ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
12.04.2010 N 135
Про затвердження Порядку ведення реєстру
потужностей (об'єктів) та їх операторів
На виконання пункту 7 рішення Ради національної безпеки і оборони України, затвердженого Указом Президента України від 22.01.2010 N 55/2010 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 07.10.2009 "Про розбудову і модернізацію інфраструктурних систем економіки і систем життєзабезпечення", керуючись статтями 7, 22 - 26 Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" ( 771/97-ВР ), наказую:
1. Затвердити Порядок ведення реєстру потужностей (об'єктів) та їх операторів, що додається.
2. Управлінню державної інспекції ветеринарної медицини Державному комітету ветеринарної медицини України (Білоус М.В.) забезпечити ведення реєстру потужностей (об'єктів) та їх операторів.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
В.о. Голови В.М.Горжеєв
Затверджено
Наказ Державного комітету
ветеринарної
медицини України
12.04.2010 N 135
Порядок
ведення реєстру потужностей (об'єктів)
та їх операторів
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до статей 7, 22 - 26 Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" ( 771/97-ВР ), постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 року N 712 "Про затвердження Порядку видачі експлуатаційного дозволу для потужностей (об'єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів" та визначає процедуру ведення реєстру потужностей (об'єктів) та їх операторів.
1.2. Цей Порядок поширюється на державні органи ветеринарної медицини, які здійснюють повноваження відповідно до статті 7 Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" ( 771/97-ВР ).
1.3. До реєстру потужностей (об'єктів) та їх операторів (далі - Реєстр) вносяться:
оператори потужностей (об'єктів), що провадять діяльність з виробництва харчових продуктів, підконтрольних ветеринарній службі, та оператори агропродовольчих ринків;
затверджені експортні потужності (об'єкти) із зазначенням країни призначення та кожного виду харчового продукту, підконтрольного ветеринарній службі для якого перевірено виконання встановлених вимог;
потужності (об'єкти), що виробляють харчові продукти, підконтрольних ветеринарній службі для імпорту в Україну.
1.4. Реєстр ведеться з метою впорядкування документообігу та інформування населення про потужності (об'єкти) та їх операторів, що здійснюють в Україні діяльність з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів, а також про потужності (об'єкти), що виробляють харчові продукти для імпорту в Україну.
1.5. До Реєстру вносяться такі відомості:
а) для потужностей (об'єктів), що отримали експлуатаційний дозвіл:
персональний контрольний (реєстраційний) номер та дата реєстрації експлуатаційного дозволу, що присвоюється потужності (об'єкту) в Реєстрі автоматично;
дата видачі та номер експлуатаційного дозволу на потужність (об'єкт);
найменування оператора потужності (об'єкта);
поштова адреса оператора потужності (об'єкта);
юридична адреса оператора потужності (об'єкта);
телефон оператора потужності (об'єкта), e-mail;
перелік видів харчових продуктів, підконтрольних ветеринарній службі;
найменування державного органу ветеринарної медицини на відповідній території, що видав експлуатаційний дозвіл;
номер та дата постанови про призупинення та/або скасування експлуатаційного дозволу.
У разі призначення харчових продуктів для експорту додається така інформація:
країна призначення;
перелік видів харчових продуктів, підконтрольних ветеринарній службі, для яких перевірено виконання встановлених вимог;
номер та дата рішення про тимчасове або постійне вилучення з Реєстру затверджених експортних потужностей (об'єктів) або певних видів харчових продуктів, вироблених на таких потужностях (об'єктах).
б) для потужностей (об'єктів), що виробляють харчові продукти, підконтрольні ветеринарній службі для імпорту в Україну:
країна-виробник;
найменування потужності (об'єкта);
поштова адреса потужності (об'єкта);
юридична адреса потужності (об'єкта);
телефон потужності (об'єкта), e-mail;
перелік видів харчових продуктів, підконтрольних ветеринарній службі;
номер та дата наказу Головного державного інспектора ветеринарної медицини України про включення до Реєстру потужності (об'єкта), що виробляють харчові продукти для імпорту в Україну.
1.6. Інформація, що подається для оприлюднення, повинна містити:
а) для потужностей (об'єктів), що отримали експлуатаційний дозвіл:
персональний контрольний (реєстраційний) номер, дата реєстрації;
найменування оператора потужності (об'єкта);
поштова адреса оператора потужності (об'єкта);
юридична адреса оператора потужності (об'єкта);
телефон оператора потужності (об'єкта), e-mail;
перелік видів харчових продуктів, підконтрольних ветеринарній службі;
номер та дата постанови про призупинення та/або скасування експлуатаційного дозволу.
