Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Держкомстату
20.08.2007 N 3
06

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 вересня 2007 р. за N 1038/14305

(Інструкція втратила чинність на підставі Наказу
Державної служби статистики України
N 184 від 10.08.20
15)

Інструкція
щодо заповнення форми державного статистичного
спостереження N 4-нт "Звіт про набуття прав
інтелектуальної власності та використання
об'єктів права інтелектуальної власності"

Загальні положення

1. Звіт за формою державного статистичного спостереження N 4-нт "Звіт про набуття прав інтелектуальної власності та використання об'єктів права інтелектуальної власності" заповнюється на основі даних форм первинної облікової документації, затверджених наказом Держкомстату від 10.08.2004 N 469, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.08.2004 за N 1054/9653 (із змінами), а саме:

1.1. Форма N ІВ-1 Журнал реєстрації заявок на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, компонування (топографії) інтегральних мікросхем, що подані в Україні (далі форма N ІВ-1).

1.2. Форма N ІВ-2 Журнал реєстрації заявок на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, компонування (топографії) інтегральних мікросхем, що подані до компетентних органів іноземних держав (далі форма N ІВ-2).

1.3. Форма ІВ-3 Журнал реєстрації використаних винаходів, корисних моделей, промислових зразків, компонувань (топографій) інтегральних мікросхем (далі форма N ІВ-3).

1.4. Форма N ІВ-4 Журнал реєстрації раціоналізаторських пропозицій (далі форма N ІВ-4).

1.5. Форма N ІВ-5 Заява про раціоналізаторську пропозицію (далі форма N ІВ-5).

1.6. Форма N ІВ-6 Акт про використання об'єкта права інтелектуальної власності (далі форма N ІВ-6).

2. Усі вартісні показники наводять у тис. грн. з одним десятковим знаком.

3. Інформація подається з урахуванням результатів діяльності всіх відокремлених структурних підрозділів організації (як тих, що знаходяться на одній території з головною організацією, так і тих, які знаходяться на території інших регіонів).

4. Для мети цієї Інструкції творцем є фізична особа, що відповідає вимогам статті 421 Цивільного кодексу України ( 435-15 ).

Розділ 1. Показники творчої діяльності

Чисельність творців об'єктів права інтелектуальної власності (ОПІВ)

1.1. У графі 1 проставляється чисельність винахідників та авторів промислових зразків, компонувань (топографій) інтегральних мікросхем і раціоналізаторських пропозицій (далі - творці) за даними журналів реєстрації (форми N ІВ-1, N ІВ-4. При цьому необхідно брати до уваги таке:

якщо в заявці на об'єкт права інтелектуальної власності (далі - ОПІВ) наведено декілька організацій-заявників, то графу 1 заповнює тільки організація, що вказана в заявці першою, у тому числі організація наводить чисельність винахідників, авторів промислових зразків, компонувань (топографій) інтегральних мікросхем (далі - компонування ІМС) та раціоналізаторських пропозицій незалежно від того, чи є вони працівниками даної організації чи ні;

одна й та сама особа враховується у звітному році лише один раз, незважаючи на те, що вона може бути одночасно винахідником, автором промислового зразка, компонування ІМС, раціоналізаторської пропозиції;

творець ураховується за умови подання заявки (заяви) на відповідний ОПІВ у звітному році.

Подання заявок на ОПІВ до компетентних органів
з охорони прав інтелектуальної власності

1.2. У графі 2 наводяться назви держав (уключаючи Україну), до компетентних органів з охорони прав інтелектуальної власності яких подані заявки на ОПІВ (у яких отримано охоронні документи на ОПІВ). Назва кожної держави вказується в окремому рядку; якщо подається міжнародна заявка, то вказується кожна держава, зазначена в цій заявці.

1.3. Графу 3 організація не заповнює.

1.4. У графах 4-7 згідно з Журналом реєстрації (форма N ІВ-1 проставляється кількість заявок відповідно на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, компонування ІМС, дата подання яких до компетентних органів з охорони прав інтелектуальної власності припадає на звітний рік.

1.5. Якщо в заявці на ОПІВ наведено декілька організацій-заявників, то графи 4-7 заповнює організація, яка вказана в заявці першою.

1.6. У графі 4 міжнародна заявка або заявка на регіональний (європейський, євразійський) патент указується стільки разів, скільки країн у ній зазначено.

