ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.04.2006 N 337
(Наказ втратив чинність на підставі
Наказу Державної митної служби України
від 24.11.2006 N 1046)
Про затвердження положень
про відомчі заохочувальні відзнаки
"Золота зірка "За заслуги", "За звитягу",
"Відмінний митник", "За сприяння митним органам"
та описів до них
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної
служби
N 480 від 15.06.2006 )
Відповідно до Указу Президента України від 18.11.96 N 1094/96 "Про відомчі заохочувальні відзнаки", з метою заохочення працівників митної служби України до сумлінного виконання службових обов'язків, постійного підвищення свого професійного рівня та стимулювання високої результативності в роботі наказую:
1. Затвердити положення про заохочувальні відзнаки Державної митної служби України "Золота зірка "За заслуги", "За звитягу", "Відмінний митник", "За сприяння митним органам" та описи до них, що додаються.
2. Департаменту ресурсного забезпечення, капітального будівництва та експлуатації об'єктів митної інфраструктури (Сенкевич-Давидець Н.М.) до 15 червня поточного року забезпечити виготовлення відзнак та посвідчень до них.
3. Управлінню справами (Погорєлова Т.В.), керівникам митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій наказ довести до відома особового складу митної служби України.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Служби О.Б.Єгоров
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
27.04.2006 N 337
Положення
про нагрудний знак "Золота зірка "За заслуги"
1. Загальні положення
1.1. Нагрудний знак "Золота зірка "За заслуги" є найвищою відзнакою Державної митної служби України (далі - нагрудний знак), якою нагороджуються працівники митної служби України та інші особи за видатні особисті заслуги в галузі митної справи, виявлену трудову доблесть, мужність і відвагу під час виконання службових обов'язків, найбільш вагомий вклад у розбудову митної служби України та виконання нею завдань із захисту економічних інтересів держави.
1.2. Висунення кандидатур для нагородження нагрудним знаком здійснюється заступниками Голови Служби, директорами департаментів центрального апарату Держмитслужби України, начальниками митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій.
1.3. Подання про нагородження подаються до колегії Держмитслужби України для розгляду і прийняття рішення.
У поданні зазначаються заслуги працівника, що стали підставою для порушення клопотання, та їх визначний характер.
1.4. Особи, які мають дисциплінарні стягнення, а також до яких вжито заходи дисциплінарного впливу протягом останнього року роботи, до нагородження нагрудним знаком не представляються.
1.5. Рішення колегії Держмитслужби України про нагородження працівників митної служби нагрудним знаком приймається після попереднього розгляду матеріалів комісією Державної митної служби України з розгляду та аналізу матеріалів про нагородження та заохочення працівників митної служби і затверджується наказом Голови Служби.
1.6. Після підписання наказу про нагородження працівника нагрудним знаком йому видається нагрудний знак та посвідчення.
2. Порядок вручення та зберігання нагрудного знака
2.1. Вручення відзнаки проводиться в урочистій обстановці Головою Служби або за його дорученням членами колегії Держмитслужби України.
2.2. Працівникам митної служби, нагородженим нагрудним знаком "Золота зірка "За заслуги", видається грошова винагорода в розмірі 3000 грн. за рахунок фонду оплати праці відповідного митного органу. ( Абзац перший пункту 2.2 в редакції Наказу Державної митної служби N 480 від 15.06.2006 )
У разі нагородження працівників митної служби України нагрудним знаком посмертно, нагрудний знак, посвідчення, а також грошова винагорода передаються сім'ї нагородженого.
Особи, які нагороджені нагрудним знаком "Золота зірка "За заслуги", заносяться в Книгу Пошани Державної митної служби України.
2.3. Про вручення нагрудного знака складається протокол, який зберігається в Департаменті кадрової роботи Держмитслужби України.
У трудовій книжці, особовій справі особи, нагородженої нагрудним знаком, здійснюється відповідний запис із зазначенням дати і номера наказу про нагородження.
