Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
19.07.2006 N 337

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
23 серпня 2006 р. за N 1008/12882

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державного комітету статистики України
N 479 від 29.11.20
10)

Про затвердження інструкцій
щодо заповнення форм державних
статистичних спостережень
N 4-нт і N 7-нт (ліцензії)

Відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України "Про державну статистику" ( 2614-12 ), ураховуючи положення статей 80, 81 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), з метою отримання повної, всебічної та об'єктивної статистичної інформації та подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень зі статистики науки та інновацій наказую:

1. Затвердити інструкції щодо заповнення форм державних статистичних спостережень (додаються) і ввести їх у дію, починаючи зі звіту за 2006 рік:

1.1. N 4-нт "Звіт про набуття прав інтелектуальної власності та використання об'єктів права інтелектуальної власності", річна.

1.2. N 7-нт (ліцензії) "Звіт про укладання договорів стосовно розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності", річна.

2. Респондентам при заповненні форм державних статистичних спостережень N 4-нт та N 7-нт (ліцензії) використовувати інструкції, затверджені цим наказом.

3. Департаменту статистики послуг (Калачова І.В.) визначити необхідний тираж, підготувати і передати для виготовлення адміністративно-господарському департаменту (Царський В.І.) оригінали інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень, затверджених цим наказом.

4. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна І.Ю.) забезпечити фінансування послуг з виготовлення та доставки інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень, затверджених цим наказом.

5. Адміністративно-господарському департаменту (Царський В.І.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкою інструкцій щодо заповнення форм державної статистичної звітності, затверджених цим наказом, на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики в місті Севастополі.

6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Держкомстату України від 14.10.2004 N 558 "Про затвердження форм державних статистичних спостережень із статистики науки й інновацій та Інструкцій щодо їх складання", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.10.2004 за N 1377/9976, у частині затвердження форм державних статистичних спостережень N 4-нт "Звіт про набуття прав інтелектуальної власності та використання об'єктів права інтелектуальної власності" і N 7-нт (ліцензії) "Звіт про укладання договорів стосовно розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності" та інструкцій щодо їх заповнення.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Власенко Н.С.

Голова О.Г.Осауленко

Затверджено
Наказ Держкомстату України
19.07.2006 N 337

Інструкція
щодо заповнення форми державного статистичного
спостереження N 4-нт "Звіт про набуття прав
інтелектуальної власності та використання
об'єктів права інтелектуальної власності"

Загальні положення

1. Звіт за формою N 4-нт заповнюється на основі даних первинного обліку за формами, затвердженими наказом Держкомстату України від 10.08.2004 N 469 "Про затвердження форм первинної облікової документації з обліку об'єктів права інтелектуальної власності (винаходів, корисних моделей, промислових зразків, компонувань (топографій) інтегральних мікросхем і раціоналізаторських пропозицій) та Інструкції щодо їх заповнення", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.08.2004 за N 1054/9653:

1.1. Форма N ІВ-1 Журнал реєстрації заявок на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, компонування (топографії) інтегральних мікросхем, що подані в Україні.

1.2. Форма N ІВ-2 Журнал реєстрації заявок на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, компонування (топографії) інтегральних мікросхем, що подані до компетентних органів іноземних держав.

1.3. Форма ІВ-3 Журнал реєстрації використаних винаходів, корисних моделей, промислових зразків, компонувань (топографій) інтегральних мікросхем.

1.4. Форма N ІВ-4 Журнал реєстрації раціоналізаторських пропозицій.

1.5. Форма N ІВ-5 Заява про раціоналізаторську пропозицію.

1.6. Форма N ІВ-6 Акт про використання об'єкта права інтелектуальної власності.

2. Усі вартісні показники наводять у тис.грн з одним десятковим знаком.

3. Інформація подається з урахуванням результатів діяльності всіх відокремлених структурних підрозділів організації.

4. Для цілей цієї Інструкції творцем є фізична особа, що відповідає вимогам статті 421 Цивільного кодексу України ( 435-15 ).

Розділ 1. Показники творчої діяльності
Чисельність творців об'єктів права
інтелектуальної власності

1.1. У графі 1 проставляється чисельність винахідників та авторів промислових зразків, компонувань (топографій) інтегральних мікросхем і раціоналізаторських пропозицій (далі - творці) за даними журналів реєстрації (форми N ІВ-1, N ІВ-4. При цьому необхідно брати до уваги таке:

якщо в заявці на об'єкт права інтелектуальної власності (далі - ОПІВ) наведено декілька організацій-заявників, то графу 1 заповнює тільки організація, що вказана в заявці першою, у тому числі організація наводить чисельність винахідників, авторів промислових зразків, компонувань (топографій) інтегральних мікросхем (далі - компонування ІМС) та раціоналізаторських пропозицій незалежно від того, чи є вони працівниками даної організації чи ні;

одна й та сама особа враховується у звітному році лише один раз, незважаючи на те, що вона може бути одночасно винахідником, автором промислового зразка, компонування ІМС, раціоналізаторської пропозиції;

творець ураховується за умови подання заявки (заяви) на відповідний ОПІВ у звітному році.

Подано заявок на ОПІВ до компетентних органів
з охорони прав інтелектуальної власності

1.2. У графі 2 наводяться назви держав (уключаючи Україну), до компетентних органів з охорони прав інтелектуальної власності яких подані заявки на ОПІВ (у яких отримано охоронні документи на ОПІВ). Назва кожної держави вказується в окремому рядку; якщо подається міжнародна заявка, то вказується кожна держава, зазначена в цій заявці.

