МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.04.2006 N 139
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства
промислової політики
N 422 від 17.11.2006 )
Про затвердження Порядку прийняття
в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів
виробничого призначення із специфічними
умовами експлуатації
Відповідно до Положення про Міністерство промислової політики України, затвердженого Указом Президента України від 21 вересня 2001 року N 849/2001 "Про Положення про Міністерство промислової політики України", та п. 2 Порядку прийняття закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р. N 1243 "Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів", наказую:
1. Затвердити Порядок прийняття закінчених будівництвом об'єктів виробничого призначення із специфічними умовами експлуатації (додається).
2. Керівникам гірничодобувних підприємств, проектних організацій та підприємств, які здійснюють будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, модернізацію та капітальні ремонти будівель і споруд, незалежно від форм власності, що входять до сфери діяльності Мінпромполітики України, надалі керуватися цим Порядком та забезпечити приведення у відповідність до нього своїх внутрішніх розпорядчих документів.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра промислової політики України Грановського В.К.
Міністр промислової політики України В.М.Шандра
Погоджено:
Міністерство будівництва, архітектури та
житлово-комунального господарства України П.С.Качур
Затверджено
Наказ Міністерства
промислової політики України
17.04.2006 N 139
Погоджено:
Міністерство будівництва,
архітектури
та житлово-комунального
господарства України
10.04.2006
Порядок
прийняття в експлуатацію закінчених
будівництвом об'єктів виробничого призначення
із специфічними умовами експлуатації
1 Сфера застосування
1.1 Дія цього Порядку поширюється на гірничодобувні підприємства України (далі - підприємства) всіх форм власності, що ведуть видобування, переробку і збагачення корисних копалин, та на юридичних і фізичних осіб, які здійснюють проектування і будівництво об'єктів виробничого призначення із специфічними умовами експлуатації.
1.2 Дія цього Порядку не поширюється на випадки, коли проектування та будівництво об'єктів виробничого призначення здійснюється для збільшення проектних потужностей підприємства, виробництва нової продукції або під будівництво необхідно відведення додаткової земельної ділянки та додаткових енергоресурсів.
Прийняття в експлуатацію таких об'єктів здійснюється на загальних умовах у відповідності до чинного законодавства.
2 Нормативні посилання
У цьому Порядку є посилання на такі нормативні документи:
Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р. N 1243 "Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів".
3 Терміни та визначення понять
У цьому Порядку використано наведені нижче терміни та визначення понять.
3.1 будівництво
Реконструкція, технічне переоснащення, капітальний ремонт (ремонт), модернізація, відновлення несучих конструкцій каркасів будівель і споруд.
3.2 специфічні умови експлуатації об'єктів виробничого призначення
Специфічними умовами експлуатації об'єктів виробничого призначення вважаються:
- будівництво ведеться в умовах діючого підприємства без збільшення загальної проектної потужності підприємства та без перепрофілювання для виробництва нових видів товарної продукції;
- всі об'єкти розташовані в межах земельних та гірничих відводів підприємства і не потребують додаткового відведення земель та додаткового енергозабезпечення;
- фінансування будівництва здійснюється без залучення коштів державного, республіканського і місцевих бюджетів та іноземних кредитів під гарантію Кабінету Міністрів України;
- введення об'єктів в експлуатацію не призводить до додаткового негативного тиску на життєздатність прилеглих міських та сільських територій і навколишнє природне середовище, не погіршує умови роботи працівників;
- кошторисна вартість будівництва об'єктів не перевищує 150,0 млн. грн.
