ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
10.10.2007 N 842
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
31 жовтня 2007 р. за N 1233/14500
(Документ втратив чиннiсть на пiдставi Наказу
Мiнiстерства фiнансiв України
N 308 вiд 10.03.2015)
Змiни
до Iнструкцiї про органiзацiю митного
контролю та митного оформлення суден i товарiв,
що перемiщуються ними, затвердженої наказом
Державної митної служби України
вiд 17.09.2004 N 678, зареєстрованої
в Мiнiстерствi юстицiї України
08.10.2004 за N 1286/9885
1. У пунктi 1.2:
термiн "судно з караваном" виключити;
останнiй абзац викласти в такiй редакцiї:
"Iншi термiни вживаються в значеннях, наведених у Митному кодексi України ( 92-15 ), Кодексi торговельного мореплавства України ( 176/95-ВР ), постановах Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними" (зi змiнами) та вiд 18.01.2003 N 63 "Про затвердження Порядку митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України".
2. Абзаци другий i третiй пункту 1.3 замiнити абзацом другим такого змiсту:
"Митнi органи взаємодiють з органами державної влади, що здiйснюють санiтарно-епiдемiологiчний, ветеринарний, фiтосанiтарний, радiологiчний, екологiчний контроль i контроль за перемiщенням культурних цiнностей, у порядку, установленому законодавством України. Митне оформлення товарiв, що перемiщуються через митний кордон України, завершується тiльки пiсля здiйснення встановлених законодавством України необхiдних для цього товару видiв контролю".
3. Абзаци четвертий та п'ятий пункту 1.5 замiнити абзацом четвертим такого змiсту:
[+] Приказ № 308 от 10.03.2015 "Про затвердження Порядку виконання митних формальностей на морському та річковому транспорті", редакция от 10.03.2015
"Особи, яким дозволено вiдвiдання судна пiд час роботи комiсiї, можуть перебувати на ньому тiльки в межах, необхiдних для виконання своїх прямих обов'язкiв. Такi особи не повиннi мати при собi предметiв, вивезення або ввезення яких на митну територiю України заборонено чи обмежено законодавством, крiм тих, що використовуються ними для виконання своїх службових обов'язкiв. Предмети цих осiб декларуються ними усно чи письмово на вимогу посадової особи митного органу. За рiшенням посадової особи митного органу може здiйснюватися вибiрковий митний контроль перемiщуваних предметiв iз застосуванням технiчних засобiв митного контролю".
4. Пункт 1.9 викласти в такiй редакцiї:
"1.9. Судна закордонного плавання протягом усього часу стоянки в порту перебувають пiд митним контролем.
Судна каботажного плавання перебувають пiд митним контролем протягом усього часу каботажу. Митний контроль судна каботажного плавання, що плаває пiд Державним Прапором України, закiнчується пiсля завершення ним каботажного перевезення та за вiдсутностi на ньому товарiв i транспортних засобiв, що перебувають пiд митним контролем, та/або суднових примiщень чи iнших спецiально обладнаних мiсць з накладеним митним забезпеченням.
Пiд час перебування судна пiд митним контролем причалювання до нього будь-яких плавучих засобiв здiйснюється за наявностi дозволу митного органу та органу охорони державного кордону".
5. Абзац третiй пункту 1.10 викласти в такiй редакцiї:
"Якщо є пiдстави вважати, що судно перемiщується через митний кордон з порушенням норм Митного кодексу України ( 92-15 ) та iнших законодавчих актiв з питань митної справи, то його митний огляд здiйснюється обов'язково".
6. У пунктi 1.12:
в абзацi першому слова "уточненням її змiсту" замiнити словами "уточненням iнформацiї";
доповнити пункт новим абзацом такого змiсту:
"Порядок реєстрацiї заявок визначається митним органом".
7. Главу 1 доповнити новими пунктами 1.16-1.23 такого змiсту:
"1.16. Декларування судна закордонного плавання, що використовується виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України, здiйснюється без подання вантажної митної декларацiї. Вiдомостi про таке судно закордонного плавання зазначаються в генеральнiй декларацiї.
Судна, що перемiщуються через митний кордон України як товар на пiдставi зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) купiвлi-продажу, мiни, оренди, лiзингу або iнших (крiм договорiв перевезень), декларуються митному органу у вiдповiдному митному режимi з поданням вантажної митної декларацiї, заповненої в установленому Держмитслужбою порядку.
1.17. Для здiйснення митного контролю судна закордонного плавання, що використовується виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України, капiтан судна або iнша особа, що входить до командного складу судна i належним чином уповноважена на це капiтаном, подає, серед iнших документiв, два примiрники зобов'язання капiтана судна про зворотне вивезення за межi митної територiї України (увезення на митну територiю України) судна закордонного плавання (далi - Зобов'язання) за формою, наведеною в додатку 1 до цiєї Iнструкцiї. При вивезеннi за межi митної територiї України (увезеннi на митну територiю України) несамохiдних суден закордонного плавання (без екiпажу) допускається подання Зобов'язання судновласником або вповноваженою ним особою.
Допускається подання митному органу Зобов'язання, заповненого англiйською чи росiйською мовою та/або за формою, перекладеною на англiйську мову. Один примiрник оформленого Зобов'язання залишається у справах митного органу на контролi, другий - передається капiтану судна для зберiгання у справах судна. Зобов'язання (про зворотне вивезення за межi митної територiї України судна, яке плаває пiд iноземним прапором) зберiгається у справах судна до здiйснення митного контролю та митного оформлення цього судна при вибуттi за межi митної територiї України.
1.18. Оформленому Зобов'язанню присвоюється реєстрацiйний номер i проводиться реєстрацiя його в журналi облiку зобов'язань капiтана судна про зворотне вивезення за межi митної територiї України (увезення на митну територiю України) судна закордонного плавання (далi - Журнал облiку зобов'язань).
Реєстрацiйний номер Зобов'язання - цифровий код, що складається з п'ятнадцяти знакiв, а саме:
першi дев'ять знакiв - код структурного пiдроздiлу митного органу, яким було оформлено Зобов'язання, згiдно з Класифiкатором митних органiв та їх структурних пiдроздiлiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй, затвердженим наказом Держмитслужби вiд 26.04.2006 N 335 (зi змiнами) (далi - Класифiкатор митних органiв);
десятий-одинадцятий знаки - останнi двi цифри поточного року, вiдокремленi з обох бокiв скiсною лiнiєю;
останнi чотири знаки - порядковий номер Зобов'язання в Журналi облiку зобов'язань (у порядку зростання протягом поточного року; з початку року нумерацiя поновлюється).
Журнал облiку зобов'язань ведеться в електронному виглядi з використанням програмно-iнформацiйного комплексу "Контроль за зворотним вивезенням судна закордонного плавання за межi митної територiї України (увезенням на митну територiю України)" Єдиної автоматизованої iнформацiйної системи Держмитслужби (далi - ПIК) i має мiстити такi вiдомостi:
порядковий номер Зобов'язання згiдно з Журналом облiку зобов'язань;
дата оформлення Зобов'язання;
реєстрацiйний номер Зобов'язання;
назва та код IMO судна (латинськими лiтерами згiдно з реєстрацiйними документами судна);
прапор, пiд яким плаває судно (назва та цифровий код країни вiдповiдно до Класифiкатора країн свiту;
напрямок перемiщення судна (тимчасове вивезення / тимчасове ввезення);
номер штампа "Пiд митним контролем" посадової особи митного органу, якою оформлено Зобов'язання;
кiнцевий строк зворотного ввезення (вивезення) судна (згiдно iз Зобов'язанням);
продовження строку зворотного ввезення (вивезення) судна ("Продовжено до ___.___.20__ р."; реквiзити заяви про продовження строку тимчасового ввезення /вивезення/; код митного органу згiдно з Класифiкатором митних органiв, дата, вхiдний номер заяви);
вiдмiтка про виконання Зобов'язання (дата оформлення зворотного ввезення (вивезення) судна; номер особистої номерної печатки посадової особи, яка здiйснила митний контроль i митне оформлення цього судна; код митного органу згiдно з Класифiкатором митних органiв;
примiтки (зазначаються вiдомостi про складання протоколу про порушення митних правил, оформлення судна в iнший митний режим тощо);
iнше.