1.3. Графу 3 організація не заповнює.

1.4. У графах 4, 5, 6, 7 згідно з журналом реєстрації (форма N ІВ-1 проставляється кількість заявок відповідно на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, компонування ІМС, дата подання яких до компетентних органів з охорони прав інтелектуальної власності припадає на звітний рік.

1.5. Якщо в заявці на ОПІВ наведено декілька організацій-заявників, то графи 4, 5, 6, 7 заповнює організація, яка вказана в заявці першою.

1.6. У графі 4 міжнародна заявка або заявка на регіональний (європейський, євразійський) патент указується стільки разів, скільки країн у ній зазначено.

Отримано охоронних документів на ОПІВ
у компетентних органах з охорони
прав інтелектуальної власності

1.7. У графі 8 зазначається кількість отриманих у звітному році патентів (свідоцтв) України (уключаючи патенти, видані за авторськими свідоцтвами СРСР) та іноземних держав на винаходи.

У разі отримання регіонального (європейського, євразійського) патенту, дія якого поширюється на території кількох країн, такий патент ураховується за кожною країною, на території якої він діє.

1.8. У графах 9, 10, 11 проставляється кількість отриманих у звітному році відповідно патентів на корисні моделі, промислові зразки та свідоцтв на компонування (топографію) ІМС.

Використано ОПІВ

1.9. У графі 12 зазначається кількість винаходів, що використовувались у звітному році (форма N ІВ-3, уключаючи винаходи, що охороняються авторськими свідоцтвами СРСР. Дані вказуються протягом усього періоду використання. Якщо авторським свідоцтвом або патентом охороняється група винаходів, то у графі 12 ураховують використання кожного винаходу, уключеного до групи винаходів.

1.10. У графах 13, 14, 15 наводиться кількість використаних у звітному році відповідно корисних моделей, промислових зразків і компонувань (топографій) ІМС. Дані вказуються протягом усього періоду використання.

1.11. У графі 16 указується кількість використаних раціоналізаторських пропозицій за звітний рік. Дані вказуються протягом 2 років від дати початку використання.

Витрати, пов'язані з охороною прав
на ОПІВ та їх використанням

1.12. У графі 17 наводяться фактичні витрати в організації, пов'язані з охороною прав на ОПІВ (форми N ІВ-1, ІВ-2, ІВ-3, ІВ-4. Графа 17 дорівнює сумі граф 18 і 20.

1.13. У графі 18 зазначається сума витрат на сплату зборів (мита) за дії з охорони прав на ОПІВ.

1.14. У графі 19 проставляється сума витрат на сплату зборів (мита) до патентних відомств (компетентних органів) іноземних держав.

1.15. У графі 20 наводиться сума витрат на виплату винагороди творцям ОПІВ, на виплату винагороди за сприяння використанню ОПІВ, а також інші витрати, що пов'язані з охороною права інтелектуальної власності.

1.16. У графі 21 проставляється сума витрат на виплату винагороди творцям ОПІВ.

Розділ 2. Розподіл творців ОПІВ
за віком, статтю та рівнем освіти

2.1. У графах 22-30 проставляється чисельність творців (форми N ІВ-1, ІВ-4, у тому числі:

у графі 22 - загальна чисельність винахідників та авторів промислових зразків, компонувань (топографій) ІМС (форма N ІВ-1;

у графах 23-26 - чисельність спеціалістів, які належать до інженерно-технічного персоналу, з них: у графах 23, 24 - ті, які мають повну вищу освіту, а в графах 25, 26 - ті, які мають базову вищу чи початкову вищу освіту;

у графах 27, 28 - чисельність винахідників та авторів, які належать до робочих спеціальностей;

у графах 29, 30 - чисельність авторів раціоналізаторських пропозицій (форма N ІВ-4.

Графа 22 дорівнює сумі граф 23, 25 і 27.

2.2. При визначенні рівня освіти слід керуватися Інструкцією щодо проведення Всеукраїнського перепису населення 2001 року і заповнення переписної документації, затвердженою наказом Держкомстату України від 31.07.2001 N 341, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23.08.2001 за N 742/5933.

Розділ 3. Перелік відокремлених структурних
підрозділів та їх основні показники,
уключені до звіту

3.1. Розділ заповнюється тільки тими організаціями, які мають у підпорядкуванні структурні підрозділи (філії, відділення) і які включили до звіту інформацію зазначених підрозділів.

3.2. У графі Б наводиться повна назва підрозділу, дані якого увійшли до звіту.

3.3. У графі В наводиться назва регіону розташування підрозділу (область, місто).

3.4. Графи 31-33 заповнюють регіональні управління статистики, графу 34 - організації, що подають звіт.

3.5. У графі 35 проставляється чисельність творців ОПІВ за даними журналів реєстрації (аналогічно заповненню графи 1 розділу 1).

3.6. У графі 36 проставляється чисельність авторів раціоналізаторських пропозицій (аналогічно заповненню графи 29 розділу 2).

3.7. У графах 37-40 проставляється кількість винаходів, корисних моделей, промислових зразків, компонувань (топографій) ІМС відповідно, які використовувались у звітному році (аналогічно заповненню граф 12-15 розділу 1).

3.8. У графі 41 указується кількість використаних раціоналізаторських пропозицій за звітний рік (аналогічно заповненню графи 16 розділу 1).

Директор департаменту статистики послуг І.В.Калачова