КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ
29.05.2006 N 4

Про підсумки роботи підприємств Мінвуглепрому
і функціонування підприємств житлово-комунального
господарства протягом осінньо-зимового періоду
2005-2006 рр., визначення необхідних обсягів
робіт та їх фінансування з метою своєчасної
підготовки до роботи в осінньо-зимовий
період 2006-2007 рр.

Робота підприємств вугільної промисловості в осінньо-зимовий період 2005-2006 років показала, що не дивлячись на скрутні обставини зимових умов, більшість з них, завдяки своєчасній підготовці до опалювального сезону, змогли відпрацювати у безперебійному та безаварійному режимі.

У 2005 році підприємства Мінвуглепрому відвантажили усім споживачам вугільної продукції в обсязі 58,4 млн. тонн, у т.ч. на теплові електростанції 24,3 млн. тонн. В першому кварталі 2006 року програму з видобутку вугілля виконано на 105,7%, що на 0,4 млн. тонн більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Виконання запланованих заходів у визначені терміни, належна їх організація на місцях, дали можливість до початку опалювального сезону відремонтувати 800 котлів, 453 калориферні установки, 141 км теплових мереж, вивезти побутового палива 963,5 тис. тонн.

Надійну роботу підприємств та об'єктів соціальної інфраструктури забезпечили ДП "Свердловантрацит", ДП "Антрацит", ДП "Львіввугілля", ДВАТ "Шахтоуправління "Донбас" і ряд інших.

В той же час, характерними і суттєвими недоліками більшості підприємств вугільної галузі, які з року в рік повторюються, є недостатня обґрунтованість і цілеспрямованість заходів з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, слабкий контроль за виконанням запланованих ремонтних робіт, недостатнє їх фінансування, неефективне використання фінансових та матеріальних ресурсів.

Значні похолодання минулої зими показали незадовільну підготовку до осінньо-зимового періоду ДП "Артемвугіпля", ДП "Дзержинськвугілля", ДП "Луганськвугілля", ДП "Первомайськвугілля", шахт "Нова", "Новодзержинська", "Вінницька", ДП "Управління соціальної сфери" (м. Добропілля) та інших. На цих підприємствах були допущені обмерзання шахтних повітро-подавальних стволів, технологічних комплексів поверхні, випадки призупинення роботи котелень та відключень теплопостачання.

Через недостатню увагу окремих керівників вугільних підприємств по забезпеченню вуглеотримувачів побутовим паливом, мали місце випадки порушення графіків постачання вугілля. Так, з початку поточного року із 326,6 тис. тонн вугілля поставлено лише 273,0 тис. тонн, або 83,6%.

Особливо гострим для всіх вугільних підприємств є питання енергозабезпечення і розрахунків за використану електроенергію. Борги за спожиту електроенергію, що накопичені за попередні роки, не погашені, несвоєчасні поточні розрахунки ставлять під загрозу відключення підприємств від енергопостачання, втрати видобутку вугілля, аварійність та інші непередбачені наслідки.

Колегія вирішила:

1. За підсумками роботи вугільних підприємств та об'єктів соціальної інфраструктури Мінвуглепрому в осінньо-зимовий період 2005-2006 років вказати на низький організаційно-технічний рівень їх підготовки генеральним директорам: ДП "Луганськвугілля" Поповичу І.М., ДП "Орджонікідзевугілля" Алійникову Г.П., ДП "Шахтарськантрацит" Мандриченку В.М., ДП "Первомайськвугілля" Кисленку В.М., ДП "Селидіввугілля" Пожитьку І.І., ДП "Артемвугілля" Алишеву М.О., директору ДВАТ "Шахта "Новодзержинська" Глєбову В.П., директору ДП "Управління соціальної сфери" (м. Добропілля) Малаєву А.С.

2. Керівникам підприємств, установ та організацій, що входять до сфери управління Мінвуглепрому:

2.1. Розробити та затвердити до 5 червня 2006 року організаційно-технічні заходи з визначенням термінів, відповідальних виконавців по підготовці підприємств вугільної промисловості, об'єктів житлового фонду, тепло- та водопостачання, соціальної інфраструктури до роботи в осінньо-зимовий період 2006-2007 років, і забезпечити їх безумовне виконання.

2.2. Щомісячно до 10 числа місяця, наступного за звітним, надавати міністерству звіти про хід реалізації заходів за особистим підписом.

2.3. Забезпечити виконання заходів з передачі об'єктів соціальної інфраструктури до комунальної власності.

Термін - протягом 2006 року.

2.4. Продовжити роботу із реалізації дійових заходів щодо енергозбереження та підвищення ефективності енергоспоживання, погашення заборгованості за попередні роки та недопущення несвоєчасних поточних розрахунків за спожиту електроенергію та інші енергоносії.

Термін - постійно.

2.5. Забезпечити виконання підприємствами графіків завезення побутового палива вуглеотримувачам, в першу чергу забезпечення ним інвалідів та ветеранів праці, а також сімей загиблих на виробництві.

Термін - протягом 2006 року.

3. Департаменту виробничих та наукових програм (Коломієць В.О.), Департаменту соціальних та адміністративних питань (Дорошенко Г.В.) підготувати проект наказу Мінвуглепрому про підготовку підприємств вугільної промисловості та об'єктів соціальної інфраструктури до роботи в осінньо-зимовий період 2006-2007 років, в якому передбачити створення постійно діючої комісії з розгляду цих питань та плану заходів з підготовки підприємств до роботи під час опалювального сезону.

Термін - 10 червня 2006 року.

4. Департаменту соціальних та адміністративних питань (Дорошенко Г.В.) встановити контроль за виконанням заходів з передачі об'єктів соціальної інфраструктури вугільних підприємств до комунальної власності органів місцевого самоврядування.

Термін - протягом 2006 року.

5. Постійно діючій комісії Мінвуглепрому здійснювати контроль за своєчасним фінансуванням вугільними підприємствами виконання запланованих заходів з підготовки об'єктів промисловості та соціальної інфраструктури до роботи в осінньо-зимовий період 2006-2007 років, та їх ефективним та раціональним використанням.

Термін - протягом 2006 року.

6. Контроль за виконанням рішення колегії покласти на помічника міністра - секретаря колегії Димитрієнка М.Д.

Голова колегії - міністр В.Тополов