм власності;

12) надання пільг і допомоги, пов'язаних з охороною материнства і дитинства, опіки і піклування;

13) організації медичного обслуговування та харчування в закладах туризму, які належать територіальній громаді міста Києва;

14) розвитку мережі туристичних послуг;

15) підготовки і прийняття перспективних довгострокових програм з питань сім'ї, молоді, спорту та туризму;

16) забезпечення підзвітних і підконтрольних Київраді органів щодо контролю за додержанням законодавства з питань сім'ї, молоді та туризму в місті Києві;

17) раціонального використання та збереження туристичних ресурсів, природного та історико-культурного середовища на відповідній території;

18) сприяння розвитку готельного господарства міста, внутрішнього, міжнародного та іноземного туризму, туристичної та курортно-рекреаційної індустрії, проведення екскурсійної діяльності, розбудови туристичної галузі;

19) проведення заходів, спрямованих на вдосконалення роботи та зменшення вартості послуг підприємств туристичної сфери, розвитку її інфраструктури;

20) забезпечення відповідно до законодавства розвитку і вдосконалення мережі закладів фізичної культури і спорту всіх форм власності; реалізації на регіональному рівні державної політики з питань сім'ї, молоді та спорту; діяльності молодіжних, дитячих та інших громадських організацій, органів студентського самоврядування; розвитку та організації діяльності мережі інформаційно-довідкових закладів і установ соціальної допомоги та підтримки сім'ї, дітей і молоді; організації проведення оплачуваних громадських робіт для осіб, зареєстрованих як безробітні, а також учнівської та студентської молоді у вільний від занять час на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до комунальної власності, а також за договорами на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до інших форм власності.

16. Постійна комісія Київради з питань освіти попередньо розглядає, вивчає, надає висновки та рекомендації, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київради з питань:

1) розвитку та діяльності закладів освіти усіх рівнів, які належать територіальній громаді міста Києва, молодіжних підліткових закладів за місцем проживання;

2) здобуття неповнолітніми повної загальної середньої освіти; створення необхідних умов для виховання дітей, молоді, розвитку їх здібностей, трудового навчання, професійної орієнтації, продуктивної праці учнів;

3) діяльності дошкільних та позашкільних навчально-виховних закладів, дитячих молодіжних та науково-просвітницьких організацій;

4) створення при загальноосвітніх та вищих навчальних закладах комунальної форми власності фонду загальнообов'язкового навчання за рахунок коштів місцевого бюджету, залучених з цією метою на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також коштів населення, інших джерел;

5) організації методичного обслуговування та харчування у закладах освіти, які належать територіальній громаді міста Києва;

6) забезпечення у межах наданих повноважень доступності і безоплатності освіти, можливості навчання в загальноосвітніх навчальних закладах державною та рідною мовами, сприяння вивченню рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національно-культурні товариства;

7) забезпечення відповідно до чинного законодавства розвитку усіх видів освіти, розвитку і вдосконалення мережі освітніх закладів усіх форм власності, участь у визначенні потреби та формування замовлень на кадри для цих закладів, сприяння організації роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів;

8) сприяння в організації роботи щодо запобігання бездоглядності неповнолітніх;

9) вирішення відповідно до законодавства питань про повне державне утримання дітей-сиріт і дітей, які залишились без піклування батьків, у школах-інтернатах, дитячих будинках, у тому числі сімейного типу, професійно-технічних закладах освіти та утримання за рахунок держави осіб, які мають вади у фізичному та розумовому розвитку і не можуть навчатися в масових навчальних закладах, у спеціальних навчальних закладах; надання громадянам пільг на утримання дітей у школах-інтернатах, а також щодо оплати харчування дітей у школах (групах з подовженим днем);

10) організації відпочинку дітей, оздоровлення та санаторно-курортного лікування;

11) реорганізації, реконструкції старих та будівництва нових закладів освіти;

12) розробки єдиної концепції розвитку освіти у місті Києві;

13) участі у підготовці та прийнятті перспективних довгострокових програм з питань освіти;

14) участі в управлінні закладами освіти, які належать територіальній громаді міста Києва, організації їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення;

15) участі в обговоренні та прийнятті рішень щодо реорганізації існуючих та створення нових освітніх закладів м. Києва;

16) забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з обмеженими фізичними та психічними можливостями;

17) забезпечення підзвітних і підконтрольних Київраді органів щодо контролю за використанням бюджетних коштів, виділених на освіту;

18) вивчення передового досвіду побудови системи управління освітою в столицях інших держав;

19) створення технопарків при вищих навчальних закладах міста Києва;

20) забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей з обмеженими фізичними та психічними можливостями.

