Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 134 від 15.11.95
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
23 листопада 1995 р. за N 422/958

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державного комітету лісового господарства України
N 298 від 01.10.20
10)

Про затвердження Інструкції про порядок ведення державного
лісового кадастру і первинного обліку лісів

На виконання пункту 4 Порядку ведення державного обліку лісів і державного лісового кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.95 р. N 767, наказую:

1. Затвердити Інструкцію про порядок ведення державного лісового кадастру і первинного обліку лісів, що додається.

2. Управлінню лісами і організації лісокористування (Андрусишин В.С.), виробничому об'єднанню "Укрдержліспроект" (Заремський А.Д.) забезпечити розмноження і доведення Інструкції та бланків документації державного лісового кадастру до всіх постійних лісокористувачів.

3. Економічному управлінню (Бевський П.Я.) виділити необхідні кошти для тиражування Інструкції і бланків документації державного лісового кадастру.

4. "Инструкцию о порядке ведения государственного учёта лесов", що затверджена наказом Держкомлісу СРСР від 19.10.82 N 148, вважати такою, що не застосовується.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Брежнєва В.М.

Міністр В.I.Самоплавський

Затверджено
наказом Міністерства лісового
господарства України від
15.11.95 N 134

Інструкція
про порядок ведення державного лісового кадастру
і первинного обліку лісів

I. Загальні положення

1. Завданням Інструкції про порядок ведення державного лісового кадастру і первинного обліку лісів є визначення єдиних вимог до постійних користувачів земельних ділянок лісового фонду - підприємств, установ, організацій і окремих громадян по веденню документації державного лісового кадастру і первинного обліку лісів. Інструкція розроблена у відповідності з Порядком ведення державного обліку лісів і державного лісового кадастру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 1995 року N 767.

2. Вказівки Міністерства лісового господарства України (далі - Мінлісгоспу) з питань ведення документації державного лісового кадастру є обов'язковими для всіх постійних лісокористувачів.

II. Склад документації державного лісового кадастру

3. Документація державного лісового кадастру ведеться за такими формами:

форма N 1 "Розподіл земель лісового фонду за їх категоріями в розрізі груп і категорій захисності" (додаток N 1);

форма N 2 "Розподіл вкритих лісовою рослинністю земель за переважаючими породами та групами віку" (додаток N 2);

форма N 3 "Загальні дані про землі лісового фонду" (додаток N 3).

4. Внесення змін і доповнень до складу документації державного лісового кадастру провадиться Мінлісгоспом, за погодженням з Державним комітетом по земельних ресурсах.

5. Основним джерелом інформації, що використовується при складанні документації державного лісового кадастру, крім документів первинного обліку лісів, який ведеться за формами державного лісового кадастру N 1 і N 2, є документація попереднього проведення державного обліку лісів по країні.

III. Організаційно-технічні заходи щодо проведення
державного лісового кадастру

6. Після визначення Кабінетом Міністрів України терміну проведення чергового державного обліку лісів по країні Мінлісгосп забезпечує доведення цього урядового рішення до всіх постійних лісокористувачів.

7. В рік, що передує року проведення державного лісового кадастру по країні, постійні користувачі лісового фонду виконують комплекс підготовчих робіт, а саме:

а) вносять, при необхідності, пропозиції щодо уточнення поділу лісів за групами і категоріями захисності;

б) оглядають в натурі і оформляють відповідними актами зміни в структурі земель лісового фонду, що сталися в поточному і попередніх роках, в тому числі земель, що тимчасово використовуються іншими користувачами;

в) здійснюють перевірку достовірності і повноти внесених змін до характеристики стану земель лісового фонду і запасів деревостанів.

8. Державні органи лісового господарства, в період проведення підготовчих робіт, зобов'язані:

а) забезпечити постійних лісокористувачів бланками і необхідною нормативно-довідковою інформацією, в тому числі класифікаторами, підготовленими виробничим об'єднанням "Укрдержліспроект", для складання документації державного лісового кадастру;

б) визначити підприємства, установи і організації, які будуть здійснювати підготовку зведених даних державного лісового кадастру по Автономній Республіці Крим, областях;

в) провести інструктивні семінари з посадовими особами щодо вимог, порядку і строків складання документації державного лісового кадастру;

г) оповістити постійних користувачів земельних ділянок лісового фонду про місцезнаходження і назву підприємств державних органів лісового господарства, в зоні діяльності яких вони розташовані.

9. В цілому по країні підготовку зведених даних державного лісового кадастру здійснює виробниче об'єднання "Укрдержліспроект".

IV. Вимоги до ведення документації державного
лісового кадастру

10. Станом на 1 січня в матеріали первинного обліку лісів постійними лісокористувачами вносяться зміни, що відбулись у структурі земель лісового фонду. Органи лісовпорядкування виконують всі роботи, пов'язані із внесенням змін і підготовкою документації державного лісового кадастру для лісокористувачів, інформація про землі лісового фонду яких зосереджена в пам'яті електронно-обчислювальної машини (ЕОМ), базі повидільної таксаційної характеристики земель банку даних "Лісовий фонд України".

11. Державні лісогосподарські підприємства в межах зони їх діяльності надають методичну і консультативну допомогу всім постійним лісокористувачам щодо порядку ведення документації державного лісового кадастру.

12. Державний лісовий кадастр ведеться в розрізі груп лісів і категорій захисності з виділенням вкритих лісовою рослинністю земель, можливих для експлуатації.

13. Дані щодо вкритих лісовою рослинністю земель, можливих для експлуатації, визначаються шляхом зменшення загальної їх площі на величину, що складають особливо захисні земельні ділянки лісового фонду, інші землі, на яких за діючими законодавчими і нормативними актами не проводяться рубки головного користування.

14. При складанні форм державного лісового кадастру площа показується в гектарах (цілими числами), запас деревостанів - в тисячах кубічних метрів (з двома знаками після коми).

У зведеній документації державного обліку лісів по країні дані, що характеризують площу, приводять в тисячах гектарів (з одним знаком після коми), а запаси деревостанів - в мільйонах кубічних метрів (з двома знаками після коми).

15. Всі постійні лісокористувачі складають документацію державного лісового кадастру за формами N 1 і N 2. В рік проведення чергового державного обліку лісів один примірник зазначених форм подається державному лісогосподарському підприємству, в зоні діяльності якого знаходяться землі лісового фонду користувача.