У разi потреби Журнал облiку зобов'язань роздруковується i формується у справи для зберiгання вiдповiдно до Iнструкцiї з дiловодства в митнiй службi України, затвердженої наказом Держмитслужби вiд 28.12.2002 N 747 (зi змiнами).
1.19. Контроль за виконанням Зобов'язання здiйснюється митним органом, якому було надано це Зобов'язання, на пiдставi вiдомостей, що мiстяться в ПIК.
Iнформацiя про виконання Зобов'язання вноситься до ПIК посадовою особою митного органу, у зонi дiяльностi якого розташований порт, через який було здiйснено зворотне вивезення (увезення) судна, шляхом зазначення дати оформлення судна, номера особистої номерної печатки посадової особи, яка здiйснила митний контроль i митне оформлення цього судна, та коду митного органу згiдно з Класифiкатором митних органiв.
Для зняття Зобов'язання з контролю у вiдповiдному полi Зобов'язання проставляються такi вiдмiтки:
якщо порт зворотного вивезення судна збiгається з портом його ввезення (порт зворотного ввезення судна збiгається з портом вивезення цього судна), то посадова особа митного органу, у зонi дiяльностi якого розташований цей порт, проставляє на обох примiрниках Зобов'язання вiдбиток особистої номерної печатки;
якщо зворотне ввезення (вивезення) судна вiдбулося через iнший порт, нiж порт його вивезення (ввезення), то посадова особа митного органу, яка здiйснила митний контроль i митне оформлення судна по прибуттi (при вибуттi), проставляє на Зобов'язаннi, поданому капiтаном судна, вiдбиток особистої номерної печатки. Посадова особа митного органу, у справах якого Зобов'язання перебуває на контролi, на пiдставi iнформацiї в ПIК зазначає на цьому Зобов'язаннi дату оформлення судна, номер особистої номерної печатки посадової особи, яка здiйснила митний контроль i митне оформлення судна, код митного органу згiдно з Класифiкатором митних органiв та засвiдчує запис вiдбитком особистої номерної печатки.
1.20. З урахуванням мети тимчасового ввезення (вивезення) судна та iнших обставин строк, зазначений у Зобов'язаннi, може бути продовжений митним органом, якому було надане це Зобов'язання, або митним органом, у зонi дiяльностi якого перебуває це судно, на пiдставi обґрунтованої заяви капiтана судна або судновласника про продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) судна. При цьому строк тимчасового вивезення судна закордонного плавання продовжується митним органом, якому було надане Зобов'язання, без пред'явлення митному органу цього судна.
Якщо внаслiдок дiї надзвичайних обставин або невiдворотних подiй судно неможливо пред'явити митному органу, то разом iз заявою капiтан судна чи судновласник повинен подати митному органу, яким було оформлено Зобов'язання, документи, що засвiдчують причини неможливостi пред'явлення судна, виданi вiдповiдними державними органами та легалiзованi консульською установою України в країнi, де сталася подiя пiд час перебування судна.
Продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) судна здiйснюється шляхом накладення начальником митного органу чи вповноваженою ним особою вiдповiдної резолюцiї на заявi, а також унесення iнформацiї до ПIК. На примiрнику Зобов'язання, що стоїть на контролi в митному органi, учиняється вiдповiдний запис ("Продовжено до ___.___.20__ р."; код митного органу, яким було продовжено строк зворотного ввезення /вивезення/ судна, згiдно з Класифiкатором митних органiв.
1.21. Якщо строк тимчасового ввезення (вивезення) судна закiнчився, а iнформацiя про його зворотне вивезення (увезення) вiдсутня в ПIК, то митний орган негайно вживає заходiв для з'ясування причин i обставин вiдсутностi iнформацiї про зворотне вивезення (увезення) цього судна, установлення його мiсцезнаходження.
У разi виявлення факту порушення Зобов'язання протокол про порушення митних правил складається митним органом, посадова особа якого виявила це порушення.
1.22. Факт здiйснення санiтарно-епiдемiологiчного, ветеринарного, фiтосанiтарного, радiологiчного та екологiчного контролю в перiод роботи комiсiї засвiдчується шляхом проставлення посадовими особами контролюючих органiв вiдмiток про результати контролю у вiдповiдних товаросупровiдних документах.
Контролюючi органи забезпечують iнформування органiв охорони державного кордону та митних органiв про результати контролю товарiв, пропущенi та не пропущенi через державний кордон України товари.
Дiяльнiсть контролюючих органiв, транспортних та iнших органiзацiй i установ пiд час здiйснення пропуску суден через державний кордон координується органами охорони державного кордону.
1.23. Митний контроль суден i товарiв, що перемiщуються ними, здiйснюється з дотриманням Часових нормативiв виконання контрольних операцiй посадовими особами, якi здiйснюють контроль осiб, товарiв i транспортних засобiв у пунктах пропуску через державний кордон України, затверджених наказом Державної митної служби України, Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, Мiнiстерства транспорту та зв'язку України, Мiнiстерства охорони здоров'я України, Мiнiстерства аграрної полiтики України, Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища України, Мiнiстерства культури i туризму України, Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авiацiї вiд 28.11.2005 N 1167/886/824/643/655/424/858/900, зареєстрованих у Мiнiстерствi юстицiї України 26.12.2005 за N 1557/11837.
Часовi нормативи можуть не дотримуватися в разi наявностi достатнiх пiдстав уважати, що судно та/або товари перемiщуються через митний кордон України з порушенням норм законодавства України з питань митної справи чи iнших норм законодавства.
Часом початку роботи митного наряду вважається момент подання старшому митного наряду капiтаном судна або iншою особою, що входить до командного складу судна i належним чином уповноважена на це капiтаном, документiв, визначених вiдповiдно пiдпунктом 2.2.2 пункту 2.2 або пiдпунктом 2.3.2 пункту 2.3 глави 2 цiєї Iнструкцiї".
8. У пунктi 2.1:
8.1. Пiдпункт 2.1.1 викласти в такiй редакцiї:
"2.1.1. Пiсля отримання заявки на здiйснення митного контролю судна посадова особа митного органу реєструє її та повiдомляє про її отримання старшого змiни, який вiдповiдає за органiзацiю роботи митного наряду в складi комiсiї".
8.2. В абзацi третьому пiдпункту 2.1.2 слово "iнспекторський" виключити.
8.3. У пiдпунктi 2.1.3:
в абзацi другому слова "iнспекторського складу" замiнити словом "наряду";
в абзацi третьому слова "до iнспекторського складу" виключити.
9. У пунктi 2.2:
9.1. У пiдпунктi 2.2.1 абзаци четвертий - шостий викласти в такiй редакцiї:
"призначає посадову особу (посадових осiб) митного органу, вiдповiдальну за оформлення документiв;
узгоджує з капiтаном судна або iншою особою командного складу судна кандидатури членiв екiпажу, якi супроводжуватимуть посадових осiб митного наряду при проведеннi митного огляду судна;
розподiляє мiж посадовими особами митного наряду об'єкти огляду та видiлених для супроводження членiв екiпажу".
