МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.03.2008 N 426/5
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
19 березня 2008 р. за N 229/14920
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства юстиції України
N 1282/5 від 29.08.2012)
Про внесення змін до наказу Міністерства
юстиції України від 01.12.2006 N 87/5
"Про затвердження Положення
про кваліфікаційну комісію нотаріату"
Відповідно до Закону України "Про нотаріат" ( 3425-12 ) та з метою вдосконалення організації роботи кваліфікаційних комісій нотаріату наказую:
1. Унести до наказу Міністерства юстиції України від 1 грудня 2006 року N 87/5 "Про затвердження Положення про кваліфікаційну комісію нотаріату", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2006 року за N 1253/13127 (далі - Наказ), та затвердженого ним Положення про кваліфікаційну комісію нотаріату (далі - Положення) такі зміни:
1.1. У тексті Наказу та Положення слова "Головні обласні, Київське та Севастопольське міські управління юстиції" в усіх відмінках замінити словами "головні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі" у відповідному відмінку.
1.2. Пункт 3 Положення викласти в такій редакції:
"3. Кваліфікаційна комісія діє у складі семи чоловік: представника Міністерства юстиції України, двох представників відповідно Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, трьох нотаріусів, представника легалізованих у встановленому порядку територіальних об'єднань нотаріусів (з числа нотаріусів).
До складу кваліфікаційної комісії входять нотаріуси, які мають стаж роботи нотаріусами не менше десяти років".
1.3. Пункт 4 Положення викласти в такій редакції:
"4. Представник Міністерства юстиції, що входить до складу кваліфікаційної комісії, у кожному випадку визначається наказом Міністерства юстиції України".
1.4. Пункт 16 Положення викласти в такій редакції:
"16. З метою усунення проявів корупції державний службовець, що входить до складу кваліфікаційної комісії, та інший член кваліфікаційної комісії повинен заявляти самовідвід чи підлягає відводу (самовідводу), якщо:
він є членом сім'ї або близьким родичем чи свояком (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, онук, онука, усиновлювач чи усиновлений, член сім'ї або близький родич цих осіб) особи, щодо якої вирішується питання про допуск до стажування, до складання кваліфікаційного іспиту та до нотаріальної діяльності;
якщо є інші обставини, які викликають сумнів в об'єктивності та неупередженості члена кваліфікаційної комісії.
За наявності зазначених вище підстав член кваліфікаційної комісії зобов'язаний заявити самовідвід.
Відвід члену кваліфікаційної комісії може заявити особа, щодо якої розглядається питання, або будь-яка інша особа, якій стало відомо про участь у розгляді питання та прийнятті рішення члена кваліфікаційної комісії, щодо якого виникає сумнів в його об'єктивності та неупередженості. За наявності відомостей чи інформації про конфлікт інтересів відвід члену кваліфікаційної комісії заявляє голова або інший член кваліфікаційної комісії.
Відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим у письмовій формі до початку перевірки відповідей осіб, що складають іспит на стажування (кваліфікаційний іспит), вирішення питання про допуск до стажування, до складання кваліфікаційного іспиту та допуску до нотаріальної діяльності.
Рішення про відвід (самовідвід) члена кваліфікаційної комісії приймається більшістю присутніх на засіданні її членів, крім члена кваліфікаційної комісії, щодо якого вирішується питання про відвід (самовідвід). У разі рівного розподілу голосів рішення про відвід (самовідвід) уважається прийнятим. Член кваліфікаційної комісії, якому заявлено відвід, має право дати пояснення з приводу відводу.
У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) розгляд питання та прийняття рішення здійснюється без участі відведеного члена кваліфікаційної комісії.
Голова кваліфікаційної комісії або особа, яка виконує його обов'язки, несе персональну відповідальність за об'єктивне та неупереджене проведення іспиту (кваліфікаційного іспиту)".
2. Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об'єднань (Ященко Н.В.):
2.1. Забезпечити подання на державну реєстрацію цього наказу відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
2.2. Довести зміст цього наказу до відома начальника Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, начальників головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.
3. Начальнику Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, начальникам головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі забезпечити виконання цього наказу.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України Л.В.Єфіменка.
Міністр М.В.Оніщук