Державні лісогосподарські підприємства надають необхідну методичну і технічну допомогу при складанні зазначеної документації.

16. Державні лісогосподарські підприємства після отримання форм N 1 і N 2 від лісокористувачів, що мають у постійному користуванні менше одного гектара земель лісового фонду, об'єднують їх в цілому по зоні діяльності.

17. Постійні лісокористувачі, землі лісового фонду яких розташовані на території двох областей, складають документацію державного лісового кадастру в цілому і окремо для лісів, розташованих в межах областей.

Документація державного лісового кадастру складається також окремо для гірських лісів.

18. Дані форми N 1 державного лісового кадастру погоджуються з органами землевпорядкування.

19. Державні лісогосподарські підприємства в рік проведення чергового державного обліку лісів, крім того, складають форму N 3. Зведена документація по зоні діяльності складається в трьох примірниках, два з яких подаються державному органу лісового господарства Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя.

20. Документація державного лісового кадастру в цілому по Автономній Республіці Крим, області, містах Києву та Севастополю супроводжується пояснювальною запискою (додаток N 4), в якій на основі детального аналізу приводяться зміни в лісовому фонді, що відбулись за період після попереднього обліку і перераховуються основні причини таких змін.

Строк подання пояснювальної записки встановлюється Мінлісгоспом.

21. Документація державного лісового кадастру і пояснювальні записки складаються в двох примірниках, один з яких передається виробничому об'єднанню "Укрдержліспроект".

22. Відповідальність за достовірність і своєчасність підготовки даних державного лісового кадастру несуть постійні лісокористувачі.

V. Загальні вимоги до складання форм державного
лісового кадастру

23. В заголовку бланків форм NN 1 і 2 в рядку "Рельєф" вписують текст "Усього (рівнинний і гірський)". Якщо інформація характеризує гірські ліси, в рядку "Рельєф" вписують "Гірський".

23.1. Форма N 1 "Розподіл земель лісового фонду за їх категоріями в розрізі груп і категорій захисності"

У нижчезазначені графи заносять:

Графа 1. Суму значень показників граф 12 і 24.

Графа 2. Загальну площу вкритих лісовою рослинністю земель.

Графа 3. Площу вкритих лісовою рослинністю земель штучного походження. Сюди відносять ділянки лісових культур (географічних, ландшафтних, плантаційних тощо) площею від 0,1 гектара і більше.

Графа 4. Площу лісових культур, що станом на рік обліку не переведені у вкриті лісовою рослинністю землі.

Графа 5. Наявність лісових розсадників, плантацій та шкіл всіх видів, дендрологічних садів, а також теплиць і оранжерей, призначених для вирощуванням садівного матеріалу.

Графа 6. Наявність рідколісся.

Графа 7. Заносять площу згарищ та деревостанів, що загинули внаслідок пошкоджень шкідниками, хворобами та стихійних природних явищ і техногенних впливів.

Графа 8. Площу зрубів.

Графа 9. Наявність лісових галявин, пустирів, рекультивованих земель, ремізів, підгодівельних майданчиків, декоративних галявин, місць масового відпочинку, що не віднесені до інших категорій земель.

Графа 10. Суму значень показників граф 6-9.

Графа 11. Наявність залізниць, автомобільних шляхів, грунтових доріг, стежок, квартальних просік, технологічних коридорів, волоків, візирів, окружних меж, протипожежних розривів.

Графа 12. Суму значень показників граф 2, 4, 5, 10 і 11.

Графа 13. Площу ділянок орних земель і кормових полів, що використовуються для потреб мисливського господарства.

Графа 14. Наявність сіножатей.

Графа 15. Наявність пасовищ, вигонів і прогонів для худоби.

Графа 16. Площу багаторічних насаджень (садів, виноградників, шовковичників, ягідників).

Графа 17. Суму значень показників граф 13-16.

Графа 18. Наявність озер, річок, струмків, ставків, водосховищ, каналів, меліоративних канав зрошувальної чи осушувальної мережі.

Графа 19. Ділянки боліт і плавнів.

Графа 20. Площу, зайняту виробничими та адміністративними будівлями, лісовими кордонами, садибами, лісовими складами, стаціонарними пасіками, метеорологічними станціями, вертолітними майданчиками, пляжами, колекторною мережею, стоянками транспорту, кладовищами, кар'єрами, торфорозробками.

Графа 21. Наявність ліній електропередач, ліній зв'язку, газопроводів, нафтопроводів, водопроводів та інших продуктопроводів.

Графа 22. Площу земельних ділянок, що віднесені до категорії пісків.

Графа 23. Наявність ярів, балок, крутосхилів, скельних оголень, кам'янистих розсипів, солонців, відвалів гірських порід, карстових утворень, зсувів, інших земель, непридатних для вирощування лісів.

Графа 24. Суму значень показників граф 17-23.

Графа 25. Економічна оцінка. Розраховується за затвердженими методиками у необхідних випадках для практичних цілей.

23.2. Форма N 2 "Розподіл вкритих лісовою рослинністю земель за переважаючими породами та групами віку"

Деревостани, в яких головною породою є дуб насіннєвого походження 3 і вище класів бонітету, а також насадження дуба вегетативного походження 2 і вище класів бонітету відносяться до високостовбурних, всі інші - до категорії низькостовбурних.

Дані графи 1 по рядку "Усього по розділах 1+2+3" форми N 2 певної категорії захисності повинні відповідати даним графи 2 форми N 1.

Кількість заповнених форм N 2 повинна дорівнювати кількості заповнених рядків в формі N 1, включаючи рядки з текстом "із них можливі для експлуатації".

У нижчезазначені графи заносять:

Графа В. Нижнє значення встановленого діапазону віку стиглості. У випадку обробки даних засобами обчислювальної техніки, в графі В вписують код віку стиглості, визначений за класифікатором 10100004.

При складанні форми N 2 з кодами категорій захисності 01, 02, 03, 09, 21, 30, 41, 44, графу В не заповнюють (коди категорій захисності приведені в графі Б форми N 1 обліку).

У випадку, якщо в межах однієї категорії захисності для однієї переважаючої деревної породи встановлено декілька діапазонів віку стиглості, в формі N 2 приводять дані в розрізі всіх прийнятих діапазонів. Заносять підсумкові значення показників для породи в цілому.