III. Організація роботи постійних комісій Київради

Стаття 5. Планування роботи постійних комісій Київради

Комісії здійснюють свою роботу постійно, на плановій основі, відповідно до затверджених ними планів роботи, а також рішень і доручень Київради. Плани роботи постійних комісій Київради відповідають головним напрямкам діяльності ради та її органів і визначають організаційні форми вирішення поставлених завдань та містять перелік основних заходів та їх виконавців.

Плани роботи комісій можуть змінюватися у разі включення до них позапланових питань за дорученням Київради, Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради, за пропозицією членів постійних комісій Київради.

Стаття 6. Форми роботи постійних комісій Київради

Основними формами роботи постійних комісій Київради є засідання та слухання у комісіях.

Засідання постійних комісій проводяться відкрито й гласно, крім випадків, коли за рішенням постійної комісії Київради проводяться закриті засідання.

Постійні комісії Київради можуть організовувати "круглі столи", конференції та інші заходи, проведення яких не суперечить законодавству України.

Стаття 7. Скликання засідань постійних комісій Київради

Чергові засідання постійних комісій Київради скликаються в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць і відбувається у дні, визначені постійними комісіями Київради. Постійні комісії Київради можуть встановити інший день та час своїх засідань, про що завчасно повідомляються всі члени комісій.

Позачергові засідання постійних комісій Київради скликаються на вимогу не менше однієї третини членів комісії головою комісії, а у випадку його відмови одним із заступників голови постійної комісії Київради, секретарем або одним із депутатів - членів комісії, які є ініціаторами позачергового засідання постійної комісії Київради. Дата та час проведення позачергового засідання визначається ініціаторами його скликання.

Про час, місце проведення та питання, які передбачається внести на розгляд комісії, завчасно повідомляються всі члени постійної комісії Київради.

Засідання постійної комісії Київради є правомочним при наявності на ньому не менше половини членів комісії від її загального складу.

Постійні комісії Київради зобов'язані завчасно, але не пізніше як за два дні до засідання, в письмовій формі повідомити керівництво органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, присутність представників яких на засіданні визнана необхідною, про час та місце засідання та перелік питань, що розглядатимуться на ньому. У повідомленні запрошеним на засідання постійної комісії Київради також зазначається, які документи і матеріали необхідно надати комісії.

Стаття 8. Порядок проведення засідань
постійних комісій Київради

У засіданні постійних комісій беруть участь депутати - члени комісій, за бажанням інші депутати Київради (з правом дорадчого голосу) та запрошені на засідання комісії особи.

На початку засідання постійної комісії Київради затверджується порядок денний. Питання до порядку денного засідання комісії включаються за дорученням Київради, Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради, пропозицією голови комісії, його заступника, секретаря та членів комісії.

Після затвердження порядку денного засідання комісія відводить час на розгляд питань, визначає їх черговість, встановлює загальний час засідання та термін роботи постійної комісії Київради.

З питання порядку денного засідання постійної комісії Київради суб'єктом ініціативи внесення питання до порядку денного або членами комісії за дорученням голови комісії чи його заступників готується проект рішення постійної комісії Київради, а у необхідних випадках - проект рішення Київради.

Кожний член постійної комісії Київради забезпечується необхідними матеріалами з питань, які розглядаються відповідно до порядку денного на засіданні постійної комісії Київради.

З метою забезпечення якості підготовки та розгляду питань на засіданнях комісія може надавати доручення окремим членам постійної комісії Київради, створювати робочі групи, залучати до участі у своїй роботі представників громадськості, вчених, консультантів, експертів, спеціалістів, керівників та представників підзвітних та підконтрольних Київраді і Київській міській державній адміністрації органів, структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій. Участь у роботі комісії керівників або представників підзвітних та підконтрольних Київраді та її виконавчому органу (Київській міській державній адміністрації) підприємств, установ та організацій та представлення ними матеріалів і відомостей, що стосуються питання, з якого їх запрошено на засідання комісії, є обов'язковою.

Розгляд питання, включеного до порядку денного на засіданні постійної комісії Київради, розпочинається із оголошення головуючим на засіданні назви цього питання, складу запрошених осіб на засідання, прізвища доповідача та співдоповідача (співдоповідачів) з відповідного питання.

Після доповіді та співдоповідей члени постійної комісії Київради ставлять доповідачу та співдоповідачу запитання, отримують на них відповіді, заслуховують запрошених осіб.