2.4. Позбавлення посадової особи митної служби нагрудного знака здійснюється на підставі наказу Державної митної служби України при звільненні з митної служби за вчинок, який ганьбить його як державного службовця або дискредитує митну службу, а також у разі визнання посадової особи винною у скоєні злочину за рішенням суду.
Рішення про позбавлення нагрудного знака оскарженню не підлягає.
2.5. Нагрудний знак та посвідчення до нього, що належали посадовій особі до позбавлення її цієї відзнаки, підлягають поверненню до Державної митної служби України.
2.6. Зберігання нагрудних знаків і бланків посвідчень до них, контроль за врученням та підготовкою матеріалів до нагородження для розгляду комісією Державної митної служби України з розгляду та аналізу матеріалів про нагородження та заохочення працівників митної служби покладається на Департамент кадрової роботи, а також на кадрові служби митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій.
2.7. Втрачений нагрудний знак та посвідчення до нього повторно не видаються.
3. Порядок носіння нагрудного знака
3.1. Нагрудний знак носиться на правому боці грудей, та розміщується нижче державних нагород, першим серед відзнак Державної митної служби України.
Заступник директора
Департаменту кадрової роботи В.П.Карпенко
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
27.04.2006 N 337
Положення
про заохочувальну відзнаку
Держмитслужби України "Відмінний митник"
1. Загальні положення
1.1. Заохочувальною відзнакою Держмитслужби України "Відмінний митник" 1, 2 ступенів (далі - Відзнака) нагороджуються працівники митних органів, спеціалізованих митних управлінь і організацій (далі - митні органи), які працюють в митних органах не менше трьох років і досягли визначних успіхів у безпосередньому здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, у боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил; у впровадженні у практику досягнень науки і передового досвіду; у підготовці та підвищенні кваліфікації фахівців з митної справи, у створенні високоякісних підручників і навчальних посібників з митно-правової тематики; у підготовці законодавчих та інших нормативно-правових актів з митної справи, у кадровій, планово-фінансовій, адміністративно-господарській роботі.
1.2. Відзнака "Відмінний митник" 1 ступеня є вищою відзнакою відносно Відзнаки "Відмінний митник" 2 ступеня.
1.3. Подання кандидатур для нагородження Відзнакою вноситься на ім'я Голови Держмитслужби України заступниками Голови Служби, керівниками департаментів, управлінь, самостійних відділів центрального апарату Держмитслужби та керівниками митних органів.
1.4. Нагородження працівника митної служби Відзнакою може здійснюватися з урахуванням пропозицій державних органів та установ, підприємств та громадських організацій.
1.5. Пропозиції про нагородження Відзнакою "Відмінний митник" 1 ступеня вносяться, як правило, щодо осіб, які раніше були нагороджені Відзнакою "Відмінний митник" 2 ступеня, та у подальшому завдяки високому професіоналізму та наполегливості забезпечують результативність у роботі.
1.6. Пропозиції про нагородження Відзнакою "Відмінний митник" 2 ступеня вносяться, як правило, щодо осіб, які раніше були нагороджені Грамотою Державної митної служби України.
1.7. Нагородження працівників митної служби Відзнакою проводиться, як правило, один раз на рік до Дня митної служби України.
1.8. Про нагородження Відзнакою видається наказ Держмитслужби України.
1.9. Особі, нагородженій відзнакою, видається посвідчення.
2. Порядок вручення та зберігання відзнак
2.1. Відзнака та посвідчення до неї вручається Головою Служби, або за його дорученням, членами колегії Держмитслужби, керівниками митних органів в урочистій обстановці.
2.2. Працівнику митної служби, нагородженому Відзнакою, може надаватись винагорода в розмірі посадового окладу за рахунок фонду оплати праці відповідного митного органу.
2.3. У трудовій книжці, особовій справі нагородженого робиться відповідний запис із зазначенням дати і номера наказу Держмитслужби України про нагородження.
2.4. Зберігання відзнак і посвідчень до них, контроль за врученням та підготовкою матеріалів про нагородження покладається на Департамент кадрової роботи.