3.2 об'єкти виробничого призначення із специфічними умовами експлуатації
До об'єктів виробничого призначення із специфічними умовами експлуатації відносяться:
- розкриття (будівництво) нових горизонтів в діючих кар'єрах і шахтах на заміну вибуваючих у зв'язку з їх поглибленням до проектних позначок;
- об'єкти циклічно-поточної та поточної технологій для підтримки виробничих потужностей;
- об'єкти внутрішнього відвалоутворення в кар'єрах, відвальне господарство, рекультивація відвалів та кар'єрів;
- реконструкція, технічне переоснащення об'єктів видобутку, збагачення та огрудкування мінеральної сировини, їх оновлення та модернізація, заміна технологічного обладнання, у т.ч. шахтних вентиляторів та аспіраційних систем, заміна дробарок великого, середнього та мілкого дроблення, заміна конвеєрних трактів, млинів, магнії них сепараторів, гідроциклонів, фільтрів, іншого допоміжного обладнання;
- реконструкція внутрішніх інженерних мереж водоводів, трубопроводів, енергоносіїв у зв'язку з їх фізичним зносом та внутрішніх доріг залізничного і автомобільного транспорту, що належать підприємству;
- реконструкція карт та нарощування дамб діючих хвостосховищ, системи зворотного водопостачання, транспортування і складування відходів збагачення, хвостового господарства (насосні станції, шламопроводи та інше);
- допоміжні об'єкти, будівлі та споруди, роботи по ліквідації об'єктів гірничодобувних підприємств та екологічних наслідків їх діяльності, рекультивація земель;
- капітальний ремонт будівель і споруд, відновлення несучих конструкцій каркасів будівель і споруд, заміна елементів підтримуючих та огороджувальних конструкцій промислових будівель і споруд за результатами їх паспортизації;
- будівництво в межах земельного відводу окремих нових об'єктів (будівель) для підтримки виробничих потужностей та зниження негативного екологічного навантаження на навколишнє середовище і покращання умов праці;
- окремі черги пускових комплексів будівництва.
3.3 Замовник
Юридична особа, що видає замовлення на проектування і будівництво (реконструкцію, технічне переоснащення, капітальний ремонт (ремонт), модернізацію та відновлення несучих конструкцій каркасів будівель і споруд) об'єктів виробничого призначення із специфічними умовами експлуатації.
3.4 робоча комісія
Комісія, яка призначається Замовником для прийняття в експлуатацію об'єктів виробничого призначення із специфічними умовами експлуатації.
3.5 робоча технічна комісія
Комісія, яка призначається Замовником для прийняття в експлуатацію об'єктів після капітального ремонту (ремонту), модернізації, відновлення несучих конструкцій каркасів будівель і споруд, кошторисна вартість будівництва яких не перевищу 60,0 млн. грн.
4 Основні положення
4.1 Замовник приймає рішення про необхідність проведення будівництва та видає завдання за погодженням генеральному проектувальнику (автору проекту) на розробку проектно-кошторисної документації об'єктів будівництва.
4.2 Вихідні дані для проектування генеральному проектувальнику (автору проекту) видають інженерні служби підприємства Замовника за підписом їх керівників та відповідальних виконавців.
4.3 Розміщення об'єктів будівництва на генеральному плані в межах земельних та гірничих відводів підприємств, за пропозицією генерального проектувальника (автора проекту), погоджується комісією, призначеною Замовником наказом по підприємству та оформляється відповідним актом.
4.4 Проекти (ТЕО, затверджувана частина робочого проекту, проект) на будівництво об'єктів із специфічними умовами підлягають обов'язковому проходженню окремих видів експертиз або погодженню у відповідних інспекціях державного нагляду згідно з чинним законодавством та, при позитивних висновках експертиз, затверджуються Замовником наказом по підприємству.
4.5 Рішення про початок проведення будівельно-монтажних робіт на об'єктах приймається Замовником та оформляється відповідним наказом по підприємству.
В наказі визначається генеральний підрядник, генеральний проектувальник, відповідальні особи зі сторони Замовника, що будуть виконувати технічний нагляд за проведенням будівництва та подальшу експлуатацію об'єктів, керівник авторського нагляду за погодженням з генеральним проектувальником.
Функції генерального підрядника та генерального проектувальника можуть виконувати підрозділи підприємства, що мають відповідні ліцензії та дозволи.
4.6 Під час виконання будівельно-монтажних робіт для виконавця робіт є обов'язковим ведення усієї виконавчої документації. передбаченої чинним законодавством, а для Замовника - забезпечення постійного технічного нагляду за якістю виконання робіт та забезпечення авторського нагляду за дотриманням проектних рішень з веденням відповідних журналів.
4.7 Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів або їх окремих пускових комплексів із специфічними умовами експлуатації полягає у підтвердженні робочими комісіями введення в експлуатацію об'єктів будівництва, що оформляється відповідним актом згідно форми (додаток А).