9.2. Пiдпункт 2.2.2 викласти в такiй редакцiї:
"2.2.2. Для здiйснення митного контролю капiтан судна або iнша особа, що входить до командного складу судна i належним чином уповноважена на це капiтаном, подає такi документи:
генеральну декларацiю;
Зобов'язання (про зворотне вивезення за межi митної територiї України судна, яке плаває пiд iноземним прапором);
декларацiю про вантаж;
вантажнi документи, у тому числi коносаменти (рiчковi накладнi), в яких зазначаються найменування, маркування, кiлькiсть та/або мiра (маса, об'єм) вантажу чи кiлькiсть мiсць, якi вiн займає, а в разi необхiдностi - вiдомостi про зовнiшнiй вигляд, стан i особливi властивостi вантажу;
список членiв суднового екiпажу (суднову роль);
список пасажирiв;
декларацiю про особистi речi членiв суднового екiпажу;
декларацiю про судновi припаси;
довiдку капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних (психотропних) засобiв, зброї та боєприпасiв;
довiдку про наявнiсть у судновiй касi валюти;
зобов'язання капiтана судна, яке плаває пiд Державним Прапором України, про те, що закупленi за кордоном судновi припаси, зокрема запаси споживання, не будуть винесенi iз судна;
другий примiрник оформленого при вибуттi за межi України Зобов'язання (про зворотне ввезення на митну територiю України судна, яке плаває пiд Державним Прапором України);
документи, передбаченi Митним кодексом України ( 92-15 ), iншими законодавчими актами з питань митної справи та мiжнародними договорами України (у разi необхiдностi).
Поданi документи повиннi бути засвiдченi пiдписом капiтана судна або iншої особи, що входить до командного складу судна i належним чином уповноважена на це капiтаном, та скрiпленi вiдбитком суднової печатки. У разi перевезення товарiв у контейнерах допускається подання коносамента, засвiдченого пiдписом керiвника або iншого належним чином уповноваженого працiвника агентської органiзацiї (морського агента) i скрiпленого печаткою цiєї агентської органiзацiї (морського агента)".
9.3. У пiдпунктi 2.2.4 слова "Iнспектор, вiдповiдальний за здiйснення митного оформлення" замiнити словами "Посадова особа митного органу, вiдповiдальна за оформлення".
9.4. Пiдпункт 2.2.5 викласти в такiй редакцiї:
"2.2.5. Товари, що не пiдлягають пропуску через митний кордон України, передаються на зберiгання адмiнiстрацiї судна шляхом розмiщення їх у суднових примiщеннях або в iнших, спецiально обладнаних для цього мiсцях, на якi накладаються митнi забезпечення. При цьому капiтаном судна або iншою особою, що входить до командного складу судна та належним чином уповноважена на це капiтаном, у довiльнiй формi в двох примiрниках складається акт прийняття-передання товарiв на зберiгання пiд митним контролем в опломбованих примiщеннях (спецiально обладнаних мiсцях).
Посадова особа митного органу ознайомлює капiтана судна (уповноважену особу) зi змiстом статей 331, 332, 336, 337, 338 Митного кодексу України ( 92-15 ). Капiтан судна (уповноважена особа) на лицьовому боцi обох примiрникiв акта прийняття-передання товарiв на зберiгання пiд митним контролем в опломбованих примiщеннях (спецiально обладнаних мiсцях) учиняє запис такого змiсту:
"Я, прiзвище, iм'я та по батьковi, серiя та номер паспорта або iншого документа, що посвiдчує особу, ким i коли виданий, ознайомлений зi змiстом статей 331, 332, 336, 337, 338 Митного кодексу України ( 92-15 ) i попереджений про вiдповiдальнiсть за порушення митних правил", ставить на кожному з цих аркушiв дату, особистий пiдпис i вiдбиток суднової печатки.
Акт прийняття-передання товарiв на зберiгання пiд митним контролем в опломбованих примiщеннях (спецiально обладнаних мiсцях) засвiдчується вiдбитком штампа "Пiд митним контролем" посадової особи митного органу та є пiдтвердженням прийняття адмiнiстрацiєю судна на зберiгання пiд митним контролем товарiв в опломбованих примiщеннях (спецiально обладнаних мiсцях).
Один примiрник акта зберiгається в судновiй справi, другий - у справах судна. Вiдомостi про накладенi митнi забезпечення зазначаються посадовою особою митного органу в генеральнiй декларацiї".
9.5. У пiдпунктi 2.2.6 абзаци перший та другий замiнити абзацом першим такого змiсту:
"2.2.6. За вiдсутностi зауважень посадова особа митного органу завiряє поданi документи вiдбитком особистої номерної печатки, за винятком коносамента (рiчкової накладної), манiфесту, зобов'язання капiтана судна, яке плаває пiд Державним Прапором України, про те, що закупленi за кордоном судновi припаси, зокрема запаси споживання, не будуть винесенi iз судна, та Зобов'язання (про зворотне вивезення за межi митної територiї України судна, яке плаває пiд iноземним прапором). На цих документах посадовою особою митного органу проставляється вiдбиток штампа "Пiд митним контролем".
У зв'язку з цим абзац третiй уважати вiдповiдно абзацом другим.
9.6. Пiдпункти 2.2.7, 2.2.8 викласти в такiй редакцiї:
"2.2.7. По закiнченнi митного контролю та митного оформлення судна в справах митного органу залишаються:
генеральна декларацiя;
один примiрник зобов'язання капiтана судна про зворотне вивезення за межi митної територiї України судна, яке плаває пiд iноземним прапором (для облiку та контролю), або другий примiрник оформленого при вибуттi за межi України зобов'язання капiтана судна про зворотне ввезення на митну територiю України судна, яке плаває пiд Державним Прапором України (для зняття зобов'язання з контролю);
декларацiя про вантаж;
вантажнi документи;
список членiв суднового екiпажу (суднова роль);
список пасажирiв;
декларацiя про особистi речi членiв суднового екiпажу;
декларацiя про судновi припаси;
довiдка капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних (психотропних) засобiв, зброї та боєприпасiв;
довiдка про наявнiсть у судновiй касi валюти;
зобов'язання капiтана судна, яке плаває пiд Державним Прапором України, про те, що закупленi за кордоном судновi припаси, зокрема запаси споживання, не будуть винесенi iз судна;
акт прийняття-передання товарiв на зберiгання пiд митним контролем в опломбованих примiщеннях (спецiально обладнаних мiсцях) (у разi його складання);
iншi документи, що подавалися для здiйснення митного контролю та митного оформлення.
2.2.8. У справах судна залишаються з вiдмiтками митного органу: декларацiя про вантаж, декларацiя про особистi речi членiв суднового екiпажу, декларацiя про судновi припаси, Зобов'язання (про зворотне вивезення за межi митної територiї України судна, яке плаває пiд iноземним прапором), акт прийняття-передання товарiв на зберiгання пiд митним контролем в опломбованих примiщеннях (спецiально обладнаних мiсцях) (у разi його складання)".
9.7. Пiдпункт 2.2.9 виключити.
10. У пунктi 2.3:
10.1. У пiдпунктi 2.3.1 слова та цифри "пiдпунктом 1 пункту 2.2" замiнити словом i цифрами "пiдпунктом 2.2.1".
10.2. Пiдпункти 2.3.2-2.3.7 викласти в такiй редакцiї:
"2.3.2. Для здiйснення митного контролю капiтан судна або iнша особа, що входить до командного складу судна та належним чином уповноважена на це капiтаном, подає такi документи:
генеральну декларацiю;
Зобов'язання (про зворотне ввезення на митну територiю України судна, яке плаває пiд Державним Прапором України);
декларацiю про вантаж;
вантажнi документи, у тому числi коносаменти (рiчковi накладнi), у яких зазначаються найменування, маркування, кiлькiсть та/або мiра (маса, об'єм) вантажу чи кiлькiсть мiсць, якi вiн займає, а в разi необхiдностi - вiдомостi про зовнiшнiй вигляд, стан i особливi властивостi вантажу;
список членiв суднового екiпажу (суднову роль);
список пасажирiв;
декларацiю про особистi речi членiв суднового екiпажу;
декларацiю про судновi припаси;
довiдку капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних (психотропних) засобiв, зброї та боєприпасiв;
довiдку про наявнiсть у судновiй касi валюти;
другий примiрник оформленого по прибуттi в Україну Зобов'язання (про зворотне вивезення за межi митної територiї України судна, яке плаває пiд iноземним прапором);
документи, передбаченi Митним кодексом України ( 92-15 ), iншими законодавчими актами з питань митної справи та мiжнародними договорами України (у разi необхiдностi).
