Угода
між Кабінетом Міністрів України і Урядом
Румунії про пункти пропуску через
українсько-румунський державний кордон
( Угоду затверджено Постановою КМ
N 1445 від 18.10.2006 )
Кабінет Міністрів України і Уряд Румунії, далі - "Сторони",
керуючись бажанням удосконалювати двосторонні зв'язки у галузі міжнародного пасажирського і вантажного сполучення через українсько-румунський державний кордон, далі - "державний кордон",
прагнучи створювати відповідні умови для перетинання державного кордону особами, транспортними засобами, товарами та іншими предметами,
відповідно до положень міжнародних договорів та інших міжнародних документів, учасником яких є держава кожної Сторони,
домовились про таке:
Стаття 1
1. Пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів, товарів та інших предметів здійснюється через пункти пропуску, що відкриті для міжнародного сполучення і визначені у Додатку, який є невід'ємною частиною цієї Угоди (далі - "пункти пропуску").
2. Пропуск осіб, транспортних засобів, товарів та інших предметів в пунктах пропуску через державний кордон здійснюється постійно (цілодобово) відповідно до чинного законодавства держав Сторін за наявності належно оформлених документів.
Стаття 2
З метою розвитку відносин у галузі пасажирських і вантажних перевезень через державний кордон Сторони, за взаємною згодою, відкриватимуть нові пункти пропуску.
Стаття 3
Відкриття нових пунктів пропуску через державний кордон, а також зміна характеру транспортних перевезень, категорій, режиму функціонування та часу роботи діючих пунктів пропуску здійснюється шляхом обміну дипломатичними нотами з дотриманням чинного законодавства держав Сторін.
Стаття 4
Контроль осіб, транспортних засобів, товарів та інших предметів при перетинанні державного кордону у пунктах пропуску здійснюється у відповідності до чинного законодавства держав Сторін.
Стаття 5
Перетинання державного кордону в пунктах пропуску для автомобільного сполучення може здійснюватись особами пішки, якщо ці пункти пропуску облаштовані спеціальними пішохідними переходами.
Сторони дипломатичними каналами домовлятимуться про облаштування пунктів спеціальними пішохідними переходами.
Стаття 6
1. Сторони можуть тимчасово припинити або обмежити рух в окремих пунктах пропуску внаслідок загрози національній безпеці, громадському порядку, санітарно-епідеміологічних, епізоотичних, фітосанітарних, екологічних причин, або в разі стихійного лиха.
2. Сторона, яка має намір тимчасово припинити, або обмежити рух у пунктах пропуску через державний кордон, інформуватиме про це іншу Сторону дипломатичними каналами не пізніше ніж за 48 годин до припинення або обмеження руху.
3. У надзвичайних ситуаціях, пов'язаних з випадками, про які йдеться у пункті 1 цієї статті, кожна Сторона може негайно припинити, або обмежити рух у пунктах пропуску через державний кордон.
При цьому компетентні органи держави Сторони, яка припиняє або обмежує такий рух, негайно, але не пізніше, ніж через 30 хвилин після обмеження або припинення руху інформують компетентні органи держави іншої Сторони з наступним підтвердженням цієї інформації дипломатичними каналами протягом 48 годин.
4. Про тимчасове припинення або обмеження руху через державний кордон, пов'язане із запланованим ремонтом, або модернізацією пунктів пропуску, а також під'їзних шляхів до них, Сторони інформують одна одну дипломатичними каналами не пізніше ніж за три місяці до припинення або обмеження такого руху із зазначенням орієнтовного терміну його відновлення.
5. Сторони інформуватимуть одна одну дипломатичними каналами про поновлення руху в пунктах пропуску через державний кордон та про вжиті заходи щодо цього.
Стаття 7
1. Компетентними органами держав Сторін щодо застосування цієї Угоди є:
- з Української Сторони - Адміністрація Державної прикордонної служби України та Державна митна служба України;
- з Румунської Сторони - Міністерство Адміністрації і Внутрішніх Справ Румунії - Генеральний Інспекторат Прикордонної Поліції та Міністерство громадських фінансів - Національне Управління Митниць.
2. Проблеми, що виникатимуть у зв'язку з застосуванням цієї Угоди, будуть вирішуватись компетентними органами держав Сторін або дипломатичними каналами.
Стаття 8
Положення цієї Угоди не порушують права та зобов'язання Сторін, що випливають з міжнародних двосторонніх або багатосторонніх договорів, учасником яких є держава кожної Сторони.
Стаття 9
1. Ця Угода укладається на невизначений термін і набирає чинності на тридцятий (30) день від дати отримання останнього повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності цією Угодою.
2. За взаємною згодою Сторін до цієї Угоди можуть вноситися зміни та доповнення, які набудуть чинності відповідно до пункту 1 цієї статті.
3. Дія Угоди припиняється через шість місяців з дати отримання дипломатичними каналами письмового повідомлення про намір іншої Сторони припинити дію цієї Угоди.
Вчинено у м. Київ 2 лютого 2006 року у двох примірниках, кожний українською і румунською мовами, при цьому всі тексти є автентичними.
За Кабінет Міністрів України | За Уряд Румунії |
Додаток
до Угоди між Кабінетом Міністрів України
і Урядом Румунії про пункти пропуску через
українсько-румунський державний кордон
Перелік пунктів пропуску через українсько-румунський державний кордон, відкритих для міжнародного сполучення:
1. Дякове - Халмеу - для автомобільного
вантажно-пасажирського
та залізничного
вантажно-пасажирського
сполучення.
2. Порубне - Сірет - для автомобільного
вантажно-пасажирського
сполучення.
3. Ділове - Валя Вишеулуй - для залізничного
вантажно-пасажирського
сполучення.
4. Тересва - Кимпулунг ла Тиса - для залізничного
вантажно-пасажирського
сполучення.
5. Вадул-Сірет - Вікшани - для залізничного
вантажно-пасажирського
сполучення.
6. Солотвино - Сігету Мармацієй - для автомобільного
вантажопідйомністю до 3,5 тонн,
пішохідного, пасажирського
сполучення.*
* Примітка: Перетинання державного кордону через пункт пропуску Солотвино - Сігету Мармацієй буде здійснюватись після здачі його в експлуатацію.
( Угоду додано до Постанови КМ N 1445 від 18.10.2006 )