ПРАВЛІННЯ ВАТ "ОЩАДБАНК"
Затверджено
Заступник голови правління
ВАТ "Ощадбанк"
серпень 2005 р.
Довідник
кваліфікаційних характеристик професій працівників
Випуск 71
Фінанси, кредит, страхування та пенсійне забезпечення
Фондовий ринок
Кваліфікаційні характеристики
Інши професії
(Зміст Довідника кваліфікаційних характеристик див.).
2. Інкасатор
Завдання та обов'язки. Одержує в касах торгових, транспортних, видовищних, побутових та інших підприємств і організацій грошову готівку або інші цінності у спеціальних опломбованих сумках, доставляє і здає їх у каси банків. Одержує в касах Національного банку України та комерційних банків паперові гроші, монету та інші цінності, сформовані і спаковані в установленому порядку, доставляє і здає їх відповідно до одержаного завдання у каси регіональних управлінь та установ Національного банку України, комерційних банків, інших підприємств і організацій.
Повинен знати: інструкції, накази, правила та інші керівні матеріали щодо інкасації грошової виручки і перевезення цінностей; порядок приймання, здавання грошей та інших цінностей, а також забезпечення їх схоронності під час транспортування; правила утримання та застосування вогнепальної зброї.
Кваліфікаційні вимоги.
Повна загальна середня освіта та індивідуальне навчання. Без вимог до стажу роботи. Придатність до виконання службових обов'язків за станом здоров'я.
3. Інкасатор-водій автотранспортних засобів (1)
(1) Визначення категорії "Водіїв автотранспортних засобів" (B, C, Д, Е) та спеціальних кваліфікаційних вимог, які до них висуваються, здійснюється у відповідності до чинної нормативно-кваліфікаційної бази.
Завдання та обов'язки. Одержує в касах торгових, транспортних, видовищних, побутових та інших підприємств і організацій грошову готівку або інші цінності у спеціальних опломбованих сумках, доставляє і здає їх у каси банків. Одержує в касах Національного банку України та комерційних банках паперові гроші, монету та інші цінності, сформовані і спаковані в установленому порядку. Доставляє і здає їх відповідно до одержаного завдання у каси територіальних управлінь та установ Національного банку України, комерційних банків, інших підприємств і організацій. Здійснює практичне керування та обслуговує оперативний (спеціалізований) автотранспортний засіб під час перевезення (транспортування) грошової готівки або інших цінностей, несе матеріальну відповідальність та вживає заходів щодо їх збереження. Дотримується встановленого маршруту руху та правильно визначає місце зупинки оперативного (спеціалізованого) автотранспортного засобу під час проведення інкасації. Інформує керівництво, а у разі необхідності чергову частину правоохоронного органу при виникненні надзвичайної ситуації (нападу, аварії, стихійного лиха тощо) на маршруті руху та вживає заходів щодо посилення охорони цінностей. Контролює стан та правильну експлуатацію оперативного (спеціалізованого) автотранспортного засобу, виконує його заправлення паливом, мастильними матеріалами, охолоджувальною рідиною тощо. Бере участь у визначенні складності та обсягів технічного обслуговування оперативного (спеціалізованого) автотранспортного засобу, здійснює його прийняття після проведеного ремонту. У разі необхідності усуває експлуатаційні пошкодження, виконує регулювальні роботи за умови відсутності технічної допомоги.
Повинен знати: інструкції, накази, правила та інші керівні матеріали щодо інкасації грошової виручки і перевезення цінностей; порядок приймання, здавання грошей та інших цінностей, а також забезпечення їх схоронності під час транспортування; правила утримання та застосування вогнепальної зброї; правила дорожнього руху; порядок ведення та заходи щодо збереження службової таємниці під час радіообміну; порядок взаємодії з правоохоронними органами у надзвичайних ситуаціях; технічні характеристики та правила експлуатації оперативного (спеціалізованого) автотранспортного засобу, призначення, принципи дії, використання його механізмів і приладів; правила роботи на засобах радіозв'язку; правила і порядок визначення складності та видів технічного обслуговування; сорти паливних і мастильних матеріалів, що застосовуються для заправки автотехніки, режими змащування та їх норми витрат; правила визначення експлуатаційних пошкоджень та порядок їх усунення; порядок екстреної евакуації екіпажу (бригади) оперативного (спеціалізованого) автотранспортного засобу у разі дорожньо-транспортного випадку; правила надання першої допомоги у разі дорожньо-транспортного випадку або іншого лиха; правила протипожежної безпеки та охорони праці, санітарно-технічні норми.
Кваліфікаційні вимоги.
Старший інкасатор-водій автотранспортних засобів. Повна загальна середня освіта. Стаж роботи за професією інкасатора-водія автотранспортних засобів - не менше 2 років. Придатність до виконання службових обов'язків за станом здоров'я.
Інкасатор-водій автотранспортних засобів. Повна загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи. Придатність до виконання службових обов'язків за станом здоров'я. Наявність посвідчення водія.