Поданi документи повиннi бути засвiдченi пiдписом капiтана судна чи iншої особи, що входить до командного складу судна та належним чином уповноважена на це капiтаном, i скрiпленi вiдбитком суднової печатки. У разi перевезення товарiв у контейнерах допускається подання коносамента, засвiдченого пiдписом керiвника чи iншого належним чином уповноваженого працiвника агентської органiзацiї (морського агента) i скрiпленого печаткою цiєї агентської органiзацiї (морського агента).
2.3.3. Посадова особа митного органу, вiдповiдальна за оформлення документiв, здiйснює перевiрку їх комплектностi, звiрення вiдомостей взаємопов'язаних документiв (наприклад, вiдомостей декларацiї про вантаж i вiдомостей манiфесту та/або коносамента /рiчкової накладної/ тощо), про що робить вiдповiднi вiдмiтки в перевiрених документах i проставляє вiдбиток штампа "Пiд митним контролем" на коносаментi (рiчковiй накладнiй), манiфестi та Зобов'язаннi (про зворотне ввезення на митну територiю України судна, яке плаває пiд Державним Прапором України), а старший митного наряду оголошує особi, яка подала документи, про початок митного огляду судна.
2.3.4. При проведеннi митного огляду судна посадова особа митного органу перевiряє, у тому числi наявнiсть та цiлiсть митного забезпечення, накладеного на суднових примiщеннях або в iнших, спецiально обладнаних для цього мiсцях, використання валюти iз суднової каси судна, яке плаває пiд iноземним прапором, вiдповiднiсть вiдомостей, заявлених у декларацiї про судновi припаси, фактичнiй їх наявностi на борту судна тощо.
2.3.5. За вiдсутностi зауважень посадова особа митного органу проставляє вiдбиток особистої номерної печатки на поданих документах, крiм Зобов'язання (про зворотне ввезення на митну територiю України судна, яке плаває пiд Державним Прапором України).
2.3.6. По закiнченнi митного оформлення судна в справах митного органу залишаються:
генеральна декларацiя;
один примiрник зобов'язання капiтана судна про зворотне ввезення на митну територiю України судна, яке плаває пiд Державним Прапором України (для облiку та контролю), або другий примiрник оформленого по прибуттi в Україну зобов'язання капiтана судна про зворотне вивезення за межi митної територiї України судна, яке плаває пiд iноземним прапором (для зняття зобов'язання з контролю);
декларацiя про вантаж;
вантажнi документи;
список членiв суднового екiпажу (суднова роль);
список пасажирiв;
декларацiя про особистi речi членiв суднового екiпажу;
декларацiя про судновi припаси;
довiдка капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних (психотропних) засобiв, зброї та боєприпасiв;
довiдка про наявнiсть у судновiй касi валюти;
iншi документи, що подавалися для здiйснення митного контролю та митного оформлення судна.
2.3.7. У справах судна залишаються з вiдмiтками митного органу: декларацiя про вантаж, вантажнi документи, декларацiя про особистi речi членiв суднового екiпажу, декларацiя про судновi припаси, Зобов'язання (про зворотне ввезення на митну територiю України судна, яке плаває пiд Державним Прапором України)".
10.3. Пiдпункт 2.3.8 виключити.
11. Пункт 2.4 викласти в такiй редакцiї:
"2.4. Порядок формування та реєстрацiї суднової справи
2.4.1. Документи, згiдно з якими було здiйснено митний контроль i митне оформлення судна, формуються в суднову справу, яка реєструється в журналi реєстрацiї суднових справ.
Журнал реєстрацiї суднових справ ведеться в електронному виглядi та має мiстити такi вiдомостi:
N з/п;
реєстрацiйний номер суднової справи, що формується за такою схемою:
ХХХХ/ХХХХ/ХХ,
1 2 3
де 1 - поточний рiк;
2 - порядковий номер суднової справи згiдно з журналом реєстрацiї суднових справ (у порядку зростання протягом поточного року; з початку року нумерацiя поновлюється);
3 - 2-значний лiтерний код ознаки перевезення (проставляється "З" при мiжнародному перевезеннi, "К" - при каботажному перевезеннi). Перша лiтера коду зазначається по прибуттi судна в порт на митнiй територiї України, друга лiтера - при вибуттi за межi порту;
назва та код IMO судна (латинськими лiтерами згiдно з реєстрацiйними документами судна);
прапор судна (назва та цифровий код країни вiдповiдно до Класифiкатора країн свiту;
дата прибуття;
порт вiдправлення;
кiлькiсть членiв суднового екiпажу (громадян України / iноземних громадян);
агентська органiзацiя (морський агент) (за наявностi);
загальна вага вантажiв (брутто, кг); у разi перевезення товарiв у контейнерах додатково зазначається кiлькiсть контейнерiв;
iнiцiали, прiзвище старшого митного наряду на прибуття судна;
дата вибуття;
порт призначення;
кiлькiсть членiв суднового екiпажу (громадян України / iноземних громадян);
загальна вага вантажiв (брутто, кг); у разi перевезення товарiв у контейнерах додатково зазначається кiлькiсть контейнерiв;
iнiцiали, прiзвище старшого митного наряду на вибуття судна;
iнше.
У разi потреби журнал реєстрацiї суднових справ роздруковується i формується у справи для зберiгання вiдповiдно до Iнструкцiї з дiловодства в митнiй службi України, затвердженої наказом Держмитслужби вiд 28.12.2002 N 747 (зi змiнами).
2.4.2. Суднова справа формується з документiв, згiдно з якими були здiйсненi митний контроль i митне оформлення судна по прибуттi його в порт на митнiй територiї України, i документiв, згiдно з якими були здiйсненi митний контроль i митне оформлення цього судна при вибуттi за межi порту.
2.4.3. Оформлене митним органом Зобов'язання зберiгається в окремiй справi митного органу та знiмається з контролю пiсля виконання капiтаном судна наданого зобов'язання.
2.4.4. Документи, що були поданi митному органу для контролю за розвантаженням судна, яке прибуло на митну територiю України, можуть формуватися в окрему справу, номер якої складається з реєстрацiйного номера вiдповiдної суднової справи та вiдокремленого скiсною лiнiєю напису "Вантаж". Ця справа є невiд'ємною частиною суднової справи судна.
2.4.5. Сформована суднова справа судна, митний контроль якого завершено, зберiгається у справах митного органу вiдповiдно до Iнструкцiї з дiловодства в митнiй службi України, затвердженої наказом Держмитслужби вiд 28.12.2002 N 747 (зi змiнами)".
12. У пунктi 3.1:
12.1. Пiдпункти 3.1.2-3.1.4 викласти в такiй редакцiї:
"3.1.2. Вивантаження товарiв здiйснюється в зони митного контролю (склади, термiнали, вiдкритi майданчики, причали тощо), розташованi на територiї морського (рiчкового) порту в межах пункту пропуску через державний кордон України, або на транспортнi засоби, що перебувають у цих зонах.
3.1.3. Для здiйснення контролю за розвантаженням судна адмiнiстрацiєю порту або iншими вповноваженими особами подаються митному органу документи (наряди, тальманськi розписки тощо), якi вiдображають намiри та/або результати вивантаження товарiв у зону митного контролю або на транспортнi засоби. По одному примiрнику кожного з оформлених документiв залишається в митному органi.