Графи 1 і 9. Загальні показники площі і запасу деревостанів, вкритих лісовою рослинністю земель.

Графи 2-8, 10-15. Розподіл площі земельних ділянок і запасу деревостанів за групами віку.

Графа 16. Величину загальної середньої зміни запасу. Величину показника визначають, як підсумок загальної середньої зміни запасу за класами віку.

Загальну середню зміну запасу певного класу віку отримують за даними таблиць класів віку, як частку від ділення запасу певного класу на його середній вік.

Винятком є визначення цієї величини для деревостанів першого класу. Приймається, що середня зміна запасу на 1 га першого класу віку складає 40% від величини середньої зміни запасу на 1 га другого класу з перевагою хвойних порід і 60% - листяних.

Попередньо до таблиці класів віку вносяться всі зміни, що відбулися в лісовому фонді за період після попереднього лісовпорядкування.

Графа 17. Середній вік деревостанів. При відсутності повидільного банку даних, його визначають на підставі таблиць класів віку за формулою:

                 а1 * s1 + а2 * s2 + ... an * sn
А = --------------------------------- , де:
S
А - середній вік деревостанів;
а1, а2, an - середній вік наявних класів віку;
s1, s2, sn - площа деревостанів наявних класів віку;
S - площа вкритих лісовою рослинністю земель.

23.3. Форма N 3. "Загальні дані про землі лісового фонду"

Розділ 1. Дані про землі лісового фонду на території адміністративної одиниці (в зоні діяльності державного лісогосподарського підприємства).

Розділ складають по районах в розрізі міністерств, державних комітетів, відомств (громадян), що мають у своєму підпорядкуванні підприємства, установи, організації, які є постійними лісокористувачами.

У випадку, коли зона діяльності державного лісогосподарського підприємства охоплює більше чотирьох районів або їх частин, на першому аркуші викреслюється рядок з кодом 75, додається ще один бланк розділу 1, перенумеровуються рядки, починаючи з номера 25. При цьому, кожен шостий рядок повинен бути відведений для підсумку по району в цілому (30, 36, 42, 48). При наявності в зоні діяльності 9-12 районів, додається третій бланк розділу 1, здійснюється перенумерація рядків, починаючи з 49. Рядки 54, 60, 66, 72 використовують для підсумків по району.

Підсумок по розділу заноситься в рядок з кодом 75.

Якщо міністерств і відомств на території одного району більше п'яти, дані, що їх характеризують, заносять послідовно, минаючи рядок з текстом "Разом по району". За першими п'ятьма підбивають проміжні підсумки в графах 4-10, 12-14. Одержані суми заносять в перший підсумковий рядок по району.

Аналогічно заповнюють другий підсумковий рядок по району з рештою міністерств і відомств. В графі 3 другого підсумкового рядка, крім того, вписують загальну площу території району в зоні діяльності державного лісогосподарського підприємства. Код району (графа 1) і в першому і в другому випадку заноситься обов'язково.

У відповідні графи розділу заносять:

Графа 1. Код району або інших об'єктів адміністративно-територіального поділу в кожному шостому рядку (06,12,18,24 і т.д.). Коди показників подаються в класифікаторі 15500005. В інших рядках графа не заповнюється.

Графа 2. Код міністерства і відомства. Їх перелік і коди містяться в класифікаторі 15500002. Коди в межах одного району вписують в порядку зростання їх абсолютної величини.

Графа 3. Розмір території адміністративно-територіальної одиниці в зоні діяльності лісогосподарського підприємства в кв. кілометрах (з одним знаком після коми).

Графа 4. Загальну площу земель лісового фонду.

Графи 5 і 6. Поділ загальної площі земель лісового фонду за групами лісів.

Графа 7. Площу лісових земель.

Графи 8-10. Показники, що відповідно характеризують площу вкритих лісовою рослинністю земель, площу зайняту стиглими і перестійними деревостанами і площу стиглих і перестійних деревостанів з перевагою хвойних порід.

Графа 11. Обчислений процент лісистості (з одним знаком після коми). Значення показника визначають, як частку від ділення даних графи 8 на дані графи 3.

Графи 12-14. Показники, що відповідно характеризують величину загального запасу деревостанів, запасу стиглих і перестійних деревостанів і запасу деревостанів з перевагою хвойних порід.

Розділ 2. Розподіл деревостанів за повнотами і класами
бонітету

Структура розділу передбачена у вигляді двохмірної матриці, в якій по горизонталі характеризують поділ площі вкритих лісовою рослинністю земель, зайнятих деревостанами основних лісоутворюючих порід за групами порід і групами класів бонітету, а по вертикалі - за групами віку і групами повнот.

Розділ 3. Зміна площі земель лісового фонду і запасу
деревостанів за міжобліковий період

В графі 1 по всіх рядках розділу зазначають дані попереднього державного обліку лісів, в графі 2 - дані за станом на 1 січня року проведення державного лісового кадастру.

В графах 3 і 4 зазначають різницю значень показників, зафіксованих в графах 2 і 1 розділу. Від'ємні величини заносять в графу 3, додатні - в графу 4 розділу.

Показники розділу формують на основі даних попередньо складених форм NN 1 і 2 державного лісового кадастру.

Розділ 4. Характеристика протипожежного впорядкування
території

У розділі подають інформацію про організацію земель лісового фонду для охорони від пожеж і розподіл загальної площі за класами пожежної небезпеки.

Розділ 5. Характеристика шляхів транспорту

У розділі приводять дані про наявність шляхів сполучення в межах ділянок лісового фонду лісогосподарських підприємств з розподілом їх на лісогосподарські шляхи і шляхи загального користування.

Розділ 6. Підсочка соснових деревостанів

В розділі подається наявність соснових деревостанів, придатних для підсочки, з виділенням площі ділянок, що знаходяться в підсочці або вийшли з неї і не надійшли до рубки.

Площа придатних для підсочки соснових деревостанів визначається згідно з Правилами заготівлі живиці в лісах України.

24. У випадку централізованої обробки даних засобами обчислювальної техніки, державні органи лісового господарства Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя групують документацію державного лісового кадастру постійних лісокористувачів.

Строки подання інформації регулюються затвердженим графіком виконання робіт.

Разом з документацією подається контрольна відомість розподілу зони діяльності державних лісогосподарських підприємств за районами згідно з наведеною нижче формою.