2.5. У разі втрати чи псування відзнаки та посвідчення до неї дублікати не видаються.
2.6. Відзнака "Відмінний митник" 1, 2 ступенів носиться на правому боці грудей та розміщується нижче державних нагород з дотриманням установленої послідовності за наявності нагрудних знаків Держмитслужби України.
2.7. Позбавлення Відзнаки проводиться на підставі наказу Державної митної служби України за протиправні дії та вчинки, несумісні з принципами моралі і професійною етикою. Відзнака з посвідченням, що належали особі, позбавленій нагороди, підлягають поверненню до Держмитслужби України.
Т.в.о. директора
Департаменту кадрової роботи В.П.Карпенко
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
27.04.2006 N 337
Положення
про заохочувальну відзнаку Держмитслужби України
"За сприяння митним органам"
1. Загальні положення
1.1. Заохочувальною відзнакою Державної митної служби України - "За сприяння митним органам" (далі - Відзнака) нагороджуються особи за плідну співпрацю, активну допомогу митним органам України у виконанні завдань із захисту економічних інтересів держави.
1.2. Нагородження осіб Відзнакою провадиться за поданням заступників Голови Державної митної служби, директорів департаментів, управлінь центрального апарату Держмитслужби, керівників митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій.
1.3. У поданні зазначаються заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання.
Подання про нагородження подається на ім'я Голови Держмитслужби України.
1.4. Про нагородження особи Відзнакою видається наказ Голови Держмитслужби України.
1.5. Особі, нагородженій Відзнакою, видається посвідчення.
2. Порядок вручення та зберігання нагрудного знака
2.1. Вручення Відзнаки та посвідчення до нього здійснює Голова Державної митної служби України або за його дорученням члени колегії Держмитслужби.
2.2. Про вручення Відзнаки складається протокол, який зберігається в Департаменті кадрової роботи Держмитслужби України.
2.3. Зберігання Відзнак і бланків посвідчень до них, контроль за їх врученням покладається на Департамент кадрової роботи, а також кадрові служби митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій.
2.4. У разі втрати (псування) Відзнаки та посвідчення до неї, дублікати не видаються. Їх може бути видано, як виняток, за умови, що нагороджений не міг запобігти втраті (псуванню) Відзнаки та посвідчення до неї.
3. Порядок носіння нагрудного знака
3.1. Відзнака носиться з правого боку грудей та розміщується нижче державних нагород.
Т.в.о. директора
Департаменту кадрової роботи В.П.Карпенко
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
27.04.2006 N 337
Положення
про заохочувальну відзнаку
Держмитслужби України "За звитягу"
1. Загальні положення
1.1. Заохочувальною відзнакою Держмитслужби України - нагрудний знак "За звитягу" 1, 2, 3 ступенів (далі - нагрудний знак) нагороджуються працівники Держмитслужби України, митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій (далі - митні органи) за мужність і відвагу, професіоналізм, принциповість і наполегливість, виявлені з дотриманням етичних норм при виконанні службових обов'язків; за вагомий особистий внесок у зміцнення економічної безпеки України.
1.2. Нагрудний знак "За звитягу" 1 ступеня є вищою відзнакою відносно нагрудного знака "За звитягу" 2 ступеня. Нагрудний знак "За звитягу" 2 ступеня є вищою відзнакою відносно нагрудного знака "За звитягу" 3 ступеня.
Нагородження нагрудними знаками проводиться, як правило, послідовно.
1.3. Нагрудним знаком "За звитягу" 3 ступеня нагороджуються працівники митних органів, які при виконанні службових обов'язків, здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, у боротьбі з контрабандою та іншими порушеннями митних правил виявили безкомпромісність, наполегливість і принциповість, високий професіоналізм, завдяки чому було досягнуто позитивних результатів у протидії митним правопорушенням.
Нагрудним знаком "За звитягу" 2 ступеня нагороджуються працівники митних органів, які, як правило, нагороджені нагрудним знаком "За звитягу" 3 ступеня та при виконанні службових обов'язків досягли високої результативності у виявленні і припиненні митних правопорушень; забезпечують захист економічних інтересів держави; виявили спроби незаконного переміщення товарів, валюти, історичних та культурних цінностей, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.