Отримання охоронних документів на ОПІВ у компетентних
органах з охорони прав інтелектуальної власності

1.7. У графі 8 зазначається кількість отриманих у звітному році патентів (свідоцтв) України (уключаючи патенти, видані за авторськими свідоцтвами СРСР) та іноземних держав на винаходи.

У разі отримання регіонального (європейського, євразійського) патенту, дія якого поширюється на території кількох країн, такий патент ураховується за кожною країною, на території якої він діє.

1.8. У графах 9-11 проставляється кількість отриманих у звітному році патентів на корисні моделі, промислові зразки та свідоцтв на компонування ІМС.

Використання ОПІВ

1.9. У графі 12 зазначається кількість винаходів, що використовувались у звітному році (форма N ІВ-3, уключаючи винаходи, що охороняються авторськими свідоцтвами СРСР. Дані вказуються протягом усього періоду використання. Якщо авторським свідоцтвом або патентом охороняється група винаходів, то в графі 12 ураховують використання кожного винаходу, уключеного до групи винаходів.

1.10. У графах 13-15 наводиться кількість використаних у звітному році корисних моделей, промислових зразків і компонувань ІМС. Дані показуються протягом усього періоду використання.

1.11. У графі 16 указується кількість використаних раціоналізаторських пропозицій за звітний рік. Дані вказуються протягом 2 років від дати початку використання.

Витрати, пов'язані з охороною прав на ОПІВ
та їх використанням

1.12. У графі 17 наводяться фактичні витрати в організації, пов'язані з охороною прав на ОПІВ (форми NN ІВ-1, ІВ-2, ІВ-3, ІВ-4. Графа 17 дорівнює сумі граф 18 і 20.

1.13. У графі 18 зазначається сума витрат на сплату зборів (мита) за дії з охорони прав на ОПІВ.

1.14. У графі 19 проставляється сума витрат на сплату зборів (мита) до патентних відомств (компетентних органів) іноземних держав.

1.15. У графі 20 наводиться сума витрат на виплату винагороди творцям ОПІВ, на виплату винагороди за сприяння використанню ОПІВ, а також інші витрати, що пов'язані з охороною права інтелектуальної власності.

1.16. У графі 21 проставляється сума витрат на виплату винагороди творцям ОПІВ.

Розділ 2. Розподіл творців ОПІВ за віком,
статтю та рівнем освіти

2.1. У графах 22-30 проставляється чисельність творців (форми N ІВ-1, ІВ-4, у тому числі:

у графі 22 - загальна чисельність винахідників та авторів промислових зразків, компонувань ІМС (форма N ІВ-1;

у графах 23-26 - чисельність спеціалістів, які належать до інженерно-технічного персоналу, з них: у графах 23, 24 - ті, які мають повну вищу освіту, у графах 25, 26 - ті, які мають базову вищу чи початкову вищу освіту;

у графах 27, 28 - чисельність винахідників та авторів, які належать до робочих спеціальностей;

у графах 29, 30 - чисельність авторів раціоналізаторських пропозицій (форма N ІВ-4.

Графа 22 дорівнює сумі граф 23, 25 і 27.

2.2. При визначенні рівня освіти слід керуватися Інструкцією щодо проведення Всеукраїнського перепису населення 2001 року і заповнення переписної документації, затвердженою наказом Держкомстату від 31.07.2001 N 341, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23.08.2001 за N 742/5933.

Розділ 3. Перелік відокремлених підрозділів
та їх основні показники, уключені до зві
ту

3.1. Розділ заповнюється тільки тими організаціями, які мають у підпорядкуванні відокремлені підрозділи (філії) і які включили до звіту інформацію зазначених підрозділів.

3.2. У графі Б наводиться повна назва підрозділу, дані якого увійшли до звіту.

3.3. У графі В наводиться назва регіону розташування підрозділу (область, місто).

3.4. Графи 31-33 заповнюють організації, що подають звіт.

3.5. У графі 34 проставляється чисельність творців ОПІВ за даними журналів реєстрації (аналогічно заповненню графи 1 розділу 1).

3.6. У графі 35 проставляється чисельність авторів раціоналізаторських пропозицій (аналогічно заповненню графи 29 розділу 2).

3.7. У графах 36-39 проставляється кількість винаходів, корисних моделей, промислових зразків, компонувань ІМС, які використовувались у звітному році (аналогічно заповненню граф 12-15 розділу 1).

3.8. У графі 40 указується кількість використаних раціоналізаторських пропозицій за звітний рік (аналогічно заповненню графи 16 розділу 1).

Заступник директора департаменту статистики
послуг І.М.Самченко