                       Контрольна відомість
розподілу території _______________________ за зонами
(область)
діяльності державних лісогосподарських підприємств,
(в кв.кілометрах)

——————————————————————————————————————————————————————————————————
|Державне лісо- |Площа районів в зоні діяльності|Загальна|Типи |
|господарське |державного лісогосподарського |площа |рельєфу|
|підприємство, | підприємства |зони ді-|місце- |
|поштова адреса,|———————————————————————————————|яльності|вості |
|телефон керів- | назва району | | |
|ника |———————————————————————————————| | |
| | | | | | | | | |
|———————————————+————+—————+—————+————+————+————+————————+———————|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
——————————————————————————————————————————————————————————————————

25. Одержана зведена документація державного лісового кадастру по країні виготовляється в п'яти примірниках: подається Кабінету Міністрів, Мінекономіки, Мінекобезпеки, залишається в Мінлісгоспі та передається виробничому об'єднанню "Укрдержліспроект".

Додаток N 1
до Інструкції про порядок ведення
державного лісового кадастру і
первинного обліку лісів

                                        Державний лісовий кадастр за 
станом на 1 січня _____ року

Форма N 1

               Розподіл земель лісового фонду за їх
категоріями в розрізі груп і категорій захисності

Республіка, область ______________________________
Міністерство (відомство) _________________________________________
Об'єднання, управління, концерн, МДО, асоціація___________________
________________________________________
Лісокористувач ___________________________________________________
Район ____________________________________________________________
Сільська, селищна, міська Рада ___________________________________
___________________________________
Рельєф ___________________________ площа у гектарах
(тис.гектарів)

——————————————————————————————————————————————————————————————————
|Групи і категорії |К |Пло| Лісові землі |
|захисності лісів |о |ща |————————————————————————————————————|
| |д |зе-|вкриті |не-|лі|не вкриті лі-|лі-|ра-|
| | |ме-|лісовою|зім|со|совою рослин-|со-|зом|
| | |ль |рослин-|кну|ві|ністю |ві |лі-|
| | |лі-|ністю |ті |ро+—————————————|шля|со-|
| | |со-|———————|лі-|зс|р|зг|з|га|ра-|хи,|вих|
| | |во-|ра-|в |со-|ад|і|ар|р|ля|зом|про|зе-|
| | |го |зом|т.ч|ві |ни|д|ищ|у|ви|не |сі-|ме-|
| | |фон| |лі-|ку-|ки|к|а,|б|ни|вк-|ки,|ль |
| | |ду | |со-|ль-|пл|о|за|и|пу|ри-|про|(2+|
| | |пос| |ві |ту-|ан|л|ги| |ст|тих|ти |+4+|
| | |тій| |ку-|ри |та|і|бл| |ир|лі-|по-|+5+|
| | |но-| |ль-| |ці|с|і | |і |со-|жеж|+10|
| | |го | |ту-| |ї |с|на| | |вою|ні |+11|
| | |ко-| |ри | | |я|са| | |ро-|роз| |
| | |рис| | | | | |дж| | |сли|ри-| |
| | |ту-| | | | | |ен| | |нні|ви | |
| | |ван| | | | | |ня| | |стю| | |
| | |ня | | | | | | | | |(6+| | |
| | |(12| | | | | | | | |+7+| | |
| | |+ | | | | | | | | |+8+| | |
| | |24)| | | | | | | | |+9)| | |
|————————————————————+——+———+———+———+———+——+—+——+—+——+———+———+———|
| А |Б | 1 | 2 | 3 | 4 | 5|6|7 |8|9 |10 |11 |12 |
——————————————————————————————————————————————————————————————————
Усього лісів 1 і
2 груп 01
Ліси 1 групи - разом 02
а) ліси, що викону-
ють переважно водо-
охоронні функції 03
в т.ч.:
смуги лісів вздовж
берегів річок, нав-
коло озер, водоймищ
та інших водних
об'єктів 04
із них можливі для
експлуатації 05 * * * * * * * * *
смуги лісів, що за-
хищають нерестовища
цінних промислових
риб 06
із них можливі для
експлуатації 07 * * * * * * * * *
захисні лісові на-
садження на смугах
відводу каналів 08
б) ліси, що викону-
ють переважно захи-
сні функції 09
в т.ч.:
ліси протиерозійні 10
із них ділянки на
крутих гірських
схилах 11
ліси приполонинні 12
захисні смуги лісів
вздовж залізниць,
автомобільних доріг
державного значення 13
із них можливі для
експлуатації 14 * * * * * * * * *
особливо цінні лісо-
ві масиви 15
державні захисні лі-
сові смуги 16
байрачні ліси, сте-
пові переліски та
інші ліси степових,
лісостепових, гірсь-
ких районів, які ма-
ють важливе значення
для захисту навко-
лишнього природного
середовища 17

 із них можливі для
експлуатації 18 * * * * * * * * *
полезахисні лісові
смуги 19
захисні лісові на-
садження на смугах
відводу залізниць і
автомобільних доріг 20
в) ліси, що викону-
ють переважно сані-
тарно-гігієнічні та
оздоровчі функції 21
в.т.ч.:
ліси населених пун-
ктів 22
ліси зелених зон
навколо населених
пунктів і промисло-
вих підприємств 23
із них лісопаркові
частини зелених зон 24
ліси зелених зон,
можливі для експлу-
атації 25 * * * * * * * * *
ліси першого і дру-
гого поясів зон са-
нітарної охорони
джерел водопостачан-
ня 26
ліси зон округів са-
нітарної охорони лі-
кувально-оздоровчих
територій 27
із них лісів третьої
зони округів сані-
тарної охорони ліку-
вально-оздоровчих
територій 28
в т.ч. можливі для
експлуатації 29 * * * * * * * * *
г) ліси спеціального
цільового призначен-
ня 30
в т.ч.:
заповідники 31
із них можливі для
експлуатації 32 * * * * * * * * *
національні природні
парки 33
із них можливі для
експлуатації 34 * * * * * * * * *
регіональні ландшаф-
тні парки 35
із них можливі для
експлуатації 36 * * * * * * * * *
пам'ятки природи,
заповідні лісові
урочища 37
ліси, що мають нау-
кове або історичне
значення, включаючи
генетичні резервати 38
лісоплодові насад-
ження 39
субальпійські дерев-
ні та чагарникові
угруповання 40