Головуючий на засіданні постійної комісії Київради забезпечує порядок під час засідання і створює рівні можливості членам комісії в обговоренні питань та внесенні пропозицій. Головуючий на засіданні комісії надає слово членам комісії в порядку підняття рук. Головуючий не має права переривати виступи членів комісії, окрім тих випадків, коли промовець виступає не з обговорюваного питання, допускає образливі вислови на адресу інших депутатів чи посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій або перевищує відведений для виступу час.

В обговоренні питання порядку денного постійної комісії Київради бере участь члени комісії, депутати Київради - члени інших комісій, а також, з дозволу головуючого, особи, запрошені на засідання комісії з винесеного питання. Обговорення питання порядку денного постійної комісії Київради припиняється, якщо за це проголосувало більше половини присутніх членів комісії.

Стаття 9. Оформлення протоколів засідань
постійних комісій Київради

Засідання постійних комісій Київради протоколюються.

У протоколі засідання постійної комісії Київради зазначається:

1) номер протоколу, дата, час і місце проведення засідання;

2) прізвище головуючого на засіданні, список членів комісії, присутніх на засіданні, список запрошених та присутніх на засіданні;

3) порядок денний засідання;

4) розглянуті питання порядку денного, список депутатів, а також запрошених осіб, які виступили під час обговорення;

5) назви документів, розглянутих на засіданні постійної комісії Київради та поширених серед членів комісії;

6) результати голосувань з питань порядку денного;

7) прийняті рішення, рекомендації, висновки.

До протоколу додається окрема думка члена комісії, який не погоджується з результатами голосування, якщо вона була надана в письмовій формі членом комісії.

Протоколи засідань постійних комісій Київради підписуються головою відповідної комісії і секретарем. Протоколи спільних засідань підписуються головами і секретарями відповідних комісій.

Стаття 10. Прийняття рекомендацій
та висновків постійних комісій Київради

Перед голосуванням щодо прийняття рекомендацій головуючий узагальнює результати обговорення, оголошує всі пропозиції, внесені депутатами. Всі пропозиції обов'язково ставляться головуючим на голосування в порядку їх надходження. Рекомендації постійних комісій Київради приймаються спочатку за основу, а після голосування всіх пропозицій членів комісій - в цілому.

Рекомендації та висновки постійних комісії Київради приймаються більшістю голосів від загального складу комісій і підписуються головою комісії та секретарем комісії, а в разі його відсутності - заступником голови та секретарем комісії.

За результатами вивчення і розгляду питань комісія приймає проекти рішення, готує і ухвалює свої висновки і рекомендації.

З питань порядку денного засідання комісії може:

1) підтримати проект рішення з питання, що обговорюється;

2) відхилити проект рішення з питання, що обговорюється;

3) ухвалити висновки комісії з питання, що обговорюється;

4) ухвалити рекомендації комісії з питання, що обговорюється;

5) ухвалити заяву комісії;

6) взяти інформацію до відома без винесення будь-якого рішення, ухвалення висновків чи рекомендацій;

7) дати доручення членам комісії на додатковий збір матеріалів, підготовку питання чи додаткову перевірку;

8) повернути матеріали на доопрацювання або ухвалити рішення про необхідність такого доопрацювання;

9) створити робочу групу з доопрацювання відповідних питань;

10) зняти питання або проект з розгляду.

Висновки постійних комісій за наслідками попереднього розгляду проекту рішення повинні містити:

1) обґрунтування доцільності його розробки чи прийняття;

2) загальну характеристику проблем, вирішенню яких сприятиме реалізація проекту рішення;

3) фінансово-економічне обґрунтування в разі, якщо реалізація проекту рішення потребує додаткових видатків з місцевого бюджету.

Висновки або рекомендації постійних комісій щодо обрання, призначення або затвердження районною радою кандидатур посадових осіб повинні містити:

1) висновки щодо рівня кваліфікації та освіти кандидата на посаду;

2) чітко виражену точку зору постійної комісії Київради щодо схвалення чи заперечення стосовно кандидатури посадової особи;

3) обґрунтування й мотиви прийнятого рішення.

Висновок постійної комісії Київради щодо контролю за діяльністю місцевих органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, їх посадових осіб повинен містити чітко сформульовані позитивні і негативні факти роботи органу чи посадової особи. У висновку повинні бути зазначені заходи, які необхідно здійснити для усунення недоліків, виявлених постійною комісією, та рекомендації щодо здійснення інших організаційних заходів.

