Документ втратив чиннiсть!

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА
15.04.2008 N 16

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Центральної виборчої комісії
N 487 від 6 травня 2014 ро
ку)

Про Порядок жеребкування щодо участі
місцевих організацій політичних партій,
виборчих блоків місцевих організацій політичних
партій, кандидатів на посаду сільського,
селищного, міського голови, кандидатів
у депутати у формуванні дільничної виборчої
комісії з виборів депутатів місцевих рад,
сільських, селищних, міських голів та
жеребкування щодо розподілу керівних
посад у цій комісії

Відповідно до статті 20-1, частин першої - десятої статті 22, пункту 6 статті 23 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" ( 1667-15 ), керуючись статтями 12, 13, пунктом 5 статті 17, пунктом 2 статті 21, пунктом 2 частини другої статті 27, Закону України "Про Центральну виборчу комісію" ( 1932-15 ), Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити Порядок жеребкування щодо участі місцевих організацій політичних партій, виборчих блоків місцевих організацій політичних партій, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидатів у депутати у формуванні дільничної виборчої комісії з виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів та жеребкування щодо розподілу керівних посад у цій комісії (додається).

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Центральної виборчої комісії від 15 травня 2006 року N 1232 "Про Порядок жеребкування щодо участі місцевих організацій політичних партій, виборчих блоків місцевих організацій політичних партій, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидатів у депутати у формуванні дільничної виборчої комісії з виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів та жеребкування щодо розподілу керівних посад у цій комісії".

3. Цю постанову надіслати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, виборчій комісії Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським територіальним виборчим комісіям, районним, міським, селищним, сільським територіальним виборчим комісіям.

Заступник Голови Центральної виборчої комісії А.МАГЕРА

Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 15 квітня 2008 року N 16

Порядок
жеребкування щодо участі місцевих організацій
політичних партій, виборчих блоків місцевих
організацій політичних партій, кандидатів
на посаду сільського, селищного, міського голови,
кандидатів у депутати у формуванні дільничної
виборчої комісії з виборів депутатів
місцевих рад, сільських, селищних, міських голів
та жеребкування щодо розподілу керівних
посад у цій комісії

Цей Порядок розроблено на виконання вимог частин шостої та сьомої статті 22 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" ( 1667-15 ) (далі - Закон).

У разі проведення місцевих виборів одночасно з виборами народних депутатів України дільничні виборчі комісії утворюються відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України." ( 1665-15 ).

1. Проведення жеребкування щодо формування
дільничної виборчої комісії

Дільнична виборча комісія утворюється відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як за 35 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії за поданням (не більш як на одну особу) керівного органу районної, районної у місті, міської організації політичної партії (блоку) та відповідних кандидатів у депутати по одномандатних виборчих округах, які самовисунулися, а також відповідних кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

До складу дільничної виборчої комісії можуть входити громадяни України, які мають право голосу на місцевих виборах.

Дільнична виборча комісія утворюється у складі:

1) для малих дільниць - 10 - 18 осіб;

2) для середніх дільниць - 14 - 20 осіб;

3) для великих дільниць - 18 - 24 особи.

На виборчих дільницях, де кількість виборців не перевищує п'ятдесяти осіб, дільнична виборча комісія може утворюватися у складі голови, секретаря та двох-чотирьох членів комісії.

Районна, районна у місті, міська чи вищого рівня (для сіл, селищ, міст, що входять до складу міста республіканського в Автономній Республіці Крим, обласного значення або міста Севастополя) партійна організація (блок), кандидат у депутати по одномандатному виборчому округу, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови - суб'єкти виборчого процесу (далі - суб'єкти подання кандидатур) не пізніш як за 40 днів до дня виборів подають до відповідної територіальної виборчої комісії список кандидатур для включення їх до складу відповідних дільничних виборчих комісій (не більш як по одній особі до складу кожної дільничної комісії) із зазначенням пропонованих кандидатур на посаду голови, заступника голови та секретаря комісії за підписом кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, керівника відповідної місцевої організації партії (керівників організацій партій, що входять до блоку) і скріплений печаткою місцевої організації партії (печатками місцевих організацій партій, що входять до блоку) або печаткою (печатками) організації (організацій) партії (партій) вищого рівня.

