КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 1 березня 2007 р. N 325
Київ

Про затвердження Порядку використання
у 2007 році коштів, передбачених у
держа
вному бюджеті для державної підтримки
виробництва продукції рослинництва на
зрошуваних землях

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 794 від 04.06.20
07 )

Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті ( 489-16 ) для державної підтримки виробництва продукції рослинництва на зрошуваних землях, що додається.

Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 березня 2007 р. N 325

Порядок
використання у 2007 році коштів,
передбачених у державному бюджеті
( 489-16 ) для державної підтримки
виробництва продукції рослинництва
на зрошуваних землях

1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті ( 489-16 ) Мінагрополітики за програмою "Бюджетна тваринницька дотація та державна підтримка виробництва продукції рослинництва" для державної підтримки виробництва продукції рослинництва на зрошуваних землях (далі - бюджетні кошти). Державна підтримка здійснюється шляхом компенсації сільськогосподарським підприємствам 80 відсотків вартості використаної та оплаченої починаючи з квітня 2007 р. електроенергії для поливу сільськогосподарських культур на зрошуваних землях та заповнення водою земельних чеків для вирощування рису (далі - компенсація). ( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 794 від 04.06.2007 )

2. Компенсація виплачується сільськогосподарським підприємствам усіх форм власності та господарювання (крім бюджетних установ), включаючи фермерські господарства, приватні сільськогосподарські підприємства, фізичних осіб - підприємців, які вирощують сільськогосподарську продукцію на зрошуваних землях (відкритому ґрунті) з використанням поливу або здійснюють заповнення водою земельних чеків для вирощування рису (далі - сільськогосподарські підприємства).

Компенсація не виплачується сільськогосподарським підприємствам, які визнані банкрутами, проти яких порушено справу про банкрутство, що перебувають на стадії ліквідації або мають прострочену більш як півроку заборгованість перед державним і місцевими бюджетами (податкові збори, обов'язкові платежі) та Пенсійним фондом.

3. Фактичні витрати електроенергії сільськогосподарські підприємства підтверджують актами звіряння показань приладів обліку електроенергії, встановлених на зрошувальних насосних станціях.

Акт звіряння підписує відповідно керівник районного чи міжрайонного управління водного господарства, в зоні діяльності якого перебуває внутрішньогосподарська зрошувальна система, енергопостачальної організації та сільськогосподарського підприємства.

4. Компенсація виплачується за наявності у власника (користувача) зрошуваних земель дозволу на спеціальне водокористування, договору про надання послуг з подачі води для зрошення, укладеного з районним чи міжрайонним управлінням водного господарства, або договору на постачання електроенергії, укладеного з енергопостачальною організацією.

5. Розподіл бюджетних коштів здійснюється пропорційно вартості електроенергії, використаної для подачі води, необхідної сільськогосподарським підприємствам для поливу прогнозованої площі зрошуваних земель у 2007 році з урахуванням кратності поливу, Мінагрополітики за погодженням з Мінфіном між Міністерством аграрної політики Автономної Республіки Крим, головними управліннями агропромислового розвитку обласних і управлінням промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій, які розподіляють бюджетні кошти між управліннями агропромислового розвитку райдержадміністрацій.

Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської, управління агропромислового розвитку районних держадміністрацій публікують оголошення про умови виплати компенсації із зазначенням переліку необхідних для цього документів та строку їх подання.

6. Після затвердження розподілу бюджетних коштів Мінагрополітики протягом трьох робочих днів подає Державному казначейству реєстр змін розподілу показників зведених кошторисів та планів асигнувань у розрізі регіонів пропорційно затвердженому розподілу таких коштів.

Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку облдержадміністрацій протягом трьох робочих днів після надходження від Мінагрополітики повідомлення про розподіл бюджетних коштів затверджують кошториси та плани асигнувань у розрізі районів та передають їх територіальним органам Державного казначейства.

7. Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської, управління агропромислового розвитку районних держадміністрацій утворюють комісії для визначення переліку сільськогосподарських підприємств, яким виплачується компенсація (далі - комісія).