Рішення, висновки та рекомендації постійних комісій Київради підлягають обов'язковому розгляду місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, що зареєстровані або здійснюють свою діяльність у місті Києві, та їх посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду рішень і вжиті заходи місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та їх посадові особи, яким були адресовані ці рішення, повідомляють комісії у встановлений законодавством термін.

Стаття 11. Проведення слухань у постійних комісіях Київради

З метою обговорення проектів найбільш важливих рішень Київради, з'ясування ефективності реалізації прийнятих рішень ради з питань, віднесених до предметів їх відання, отримання всебічної інформації щодо питань, які розглядаються комісією, їх детального вивчення та обговорення, а також залучення громадськості до участі у вирішенні питань місцевого значення постійні комісії Київради можуть проводити слухання у комісіях.

Комісії приймають рішення про тему, день та час проведення слухань, як правило, не пізніше ніж за десять днів до їх проведення. У рішенні комісії про проведення слухання визначаються особи, відповідальні за організацію підготовки та проведення слухань, доповідачі з питань, що розглядатимуться, та порядок їх висвітлення в засобах масової інформації.

Комісії повідомляють учасників слухань про дату слухань, місце їх проведення та питання, що вносяться на обговорення, не пізніш як за п'ять робочих днів до початку їх проведення.

Слухання в комісіях можуть проводитися за взаємною згодою комісій на їх спільному засіданні, якщо питання, що пропонується для слухання, стосується предмета відання кількох комісій.

Комісії, у разі необхідності, запрошують на слухання посадових осіб виконавчого органу ради, органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, представників об'єднань громадян, а також окремих громадян.

На письмове попереднє запрошення комісією посадова особа виконавчого органу Київради ради (Київської міського державної адміністрації) чи підприємства, установи, організації, які підпорядковані чи підконтрольні Київраді чи її виконавчому органу, зобов'язана прибути на слухання та дати роз'яснення щодо питань, які розглядаються комісією.

Під час проведення слухань кожен член постійної комісії Київради має право ставити запитання доповідачам та одержувати на них відповіді.

Пропозиції про проведення слухань з питань, які вже були предметом обговорення на слуханнях в постійній комісії Київради, можуть бути внесені не раніше ніж через півроку після проведення попередніх слухань.

За результатами слухань постійна комісія Київради приймає рекомендації.

Стаття 12. Спільні засідання постійних комісій Київради

Питання, що належать до відання кількох постійних комісій Київради, можуть за їх ініціативою, а також за дорученням Київради, Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради розглядатися постійними комісіями спільно.

Спільні засідання веде один із голів постійних комісій Київради за їх взаємною згодою.

Рішення, висновки і рекомендації, прийняті на спільному засіданні постійних комісій Київради, підписуються головами відповідних комісій та секретарями цих комісій.

Стаття 13. Робочі групи постійних комісій Київради

Для забезпечення конкретних напрямків своєї діяльності, вивчення питань, розробки проектів рішень Київради постійна комісія Київради може створювати зі свого складу тимчасові робочі групи.

Тимчасова робоча група може створюватися у складі не менше трьох членів постійної комісії. Члени постійної комісії Київради можуть входити до складу кількох тимчасових робочих груп.

До складу тимчасової робочої групи включаються члени постійної комісії Київради, інші депутати Київради, які не є членами цієї постійної комісії, за їх згодою, а також можуть включатися представники громадськості, фахівці у відповідних сферах.

Голова та секретар тимчасової робочої групи обираються відкритим голосуванням на засіданні постійної комісії Київради більшістю голосів членів постійної комісії від загального складу комісії.

Тимчасова робоча група не може проводити засідання одночасно з засіданням постійної комісії Київради.

Всі члени постійної комісії Київради незалежно від того, чи є вони членами тимчасової робочої групи, можуть відвідувати засідання тимчасової робочої групи та брати участь в обговоренні питань з правом дорадчого голосу.

Тимчасова робоча група подає напрацьовані нею матеріали на розгляд постійної комісії.

На засіданні тимчасової робочої групи ведеться протокол, який підписується головою та секретарем робочої групи.