У цей список районні, районні у місті, міські чи вищого рівня організації партії (блок) включають членів цієї партії (блоку) або безпартійних громадян, які мають право голосу. До списку додаються заяви осіб, запропонованих до складу відповідної дільничної виборчої комісії, про згоду на участь у її роботі. У поданні кандидатур до складу дільничних виборчих комісій зазначається:

1) прізвище, ім'я та по батькові особи;

2) рік народження (для осіб, яким у рік проведення виборів виповнюється 18 років, - дата народження);

3) громадянство особи;

4) місце проживання та адреса житла особи, а також контактні телефони;

5) володіння державною мовою;

6) освіта;

7) місце роботи та займана посада особи;

8) наявність досвіду щодо участі в роботі виборчих комісій;

9) наявність відповідної освіти чи підготовки;

10) посада в комісії, на яку пропонується особа.

Якщо кількість подань від суб'єктів подання кандидатур перевищує визначену частиною третьою статті 22 Закону ( 1667-15 ) граничну кількість складу дільничної виборчої комісії, то їх участь у формуванні дільничної виборчої комісії визначається за допомогою жеребкування.

Жеребкування проводиться на засіданні територіальної виборчої комісії після закінчення строку внесення подань.

У жеребкуванні беруть участь лише суб'єкти подання кандидатур, подання від яких надійшли до відповідної територіальної виборчої комісії не пізніш як за 40 днів до дня виборів та відповідають вимогам, передбаченим частинами першою, другою, четвертою, п'ятою статті 22 Закону ( 1667-15 ), а внесені кандидатури - вимогам, установленим статтею 20-1 Закону ( 1667-15 ) для членів відповідних дільничних виборчих комісій.

Перед початком жеребкування територіальна виборча комісія затверджує список осіб, уповноважених проводити жеребкування (далі - уповноважена комісією особа).

Для проведення жеребкування щодо кожної дільничної виборчої комісії складається список кандидатур, які можуть бути включені до складу комісії, із зазначенням суб'єкта подання кандидатури, дати надходження відповідного подання та порядкового номера, що визначається за хронологічним порядком, тобто за датою та часом надходження відповідних подань до територіальної виборчої комісії.

Територіальна виборча комісія забезпечує можливість ознайомлення зі списками кандидатур представників суб'єктів подання кандидатур.

Жеребкування щодо кожної дільничної виборчої комісії проводиться за допомогою барабана, скриньки або іншого пристрою, що дозволяє провести жеребкування (далі - пристрій), з використанням однакових за розміром та кольором аркушів паперу, карток, кульок тощо (далі - жеребки) з нанесенням на кожному жеребку одного з порядкових номерів згідно зі списком кандидатур, які можуть бути включені до складу комісії. За рішенням територіальної виборчої комісії при проведенні жеребкування можуть бути використані почергово або одночасно декілька пристроїв, якщо це дає змогу фіксувати хід жеребкування членам територіальної виборчої комісії, представникам суб'єктів подання кандидатур та іншим особам, присутнім на засіданні територіальної виборчої комісії. Загальна кількість жеребків має дорівнювати кількості кандидатур, запропонованих для включення до складу дільничної виборчої комісії.

Пристрій виготовляється з прозорого матеріалу - у разі якщо жеребки виготовляються чи запаковуються у спосіб, що унеможливлює ознайомлення з їх змістом до моменту їх діставання з пристрою.

Пристрій виготовляється з непрозорого матеріалу - у разі якщо жеребки виготовляються у спосіб, який дає можливість ознайомитися зі змістом жеребків до моменту їх діставання з пристрою.

