Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
21.05.2008 N 528

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної митної служби України
N 156 від 27.02.20
09)

Про затвердження Порядку видачі Свідоцтв
про допущення дорожнього транспортного засобу
до перевезень вантажів під митними печатками
і пломбами на умовах Конвенції МДП

Відповідно до Митного кодексу України ( 92-15 ), Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенції МДП) 1975 року, наказу Державної митної служби України від 21.11.01 N 755, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.01 за N 1036/6227, наказую:

1. Затвердити Порядок видачі Свідоцтв про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення вантажів під митними печатками і пломбами на умовах Конвенції МДП, що додається.

2. Уповноважити регіональні митниці (крім Регіональної інформаційної та Енергетичної регіональної митниць), митниці здійснювати видачу Свідоцтв про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення вантажів під митними печатками і пломбами.

3. Начальникам регіональних митниць, митниць довести вимоги цього наказу до відома перевізників (власників транспортних засобів), які здійснюють перевезення товарів із застосуванням книжки МДП.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Федорова О.О.

Голова Служби В.І.Хорошковський

Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
21.05.2008 N 528

Порядок
видачі Свідоцтв про допущення
дорожнього транспортного засобу
до перевезення вантажів під митними печатками
і пломбами на умовах Конвенції МДП

1. Загальні положення

1.1. Цей порядок розроблено з метою визначення послідовності дій посадових осіб митних органів під час видачі Свідоцтва про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення вантажів під митними печатками і пломбами на умовах Конвенції МДП в індивідуальному порядку (далі - Свідоцтво).

1.2. Терміни, які вживаються у цьому порядку, визначено Конвенцією МДП, Митним кодексом України ( 92-15 ), іншими нормативними актами.

1.3. До перевезень товарів під митними печатками й пломбами на умовах Конвенції МДП можуть допускатися тільки ті дорожні транспортні засоби (далі - ТЗ), вантажні відділення яких сконструйовані та облаштовані таким чином, щоб:

унеможливити вилучення з опечатаної частини ТЗ або вкладення до неї товарів, не залишивши помітних слідів зламу або пошкодження митних печаток і пломб;

митні печатки та пломби могли накладатися простим і надійним способом;

у них не було ніяких потаємних місць для приховування товарів;

усі місця, до яких можуть поміщатися товари, були легко доступні для митного огляду.

1.4. Для ТЗ, що перевозять великовагові або громіздкі (негабаритні) товари, у тому числі контейнери, Свідоцтво непотрібне.

1.5. Свідоцтво видається митницею, у зоні діяльності якої зареєстровано (далі - митниця реєстрації) власника ТЗ або його належного користувача (далі - власник ТЗ), і повинно бути видано протягом одного робочого дня після надання повного пакета документів і подання ТЗ до огляду.

1.6. Огляд ТЗ здійснюється у довільно обраній власником ТЗ постійній зоні митного контролю, де розташовано підрозділ митного оформлення митниці реєстрації (далі - ЗМК), посадовими особами митниці, на яких покладено функції здійснення митних процедур при допущенні ТЗ до перевезень товарів на умовах Конвенції МДП.

1.7. В окремих випадках (оформлення значної кількості ТЗ; значна відстань від місця стоянки ТЗ до місць розташування підрозділів митного оформлення; неможливість подання ТЗ у ЗМК у зв'язку з технічними обмеженнями) за рішенням начальника митного органу огляд ТЗ може здійснюватися у тимчасовій зоні митного контролю, створеній за відповідним наказом на території власника ТЗ, за умови надання ним відповідної заяви та сплати митного збору.

2. Порядок видачі Свідоцтва

2.1. Для індивідуального допущення ТЗ до перевезень товарів під митними печатками та пломбами з видачею Свідоцтва власником ТЗ або його вповноваженим представником подаються такі документи:

1) письмова заява на ім'я начальника митниці реєстрації про видачу Свідоцтва із зазначенням державного реєстраційного номера ТЗ, типу, марки, номера шасі, а також юридичної адреси, коду за ЄДРПОУ власника ТЗ, за підписом керівника підприємства (приватні підприємці зазначають адресу та паспортні дані);

2) Свідоцтво (оригінал і завірена копія), заповнене відповідно до пункту 5.18 Порядку реалізації положень Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП, затвердженого наказом Держмитслужби України від 21.11.01 N 755 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.12.01 за N 1036/6227. Свідоцтво друкується українською та англійською мовами;

3) свідоцтво про реєстрацію ТЗ в органах Державної автомобільної інспекції МВС України або тимчасовий реєстраційний талон (оригінал і завірена копія). У разі надання тимчасового реєстраційного талона на ТЗ дія Свідоцтва обмежується строком дії тимчасового реєстраційного талона, але не більше 2 років;

4) два комплекти фотографій ТЗ (вид спереду, ззаду, вид з кожного боку, збільшеним планом кожне місце накладення митного забезпечення). Зображення повинні бути чіткими та надавати повну інформацію про ТЗ. Фотографії на звороті повинні містити інформацію про ТЗ (реєстраційний номер ТЗ, тип, марка, номер шасі), яка завіряється підписом і печаткою власника ТЗ;

5) ліцензія Міністерства транспорту і зв'язку України на право надання послуг з міжнародних перевезень вантажів автомобільним транспортом (оригінал і завірена копія).

2.2. Уповноважена посадова особа митниці реєстрації:

перевіряє повноваження представника власника ТЗ;

перевіряє правильність заповнення Свідоцтва;

перевіряє відповідність відомостей, унесених до Свідоцтва, і наданих документів;

здійснює огляд ТЗ.

2.3. Під час здійснення огляду перевіряється відповідність ТЗ технічним вимогам, зазначеним у додатку 2 "Правила щодо технічних умов, які застосовуються до дорожніх транспортних засобів, що здійснюють міжнародні дорожні перевезення вантажів під митними печатками і пломбами" до Конвенції МДП, а також ідентичність зовнішнього вигляду пред'явленого ТЗ наданим фотографіям.

Особливу увагу слід звертати на можливі зміни у конструкції ТЗ, спрямовані на створення умов для приховування товарів від митного контролю або несанкціонованого доступу до опломбованої частини вантажного відділення ТЗ.

2.4. У разі виявлення недоліків ТЗ або виникнення зауважень посадова особа митниці реєстрації робить аргументований запис про це на зворотному боці заяви. У таких випадках пакет документів повертається власнику ТЗ.

За відсутності зауважень - проставляє відбиток особистої номерної печатки (далі - ОНП) і підпис на копії Свідоцтва та на зворотному боці кожної фотографії.

2.5. Свідоцтва, щодо яких немає зауважень, разом з комплектами фотографій передаються для підписання керівництву митниці реєстрації.

2.6. Свідоцтва підписуються начальником митниці або його заступником і завіряються відбитком гербової печатки митниці.

2.7. Свідоцтво та один комплект фотографій видаються власнику ТЗ або його вповноваженому представнику під підпис на копії Свідоцтва, що свідчить про одержання ним цих документів. Копія Свідоцтва разом із заявою, одним комплектом фотографій та копіями поданих документів залишаються у справах митниці.

Начальник Управління контролю за переміщенням вантажів В.Луговець