У разі призначення харчових продуктів для експорту додається така інформація:
країна призначення;
перелік видів харчових продуктів, підконтрольних ветеринарній службі, для яких перевірено виконання встановлених вимог;
номер та дата рішення про тимчасове або постійне вилучення з Реєстру затверджених експортних потужностей (об'єктів) або певних видів харчових продуктів, вироблених на таких потужностях (об'єктах).
б) для потужностей (об'єктів), що виробляють харчові продукти для імпорту в Україну:
країна-виробник;
найменування потужності (об'єкта);
поштова адреса потужності (об'єкта);
юридична адреса потужності (об'єкта);
телефон потужності (об'єкта), e-mail;
перелік видів харчових продуктів, підконтрольних ветеринарній службі;
номер та дата наказу Головного державного інспектора ветеринарної медицини України про вилучення з реалізації харчового продукту, номер та дата Акта, у якому засвідчено недотримання вимог до потужностей (об'єктів), виробничих процесів, умов зберігання або інших вимог стосовно харчових продуктів.
1.7. Реєстр ведеться в електронній формі.
1.8. Інформація, що міститься в Реєстрі, постійно оприлюднюється на офіційному веб-сайті Держкомветмедицини та/або в засобах масової інформації.
II. Умови реєстрації потужностей (об'єктів) та їх операторів
2.1. Реєстрація потужностей (об'єктів) та їх операторів здійснюється Держкомветмедицини.
2.2. Реєстрація потужностей (об'єктів) та їх операторів здійснюється після присвоєння потужності (об'єкту) персонального контрольного (реєстраційного) номера і дати реєстрації.
2.3. Персональний контрольний (реєстраційний) номер присвоюється потужності (об'єкту) після надходження експлуатаційного дозволу до Реєстру.
2.4. Датою реєстрації вважається дата присвоєння персонального контрольного (реєстраційного) номера.
2.5. Персональний контрольний (реєстраційний) номер та дата його присвоєння лишається незмінними протягом усього терміну наявності потужності (об'єкта) в Реєстрі.
2.6. У разі вилучення потужності (об'єкта) з Реєстру персональний контрольний (реєстраційний) номер також видаляється, про що робиться відповідна відмітка в Реєстрі.
2.7. Підставами вилучення з Реєстру потужності (об'єкта) є винесення постанови про скасування дії експлуатаційного дозволу відповідним головним державним інспектором ветеринарної медицини чи його заступником.
2.8. Експлуатаційний дозвіл обліковується територіальними органами Держкомветмедицини в Журналі обліку/реєстрації експлуатаційних дозволів відповідно до форми, що наведена в додатку 1.
III. Прийняття рішення про тимчасове або постійне вилучення з Реєстру
затверджених експортних потужностей (об'єктів) або певних видів
харчових продуктів, вироблених на таких потужностях (об'єктах)
3.1. Рішення про тимчасове або постійне вилучення з Реєстру (далі - Рішення про вилучення) приймається Головним державним інспектором ветеринарної медицини України, головними державними інспекторами ветеринарної медицини Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, міст, районів протягом трьох робочих днів на підставі встановлення факту невідповідності затверджених експортних потужностей (об'єктів) вимогам країни призначення, що був зафіксований посадовою особою державного органу ветеринарної медицини в акті обстеження об'єкту або на підставі висновку компетентного органу країни призначення за результатами інспектування ним затверджених експортних потужностей (об'єктів).
3.2. Рішення про вилучення з Реєстру видається в трьох примірниках. Перший примірник видається оператору потужностей (об'єктів), другий - залишається в територіальному органі Держкомветмедицини, третій - направляється до Держкомветмедицини. Форма рішення про вилучення наведена в додатку 2.
3.3. Рішення про вилучення обліковуються в журналі реєстрації експлуатаційних дозволів та вносяться до Реєстру потужностей (об'єктів) та їх операторів, які отримали експлуатаційний дозвіл та затверджених експортних потужностей (об'єктів).
IV. Відміна Рішення про вилучення з Реєстру затверджених експортних
потужностей (об'єктів) або певних видів харчових продуктів,
вироблених на таких потужностях (об'єктах)
4.1. Відміна Рішення про вилучення здійснюється Головним державним інспектором ветеринарної медицини України, головними державними інспекторами ветеринарної медицини Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, міст, районів на підставі обстеження потужності (об'єкта) державним інспектором ветеринарної медицини, за результатами якого складається відповідний акт або відповідного висновку компетентного органу країни призначення за результатами інспектування ним затверджених експортних потужностей (об'єктів).
4.2. Відміна Рішення про вилучення може бути здійснена тільки в разі винесення Рішення про тимчасове вилучення експортних потужностей (об'єктів) або певних видів харчових продуктів, вироблених на таких потужностях (об'єктах).