Рішення щодо матеріалу, з якого виготовлятиметься пристрій (прозорий чи непрозорий), та виду жеребків, які використовуватимуться для проведення жеребкування, приймається територіальною виборчою комісією до проведення жеребкування.

Перед початком жеребкування головуючий на засіданні територіальної виборчої комісії (чи за його дорученням - інший член комісії) оголошує: максимальний граничний склад відповідної дільничної виборчої комісії, у якому вона може бути утворена згідно з вимогами частини третьої статті 22 Закону ( 1667-15 ); кількість кандидатур, поданих до складу комісії суб'єктами подання кандидатур; кількість кандидатур, які за результатами розгляду подань можуть бути включені до складу дільничної виборчої комісії шляхом жеребкування.

Жеребки поміщаються уповноваженою комісією особою у пристрій та перемішуються.

За дорученням головуючого інша уповноважена комісією особа дістає з пристрою жеребки у кількості, що дорівнює максимальному граничному складу відповідної комісії, - якщо жеребки запаковані, розпаковує їх, демонструючи та оголошуючи нанесені на кожному з них номери. Кандидатури, що внесені до списку кандидатур до складу дільничної виборчої комісії під цими номерами, підлягають включенню до складу дільничної виборчої комісії.

Після цього з барабана дістаються всі інші жеребки та вкладаються в окремий конверт (пакет), який запаковується та скріплюється печаткою територіальної виборчої комісії. На конверті зазначається номер відповідної виборчої дільниці. У разі якщо жеребки під час формування складу дільничних виборчих комісій використовуються декілька разів, вони запаковуються після їх останнього використання.

За результатами жеребкування формується склад дільничної виборчої комісії та складається список членів дільничної виборчої комісії.

У списку зазначається: назва населеного пункту, номер виборчої дільниці, на якій утворюється дільнична виборча комісія, прізвища, імена, по батькові кандидатур, включених до складу дільничної виборчої комісії, назви суб'єктів подання кандидатур, посади в комісії, на які пропонуються ці кандидатури, а щодо голови, заступника голови та секретаря комісії - також відомості про володіння ними державною мовою, наявність досвіду участі в роботі виборчих комісій чи комісій з референдуму будь-якого рівня та відповідної освіти чи підготовки.

Відомості про хід та результати жеребкування заносяться до протоколу засідання територіальної виборчої комісії.

Жеребкування щодо включення представників від суб'єктів подання кандидатур до складу конкретної дільничної виборчої комісії не проводиться у разі, якщо кількість подань від суб'єктів подання кандидатур, представники яких можуть бути включені до складу дільничної виборчої комісії шляхом жеребкування, дорівнює або є меншою, ніж кількість вакантних місць у складі відповідної дільничної виборчої комісії.

2. Проведення жеребкування щодо розподілу керівних посад
у дільничній виборчій комісії

Відповідно до частини сьомої статті 22 Закону ( 1667-15 ) розподіл керівних посад у дільничній виборчій комісії здійснюється шляхом жеребкування, яке проводиться після формування складу дільничних виборчих комісій та складання списків членів цих комісій. Жеребкування щодо кожної дільничної виборчої комісії проводиться за допомогою виготовленого з прозорого матеріалу пристрою. За рішенням територіальної виборчої комісії при проведенні жеребкування можуть бути використані почергово або одночасно декілька пристроїв, якщо це дає змогу фіксувати хід жеребкування членам територіальної виборчої комісії, представникам суб'єктів подання кандидатур та іншим особам, присутнім на засіданні територіальної виборчої комісії.