 Усього лісів 1 гру-
 пи, можливих для ек-
 сплуатації           41          *   *   * * *  * *    * *
 Ліси 2 групи         42
 із них можливі для
 експлуатації         43          *   *   * * *  * *    * *
 Усього лісів 1 і
 2 груп, можливих для
 експлуатації         44          *   *   * * *  * *    * *
——————————————————————————————————————————————————————————————————
|Групи і категорії  |К |             Нелісові землі           |Ек|
|захисності лісів   |о |——————————————————————————————————————|он|
|                   |д |сільськогоспо-  |в |б |са|т |п |ін|ра-|ом|
|                   |  |дарські угіддя  |о |о |ди|р |і |ші|зом|іч|
|                   |  |————————————————|д |л |би|а |с |не|не-|на|
|                   |  |р |с |п |баг|ра-|и |о |сп|с |к |лі|лі-|оц|
|                   |  |і |і |а |ато|зом|  |т |ор|и |и |со|со-|ін|
|                   |  |л |н |с |річ|сі-|  |а |у |  |  |ві|вих|ка|
|                   |  |л |о |о |ні |ль-|  |  |ди|  |  |зе|зе-|  |
|                   |  |я |ж |в |нас|сь-|  |  |  |  |  |мл|ме-|  |
|                   |  |  |а |и |адж|ко-|  |  |  |  |  |і |ль |  |
|                   |  |  |т |щ |ен-|гос|  |  |  |  |  |  |17+|  |
|                   |  |  |і |а |ня |по-|  |  |  |  |  |  |18+|  |
|                   |  |  |  |  |(са|дар|  |  |  |  |  |  |19+|  |
|                   |  |  |  |  |ди,|ськ|  |  |  |  |  |  |20+|  |
|                   |  |  |  |  |ягі|их |  |  |  |  |  |  |21+|  |
|                   |  |  |  |  |дни|уг-|  |  |  |  |  |  |22+|  |
|                   |  |  |  |  |ки |ідь|  |  |  |  |  |  |23)|  |
|                   |  |  |  |  |та |(13|  |  |  |  |  |  |   |  |
|                   |  |  |  |  |ін-|+14|  |  |  |  |  |  |   |  |
|                   |  |  |  |  |ші)|+15|  |  |  |  |  |  |   |  |
|                   |  |  |  |  |   |+  |  |  |  |  |  |  |   |  |
|                   |  |  |  |  |   |16)|  |  |  |  |  |  |   |  |
|———————————————————+——+——+——+——+———+———+——+——+——+——+——+——+———+——|
|          А        |Б |13|14|15|16 | 17|18|19|20|21|22|23|24 |25|
——————————————————————————————————————————————————————————————————
 Усього лісів 1 і
 2 груп               01
 Ліси 1 групи - ра-
 зом                  02
 а) ліси, що викону-
 ють переважно водо-
 охоронні функції     03
 в т.ч.:
 смуги лісів вздовж
 берегів річок, нав-
 коло озер, водоймищ
 та інших водних
 об'єктів             04
 із них можливі для
 експлуатації         05 *  *  *  *    *  *  *  *  *  *  *  *
 смуги лісів, що за-
 хищають нерестовища
 цінних промислових
 риб                  06
 із них можливі для
 експлуатації         07 *  *  *  *    *  *  *  *  *  *  *  *
 захисні лісові на-
 садження на смугах
 відводу каналів      08
 б) ліси, що викону-
 ють переважно захи-
 сні функції          09
 в т.ч.:
 ліси протиерозійні   10

 із них ділянки на
 крутих гірських
 схилах               11
 ліси приполонинні    12
 захисні смуги лісів
 вздовж залізниць,
 автомобільних доріг
 державного значення  13
 із них можливі для
 експлуатації         14 *  *  *  *    *  *  *  *  *  *  *  *
 особливо цінні лі-
 сові масиви          15
 державні захисні
 лісові смуги         16
 байрачні ліси, сте-
 пові переліски та
 інші ліси степових,
 лісостепових, гір-
 ських районів, які
 мають важливе зна-
 чення для захисту
 навколишнього при-
 родного середовища   17
 із них можливі для
 експлуатації         18 *  *  *  *    *  *  *  *  *  *  *  *
 полезахисні лісові
 смуги                19
 захисні лісові на-
 садження на смугах
 відводу залізниць і
 автомобільних доріг  20
 в) ліси, що викону-
 ють переважно сані-
 тарно-гігієнічні та
 оздоровчі функції    21
 в.т.ч.:
 ліси населених пун-
 ктів                 22
 ліси зелених зон
 навколо населених
 пунктів і промисло-
 вих підприємств      23
 із них лісопаркові
 частини зелених зон  24
 ліси зелених зон,
 можливі для експлу-
 атації               25 *  *  *  *    *  *  *  *  *  *  *  *
 ліси першого і дру-
 гого поясів зон са-
 нітарної охорони
 джерел водопоста-
 чання                26
 ліси зон округів
 санітарної охорони
 лікувально-оздоров-
 чих територій        27
 із них лісів тре-
 тьої зони округів
 санітарної охорони
 лікувально-оздоров-
 чих територій        28
 в т.ч. можливі для
 експлуатації         29 *  *  *  *    *  *  *  *  *  *  *  *
 г) ліси спеціально-
 го цільового приз-
 начення              30

 в т.ч.: заповідники  31
 із них можливі для
 експлуатації         32 *  *  *  *    *  *  *  *  *  *  *  *
 національні природ-
 ні парки             33
 із них можливі для
 експлуатації         34 *  *  *  *    *  *  *  *  *  *  *  *
 регіональні ланд-
 шафтні парки         35
 із них можливі для
 експлуатації         36 *  *  *  *    *  *  *  *  *  *  *  *
 пам'ятки природи,
 заповідні лісові
 урочища              37
 ліси, що мають нау-
 кове або історичне
 значення, включаючи
 генетичні резервати  38
 лісоплодові насад-
 ження                39
 субальпійські де-
 ревні та чагарнико-
 ві угруповання       40
 Усього лісів 1 гру-
 пи, можливих для
 експлуатації         41 *  *  *  *    *  *  *  *  *  *  *  *
 Ліси 2 групи         42
 із них можливі для
 експлуатації         43 *  *  *  *    *  *  *  *  *  *  *  *
 Усього лісів 1 і
 2 груп, можливих
 для експлуатації     44 *  *  *  *    *  *  *  *  *  *  *  *

