Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ I НАУКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ CIM'Ї,
МОЛОДІ ТА СПОРТУ

НАКАЗ
14.12.2005 N 415/869/710/719/3239

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
3 лютого 2006 р. за N 92/11966

(Наказ втратив чинність на підставі
Наказу Міністерства праці та соціальної політики України
Міністерства фінансів України
Міністерства охорони здоров'я України
Міністерства освіти i науки України
Міністерства України у справах cim'ї,
молоді та спорту
від 19.05.2008 N 254/704/260/427/20
1
4
)

Про затвердження Порядку виплати державної допомоги
при народженні дитини в разі її влаштування
до дитячого закладу (будинку дитини)
на повне державне утримання

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства праці
та соціальної політики
N 240/599/409/486/2173 від 27.06.20
06 )

Відповідно до положень Порядку призначення і виплати допомоги при народженні дитини особам, застрахованим у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2005 N 315, та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 N 1751, наказуємо:

1. Затвердити Порядок виплати державної допомоги при народженні дитини в разі її влаштування до дитячого закладу (будинку дитини) на повне державне утримання (додається).

2. Управлінню політики адресної допомоги Міністерства праці та соціальної політики зареєструвати цей наказ у Міністерстві юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Міністрів відповідно до розподілу обов'язків.

Міністр праці та соціальної політики України І.Сахань

Міністр фінансів України В.Пинзеник

Міністр охорони здоров'я України Ю.Поляченко

Міністр освіти і науки України С.Ніколаєнко

Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Ю.Павленко

Затверджено
Наказ Міністерства праці та
соціальної політики України,
Міністерства фінансів
України,
Міністерства охорони
здоров'я України,
Міністерства освіти і
науки України,
Міністерства України
у справах сім'ї, молоді
та спорту
14.12.2005
N 415/869/710/719/3239

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
3 лютого 2006 р. за N 92/11966

Порядок
виплати державної допомоги при народженні
дитини в разі її влаштування до дитячого закладу
(будинку дитини) на повне державне утримання

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до пункту 8 Порядку призначення і виплати допомоги при народженні дитини особам, застрахованим у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2005 N 315 (далі - Порядок від 21.04.2005), та пунктів 13 і 52 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 N 1751 (із змінами, унесеними постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2005 N 315) (далі - Порядок від 27.12.2001), з метою урегулювання питання виплати допомоги при народженні дитини в разі її влаштування до дитячого закладу (будинку дитини) на повне державне утримання.

1.2. Дія цього Порядку поширюється на випадки влаштування дитини віком до одного року для утримання та виховання до дитячого закладу (будинку дитини) загального та спеціалізованого типу (далі - дитячий заклад /будинок дитини/), що фінансується за рахунок бюджетних коштів, якщо допомога при народженні дитини не була виплачена на цю дитину раніше або була виплачена частково.

1.3. Улаштування дитини до дитячого закладу (будинку дитини) на повне державне утримання, при якому використовується цей Порядок, може мати місце у разі:

смерті одинокої матері, обох батьків, усиновителів (усиновителя), опікуна до моменту виповнення дитині одного року;

якщо батьки позбавлені батьківських прав, відмови матері (батьків) від утримання та виховання дитини до моменту виповнення дитині одного року;

якщо дітей у віці до одного року підкинули або знайшли та батьки не встановлені.

1.4. Вік дітей, які були підкинуті або знайдені, установлюється закладами охорони здоров'я.

1.5. Призначення допомоги при народженні дитини дітям осіб, застрахованих у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, здійснюється відповідно до Порядку від 21.04.2005, а дітям незастрахованих осіб - відповідно до Порядку від 27.12.2001.

1.6. Допомога при народженні дитини в разі її влаштування до дитячого закладу (будинку дитини) на повне державне утримання виплачується шляхом перерахування на відкритий в установі уповноваженого банку (далі - банківська установа) рахунок дитини.

1.7. Допомога при народженні дитини в разі її влаштування до дитячого закладу (будинку дитини) на повне державне утримання перераховується на відкритий у банківській установі рахунок дитини в розмірі, визначеному чинним законодавством, або в обсязі, виходячи із фактичного (встановленого) віку дитини, що залишився до закінчення терміну виплати допомоги (до досягнення дитиною одного року).

1.8. Належні кошти перераховуються на рахунок дитини в терміни, визначені пунктом 2 Порядку від 21.04.2005 та пунктом 13 Порядку від 27.12.2001.

Одноразова допомога при народженні дитини дітям, яких було влаштовано на повне державне утримання та які народилися впродовж квітня - серпня 2005 року, перераховується на рахунок дитини за умови, якщо звернення від адміністрації дитячого закладу (будинку дитини) надійшло до органів праці та соціального захисту населення не пізніше шести місяців з дня набрання чинності цим наказом. ( Пункт 1.8 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства праці та соціальної політики N 240/599/409/486/2173 від 27.06.2006 )

1.9. Уповноважені банки визначаються в установленому порядку Кабінетом Міністрів України.

