Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 2 серпня 1996 р. N 897
Київ

Про Державну міжвідомчу комісію у справах
увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 572 від 27.04.
98
N 1895 від 30.11.
98

Розпорядженням КМ
N 431-р від 13.09.2001

Постановами КМ
N 917 від 13.07.20
04
N 147 від 15.02.20
06
N 1379 від 04.10.20
06 )

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Утворити Державну міжвідомчу комісію у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій у складі згідно з додатком.

2. Затвердити Положення про Державну міжвідомчу комісію у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій (додається).

3. Функції робочого апарату Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій здійснює державне підприємство "Центр", яке належить до сфери управління Національного координаційного центру адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, та конверсії колишніх військових об'єктів. ( Пункт 3 в редакції Постанов КМ N 1895 від 30.11.98, N 917 від 13.07.2004 )

4. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям утворити комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій і затвердити положення про них.

Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКО

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 2 серпня 1996 р. N 897

Склад
Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення
пам'яті жертв війни та політичних репресій

Віце-прем'єр-міністр    - голова Комісії
України відповідно до
функціональних
повноважень

БОРЯК - Голова Держкомархіву, заступник голови
Геннадій Володимирович Комісії

КАЗАКЕВИЧ - генеральний директор державного
Віталій Валерійович підприємства "Центр" (м. Київ),
відповідальний секретар Комісії

АБЛАЗОВ - заступник Голови Державного комітету у
Валерій Іванович справах ветеранів

ВИШНЕВСЬКИЙ - керівник видавничо-пошукового агентства
Роман Гнатович "Книга Пам'яті України" (м. Київ) (за
згодою)

ВОРОНІН - перший заступник Голови
Віктор Миколайович Держкомнацміграції

ГОШОВСЬКА - перший заступник Міністра оборони з
Валентина Андріївна гуманітарної політики та у зв'язках з
Верховною Радою України

ДРІЖЧАНИЙ - заступник Голови СБУ
Ігор Васильович

ДРОЗДОВА - заступник Міністра праці та соціальної
Лідія Миколаївна політики

ЄЛЬЧЕНКО - перший заступник Міністра закордонних
Володимир Юрійович справ - керівник апарату

ЄМЕЛЬЯНОВА - заступник Міністра юстиції
Інна Іванівна

ЖУК - заступник Міністра внутрішніх справ
Василь Олександрович

КАЗМІРУК - заступник Голови Держбуду
Юрій Йосипович

КУЧЕРУК - голова Державної служби охорони
Микола Максимович культурної спадщини

ЛОТОЦЬКИЙ - заступник Голови Держжитлокомунгоспу
Орест Богданович

МАРІ - заступник начальника Управління
Владислав Ігорович з питань оборонної політики та
військово-технічного співробітництва
Департаменту оборонної,
оборонно-промислової політики та
військово-технічного співробітництва
Секретаріату Кабінету Міністрів України

МЯРКОВСЬКИЙ - заступник Міністра фінансів
Анатолій Іванович

НОВОХАТЬКО - перший заступник Міністра культури і
Леонід Михайлович мистецтв

ПЕДЕШКО - заступник Голови Держмитслужби
Анатолій Іванович

ПРОНЮК - голова Всеукраїнського товариства
Євген Васильович політичних в'язнів та репресованих
(за згодою)

ЦАРЮК - завідуюча відділом розшуку Національного
Ірина Юріївна комітету Товариства Червоного Хреста
України (за згодою)

( Склад комісії із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 572 від 27.04.98; в редакції Постанови КМ N 1895 від 30.11.98; із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ N 431-р від 13.09.2001; в редакції Постанови КМ N 917 від 13.07.2004; із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМ N 147 від 15.02.2006 )

Міністр Кабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджене
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 серпня 1996 р. N 897

Положення
про Державну міжвідомчу комісію у справах увічнення
пам'яті жертв війни та політичних репресій

( У тексті Положення слова "центральних і місцевих органів
державної виконавчої влади та місцевого самоврядування"
замінено словами "органів виконавчої влади та органів
місцевого самоврядування" згідно з Постановою КМ N 917
від 13.07.2004 )

1. Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій (далі - Комісія) є постійно діючим органом при Кабінеті Міністрів України, утвореним для координації роботи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, їх об'єднань (далі - підприємства) з питань пошуку, обліку, облаштування, забезпечення збереження і утримання військових поховань жертв війни та політичних репресій на території України та інших держав. ( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 917 від 13.07.2004 )

2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) і законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, цим Положенням. ( Пункт 2 в редакції Постанови КМ N 917 від 13.07.2004 )

3. Комісія:

організує роботу, пов'язану з виконанням міжнародних договорів України, рішень Уряду України з питань увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій і розробленням відповідних актів законодавства;

забезпечує взаємодію державних установ та громадських організацій у проведенні пошуку, обліку, облаштування, забезпеченні збереження і утримання військових поховань жертв війни та політичних репресій на території України та інших держав;

сприяє створенню централізованого банку даних про наявність поховань жертв війни та політичних репресій на території України та інших держав;

розглядає пропозиції органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій щодо удосконалення роботи, пов'язаної із забезпеченням увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій і сприяє їх реалізації;

вивчає кращий вітчизняний та зарубіжний досвід з питань увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій і сприяє широкому використанню його;

розглядає звернення громадян України, осіб без громадянства та іноземців з питань увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій. ( Абзац сьомий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 917 від 13.07.2004 )

4. Комісія має право:

заслуховувати на своїх засіданнях інформацію керівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств про стан роботи із забезпеченням увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій;

отримувати від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань;

залучати в установленому порядку спеціалістів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств до участі у вирішенні питань щодо увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій, а також підготовці матеріалів для подання на розгляд Комісії.

5. Комісію очолює голова, який має одного заступника. ( На часткову зміну пункту 5 установити, що головою зазначеної комісії є голова Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики за посадою згідно з Постановою КМ N 572 від 27.04.98 ) ( Пункт 5 в редакції Постанов КМ N 1895 від 30.11.98, N 917 від 13.07.2004 )

6. До складу Комісії входять представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які безпосередньо займаються вирішенням питань увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій.

( Абзац другий пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ N 1379 від 04.10.2006 )

Голова Комісії у разі потреби може вносити зміни до її складу. ( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 917 від 13.07.2004 )

7. Комісія провадить свою діяльність відповідно до річних планів, які затверджуються її головою.

8. Комісія проводить засідання, як правило, не рідше ніж один раз на півріччя. Засідання Комісії вважається правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина її складу. Засідання веде голова Комісії або його заступник. ( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 917 від 13.07.2004 )

9. Рішення Комісії приймається відкритим голосуванням і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість членів Комісії, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комісії.

Рішення Комісії, прийняті на засіданнях, оформляються протоколом.

Протокол засідання Комісії підписує голова або його заступник і відповідальний секретар Комісії. ( Абзац третій пункту 9 в редакції Постанови КМ N 917 від 13.07.2004 )

10. Рішення Комісії, прийняті у межах її повноважень, обов'язкові для розгляду центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями. ( Пункт 10 в редакції Постанови КМ N 1379 від 04.10.2006 )