При розбiжностi наявної кiлькостi товарiв з даними, зазначеними у вантажних документах, або при виявленнi в процесi розвантаження судна пошкоджених (пiдмочених, зi слiдами розпакування) вантажних мiсць складаються акт-повiдомлення та акт про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у потрiбних для здiйснення митного контролю документах, про пошкодження товарiв чи їх упаковки або маркування, форма якого затверджена наказом Держмитслужби вiд 18.11.2002 N 630 "Про затвердження форми акта про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у потрiбних для здiйснення митного контролю документах, про пошкодження товарiв чи їх упаковки або маркування", зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 29.11.2002 за N 932/7220 (зi змiнами).
Пiсля розвантаження судна в генеральному актi зазначаються кiлькiсть мiсць i вага (маса) зданих судном i прийнятих портом товарiв, а також iнформацiя про номери та загальну кiлькiсть складених при розвантаженнi судна актiв-повiдомлень. Генеральний акт пiдписується представниками адмiнiстрацiї порту, митного органу та судна. Один примiрник генерального акта залишається в митному органi.
По закiнченнi розвантаження судна вантажнi документи разом з iншими документами щодо вивантаження товарiв iз судна долучаються до суднової справи.
3.1.4. Реєстрацiя товарiв, що надходять на митну територiю України на суднах, i товарiв, що вивозяться за межi зони митного контролю й порту, здiйснюється митним органом у журналi облiку товарiв, що надходять на митну територiю України на суднах закордонного плавання та вивозяться за межi зони митного контролю й порту (далi - Журнал облiку товарiв).
Журнал облiку товарiв ведеться в електронному виглядi та має мiстити такi вiдомостi:
реєстрацiйний номер суднової справи (згiдно з журналом реєстрацiї суднових справ);
назва та код IMO судна (латинськими лiтерами згiдно з реєстрацiйними документами судна);
агентська органiзацiя (морський агент) (за наявностi);
номер коносамента (рiчкової накладної):
дата прибуття судна;
загальна назва товарiв (згiдно з коносаментом /рiчковою накладною/); у разi перевезення товарiв у контейнерах додатково зазначається номер контейнера;
загальна вага товарiв (брутто, кг)/кiлькiсть мiсць, а в разi перевезення товарiв у контейнерах - кiлькiсть контейнерiв (згiдно з коносаментом /рiчковою накладною/);
iнiцiали, прiзвище старшого митного наряду на прибуття судна;
дата вивезення товарiв за межi зони митного контролю й порту;
експедитор (за наявностi);
перевiзник (за наявностi);
одержувач;
мiсцезнаходження (мiсце проживання) одержувача;
номер вантажної митної декларацiї (документа контролю доставки тощо);
загальна вага товарiв (брутто, кг)/кiлькiсть мiсць (згiдно з вантажною митною декларацiєю /документом контролю доставки тощо/);
фактично вивезено (вага товарiв (брутто, кг) / кiлькiсть мiсць);
залишок (вага товарiв (брутто, кг) / кiлькiсть мiсць);
номер особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка дозволила вивезення товарiв за межi зони митного контролю й порту;
примiтки;
iнше.
Для заповнення граф Журналу облiку товарiв може бути використана iнформацiя, надана агентською органiзацiєю (морським агентом) в електронному виглядi вiдповiдно до роздiлу 5 цiєї Iнструкцiї.
У разi потреби Журнал облiку товарiв роздруковується i формується у справи для зберiгання вiдповiдно до Iнструкцiї з дiловодства в митнiй службi України, затвердженої наказом Держмитслужби вiд 28.12.2002 N 747 (зi змiнами)".
12.2. Абзац сьомий пiдпункту 3.1.5 викласти в такiй редакцiї:
"Не допускається перебування в зонах митного контролю товарiв, митне оформлення яких завершено, крiм випадкiв, коли таке перебування є наслiдком функцiональної та/або технологiчної дiяльностi порту, чи в iнших випадках, передбачених законодавством".
13. У пунктi 3.2:
13.1. У пiдпунктах 3.2.2, 3.2.7 слово "iнспектор" замiнити словами "посадова особа митного органу".
13.2. Пiдпункти 3.2.3, 3.2.4 викласти в такiй редакцiї:
"3.2.3. Доручення на навантаження подається митному органу в необхiднiй кiлькостi примiрникiв, один з яких з долученими до нього четвертими основними аркушами вантажних митних декларацiй або iншими документами, що вiдповiдно до законодавства України є пiдставою для перемiщення товарiв через митний кордон України (або їх копiями), залишається у справах митного органу для контролю за навантаженням судна. Загальна кiлькiсть оформлених доручень зазначається на цьому дорученнi.
3.2.4. На пiдставi доручень на навантаження митний орган здiйснює облiк товарiв у журналi облiку товарiв, що вивозяться за межi митної територiї України на суднах, який ведеться в електронному виглядi та має мiстити такi вiдомостi:
N з/п;
дата оформлення доручення на навантаження;
номер доручення на навантаження:
загальна назва товарiв (згiдно з дорученням на навантаження);
загальна вага товарiв (брутто, кг) / кiлькiсть мiсць, а в разi перевезення товарiв у контейнерах - кiлькiсть контейнерiв (згiдно з дорученням на навантаження);
назва та номер документа, згiдно з яким було здiйснено митне оформлення товарiв;
вiдправник;
мiсцезнаходження (мiсце проживання) вiдправника;
порт призначення;
номери контейнерiв (для контейнерних перевезень);
експедитор (за наявностi);
назва та код IMO судна (латинськими лiтерами згiдно з реєстрацiйними документами судна);
реєстрацiйний номер суднової справи (згiдно з журналом реєстрацiї суднових справ);
номер особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка дозволила завантаження товарiв на судно;
фактично вiдвантажено (вага товарiв (брутто, кг) / кiлькiсть мiсць);
залишок (вага товарiв (брутто, кг) / кiлькiсть мiсць);
дата вибуття судна;
номер особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка пiдтвердила пропуск товарiв через митний кордон України;
примiтки (вiдмiтка про анулювання доручення на навантаження чи внесення змiн до нього);
iнше.
У разi потреби журнал облiку товарiв, що вивозяться за межi митної територiї України на суднах, роздруковується i формується у справи для зберiгання вiдповiдно до Iнструкцiї з дiловодства в митнiй службi України, затвердженої наказом Держмитслужби вiд 28.12.2002 N 747 (зi змiнами)".
13.3. В абзацi першому пiдпункту 3.2.8 слова "на судновiй ролi" замiнити словами "на генеральнiй декларацiї".
14. Пункт 4.1 викласти в такiй редакцiї:
"4.1. Порядок митного контролю та митного оформлення суден каботажного плавання:
4.1.1. Для здiйснення митного контролю судна каботажного плавання, що плаває пiд Державним Прапором України, капiтан судна або iнша особа, що входить до командного складу судна та належним чином уповноважена на це капiтаном, подає такi документи:
генеральну декларацiю;
повiдомлення капiтана судна про те, що судно пiд час рейсу не заходило в порти iнших держав i не причалювало до суден закордонного плавання (для судна, що прибуває в порт), або повiдомлення капiтана судна про те, що цим рейсом не передбачається заходження до портiв iнших держав i причалювання до суден закордонного плавання (для судна, що вибуває з порту);
декларацiю про вантаж;
декларацiю про судновi припаси;
документи, передбаченi Митним кодексом України ( 92-15 ), iншими законодавчими актами з питань митної справи та мiжнародними договорами України (за необхiдностi).
Поданi документи повиннi бути засвiдченi пiдписом капiтана судна каботажного плавання або iншої особи, що входить до командного складу судна та належним чином уповноважена на це капiтаном, i скрiпленi вiдбитком суднової печатки.