Стаття 14. Голова, заступник голови та
секретар постійної комісії Київради

Голова постійної комісії Київради:

1) організовує роботу комісії;

2) проводить підготовку, скликає і веде засідання;

3) дає доручення членам комісії;

4) проводить розподіл функціональних обов'язків між членами комісії;

5) організує поточну роботу комісії за профілем її діяльності і координує цю роботу з іншими комісіями;

6) представляє комісію у відносинах з органами місцевого самоврядування, виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією), органами виконавчої влади, громадськими організаціями;

7) відповідає за складання плану роботи на квартал з переліком питань на кожне засідання комісії, підготовку питань для розгляду на засіданнях комісії;

8) здійснює контроль за виконанням плану роботи постійної комісії Київради, її рішень та рекомендацій з питань, розглянутих на засіданнях комісії, та рішень Київради з питань, які належать до компетенції постійної комісії Київради;

9) організовує роботу по виконанню рішень та реалізації висновків та рекомендацій постійної комісії Київради;

10) запрошує для участі в роботі постійної комісії Київради представників виконавчого органу ради, керівників підприємств та установ, громадських організацій та спеціалістів;

11) веде особистий прийом юридичних осіб та громадян за графіком, затвердженим комісією;

12) доводить до відома членів постійної комісії Київради інформацію про офіційні документи, листи, інші повідомлення, що надійшли та стосуються діяльності Київради і постійної комісії Київради;

13) підписує за дорученням і від імені постійної комісії Київради проекти рішень Київради та інші документи;

14) доповідає проекти рішень, розглянуті постійною комісією Київради, на пленарному засіданні сесії Київради.

У разі відсутності голови постійної комісії Київради або неможливості виконання ним своїх повноважень з інших причин його функції здійснює заступник(и) голови комісії або секретар комісії відповідно до норм внутрішнього Регламенту постійної комісії Київради.

Заступник голови постійної комісії Київради:

1) складає план роботи на квартал з переліком питань на кожне засідання комісії, готує питання для розгляду на засіданнях комісії, забезпечує засідання необхідними матеріалами до порядку денного;

2) здійснює контроль за виконанням плану роботи комісії, її рішень і рекомендацій з питань, що розглядались на засіданнях комісії, та рішень Київради з питань, які належать до відання комісії;

3) виконує за дорученням голови комісії окремі його функції і заміщає голову у випадку його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов'язків.

Секретар постійної комісії Київради:

1) бере участь у складанні плану роботи на квартал з переліком питань на кожне засідання комісії;

2) готує порядок денний засідання комісії та відповідає за його своєчасну передачу до секретаріату Київради;

3) бере участь у здійсненні контролю за виконанням плану роботи комісії, її рішень та рекомендацій з питань, розглянутих на засіданнях комісії, та рішень Київради з питань, які належать до компетенції комісії;

4) оформляє проекти рішень, рекомендації, запити постійної комісії Київради, протоколи засідань комісії, інші документи комісії, підписує разом з головою (заступником) протоколи засідань постійної комісії Київради;

5) інформує членів постійної комісії Київради про виконання рішень комісії і результати розгляду рекомендацій постійної комісії Київради;

6) організує координовану роботу постійної комісії Київради з іншими комісіями під час розгляду спільних питань;

7) підписує за дорученням і від імені постійної комісії Київради проекти рішень та інші документи.

Стаття 15. Права та обов'язки членів постійної комісії Київради

Члени постійної комісії Київради мають право:

1) вносити пропозиції про розгляд на засіданнях постійної комісії Київради будь-якого питання, що належить до її відання, а також брати участь в обговоренні рекомендацій, пропозицій, висновків, прийнятті та підготовці рішень. Пропозиція члена постійної комісії Київради на його вимогу повинна бути проголосована на засіданні комісії;

2) викласти свою окрему думку щодо прийнятого рішення, рекомендації чи висновку постійної комісії Київради, яка додається до протоколу комісії.

Члени постійної комісії Київради зобов'язані:

1) бути присутніми на засіданнях постійної комісії Київради та брати участь в її роботі;

2) виконувати доручення, визначені рішеннями постійної комісії Київради.

У випадку невиконання депутатом Київради своїх обов'язків щодо роботи в постійній комісії Київради, визначених цим Положенням, та відсутності його більше ніж на половині проведених комісією протягом року засідань, голова комісії вносить на розгляд сесії Київради питання про можливість подальшого перебування депутата Київради у складі комісії.

Стаття 16. Забезпечення роботи постійних комісій Київради

Роботу постійних комісій Київради забезпечує відповідний відділ або управління секретаріату Київради. Постійні комісії Київради забезпечуються Київрадою достатніми приміщеннями, необхідним транспортом, зв'язком, комп'ютерною та іншою оргтехнікою, канцелярським приладдям.

Заступник міського голови -
секретар Київради О. Довгий