Перед жеребкуванням із числа членів кожної дільничної виборчої комісії, включених до списку, з урахуванням вимог до них, установлених пунктами 5, 8 і 9 частини восьмої статті 22 Закону ( 1667-15 ), щодо володіння державною мовою, наявності досвіду участі в роботі виборчих комісій, відповідної освіти чи підготовки та пропозицій суб'єктів подання кандидатур про включення до складу дільничної виборчої комісії відповідних кандидатур на посаду голови, заступника голови чи секретаря комісії складаються три окремі списки для проведення жеребкування про розподіл кожної із цих посад. До списку для жеребкування щодо визначення кандидатури на посаду секретаря дільничної виборчої комісії включаються особи, які згідно з вимогою частини п'ятої статті 20-1 Закону ( 1667-15 ) володіють державною мовою в обсязі, необхідному для ведення діловодства. У списку зазначаються прізвища, імена, по батькові кандидатур, запропонованих на керівну посаду, та назви суб'єктів подання кандидатур.

На підставі складених списків на окремих аркушах паперу друкуються прізвище, ім'я, по батькові кандидатури, пропонованої на посаду голови, заступника голови чи секретаря комісії, та назва суб'єкта подання кандидатур.

Підготовлені для жеребкування аркуші паперу вкладаються в конверти.

Жеребкування проводиться поетапно щодо кожної з керівних посад: голови, заступника голови та секретаря дільничної виборчої комісії у такій послідовності:

1) за дорученням головуючого на засіданні територіальної виборчої комісії уповноважена комісією особа поміщає у пристрій конверти, що містять аркуші із зазначенням кандидатур на посаду голови дільничної виборчої комісії, та перемішує їх. Інша уповноважена комісією особа за дорученням головуючого дістає з пристрою конверт, розкриває його і зачитує надруковані на вкладеному в ньому аркуші прізвище, ім'я, по батькові кандидатури для включення до складу дільничної виборчої комісії на посаду голови комісії та назву суб'єкта подання кандидатури;

2) за дорученням головуючого уповноважена комісією особа додатково поміщає у пристрій конверти, що містять аркуші із зазначенням кандидатур на посаду заступника голови цієї дільничної виборчої комісії, та перемішує усі конверти. Інша уповноважена комісією особа за дорученням головуючого дістає з пристрою конверт, розкриває його і зачитує надруковані на вкладеному в ньому аркуші прізвище, ім'я, по батькові кандидатури для включення до складу дільничної виборчої комісії на посаду заступника голови комісії та назву суб'єкта подання кандидатури;

3) за дорученням головуючого уповноважена комісією особа додатково поміщає у пристрій конверти, що містять аркуші із зазначенням кандидатур на посаду секретаря цієї дільничної виборчої комісії, та перемішує усі конверти. Інша уповноважена комісією особа за дорученням головуючого дістає з пристрою конверт, розкриває його і зачитує надруковані на вкладеному в ньому аркуші прізвище, ім'я, по батькові кандидатури для включення до складу дільничної виборчої комісії на посаду секретаря комісії та назву суб'єкта подання кандидатури.

За пропозицією присутніх на засіданні територіальної виборчої комісії представників суб'єктів подання кандидатур, які внесли подання щодо кандидатур голови та заступника голови дільничної виборчої комісії, ці кандидатури можуть зніматися з подальшого жеребкування відповідно на посаду заступника голови та секретаря комісії шляхом вилучення відповідних конвертів з пристрою. У такому разі всі конверти, що вилучаються та розкриваються, крім тих, у яких містяться аркуші із зазначенням кандидатур, що знімаються з подальшого жеребкування, поміщаються у пристрій для продовження процедури жеребкування.

Відомості про хід та результати жеребкування заносяться до протоколу засідання територіальної виборчої комісії.

За результатами жеребкування територіальною виборчою комісією приймається рішення про формування дільничних виборчих комісій. Визначені кандидатури на посади голови, заступника голови та секретаря включаються до складу дільничної виборчої комісії на відповідні посади, а решта кандидатур - членами дільничних виборчих комісій.

Секретар Центральної виборчої комісії Т.ЛУКАШ