4.3. Відміна Рішення про тимчасове вилучення оформляється за формою, що наведена в додатку 3.
4.4. Відміна Рішення про тимчасове вилучення приймається протягом трьох робочих днів з моменту отримання інформації, що зазначена в пункті 4.1 цієї глави з унесенням відповідної інформації до Реєстру.
4.5. Відміна Рішення про тимчасове вилучення оформляється в трьох примірниках. Перший примірник видається оператору потужностей (об'єктів), другий - залишається в територіальному органі Держкомветмедицини, третій - направляється до Держкомветмедицини.
4.6. Відміна Рішень про тимчасове вилучення обліковуються в реєстраційному журналі обліку/реєстрації рішень про тимчасове або постійне вилучення з Реєстру затверджених експортних потужностей (об'єктів) або певних видів харчових продуктів, підконтрольних ветеринарній службі, вироблених на таких потужностях (об'єктах), відповідно до форми, що наведена в додатку 4.
V. Реєстрація та вилучення з Реєстру
потужностей (об'єктів) для імпорту в Україну
5.1. Реєстрація потужностей (об'єктів) для імпорту в Україну здійснюється на підставі наказу Головного державного інспектора ветеринарної медицини України, який засвідчує дотримання вимог до потужностей (об'єктів), виробничих процесів, умов зберігання або інших вимог у країнах, з яких імпортуються харчові продукти.
5.2. Вилучення з Реєстру здійснюється на підставі наказу Головного державного інспектора ветеринарної медицини України, у разі недотримання вимог до потужностей (об'єктів), виробничих процесів, умов зберігання або інших вимог у країнах, з яких імпортуються харчові продукти.
5.3. У разі винесення рішення про вилучення з реалізації імпортованого харчового продукту, що не відповідає санітарним заходам через недотримання їх виробником, у Реєстрі робиться відповідна відмітка. У разі повторно винесеного рішення про вилучення з реалізації того самого харчового продукту від одного й того самого виробника, цей продукт вилучається з Реєстру.
В.о. Голови Державного комітету ветеринарної медицини України В.М.Горжеєв
Додаток 1
до Порядку ведення реєстру
потужностей (об'єктів)
та їх операторів
ЖУРНАЛ
обліку/реєстрації експлуатаційних дозволів
Почато ____________ 20__ р.
Закінчено ____________ 20__ р.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| Номер | Дата | Персональний |Найменування| Поштова | Юридична | Телефон |Перелік видів |Примітка|
|експлуата-| видачі | контрольний | оператора | адреса | адреса |оператора | харчових | |
| ційного |експлуата-| реєстраційний | потужності |оператора |оператора |потужності| продуктів, | |
| дозволу | ційного | номер та дата | (об'єкта) |потужності|потужності|(об'єкта),|підконтрольних| |
| | дозволу | реєстрації | |(об'єкта) |(об'єкта) | e-mail | ветеринарній | |
| | |експлуатаційного| | | | | службі | |
| | | дозволу, що | | | | | | |
| | | присвоюється | | | | | | |
| | | потужності в | | | | | | |
| | | Реєстрі | | | | | | |
|----------+----------+----------------+------------+----------+----------+----------+--------------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
|----------+----------+----------------+------------+----------+----------+----------+--------------+--------|
| | | | | | | | | |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Додаток 2
до Порядку ведення реєстру
потужностей (об'єктів)
та їх операторів
РІШЕННЯ(*)
про тимчасове або постійне вилучення з Реєстру
затверджених потужностей (об'єктів)
та їх операторів експортних потужностей (об'єктів)
або певних видів харчових продуктів,
підконтрольних ветеринарній службі, вироблених
на таких потужностях (об'єктах)
від "___" ____________ 20__ р. N _________________
Я, __________________________________________________________
_________________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я, по батькові особи,
яка винесла рішення)
РОЗГЛЯНУВШИ _________________________________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________,
(перелічити документи, що подані до розгляду)
ВСТАНОВИВ ___________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(перелічити встановлені порушення чинного законодавства)
ПРИЙМАЮ рішення про ТИМЧАСОВЕ або ПОСТІЙНЕ (необхідне
підкреслити) вилучення з Реєстру _________________________________
__________________________________________________________________
(найменування, адреса затвердженої експортної потужності
(об'єкта) або найменування певних видів харчових продуктів,
__________________________________________________________________
підконтрольних ветеринарній службі, вироблених
на таких потужностях (об'єктах),
з Реєстру потужностей (об'єктів) та їх операторів)
Рішення про ТИМЧАСОВЕ вилучення з Реєстру затверджених
експортних потужностей (об'єктів) або певних видів харчових
продуктів, підконтрольних ветеринарній службі, вироблених на таких
потужностях (об'єктах), може бути відмінене на підставі
результатів обстеження потужності (об'єкта) державними
інспекторами ветеринарної медицини України або відповідним
компетентним органом країни призначення, за результатами якого
було встановлено усунення порушень.