2. Порядок виплати допомоги при народженні дитини

2.1. Виплата належної застрахованій особі допомоги при народженні дитини в разі її влаштування до дитячого закладу (будинку дитини) на повне державне утримання внаслідок смерті одинокої матері, обох батьків, усиновителів (усиновителя), опікуна до моменту виповнення дитині одного року, відмови матері (батьків) від утримання та виховання дитини до моменту виповнення дитині одного року, а також у разі позбавлення батьківських прав батьків дитини здійснюється шляхом перерахування коштів виконавчою дирекцією відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - відділення Фонду) за місцезнаходженням дитячого закладу на рахунок дитини, відкритий у банківській установі.

2.2. Виплата належної незастрахованим особам допомоги при народженні дитини в разі її влаштування до дитячого закладу (будинку дитини) на повне державне утримання внаслідок причин, передбачених цим Порядком, здійснюється органами праці та соціального захисту населення за місцезнаходженням дитячого закладу на підставі винесеного рішення про призначення такої допомоги.

3. Порядок оформлення документів для
виплати допомоги при народженні дитини

3.1. Для призначення та виплати допомоги при народженні дитини відповідно до цього Порядку подаються такі документи:

- заява;

- копія свідоцтва про народження дитини.

3.2. Обов'язок щодо оформлення та подання виконавчій дирекції відділення Фонду чи органу праці та соціального захисту населення документів, необхідних для призначення допомоги при народженні дитини та її виплати відповідно до норм цього Порядку, покладається на адміністрацію дитячого закладу (будинку дитини) разом з органами опіки та піклування. Ці самі органи несуть відповідальність за своєчасність надання зазначених документів та їх повноту.

4. Інші умови

4.1. Вкладні (депозитні) рахунки на ім'я дітей відкриваються адміністрацією дитячого закладу (будинку дитини) у банківських установах відповідно до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах, затвердженої постановою правління Національного банку України від 12.11.2003 N 492, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 17.12.2003 за N 1172/8493.

4.2. Банківські установи протягом трьох робочих днів з дня надходження коштів на рахунки дітей повідомляють адміністрації дитячого закладу (будинку дитини), органам опіки та піклування, відповідним виконавчим дирекціям відділень Фонду й органам праці та соціального захисту населення про зарахування коштів на ці рахунки.

4.3. Відкриття та обслуговування рахунків дітей до досягнення ними повноліття здійснюються банківськими установами на безоплатній основі.

4.4. На кошти, які зберігаються на рахунках дітей, банківські установи здійснюють нарахування відсотків у порядку та розмірах, визначених договором на відкриття та обслуговування рахунка.

4.5. Контроль за станом збереження та поповнення коштів на рахунках дітей у банківських установах здійснюють адміністрації будинку дитини, адміністрації дошкільного закладу або адміністрації школи-інтернату для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, разом з органами опіки та піклування, шляхом отримання інформації від банківських установ у порядку, визначеному в договорах на відкриття та обслуговування рахунка.

4.6. Фінансову та статистичну звітність з перерахованих (повернутих) відповідно до цього Порядку через банківські установи коштах здійснюють виконавчі дирекції відділення Фонду та органи праці та соціального захисту населення.

4.7. Персональний облік дітей, на ім'я яких відкриті рахунки в банківських установах, до дня досягнення ними повноліття здійснюється органами опіки та піклування у порядку, встановленому законодавством.

В особовій справі дитини робиться відмітка про відкриття рахунка в банківській установі. Після досягнення дитиною повноліття орган опіки та піклування зобов'язаний у десятиденний термін повідомити дитину про зарахування на її рахунок одноразової допомоги при народженні дитини.

Органи опіки та піклування у триденний термін повідомляють виконавчим дирекціям відділень Фонду, органам праці та соціального захисту населення та банківським установам про обставини, що мають правові наслідки стосовно збереження (поповнення) коштів на дитячих рахунках або щодо їх закриття.

4.8. Кошти, що зберігаються на рахунку дитини в банківській установі, можуть бути використані виключно самою дитиною після досягнення повноліття протягом усього життя або усиновителями та опікунами у випадках і в порядку, визначених чинним законодавством.

4.9. Особи, які всиновили або взяли під опіку, на виховання в прийомні сім'ї або в дитячі будинки сімейного типу дитину у віці до одного року, на яку відкрито рахунок у банківській установі й перераховано допомогу при народженні дитини, мають право на отримання цієї допомоги та використання для створення належних умов для її утримання та виховання у терміни та у розмірах, що визначені пунктами 1-8 Порядку від 21.04.2005 та пунктом 13 Порядку від 27.12.2001.

4.10. Контроль за цільовим використанням допомоги та створенням зазначеними особами належних умов для утримання і виховання дітей здійснюється у встановленому порядку.

4.11. Кошти, що не використані (не витребувані) з рахунка дитини внаслідок смерті власника рахунка, повертаються до бюджету Фонду чи до Державного бюджету України.

4.12. Інформація про рахунки дітей у банківських установах є конфіденційною і не підлягає розголошенню, крім випадків, визначених законодавством.

4.13. Фінансування виплати допомоги при народженні дитини, належної застрахованим у системі обов'язкового державного соціального страхування особам, здійснюється за рахунок коштів Фонду, допомоги при народженні дитини незастрахованим особам - за рахунок коштів Державного бюджету України.

Начальник Управління політики адресної допомоги I.Г.Поліщук