Положення про комісію та її склад затверджує голова відповідної держадміністрації. До складу комісії обов'язково включаються представники відповідного фінансового органу, органу державної контрольно-ревізійної та державної податкової служби.

8. Для виплати компенсації сільськогосподарське підприємство подає до утвореної згідно з пунктом 7 цього Порядку комісії такі документи:

заяву, форму якої затверджує Мінагрополітики;

копію договору про надання послуг з подачі води для зрошення або копію договору на постачання електроенергії (у разі, коли вода з джерела зрошення забирається насосною станцією власника (користувача) зрошуваних земель), а також погоджені з енергопостачальною організацією розрахунки вартості електроенергії, необхідної для поливу сільськогосподарських культур на зрошуваних землях та заповнення водою земельних чеків для вирощування рису;

акт звіряння показань приладів обліку електроенергії;

план водокористування, затверджений керівником сільськогосподарського підприємства і погоджений з районним чи міжрайонним управлінням водного господарства;

довідки відповідних органів державної податкової служби та Пенсійного фонду щодо відсутності (наявності) заборгованості за податковими зобов'язаннями та платежами;

копії розрахунково-платіжних документів з відбитком печатки банку, що засвідчують суму фактично сплаченої вартості електроенергії, використаної для поливу сільськогосподарських культур на зрошуваних землях та заповнення водою земельних чеків для вирощування рису;

копію документа про право власності на земельну ділянку або користування нею;

довідку про включення сільськогосподарського підприємства до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

форму N 6а-зем "Звіт про наявність зрошуваних земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами та угіддями", затверджену Держкомстатом;

письмове зобов'язання сільськогосподарського підприємства повернути у місячний строк до бюджету отримані бюджетні кошти у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного отримання та/або нецільового використання (у разі несвоєчасного повернення коштів нараховується пеня у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний день прострочення). При цьому в разі виявлення зазначених фактів такому сільськогосподарському підприємству припиняється надання будь-якої державної підтримки протягом поточного та трьох наступних бюджетних періодів.

Комісія перевіряє подані документи, реєструє їх у журналі обліку, зразок якого затверджує Мінагрополітики, та визначає суму компенсації для кожного сільськогосподарського підприємства.

9. Управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської, управління агропромислового розвитку районних держадміністрацій щомісяця до 5 числа наступного періоду складають на підставі поданих комісією документів у порядку реєстрації їх надходження і затверджують реєстр сільськогосподарських підприємств, яким передбачається виплата компенсації, за формою, встановленою Мінагрополітики (далі - реєстр).

У разі відмови у виплаті компенсації сільськогосподарському підприємству надсилається у триденний строк після прийняття відповідного рішення письмове повідомлення із зазначенням причин.

Документи, подані сільськогосподарськими підприємствами, реєстр та журнал обліку зберігаються в управлінні промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської та управліннях агропромислового розвитку районних держадміністрацій протягом трьох років.

10. Операції з бюджетними коштами здійснюються відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками, затвердженого Державним казначейством.

Для виплати компенсації управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської, управління агропромислового розвитку районних держадміністрацій подають територіальним органам Державного казначейства платіжні доручення та реєстр. Компенсація перераховується на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства, відкритий в установі банку.

11. Управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій щомісяця до 5 числа наступного періоду подають Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій засвідчені копії реєстрів сільськогосподарських підприємств, на підставі яких виплачено компенсацію.

Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку обласних, управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій на підставі реєстрів сільськогосподарських підприємств готують і подають Мінагрополітики за встановленими ним формами:

щомісяця до 15 числа наступного періоду інформацію про сільськогосподарські підприємства, яким виплачено компенсацію, для її узагальнення та надіслання Мінфіну щокварталу до 20 числа наступного періоду;

після закінчення бюджетного року звіт про виплату компенсації сільськогосподарським підприємствам для узагальнення і надіслання Мінфіну до 1 лютого наступного року.

12. Складення та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.