Керівник ____________ (____________________)
            підпис     прізвище та ініціали
Головний лісничий ______________ (____________________)
                       підпис     прізвище та ініціали
Погоджено:
Інженер-землевпорядник ______________ (____________________)
                           підпис      прізвище та ініціали

Додаток N 2
до Інструкції про порядок ведення
державного лісового кадастру і
первинного обліку лісів

                                      Державний лісовий кадастр за 
станом на 1 січня _____ року

Форма N 2

          Розподіл вкритих лісовою рослинністю земель за
              переважаючими породами та групами віку

Республіка, область ______________________________________________
Міністерство (відомство) _________________________________________
Об'єднання, управління, концерн, МДО, асоціація __________________
__________________________________________________________________
Лісокористувач ___________________________________________________
Район ____________________________________________________________
Сільська, селищна, міська Рада ___________________________________
Рельєф _______________________ Група лісів _______________________
Категорія захисності _____________________________________________
                         (назва і код відповідно до форми N 1
                         державного лісового кадастру)

———————————————————————————————————————————————————————————————
|Переважаючі    |К |Ниж|Вкриті лісовою рослинністю землі,     |
|деревні породи |о |ня |гектарів (тис.гектарів)               |
|               |д |ме-|——————————————————————————————————————|
|               |  |жа |у|     в тому числі за групами віку   |
|               |  |ві-|с|————————————————————————————————————|
|               |  |ку |ь| молодняки |середньо|прис- |стиглі і|
|               |  |сти|о|           |вікові  |тигаю-|перес-  |
|               |  |гло|г|———————————+————————|чі    |тійні   |
|               |  |сті|о|  I  |  II |у|в т.ч.|      |————————|
|               |  |   | |класу|класу|с|включ.|      |у|в т.ч.|
|               |  |   | |     |     |ь|в роз-|      |с|пере- |
|               |  |   | |     |     |о|раху- |      |ь|стійні|
|               |  |   | |     |     |г|нок   |      |о|      |
|               |  |   | |     |     |о|      |      |г|      |
|               |  |   | |     |     | |      |      |о|      |
|———————————————+——+———+—+—————+—————+—+——————+——————+—+——————|
|       А       | Б| В |1|  2  |  3  |4|   5  |   6  |7|  8   |
———————————————————————————————————————————————————————————————
 1. Основні лі-
 соутворюючі де-
 ревні породи
   Хвойні
 Сосна           01
 Ялина           02
 Ялиця           03
 Модрина         04
 Разом: хвойних  09
   Твердолистяні
 Дуб високостов-
 бурний          10
 Дуб низькостов-
 бурний          11
 Бук             12
 Граб            13
 Ясен            14
 Клен            15
 В'яз            16
 Акація          17
 Гледичія        18
 Разом: твердо-
 листяних        29
   М'яколистяні
 Береза          30
 Осика           31
 Вільха          32
 Липа            33
 Тополя          34
 Верби деревов.  35
 Разом: м'яко-
 листяних        39
 Разом: по I
 розділу         40

 2. Інші деревні
 породи          41

 3. Чагарники    42

 Усього: по роз-
 ділах 1 + 2 + 3 43

 Інші деревні
 породи
 Абрикос         50
 Айлант          51
 Бархат          52
 Вишня           53
 Гіркокаштан     54
 Горіх           55
 Горобина        56
 Груша           57
 Каркас          58
 Каштан          59
 Псевдотсуга     60
 Слива           61
 Сосна кедрова   62
 Софора          63
 Тис             64
 Черемха         65
 Шовковиця       66
 Яблуня          67
 Ялівці деревов. 68
 Решта інших
 деревних порід  69

 Чагарники
 Айва            75
 Бруслина        76
 Бузина          77
 Верби чагарник. 78
 Глід            79
 Дерен           80
 Жимолость       81
 Ірга            82
 Карагана        83
 Ліщина          84
 Маслинка        85
 Обліпиха        86
 Свидина         87
 Скумпія         88
 Смородина       89
 Сосна гірська   90
 Тамарикс        91
 Шипшина         92
 Ялівці чагарн.  93
 Інші чагарники  99

——————————————————————————————————————————————————————————————————
|Переважаючі    |К |Загальний запас деревостанів,  |Зага-|Се-|Еко|
|деревні породи |о |тис.(млн) куб.метрів           |льна |ре-|но-|
|               |д |———————————————————————————————|сере-|дн-|міч|
|               |  |у| в тому числі за групами віку|дня  |ій |на |
|               |  |с|—————————————————————————————|зміна|вік|оці|
|               |  |ь|молодняки|се-|при-|стиглі і  |запа-|ро-|нка|
|               |  |о|         |ред|сти-|перестійні|су   |ків|   |
|               |  |г|—————————|ньо|га- |——————————|тис. |   |   |
|               |  |о|I   |II  |ві-|ючі |у |в т.ч. |(млн)|   |   |
|               |  | |кла-|кла-|ко-|    |с |пере-  |куб. |   |   |
|               |  | |су  |су  |ві |    |ь |стійні |мет- |   |   |
|               |  | |    |    |   |    |о |       |рів  |   |   |
|               |  | |    |    |   |    |г |       |     |   |   |
|               |  | |    |    |   |    |о |       |     |   |   |
|———————————————+——+—+————+————+———+————+——+———————+—————+———+———|
|       А       | Б|9| 10 | 11 | 12| 13 |14|  15   |  16 | 17| 18|
——————————————————————————————————————————————————————————————————
 1. Основні лі-
 соутворюючі де-
 ревні породи
   Хвойні
 Сосна           01
 Ялина           02
 Ялиця           03
 Модрина         04
 Разом: хвойних  09
   Твердолистяні
 Дуб високостов-
 бурний          10
 Дуб низькостов-
 бурний          11
 Бук             12
 Граб            13
 Ясен            14
 Клен            15
 В'яз            16
 Акація          17
 Гледичія        18
 Разом: твердо-
 листяних        29
   М'яколистяні
 Береза          30
 Осика           31
 Вільха          32
 Липа            33
 Тополя          34
 Верби деревов.  35
 Разом: м'яко-
 листяних        39
 Разом: по I
 розділу         40