Рішення складено в трьох примірниках.
Рішення одержав _____________________________________________
(прізвище, ініціали, посада, підпис, дата)
Відмітка про відправлення рішення ___________________________
Примітка ____________________________________________________
_______________________________________________ _________________
(державний інспектор ветеринарної медицини) (підпис)
М.П.
---------------
(*) Видається на бланку головного державного інспектора
ветеринарної медицини.
Додаток 3
до Порядку ведення реєстру
потужностей (об'єктів)
та їх операторів
ВІДМІНА РІШЕННЯ
про тимчасове вилучення з Реєстру затверджених
експортних потужностей (об'єктів) або певних видів
харчових продуктів, підконтрольних ветеринарній
службі, вироблених на таких потужностях (об'єктах)(*)
від "___" ____________ 20__ р. N _________________
Я, __________________________________________________________
_________________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я, по батькові особи,
яка винесла рішення)
РОЗГЛЯНУВШИ _________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(перелічити документи, що подані до розгляду)
ВСТАНОВИВ ___________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указати підстави для відміни рішення)
ВІДМІНЯЮ рішення про ТИМЧАСОВЕ вилучення затверджених
експортних потужностей (об'єктів) або певних видів харчових
продуктів, підконтрольних ветеринарній службі, вироблених на таких
потужностях (об'єктах) ___________________________________________
_________________________________________________________________,
(указати номер і дату рішення, що відміняється)
__________________________________________________________________
(найменування, адреса затвердженої експортної потужності
(об'єкта) або найменування певних видів харчових продуктів,
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
підконтрольних ветеринарній службі, вироблених
на таких потужностях (об'єктах),
з Реєстру потужностей (об'єктів) та їх операторів)
Відміну рішення складено в трьох примірниках.
Відміну рішення отримав _____________________________________
__________________________________________________________________
(прізвище, ініціали, посада, підпис, дата)
Відмітка про відправлення відміни рішення ___________________
Примітка ____________________________________________________
______________________________________________________ ___________
(головний державний інспектор ветеринарної медицини) (підпис)
М.П.
---------------
(*) Видається на бланку головного державного інспектора
ветеринарної медицини.
Додаток 4
до Порядку ведення реєстру
потужностей (об'єктів)
та їх операторів
ЖУРНАЛ
обліку/реєстрації рішень про тимчасове або постійне
вилучення з Реєстру затверджених експортних
потужностей (об'єктів) або певних видів харчових
продуктів підконтрольних ветеринарній
службі, вироблених на таких потужностях (об'єктах)
Почато ____________ 20__ р.
Закінчено ____________ 20__ р.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Дата |Назви та N |Найменування, | Рішення | Рішення |Прізвище,|Дата вручення | Номер і |Підстави|Прізвище,|Дата вручення|Примітка|
|з/п| |документів,| адреса | про | про |ім'я, по |(відправлення)| дата |відміни |ім'я, по |(відправлення| |
| | | що подані | затвердженої |ТИМЧАСОВЕ | ПОСТІЙНЕ |батькові,| Рішення | відміни |рішення |батькові,| відміни | |
| | |до розгляду| експортної |вилучення |вилучення | посада | | рішення | | посада | Рішення) | |
| | | | потужності | | |особи, що| | про | |особи, що| | |
| | | |(об'єкта) або | | |отримала | |ТИМЧАСОВЕ | |отримала | | |
| | | | найменування | | | рішення | |вилучення | | відміну | | |
| | | | певних видів | | | | | | | рішення | | |
| | | | харчових | | | | | | | | | |
| | | | продуктів, | | | | | | | | | |
| | | |підконтрольних| | | | | | | | | |
| | | | ветеринарній | | | | | | | | | |
| | | | службі, | | | | | | | | | |
| | | |вироблених на | | | | | | | | | |
| | | | таких | | | | | | | | | |
| | | | потужностях | | | | | | | | | |
| | | | (об'єктах), | | | | | | | | | |
| | | | вилучених з | | | | | | | | | |
| | | | Реєстру | | | | | | | | | |
| | | | потужностей | | | | | | | | | |
| | | |(об'єктів) та | | | | | | | | | |
| | | |їх операторів | | | | | | | | | |
|---+-----+-----------+--------------+----------+----------+---------+--------------+----------+--------+---------+-------------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
|---+-----+-----------+--------------+----------+----------+---------+--------------+----------+--------+---------+-------------+--------|
| | | | | | | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------