Об'єкти після капітального ремонту (ремонту), модернізації, відновлення несучих конструкцій каркасів будівель і споруд, приймаються в експлуатацію робочою технічною комісією підприємства, утвореною Замовником наказом по підприємству, що оформляється відповідним актом згідно форми (додаток Б).
4.8 Робоча комісія утворюється Замовником наказом по підприємству. Її склад, функції та порядок роботи визначені Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р. N 1243 "Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів".
4.9 Акт робочої комісії складається генеральним підрядником по кожному пусковому комплексу і по об'єкту в цілому та затверджується Замовником наказом по підприємству у 5-денний строк з дати його пред'явлення.
4.10 Датою введення в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є дата затвердження акта робочої і робочої технічної комісій наказом Замовника, що утворив комісію.
4.11 Підписані головою та членами комісій і затверджені Замовником акти робочої і технічної комісій про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є підставою для включення даних про цей об'єкт до бухгалтерського обліку та до державної статистичної звітності.
4.12 Замовник, який призначив робочу і робочу технічну комісії, голова та члени робочої і робочої технічної комісій, несуть персональну відповідальність за виконання покладених на них функцій та можливі негативні наслідки неякісного їх виконання.
Начальник управління гірничорудної промисловості
Міністерства промислової політики України В.Ф.Галімуллін
Додаток А
до п. 4.7 Порядку прийняття
в експлуатацію закінчених
будівництвом об'єктів
виробничого призначення
із специфічними умовами
експлуатації
(обов'язковий)
ФОРМА АКТА РОБОЧОЇ КОМІСІЇ
ЗАТВЕРДЖЕНО
____________________________
(дата та N наказу органу,
що затвердив акт робочої
комісії)
від "__" _____ 200_ р. N ___
____________________________
(П. І. Б., підпис
відповідальної особи)
М. П.
АКТ
робочої комісії про прийняття в експлуатацію
закінченого будівництвом об'єкта виробничого
призначення із специфічними
умовами експлуатації
від "___" ___________ 200_ р.
__________________________________________________________________
(повна адреса розташування об'єкта)
_______________________ _____________________________________
(Код об'єкта згідно з (назва об'єкта згідно з проектом,
ДК 018-2000) характер будівництва: нове,
реконструкція, технічне
переоснащення, тощо)
Робоча комісія утворена
__________________________________________________________________
(назва розпорядчого документа, назва організації замовника,
що утворив комісію)
від "___" ____________ 200_ р. N ___
за повідомленням генерального підрядника про закінчення
будівництва від "___"___________ 200_ р.
У складі:
ГОЛОВИ ________________________________________________
(представник (П. І. Б., посада)
замовника)
Членів комісії - представників:
Генерального підрядника _____________________________________
(П. І. Б., посада, назва організації)
__________________________________________________________________
Субпідрядних організацій ____________________________________
(П. І. Б., посада, назва організацій)
__________________________________________________________________
Генерального проектувальника
(автора проекту) ____________________________________________
(П. І. Б., посада, назва організації)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Експлуатаційної організації _________________________________
(П. І. Б., посада, назва організації)
__________________________________________________________________
представників органів, що здійснюють державний нагляд (тільки
відповідно до призначення об'єкта):
Органу державного
санітарно-епідеміологічного нагляду _________________________
(П. І. Б., посада)
Органу державного пожежного нагляду _________________________
(П. І. Б., посада)
Органу державного нагляду
з охорони праці _________________________
(П. І. Б., посада)
Органу охорони навколишнього
природного середовища _________________________
(П. І. Б., посада)
Органу державної інспекції
з енергозбереження _________________________
(П. І. Б., посада)
Професійних спілок (на
новозбудованих та реконструйованих
виробничих об'єктах) _________________________
(П. І. Б., посада)
Керуючись Порядком прийняття в експлуатацію закінчених
будівництвом об'єктів із специфічними умовами експлуатації,
затвердженим наказом Міністерства промислової політики України від
_____________ 2006 р. N _____ робоча комісія ВСТАНОВИЛА:
1. Генеральним підрядником __________________________________
__________________________________________________________________
(назва організації)
пред'явлено для прийняття в експлуатацію закінчений
будівництвом _____________________________________________________
__________________________________________________________________
(назва об'єкта)
__________________________________________________________________
2. Будівництво виконано на підставі наказу від "___" _______
200_ р. N __________
________________________________________________________________
(назва організації замовника, що видала наказ)
3. Будівництво здійснювалось генеральним підрядником, який
виконав __________________________________________________________
__________________________________________________________________
(види робіт)
та субпідрядними організаціями, які виконали _____________________
__________________________________________________________________
(назви організацій та види виконаних робіт)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
4. Проектна документація на будівництво розроблена проектними
організаціями
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(назви організацій)
__________________________________________________________________
5. Проектна документація затверджена ________________________
__________________________________________________________________
(назва організації, яка затвердила проектну
документацію на об'єкт)
"___" ____________ 200_ р. N ____
6. Будівельно-монтажні роботи виконувались у терміни:
початок робіт ______________; закінчення робіт _____________
(місяць і рік) (місяць і рік)
при тривалості будівництва, місяців:
за нормою або за проектом
організації будівництва _____________________________________
фактично ____________________________________________________
7. Робочій комісії пред'явлена документація _________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(виконавча документація згідно переліку у додатку А
відповідно до призначення об'єкта)
Указані документи є обов'язковим додатком до цього акта.