Допускається оформлення повiдомлення капiтана судна про те, що судно пiд час рейсу не заходило в порти iнших держав i не причалювало до суден закордонного плавання, або повiдомлення про те, що цим рейсом не передбачається заходження до портiв iнших держав i причалювання до суден закордонного плавання, на зворотному боцi генеральної декларацiї. Таке повiдомлення повинно бути засвiдчено пiдписом капiтана судна каботажного плавання або iншої особи, що входить до командного складу судна та належним чином уповноважена на це капiтаном, i скрiплено вiдбитком суднової печатки.
4.1.2. При вибуттi судна, що плаває пiд Державним Прапором України, у каботажне плавання посадова особа митного органу здiйснює митний контроль судна, за вiдсутностi зауважень зазначає на генеральнiй декларацiї вiдомостi про наявнiсть i кiлькiсть товарiв, що перебувають пiд митним контролем на борту судна, накладене митне забезпечення (у разi складання акта прийняття-передання товарiв на зберiгання пiд митним контролем в опломбованих примiщеннях /спецiально обладнаних мiсцях/, зазначаються реквiзити акта), учиняє на генеральнiй декларацiї запис "Вiдхiд судна в порт (назва порту) дозволено. Капiтану вручено:
1. Генеральну декларацiю.
2. Декларацiю про вантаж.
3. Декларацiю про судновi припаси.
4. Iншi документи (у разi потреби)", зазначає кiлькiсть аркушiв вручених документiв i завiряє зробленi записи вiдбитком особистої номерної печатки.
Пiд цим записом на генеральнiй декларацiї капiтан судна (уповноважена капiтаном особа) робить власноручно запис: "Документи отримав", який засвiдчується його особистим пiдписом iз зазначенням дати, iнiцiалiв i прiзвища та вiдбитком суднової печатки.
Один примiрник оформленої генеральної декларацiї та документiв надається капiтану судна каботажного плавання або iншiй особi, що входить до командного складу судна та належним чином уповноважена на це капiтаном, для подання митному органу призначення. Другий примiрник оформленої генеральної декларацiї та документiв залишається у справах митного органу вiдправлення i є пiдставою для зняття суднової справи з контролю.
Пiсля прибуття судна каботажного плавання в порт призначення капiтан судна або iнша особа, що входить до командного складу судна та належним чином уповноважена на це капiтаном, подає митному органу призначення документи, зазначенi в пiдпунктi 4.1.1 цiєї Iнструкцiї, а також примiрник оформленої митним органом вiдправлення генеральної декларацiї та документiв. За вiдсутностi зауважень посадова особа митного органу призначення вчиняє на генеральнiй декларацiї, оформленiй митницею вiдправлення, запис "Прибуття до порту (назва порту), дата, час" i засвiдчує його вiдбитком особистої номерної печатки.
4.1.3. Для здiйснення митного контролю судна каботажного плавання, що плаває пiд iноземним прапором, капiтан судна або iнша особа, що входить до командного складу судна та належним чином уповноважена на це капiтаном, подає такi документи:
дозвiл Мiнiстерства транспорту та зв'язку України на каботажне плавання;
генеральну декларацiю;
повiдомлення капiтана судна про те, що судно пiд час рейсу не заходило в порти iнших держав i не причалювало до суден закордонного плавання (для судна, що прибуває в порт), або повiдомлення капiтана судна про те, що цим рейсом не передбачається заходження до портiв iнших держав i причалювання до суден закордонного плавання (для судна, що вибуває з порту);
декларацiю про вантаж;
список членiв суднового екiпажу (суднову роль);
декларацiю про особистi речi членiв суднового екiпажу;
декларацiю про судновi припаси;
довiдку капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних (психотропних) засобiв, зброї та боєприпасiв;
довiдку про наявнiсть у судновiй касi валюти;
зобов'язання капiтана судна про те, що закупленi за кордоном судновi припаси, зокрема запаси споживання, не будуть винесенi з судна;
документи, передбаченi Митним кодексом України ( 92-15 ), iншими законодавчими актами з питань митної справи та мiжнародними договорами України (за необхiдностi).
Поданi документи повиннi бути засвiдченi пiдписом капiтана судна каботажного плавання або iншої особи, що входить до командного складу судна та належним чином уповноважена на це капiтаном, i скрiпленi вiдбитком суднової печатки.
Допускається оформлення повiдомлення капiтана судна про те, що судно пiд час рейсу не заходило в порти iнших держав i не причалювало до суден закордонного плавання, або повiдомлення про те, що цим рейсом не передбачається заходження до портiв iнших держав та причалювання до суден закордонного плавання, на зворотному боцi генеральної декларацiї. Таке повiдомлення повинно бути засвiдчено пiдписом капiтана судна каботажного плавання або iншої особи, що входить до командного складу судна та належним чином уповноважена на це капiтаном, i скрiплено вiдбитком суднової печатки.
Митний контроль i митне оформлення судна каботажного плавання, що плаває пiд iноземним прапором, здiйснюється в порядку, установленому главою 2 цiєї Iнструкцiї.
4.1.4. Товари, що перебувають пiд митним контролем, перемiщуються на суднах каботажного плавання мiж портами України з оформленням ДКД.
4.1.5. Митний контроль i митне оформлення суден каботажного плавання, якi пiд час рейсу з будь-якої причини заходили до iноземних портiв або причалювали до суден закордонного плавання, здiйснюються на загальних пiдставах".
15. У пунктi 4.2:
15.1. У пiдпунктi 4.2.2 слова "запасiв споживання" замiнити словами "суднових припасiв";
15.2. Пiдпункт 4.2.4 викласти в такiй редакцiї:
"4.2.4. Особи, якi перебувають на борту таких суден, не повиннi мати при собi предметiв, вивезення або ввезення яких на митну територiю України заборонено чи обмежено законодавством. Предмети цих осiб декларуються ними усно чи письмово на вимогу посадової особи митного органу. За рiшенням посадової особи митного органу може здiйснюватися вибiрковий митний контроль перемiщуваних предметiв iз застосуванням технiчних засобiв митного контролю".
16. Пункт 4.4 виключити.
У зв'язку з цим пункти 4.5, 4.6 уважати вiдповiдно пунктами 4.4, 4.5.
17. Пункт 4.4 викласти в такiй редакцiї:
"4.4. Особливостi митного контролю та митного оформлення круїзних суден:
4.4.1. Круїзнi судна оформлюються, як правило, у спрощеному порядку документально.
4.4.2. Митний контроль предметiв членiв екiпажу (як резидентiв, так i нерезидентiв) здiйснюється за декларацiєю про особистi речi членiв суднового екiпажу.
При здiйсненнi митного контролю та митного оформлення предметiв, що перемiщуються пасажирами круїзного судна (як при в'їздi на митну територiю України, так i при виїздi за її межi), застосовується спрощений митний контроль. Спрощений митний контроль застосовується у випадках перемiщення пасажирами через митний кордон України товарiв, що не пiдлягають обов'язковому декларуванню та оподаткуванню i не належать до категорiї товарiв, на перемiщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження.
Пасажири круїзного судна декларують перемiщуванi ними через митний кордон України предмети в уснiй формi. Звiльнення вiд подання митної декларацiї не означає звiльнення вiд обов'язкового дотримання порядку перемiщення товарiв через митний кордон України.
4.4.3. Предмети пасажирiв i членiв екiпажу оформлюються посадовою особою митного органу на пiдставi заповненої цими пасажирами або членами екiпажу митної декларацiї, форму якої затверджено постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.97 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разi перемiщення ними через митний кордон України предметiв" (зi змiнами), у таких випадках:
якщо через митний кордон України перемiщуються товари, що пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню i належать до категорiї товарiв, на перемiщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження;
за зверненням капiтана судна або iншої особи, що входить до командного складу судна та належним чином уповноважена на це капiтаном, представникiв туристичних фiрм, якi органiзовують круїз;
на бажання пасажирiв або на вимогу посадової особи митного органу.