Нагрудним знаком "За звитягу" 1 ступеня нагороджуються працівники митних органів, які, як правило, нагороджені нагрудним знаком "За звитягу" 2 ступеня; які систематично виявляють високий професіоналізм при митному контролі і митному оформленні, активно працюють у напрямі виявлення та припинення порушень митних правил, або завдяки діям яких було виявлено і припинено, незважаючи на перешкоди, спроби незаконного переміщення через митний кордон України отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, зброї та боєприпасів, а також контрабанди стратегічно важливих сировинних товарів, щодо яких законодавством встановлено відповідні правила вивезення за межі України; за вагомий особистий внесок у зміцнення економічної безпеки України.
1.4. Нагородження працівників митної служби нагрудним знаком провадиться за поданням заступників Голови Державної митної служби, керівників структурних підрозділів Держмитслужби України, керівників митних органів.
Подання про нагородження подаються на ім'я Голови Держмитслужби України.
У поданні зазначаються заслуги працівника, що стали підставою для порушення клопотання про нагородження.
1.5. Особи, до яких протягом останнього року роботи застосовано дисциплінарні стягнення, до нагородження не представляються.
1.6. Про нагородження працівників митної служби нагрудними знаками видається наказ Держмитслужби України.
1.7. Працівникові, нагородженому нагрудним знаком, видається посвідчення встановленого зразка.
2. Порядок вручення та зберігання нагрудних знаків
2.1. Вручення нагрудних знаків проводиться в урочистій обстановці Головою Служби або за його дорученням членами колегії Держмитслужби України та керівниками митних органів.
2.2. У трудовій книжці, особовій справі нагородженого працівника кадровою службою робиться відповідний запис із зазначенням дати і номера наказу про нагородження.
2.3. Втрачені з вини нагородженого нагрудні знаки та посвідчення до них повторно не видаються.
2.4. Зберігання нагрудних знаків і посвідчень до них, контроль за їх врученням покладається на Департамент кадрової роботи.
3. Порядок носіння нагрудного знака
3.1. Нагрудний знак носиться на правому боці грудей, та розміщується нижче державних нагород з дотриманням установленої послідовності за наявності відзнак Держмитслужби України.
Т.в.о. директора
Департаменту кадрової роботи В.П.Карпенко
Додаток
до наказу Державної митної
служби України
27.04.2006 N 337
Опис
відомчої заохочувальної відзнаки
Державної митної служби України -
нагрудного знаку "За сприяння митним органам"
Відомча заохочувальна відзнака Державної митної служби України - нагрудний знак "За сприяння митним органам" виготовляється з жовтого металу і має форму круглої медалі діаметром 32 мм, у якій вміщено зображення прямого рівностороннього хреста. У центрі хреста у картуші вміщено зображення кадуцея на зеленому емалевому тлі. Сторони хреста залито зеленою емаллю. Картуш накладено на зображення двох схрещених ключів і вінка з лаврового листя. У нижній частині медалі по колу напис "За сприяння митним органам". По колу медаль обрамлено бортиком. Усі зображення і написи рельєфні.
Зворотний бік медалі плоский з бортиком по колу.
За допомогою кільця з вушком нагрудний знак з'єднується з прямокутною колодкою у вигляді стрічки, що в нижній частині загострюється. Розмір колодки: довжина - 45 мм, ширина - 28 мм. У верхній частині колодки є планка з жовтого металу із зображенням у центрі емблеми Державної митної служби України. На зворотному боці колодки є застібка для кріплення до одягу.
Стрічка заохочувальної відзнаки шовкова муарова білого кольору з поздовжніми смужками зеленого і жовтого кольорів: двома зеленими смужками посередині шириною по 3 мм кожна, між якими біла смужка шириною 2 мм, жовтими смужками з країв зелених смужок і з країв стрічки шириною по 2 мм кожна.