 2. Інші деревні
 породи          41

 3. Чагарники    42

 Усього: по роз-
 ділах 1 + 2 + 3 43

 Інші деревні
 породи
 Абрикос         50
 Айлант          51
 Бархат          52
 Вишня           53
 Гіркокаштан     54
 Горіх           55
 Горобина        56
 Груша           57
 Каркас          58
 Каштан          59
 Псевдотсуга     60
 Слива           61
 Сосна кедрова   62
 Софора          63
 Тис             64
 Черемха         65
 Шовковиця       66
 Яблуня          67
 Ялівці деревов. 68
 Решта інших
 деревних порід  69

 Чагарники
 Айва            75
 Бруслина        76
 Бузина          77
 Верби чагарник. 78
 Глід            79
 Дерен           80
 Жимолость       81
 Ірга            82
 Карагана        83
 Ліщина          84
 Маслинка        85
 Обліпиха        86
 Свидина         87
 Скумпія         88
 Смородина       89
 Сосна гірська   90
 Тамарикс        91
 Шипшина         92
 Ялівці чагарн.  93
 Інші чагарники  99
-------------------
Примітка: Сума інших деревних порід дається  по  розділу  2  "Інші
          деревні   породи",   чагарникові  породи  по  розділу  3
          "Чагарники"

Керівник _____________ (___________________)
підпис прізвище та ініціали
Головний лісничий ______________ (____________________)
підпис прізвище та ініціали

Додаток N 3
до Інструкції про порядок ведення
державного лісового кадастру і
первинного обліку лісів

          Державний лісовий кадастр за станом на 1 січня ____ року

                                             Форма N 3

              Загальні дані про землі лісового фонду

Республіка, область ______________________________________________
Міністерство лісового господарства України, ______________________
____________________ об'єднання (управління лісового господарства)

Державне лісогосподарське підприємство ___________________________
__________________________________________________________________
Поштова адреса ___________________________________________________


Керівник ____________ (____________________)
підпис прізвище та ініціали
Головний лісничий ___________ (___________________)
підпис прізвище та ініціали

       Розділ 1. Дані про землі лісового фонду на території
адміністративної одиниці
(в зоні діяльності державного лісогосподарського підприємства)
——————————————————————————————————————————————————————————————————
|Код|Оди-|Мініс|Тери-|Землі лісового фонду, |Про-|Запас дерево|
| |ниця|терст|торія|гектарів (тис.гектарів) |цент|станів |
| |адмі|во, |оди- |—————————————————————————|лі- |тис.(млн.) |
| |ніс-|відо-|ниці |у|в тому|лісо-|вкриті лі-|сис-|куб.метрів |
| |тра-|мство|адмі-|с|числі |ві |совою рос-|тос-|————————————|
| |тив-|(код)|ніст-|ь|за гру|землі|линністю |ті |за- |в т.ч. |
| |ного| |рати-|о|пами | |——————————| |га- |стиглих|
| |по- | |вного|г|лісів | |у|в т.ч. | |ль- |і перес|
| |ділу| |поді-|о|——————| |с|стиглі | |ний |тійних |
| | | |лу, | | 1| 2 | |ь|і пере- | | |———————|
| |код | |кв. | | | | |о|стійні | | |у |із |
| | | |кіло-| | | | |г|————————| | |с |них |
| | | |мет- | | | | |о|р|із них| | |ь |хво-|
| | | |рів | | | | | |а|хвойні| | |о |йні |
| | | | | | | | | |з| | | |г | |
| | | | | | | | | |о| | | |о | |
| | | | | | | | | |м| | | | | |
|———+————+—————+—————+—+——+———+—————+—+—+——————+————+————+——+————|
| А | 1 | 2 | 3 |4| 5| 6 | 7 |8|9| 10 | 11 | 12 |13| 14 |
——————————————————————————————————————————————————————————————————
01 * * *
02 * * *
03 * * *
04 * * *
05 * * *
Разом по району
06 *
------------------------------------------------------------------
07 * * *
08 * * *
09 * * *
10 * * *
11 * * *
Разом по району
12 *
------------------------------------------------------------------
13 * * *
14 * * *
15 * * *
16 * * *
17 * * *
Разом по району
18 *
------------------------------------------------------------------
19 * * *
20 * * *
21 * * *
22 * * *
23 * * *
Разом по району
24 *
------------------------------------------------------------------
Усього
75 * *

 Розділ 2. Розподіл деревостанів за повнотами і класами бонітету
——————————————————————————————————————————————————————————————————
|Вікові |Код|Площа деревостанів за групами порід і класами боні- |
|групи і| |тету, гектарів (тис.гектарів) |
|повноти| |————————————————————————————————————————————————————|
| | | хвойні |р|твердолистяні |р | м'яколистяні |р |
| | |—————————————|а|——————————————|а |———————————————|а |
| | |2 |3|4|5|5а і|з|2 |3|4|5 |5а і|з |2 |3 |4 |5 |5а |з |
| | |і | | | |ниж-|о|і | | | |ниж-|о |і | | | |і |о |
| | |ви| | | |че |м|ви| | | |че |м |ви| | | |ни-|м |
| | |ще| | | | | |ще| | | | | |ще| | | |жче| |
|———————+———+——+—+—+—+————+—+——+—+—+——+————+——+——+——+——+——+———+——|
| А | Б |1 |2|3|4| 5 |6| 7|8|9|10| 11 |12|13|14|15|16|17 |18|
——————————————————————————————————————————————————————————————————
Молодняки
0,4 10
0,5 11
0,6 12
0,7 13
0,8 14
0,9-1,0 15
------------------------------------------------------------------
Разом 16
Середньовікові
0,3-0,4 20
0,5 21
0,6 22
0,7 23
0,8 24
0,9-1,0 25
------------------------------------------------------------------
Разом 26
Пристигаючі
0,3-0,4 30
0,5 31
0,6 32
0,7 33
0,8 34
0,9-1,0 35
------------------------------------------------------------------
Разом 36
Стиглі і перестійні
0,3-0,4 40
0,5 41
0,6 42
0,7 43
0,8 44
0,9-1,0 45
------------------------------------------------------------------
Разом 46
Усього
0,3-0,4 50
0,5 51
0,6 52
0,7 53
0,8 54
0,9-1,0 55
------------------------------------------------------------------
Усього 56