8. Представлений до прийняття в експлуатацію об'єкт має такі
показники ________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(потужність, продуктивність, виробнича
площа, протяжність, місткість тощо)
9. Технологічні та архітектурно-будівельні рішення по об'єкту
характеризуються такими даними: __________________________________
__________________________________________________________________
(стислі технічні характеристики з планування,
кількість поверхів,
________________________________________________________________
основні матеріали та конструкції, інженерне
та технологічне устаткування)
10. Устаткування встановлено згідно з актами про його
прийняття після індивідуального та комплексного випробування і
прийняття його комісіями (перелік актів наведений у додатку до
цього акта) у кількості
згідно з проектом _________________ одиниць;
фактично __________________________ одиниць.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
11. Заходи з охорони праці, забезпечення вибухонебезпеки,
пожежонебезпеки, охорони навколишнього природного середовища та
антисейсмічні заходи, передбачені проектом _______________________
__________________________________________________________________
(відомості про виконання)
Характеристика заходів додається до акта.
12. Виявлені дефекти і недоробки повинні бути усунені в
терміни, вказані в додатку до цього акта.
13. Інвестиційна вартість за затвердженою проектною
документацією:
усього _________ тис. грн.,
у тому числі:
витрати на будівельно-монтажні роботи _______ тис. грн.,
машини, обладнання та інвентар __________ тис. грн.
інші витрати __________ тис. грн.
14. Вартість основних фондів, які приймаються в експлуатацію
__________ тис. грн., у тому числі:
витрати на будівельно-монтажні роботи ______ тис. грн.,
машини, обладнання та інвентар __________ тис. грн.
інші витрати __________ тис. грн.
Рішення робочої комісії
Представлене до прийняття ___________________________________
(назва об'єкта згідно з проектом)
ПРИЙНЯТИ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ
Голова робочої комісії ________________________________
(підпис)
Члени робочої комісії ________________________________
(підпис)
________________________________
(підпис)
________________________________
(підпис)
________________________________
(підпис)
ПРИМІРНИЙ ПЕРЕЛІК
виконавчої та іншої документації,
що надається робочій комісії при прийнятті
в експлуатацію закінчених будівництвом
об'єктів виробничого призначення
із специфічними умовами експлуатації
1 Геодезична розбивочна основа для будівництва 2 Геодезична схема фактичного розташування інженерних мереж 3 Акт прийняття нульового циклу 4 Акт прийняття внутрішньомайданчикових теплових мереж і гарячого водопостачання 5 Акт прийняття теплопункту 6 Акт прийняття системи опалення 7 Акт прийняття внутрішніх систем водопостачання 8 Аналіз води 9 Акт прийняття систем і випусків внутрішньої каналізації 10 Акт прийняття системи і випусків внутрішнього водозливу 11 Акт прийняття внутрішньої електропроводки, силового електрообладнання, підключення об'єкта до ТП і забезпечення постійного електропостачання 12 Акт прийняття внутрішньої мережі систем газопостачання 13 Акт прийняття систем вентиляції 14 Акт прийняття сміттєпроводів і приміщень сміттєзбірників 15 Акт прийняття систем протипожежного водопроводу та обладнання 16 Акт прийняття систем вибухобезпеки, блискавкозахисту 17 Акт про готовність до експлуатації телеантен і магістральних ліній 18 Акти про випробування обладнання телефонізації, радіофікації, телебачення, сигналізації та автоматизації 19 Довідка про виконання робіт з упорядкування і озеленення території 20 Акт про готовність до експлуатації ліфтів 21 Акти прийняття технологічного обладнання та пусконалагоджувальних робіт 22 Акти прийняття робіт з герметизації вводів інженерних комунікацій