Т.в.о. директора
Департаменту кадрової роботи В.П.Карпенко
Додаток
до наказу Державної митної
служби України
27.04.2006 N 337
Опис
відомчої заохочувальної відзнаки
Державної митної служби України -
нагрудного знаку "Відмінний митник"
Відомча заохочувальна відзнака Державної митної служби України - нагрудний знак "Відмінний митник" має форму щита з окуттям, що розширюється до верху, у центрі якого на зеленому тлі вміщено зображення емблеми Державної митної служби України, а під нею напис "Відмінний митник". Щит обрамлено вінком з лаврового листя. У нижній частині нагрудного знака розміщено стрічку синього і жовтого кольорів. Усі зображення і написи рельєфні.
Розмір нагрудного знаку - 34 х 45 мм.
Нагрудний знак 1 ступеня виготовляється із жовтого металу, ІІ ступеня - з білого металу.
На зворотному боці нагрудного знаку є застібка для кріплення до одягу.
Т.в.о. директора
Департаменту кадрової роботи В.П.Карпенко
Додаток
до наказу Державної митної
служби України
27.04.2006 N 337
Опис
відомчої заохочувальної відзнаки
Державної митної служби України -
нагрудного знаку "За звитягу"
Відомча заохочувальна відзнака Державної митної служби України - нагрудний знак "За звитягу" має форму просічного круга діаметром 32 мм, у якому вміщено зображення емблеми Державної митної служби України. По бортику відзнаки напис "Державна митна служба України". Усі зображення і написи рельєфні.
Нагрудний знак І ступеня виготовляється із позолоченої латуні, ІІ ступеня - з білого металу, ІІІ ступеня - з бронзи.
На зворотному боці нагрудного знаку у нижній частині бортика напис "За звитягу".
За допомогою кільця з вушком нагрудний знак з'єднується з прямокутною колодкою у вигляді стрічки, що в нижній частині загострюється. Розмір колодки: довжина - 45 мм, ширина - 28 мм. У верхній частині колодки є планка із зображенням у центрі емблеми Державної митної служби України. Планки нагрудних знаків виготовляються відповідно до металу для кожної ступені нагрудного знаку. На зворотному боці колодки є застібка для кріплення до одягу.
Стрічка заохочувальної відзнаки шовкова муарова зеленого кольору з поздовжніми білими смужками:
для І ступеня - з двома білими смужками посередині шириною по 7 мм кожна і однією зеленою між ними смужкою шириною 2мм;
для ІІ ступеня - з трьома білими смужками посередині шириною по 4 мм кожна і двома зеленими між ними смужками шириною по 2мм кожна;
для III ступеня - з чотирма білими смужками посередині, з яких крайні мають ширину 3 мм а внутрішні - 2 мм, і трьома зеленими смужками між ними шириною по 2 мм кожна.
Т.в.о. директора
Департаменту кадрової роботи В.П.Карпенко
Додаток
до наказу Державної митної
служби України
27.04.2006 N 337
Опис
відомчої заохочувальної відзнаки
Державної митної служби України -
нагрудного знаку "Золота зірка "За заслуги"
Відомча заохочувальна відзнака Державної митної служби України - нагрудний знак "Золота зірка "За заслуги" виготовляється із жовтого металу і має форму восьмипроменевої зірки, у центрі якої круглий медальйон із зображенням емблеми Державної митної служби України в обрамленні декоративного картуша. Медальйон має обідок білої емалі, на якому у верхній частині напис "За заслуги", у нижній частині - стилізоване зображення лаврової гілки. В основі променів зірки із зовнішньої сторони картуша симетрично розміщено кришталеві камені: чотири прямокутної форми розміром 3 х 7 мм і чотири круглої - діаметром 3,5 мм.
Усі зображення і написи рельєфні, пружки медальйону - жовтого металу.
Розмір нагрудного знака: 60 х 60 мм.
Зворотний бік нагрудного знака має застібку для кріплення знака до одягу та вигравіруваний порядковий номер.
Т.в.о. директора
Департаменту кадрової роботи В.П.Карпенко