Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
III сесія XXIII скликання

РІШЕННЯ
N 10/111 від 24.09.98

Про Київський міський фонд охорони
навколишнього природного середовища

( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями
Київміськради
N 220/941 від 29.06.20
00
N 411/1845 від 28.03.20
02
N 8/168 від 26.09.2002
N 320/480 від 27.02.2003 )

З метою удосконалення фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, в тому числі наукових досліджень, заходів щодо зменшення негативного впливу забруднення навколишнього природного середовища на здоров'я населення в м. Києві, забезпечення цільового використання коштів, передбачених на ці цілі згідно ст.ст.15, 47 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" ( 1264-12 ), ст.ст.26, 68 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ) та постанови Кабінету Міністрів України від 07.05.1998 N 634 "Про затвердження Положення про Державний фонд охорони навколишнього природного середовища" Київська міська рада вирішила:

1. Затвердити Положення про Київський міський фонд охорони навколишнього природного середовища (додаток 1).

2. Постійній комісії з питань охорони довкілля, екологічної безпеки та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та Державному управлінню екологічної безпеки в м. Києві подати на затвердження Київради до 01.10.1998 перелік першочергових природоохоронних заходів, які мають бути профінансовані в 1998 році, до 01.12.1998 Програму охорони навколишнього природного середовища в м. Києві на 1999-2002 р.р.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань охорони довкілля, екологічної безпеки та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Голова О.Омельченко

Додаток
до рішення Київради
від 24.09.98 N 10/111

(в редакції рішення Київради
від 27.02.2003 N 320/480)

Положення
про Київський міський фонд охорони навколишнього
природного середовища

1. Київський міський фонд охорони навколишнього природного середовища (далі - міський природоохоронний фонд) створюється відповідно до пунктів 23-25 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ) та статей 15, 47 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" ( 1264-12 ) з метою цільового фінансування природоохоронних заходів, а також заходів, спрямованих на зменшення негативного впливу забруднення навколишнього природного середовища на здоров'я населення.

2. Міський природоохоронний фонд формується за рахунок:

2.1 70 відсотків збору за забруднення навколишнього природного середовища;

2.2 Добровільних внесків підприємств, установ, організацій та окремих громадян, а також інших надходжень, не заборонених чинним законодавством.

3. Перерахування платниками платежів за забруднення навколишнього природного середовища до міського природоохоронного фонду здійснюється у розмірах і порядку, що визначаються і затверджуються Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.99 N 303 "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору".

3.1 Контроль за своєчасністю та повнотою сплати належних обов'язкових платежів за забруднення навколишнього природного середовища до міського природоохоронного фонду здійснює Державна податкова адміністрація у м. Києві.

3.2 Державна податкова адміністрація у м. Києві веде облік фактичних надходжень за забруднення навколишнього природного середовища до міського природоохоронного фонду (як обов'язкових платежів до міського бюджету).

4. Кошти міського природоохоронного фонду перераховуються на окремий рахунок міського бюджету і є складовою частиною спеціального фонду міського бюджету.

4.1 Кошти, які надійшли до міського природоохоронного фонду понад заплановані обсяги, використовуються згідно з рішенням Київради за поданням постійної комісії Київради з питань екологічної політики.

5. Кошти міського природоохоронного фонду використовуються для цільового фінансування щорічного переліку природоохоронних заходів у м. Києві, які відповідають видам діяльності, що належать до природоохоронний заходів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року N 1147 "Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів" (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2001 року N 1519, формуються із затверджених Київрадою довгострокових природоохоронних програм м. Києва та визначених цим Положенням.

5.1 Не менше 10 відсотків коштів міського природоохоронного фонду можуть передбачатися для здійснення видатків, пов'язаних з природоохоронною діяльністю, що не носить постійного характеру і не могла бути передбачена під час складання щорічного переліку природоохоронних заходів.

6. Проект переліку природоохоронних заходів у м. Києві на поточний рік, підготовлений Управлінням охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київради (КМДА) спільно з Державним управлінням екології та природних ресурсів в м. Києві, надається до постійної комісії Київради з питань екологічної політики для підготовки та подання відповідного проекту рішення на розгляд сесії Київради у встановленому порядку.

Київська міська рада корегує та затверджує остаточний проект переліку природоохоронних заходів у м. Києві на поточний рік.

7. Головний розпорядник коштів міського природоохоронного фонду визначається відповідним рішенням Київради про міський бюджет.

7.1 Фінансування природоохоронних заходів здійснюється головним розпорядником коштів на договірних засадах з підприємствами, установами, науковими закладами відповідно до переліку природоохоронних заходів в м. Києві, який щорічно затверджується Київрадою.

7.2 Визначення виконавців робіт проводиться на тендерній основі згідно з чинним законодавством.

7.3 Фінансування заходів по будівництву та реконструкції об'єктів за рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища здійснюється при умові наявності проектів, що отримали позитивний висновок Київської міської служби Української державної інвестиційної експертизи.

8. Невикористані у звітному бюджетному році кошти міського природоохоронного фонду вилученню не підлягають, переходять на наступний рік і використовуються на цілі, передбачені цим Положенням.

9. Контроль за цільовим використанням коштів міського природоохоронного фонду здійснюють постійна комісія Київради з питань екологічної політики, постійна комісія Київради з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку та Управління охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). Для здійснення вказаного контролю можуть залучатися незалежні експерти, фінансування послуг яких передбачається кошторисом на виконання цих робіт.

10. За нецільове та понадкошторисне витрачання коштів міського природоохоронного фонду посадові особи несуть відповідальність згідно з законодавством.

11. Звіт про використання коштів міського природоохоронного фонду розглядається на сесії Київради одночасно із розглядом звіту про виконання бюджету за відповідний рік.

( Положення в редакції Рішення Київміськради N 320/480 від 27.02.2003 )

Заступник голови - секретар Київради В.Яловий