23 Акти радіаційного обстеження приміщень на: - рівень ПЕД зовнішнього гамма-випромінювання; - ЕРК Радон-222 24 Акти виконання заходів під час будівництва на територіях з ґрунтами, що просідають, підземними карстами, виробками 25 Документи, що свідчать про відповідність матеріалів, конструкцій і виробів, які використані під час виконання будівельно-монтажних робіт 26 Акти на приховані будівельно-монтажні роботи та акти про прийняття відповідальних конструкцій 27 Журнали виконання робіт, авторського нагляду, матеріали перевірок органами державного нагляду в процесі будівництва Примітка. Цей перелік виконавчої документації уточнюється Замовником відповідно до призначення об'єкта та може бути змінений і доповнений актами та іншими документами на вимогу ДБН, СНІП, ДСТУ, ТУ, проекту в залежності від складності об'єкта.
Начальник управління гірничорудної промисловості
Міністерства промислової політики України В.Ф.Галімуллін
Додаток Б
до п. 4.7 Порядку прийняття
в експлуатацію закінчених
будівництвом об'єктів
виробничого призначення
із специфічними умовами
експлуатації
(обов'язковий)
ФОРМА АКТА РОБОЧОЇ ТЕХНІЧНОЇ КОМІСІЇ
ЗАТВЕРДЖЕНО ____________________________ (посада, назва підприємства) ____________________________ (підпис керівника) "___" ____________ 200_ р.
АКТ N ____ Робочої технічної комісії про прийняття в експлуатацію об'єкта виробничого призначення із специфічними умовами експлуатації після капітальною ремонту (ремонту), модернізації, відновлення несучих конструкцій
від "___" ____________ 200_ р. Робоча технічна комісія утворена __________________________________________________________________ (назва розпорядчого документа, назва організації Замовника, що утворив комісію) від "___" ______________ 200_ р. N_______ У складі: голови ____________________________________________ (перерахувати склад комісії) __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ Керуючись Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів із специфічними умовами експлуатації, затвердженим наказом Міністерства промислової політики України від ______________ 2006 р. N __________ Робоча технічна комісія ВСТАНОВИЛА, що __________________________________________________________________ (найменування об'єкта) __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ інвентарний N ______________ за замовленням N ____________________ у плановому ___________________________________________ знаходився - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - позаплановому ----------------------------------------- капітальному ремонті (ремонті, модернізації) із __________________ (дата) по __________ 200_ р., тобто _______ доби (діб), _________ годин Передбачені відомістю дефектів роботи з капітального ремонту (ремонту, модернізації) повністю виконані _________________________________________________________ не повністю __________________________________________________________________ (зазначити, що саме не виконано) __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________
По закінченні капітального ремонту (ремонту, модернізації) об'єкт пройшов випробування і готовий до прийняття в експлуатацію. Зміни в характеристиці об'єкта, викликані капітальним ремонтом (ремонтом), модернізацією: ______________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ Кошторисна вартість (за затвердженою проектною документацією при наявності) становить: усього _________ тис. грн., у тому числі: витрати на будівельно-монтажні роботи ________ тис. грн., машини, обладнання та інвентар ____________ тис. грн., інші витрати _________________ тис. грн. Вартість основних фондів, які приймаються в експлуатацію ______________ тис. грн., у тому числі: витрати на будівельно-монтажні роботи __________________ тис. грн., машини, обладнання та інвентар _________________ тис. грн., інші витрати ____________ тис. грн. Рішення робочої технічної комісії Представлений до прийняття __________________________________________________________________ (назва об'єкта згідно з замовленням) ПРИЙНЯТИ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ Голова робочої технічної комісії _________________________________ (підпис) Члени робочої технічної комісії _________________________________ (підписи) _________________________________ _________________________________ _________________________________
Начальник управління гірничорудної промисловості
Міністерства промислової політики України В.Ф.Галімуллін