4.4.4. Митний контроль предметiв, що перемiщуються пасажирами, здiйснюється, як правило, безпосередньо на борту судна бiля трапу чи на причалi бiля борту круїзного судна. У разi необхiдностi проведення ретельного огляду предметiв, у тому числi iз застосуванням технiчних засобiв митного контролю, або особистого огляду пасажири можуть бути запрошенi посадовою особою митного органу до спецiально вiдведених для цього примiщень митного органу".
18. У пiдпунктi 4.5.3 слово "вiдтиском" замiнити словом "вiдбитком", слово "iнспектора" замiнити словами "посадової особи митного органу".
19. Доповнити Iнструкцiю главою 5 такого змiсту:
"5. Порядок подання митним органам попередньої iнформацiї про товари, прийнятi до перевезення у контейнерах у порт призначення на митнiй територiї України
5.1. Агентська органiзацiя (морський агент) не пiзнiше нiж за одну добу до прибуття судна в порт на митнiй територiї України подає митному органу iнформацiю про товари, прийнятi до перевезення у контейнерах у порт призначення на митнiй територiї України.
Iнформацiя подається визначеними працiвниками агентської органiзацiї (морського агента) на визначену поштову скриньку Держмитслужби в мережi Iнтернет за структурою та у форматi, затвердженими Держмитслужбою й узгодженими з кожною з агентських органiзацiй (з кожним з морських агентiв) шляхом укладення угоди про iнформацiйний обмiн i вiдповiдного протоколу.
5.2. Iнформацiя про товари, прийнятi до перевезення у контейнерах у порт призначення на митнiй територiї України, повинна мiстити такi вiдомостi:
агентська органiзацiя (морський агент);
дата та час подання iнформацiї агентською органiзацiєю (морським агентом);
порт на митнiй територiї України;
назва судна;
запланованi дата та час прибуття судна;
номер коносамента (рiчкової накладної);
номер контейнера;
код типу контейнера вiдповiдно до Класифiкатора типiв контейнерiв;
загальна назва товарiв (згiдно з коносаментом /рiчковою накладною/);
загальна вага товарiв (брутто, кг) (згiдно з коносаментом /рiчковою накладною/);
вiдправник;
одержувач (за наявностi);
iндосат (за наявностi);
мiсцезнаходження (мiсце проживання) одержувача (за наявностi);
експедитор (за наявностi);
перевiзник (за наявностi);
додатковi вiдомостi (агентською органiзацiєю /морським агентом/ може бути надана iнша наявна iнформацiя, що може мати значення при визначеннi форм та обсягу контролю товарiв, що перемiщуються в контейнерах).
При цьому iнформацiя про назву агентської органiзацiї (морського агента) та судна подається латинськими лiтерами (згiдно з реєстрацiйними документами судна), iнформацiя про загальну назву товарiв може подаватися iноземною мовою, якщо переклад на державну мову цiєї iнформацiї iстотно впливає на застосування заходiв тарифного або нетарифного регулювання або неправильний переклад може викривити iнформацiю про перемiщуванi товари.
5.3. Iнформацiя, подана агентською органiзацiєю (морським агентом), знiмається Регiональною iнформацiйною митницею з визначеної поштової скриньки Держмитслужби в мережi Iнтернет, автоматично перевiряється на вiдповiднiсть установленим структурi й формату та за вiдсутностi зауважень не пiзнiше нiж через одну годину пiсля її надходження направляється до митного органу з урахуванням порту призначення на митнiй територiї України.
За наявностi зауважень Регiональна iнформацiйна митниця невiдкладно iнформує агентську органiзацiю (морського агента) про змiст цих зауважень. Заходи з уточнення iнформацiї та усунення зауважень уживаються агентською органiзацiєю (морським агентом) у найкоротший строк. Уточнена iнформацiя про товари, прийнятi до перевезення у контейнерах у порт призначення на митнiй територiї України, подається агентською органiзацiєю (морським агентом) вiдразу пiсля усунення зауважень.
Митними органами iнформацiя про товари, прийнятi до перевезення у контейнерах у порт призначення на митнiй територiї України, приймається цiлодобово.
5.4. Посадова особа митного органу аналiзує подану iнформацiю, визначає форми й обсяг контролю товарiв, достатнi для забезпечення додержання законодавства з питань митної справи, та вносить до вiдповiдного програмно-iнформацiйного комплексу вiдокремленi скiсною лiнiєю коди визначеної форми митного контролю та процедур(-и) згiдно з такою таблицею:
------------------------------------------------------------------
| Код форми | Назва форми | Код митної | Назва митної |
| контролю | контролю | процедури | процедури |
|---------------+---------------+--------------+-----------------|
| 1 | Перевiрка | 101 |Контроль за |
| | документiв та | |правильнiстю |
| | вiдомостей | |визначення митної|
| | | |вартостi iз |
| | | |залученням |
| | | |фахiвцiв |
| | | |пiдроздiлу |
| | | |митного органу, |
| | | |до компетенцiї |
| | | |якого вiднесено |
| | | |контроль за |
| | | |правильнiстю |
| | | |визначення митної|
| | | |вартостi |
| | |--------------+-----------------|
| | | 102 |Контроль за |
| | | |правильнiстю |
| | | |визначення коду |
| | | |товару згiдно з |
| | | |УКТЗЕД |
| | | |( 2371а-14, |
| | | |2371б-14, |
| | | |2371в-14, |
| | | |2371г-14 ) iз |
| | | |залученням |
| | | |фахiвцiв |
| | | |пiдроздiлу |
| | | |митного органу, |
| | | |до компетенцiї |
| | | |якого вiднесено |
| | | |контроль за |
| | | |виконанням вимог |
| | | |товарної |
| | | |номенклатури |
| | | |Митного тарифу |
| | | |України |
| | | |( 2371-14 ) при |
| | | |класифiкацiї |
| | | |товарiв для цiлей|
| | | |митного |
| | | |оформлення |
| | |--------------+-----------------|
| | | 103 |Контроль за |
| | | |правильнiстю |
| | | |визначення країни|
| | | |походження товару|
| | | |iз залученням |
| | | |фахiвцiв |
| | | |пiдроздiлу |
| | | |митного органу, |
| | | |до компетенцiї |
| | | |якого вiднесено |
| | | |перевiрку |
| | | |правильностi |
| | | |визначення країни|
| | | |походження |
| | | |товарiв |
| | |--------------+-----------------|
| | | 104 |Контроль за |
| | | |додержанням |
| | | |законодавства |
| | | |України з питань |
| | | |увезення на митну|
| | | |територiю України|
| | | |або перемiщення |
| | | |територiєю |
| | | |України товарiв, |
| | | |мiжнароднi |
| | | |передачi яких |
| | | |пiдлягають |
| | | |експортному |
| | | |контролю |
| | |--------------+-----------------|
| | | 105 |Контроль за |
| | | |додержанням |
| | | |законодавства |
| | | |України з питань |
| | | |увезення на митну|
| | | |територiю України|
| | | |або перемiщення |
| | | |територiєю |
| | | |України |
| | | |наркотичних |
| | | |засобiв, |
| | | |психотропних |
| | | |речовин i |
| | | |прекурсорiв |
|---------------+---------------+--------------+-----------------|
| 2 | Митний огляд | 201 |Контроль |
| | | |вiдповiдностi |
| | | |кiлькостi та |
| | | |опису товарiв i |
| | | |транспортних |
| | | |засобiв даним, |
| | | |зазначеним у |
| | | |товаросупровiдних|
| | | |документах |
| | |--------------+-----------------|
| | | 205 |Контроль |
| | | |вiдповiдностi |
| | | |кiлькостi та |
| | | |опису товарiв i |
| | | |транспортних |
| | | |засобiв даним, |
| | | |зазначеним у |
| | | |товаросупровiдних|
| | | |документах, iз |
| | | |залученням |
| | | |фахiвцiв |
| | | |пiдроздiлу |
| | | |боротьби з |
| | | |контрабандою та |
| | | |порушеннями |
| | | |митних правил |
| | |--------------+-----------------|
| | | 207 |Контроль за |
| | | |товарами, що |
| | | |мiстять об'єкти |
| | | |права |
| | | |iнтелектуальної |
| | | |власностi, iз |
| | | |залученням |
| | | |вiдповiдних |
| | | |фахiвцiв митного |
| | | |органу |
| | |--------------+-----------------|
| | | 208 |Вiдбiр проб i |
| | | |зразкiв товарiв |
|---------------+---------------+--------------+-----------------|
| 7 | Iншi форми | 702 |Iдентифiкацiя |
| | контролю | |товарiв i |
| | | |транспортних |
| | | |засобiв шляхом |
| | | |здiйснення |
| | | |цифрової |
| | | |фотозйомки |
| | | |(реєстрацiйний |
| | | |номер, митне |
| | | |забезпечення на |
| | | |транспортному |
| | | |засобi, |
| | | |характернi |
| | | |особливостi |
| | | |товару тощо) |
| | |--------------+-----------------|
| | | 711 |Застосування |
| | | |технiчних засобiв|
| | | |митного контролю |
| | |--------------+-----------------|
| | | 712 |Застосування |
| | | |ваговимiрювальних|
| | | |пристроїв |
------------------------------------------------------------------
Перелiк кодiв форм митного контролю та процедур, що мiстяться в цiй таблицi, може бути розширений Держмитслужбою за узгодженням з кожною з агентських органiзацiй (з кожним з морських агентiв) шляхом пiдписання окремих протоколiв.
5.5. Пiсля визначення форм i обсягу контролю товарiв, прийнятих до перевезення у контейнерах, митний орган забезпечує направлення iнформацiї про визначенi форми й обсяг контролю до Регiональної iнформацiйної митницi для подальшого направлення їх агентськiй органiзацiї (морському агенту) на визначену протоколом поштову скриньку в мережi Iнтернет.
Iнформацiя про визначенi форми й обсяг контролю подається агентськiй органiзацiї (морському агенту) не пiзнiше нiж через дванадцять годин пiсля надходження iнформацiї агентської органiзацiї (морського агента) на визначену поштову скриньку Держмитслужби в мережi Iнтернет i використовується агентською органiзацiєю (морським агентом) при розвантаженнi судна.
Iнформацiя про визначенi форми й обсяг контролю, що подається агентськiй органiзацiї (морському агенту), має мiстити такi вiдомостi:
агентська органiзацiя (морський агент);
дата та час надходження iнформацiї на поштову скриньку Держмитслужби;
порт на митнiй територiї України;
митний орган;
назва судна;
запланованi дата та час прибуття судна;
номер коносамента (рiчкової накладної);
номер контейнера;
коди визначеної форми митного контролю та процедур(-и).
Якщо митний орган не вбачає доцiльним застосування зазначених у таблицi форм митного контролю та процедур, то в iнформацiї, що подається агентськiй органiзацiї (морському агенту), вiдомостi про коди форм митного контролю та процедур будуть вiдсутнi. Вiдсутнiсть в iнформацiї вiдомостей про коди форм митного контролю та процедур не означає звiльнення вiд обов'язкового дотримання порядку перемiщення товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України.
5.6. Форми й обсяг контролю визначаються на пiдставi поданої агентською органiзацiєю (морським агентом) iнформацiї та застосовуються виключно митним орган, у зонi дiяльностi якого розташований порт призначення на митнiй територiї України. Форми й обсяг контролю можуть бути змiненi пiд час або пiсля розвантаження судна з урахуванням фактичної iнформацiї (наявних товарiв, фiзичного стану контейнера, упаковки тощо) чи при здiйсненнi безпосередньо в пунктi пропуску митного контролю та митного оформлення товарiв, що надiйшли в контейнерах, iз застосуванням вантажної митної декларацiї.
5.7. Якщо агентська органiзацiя (морський агент) пiсля пiдписання угоди та протоколу не подає iнформацiю про товари, прийнятi до перевезення у контейнерах у порт призначення на митнiй територiї України, або подає недостовiрну iнформацiю, у неповному обсязi або з порушенням установлених структури й формату чи строкiв подання, то митний орган iнформує агентську органiзацiю (морського агента) для вжиття вiдповiдних заходiв.
Форми й обсяг контролю товарiв, щодо яких iнформацiя не була подана чи подана в неповному обсязi або з порушенням строкiв її подання, визначаються пiд час розвантаження судна.
5.8. У разi, якщо товари були прийнятi до перевезення в контейнерах у портах iнших держав Азово-Чорноморського басейну менше нiж за одну добу до прибуття судна в порт на митнiй територiї України, то iнформацiя про цi товари подається агентською органiзацiєю (морським агентом) iз зазначенням у графi "додатковi вiдомостi" дати та часу прийняття цих товарiв до перевезення. У такому випадку iнформацiя про визначенi форми й обсяг контролю агентськiй органiзацiї (морському агенту) митним органом не подається. Форми й обсяг контролю щодо цих товарiв визначаються пiд час розвантаження судна.
5.9. Одержана вiд агентської органiзацiї (морського агента) iнформацiя про товари, прийнятi до перевезення у контейнерах у порт призначення на митнiй територiї України, що мiстить комерцiйну таємницю або iнформацiю з обмеженим доступом, не пiдлягає розголосу, переданню третiм особам i державним органам, за винятком випадкiв, передбачених законодавством України".
20. Доповнити Iнструкцiю додатком 1, що додається.
21. У зв'язку з цим додатки 1-6 уважати вiдповiдно додатками 2-7 з вiдповiдною замiною посилань на них у текстi Iнструкцiї.
Директор Департаменту органiзацiї митного контролю С.М.Сьомка
Додаток 1
до Iнструкцiї
про органiзацiю митного
контролю та митного
оформлення суден i товарiв,
що перемiщуються ними
Форма
ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
капiтана судна про зворотне вивезення за межi
митної територiї України (увезення на митну територiю
N _____________/___/_______
Я, __________________________________________________________
(прiзвище, iм'я, по батьковi, громадянство особи,
яка надає зобов'язання;
_________________________________________________________________
серiя та номер паспорта або iншого документа, що посвiдчує
особу, ким i коли виданий;
_________________________________________________________________
мiсце проживання)
________________________________________________________________,
зобов'язуюсь у строк до "___"____________ 20__ р.
------------------------ ---------------------
|вивезти за межi митної| |ввезти на митну |
|територiї України** | |територiю України**|
------------------------ ---------------------
судно закордонного плавання ____________________________________,
(назва)
код IMO судна ____________, прапор _____________________________.
Судновласник ____________________________________________________
(назва юридичної особи або прiзвище, iм'я та
по батьковi
________________________________________________________________.
фiзичної особи, мiсцезнаходження (мiсце проживання)
Про вiдповiдальнiсть згiдно зi статтями 330, 331, 336, 338,
340, 348, 354, 355 Митного кодексу України попереджений.
"___" ____________ 20__ р. ______________________________________
(пiдпис особи, яка надає зобов'язання)
-------------------- ------------------------
М.П.*** |Мiсце для вiдбитка| |Мiсце для вiдмiтки про|
|штампа "Пiд митним| |зняття зобов'язання з |
|контролем" | |контролю |
-------------------- ------------------------
---------------
* Заповнюється в двох примiрниках.
** Непотрiбне перекреслити.
*** Мiсце для вiдбитка суднової печатки (за наявностi).