          Розділ 3. Зміна площі земель лісового фонду і
запасу деревостанів за міжобліковий період
——————————————————————————————————————————————————————————————————
| Показники |Код|На 01.01|На 01.01|Різниця про-|
| | | ____ | ____ |ти поперед- |
| | | року | року |нього обліку|
| | | | |————————————|
| | | | | - | + |
|—————————————————————————————+———+————————+————————+——————+—————|
| А | Б | 1 | 2 | 3 | 4 |
——————————————————————————————————————————————————————————————————
Загальна площа земель лісово-
го фонду, гектарів (тис.гек-
тарів) 01
вкриті лісовою рослинністю
землі 02
в т.ч. з перевагою:
хвойних порід 03
із них: сосна 04
ялина, ялиця 05
хвойних молодняків до
20 років 06
твердолистяних порід 07
із них: дуб високостовбурний 08
дуб низькостовбурний 09
бук 10
твердолистяних молодняків до
20 років 11
м'яколистяних порід 12
із них молодняків до 20 років 13
Загальний запас деревостанів,
тис.(млн.) куб.метрів 14
в т.ч.:
стиглих і перестійних 15
Із загального запасу
деревостанів з перевагою:
хвойних порід 16
із них стиглих і перестійних 17
твердолистяних порід 18
м'яколистяних порід 19
Загальна середня зміна
запасу тис.(млн.) куб.метрів 20
Лісові культури, переведені у
вкриті лісовою рослинністю
землі, гектарів (тис.гекта-
рів) 21
Незімкнуті лісові культури,
гектарів (тис.гектарів) 22
Не вкриті лісовою рослинністю
землі - усього, гектарів
(тис.гектарів) 23
в т.ч.:
забезпечені природним понов-
ленням 24
потребують сприяння природно-
му поновленню 25
потребують створення лісових
культур 26
не проектуються під лісовід-
новлення (ремізи, біополяни
тощо) 27
Нелісові землі, запроектовані
під залісення (агро- і гідро-
лісомеліоративний фонд), гек-
тарів (тис.гектарів) 28

             Розділ 4. Характеристика протипожежного
впорядкування території
————————————————————————————————————————————————————————————————
|Назва елементів протипожежного впорядкування | Код |Фактична |
| | |наявність |
|—————————————————————————————————————————————+—————+——————————|
| А | Б | 1 |
————————————————————————————————————————————————————————————————
Кількість лісогосподарських підприємств 01
Кількість лісництв 02
Розподіл земель лісового фонду за класами
пожежної небезпеки, гектарів (тис.гектарів)
I клас 10
II клас 11
III клас 12
IV клас 13
V клас 14

            Розділ 5. Характеристика шляхів транспорту
———————————————————————————————————————————————————————————
| Види доріг | Код | Протяжність, кілометрів |
| | |———————————————————————————————————|
| | | усього | в тому числі |
| | | |——————————————————————————|
| | | |лісогоспо- | загального |
| | | |дарських | користування |
|———————————————+—————+————————+———————————+——————————————|
| А | Б | 1 | 2 | 3 |
———————————————————————————————————————————————————————————
Дороги, усього 01
в тому числі:
а) залізниці 02
із них
широкої колії 03
б) автомобільні 04
із них
з твердим по-
криттям 05

              Розділ 6. Підсочка соснових деревостанів
—————————————————————————————————————————————————————————————————
| | | Соснові деревостани, |
| | | гектарів (тис.гектарів) |
| Показники | Код |—————————————————————————————————|
| | | 1 група | 2 група | разом |
| | | лісів | лісів | |
|———————————————————————+—————+—————————+—————————+—————————————|
| А | Б | 1 | 2 | 3 |
—————————————————————————————————————————————————————————————————
Усього насаджень, при-
датних для підсочки
стиглих і перестійних 01
пристигаючих 02

Із деревостанів, при-
датних для підсочки
а) знаходяться в під-
сочці
стиглі і перестійні 03
пристигаючі 04
б) вийшли з підсочки і
не надійшли до рубки 05

Додаток N 4
до Інструкції про порядок ведення
державного лісового кадастру і
первинного обліку лісів

Програма
пояснювальної записки до матеріалів
державного лісового кадастру
за станом на 01.01.____ року

Загальні положення

1. Пояснювальна записка до матеріалів державного лісового кадастру складається державними органами лісового господарства, виробничим об'єднанням "Укрдержліспроект" по Автономній Республіці Крим, областях і країні в цілому на земельні ділянки лісового фонду, надані у постійне користування лісогосподарським підприємствам, установам і організаціям, підпорядкованим Міністерству лісового господарства України.

2. Пояснювальна записка складається з таблиць, які заповнюються на основі даних форм N 1, N 2 і N 3 державного лісового кадастру, матеріалів лісовпорядкування та інших облікових і звітних документів.

3. Значення показників, що входять до складу таблиць пояснювальної записки, подають в таких же одиницях, що і в формах N 1, N 2 і N 3 державного лісового кадастру. Різницю у відносних величинах між даними попереднього і поточного обліку лісів наводять в таблицях з точністю до 1%.

4. При наявності істотних кількісних і якісних змін в лісовому фонді, що відбулись з року попереднього державного обліку лісів, в кінці кожної таблиці вказують основні причини цих змін.

Структура таблиць пояснювальної записки

Таблиця 1

                             Динаміка
розподілу загальної площі земельних ділянок лісового
фонду між постійними користувачами, гектарів (тис.гектарів)
——————————————————————————————————————————————————————————————————
| Назва показника |Код|За даними |За даними|Різниця|
| | |попередньо|поточного|———————|
| | |го ___ ро-|____ року|+ |- |%|
| | |ку обліку |обліку | | | |
|———————————————————————————————+———+——————————+—————————+——+——+—|
| 1 | 2 | 3 | 4 |5 |6 |7|
——————————————————————————————————————————————————————————————————
Загальна площа земельних діля-
нок лісового фонду
в тому числі у лісокористува-
чів, підпорядкованих:
Міністерству лісового господар-
ства
Міністерству сільського госпо-
дарства і продовольства
Міністерству охорони навколиш-
нього природного середовища і
ядерної безпеки
Міністерству оборони
Міністерству транспорту
Міністерству освіти України
Державному комітету України по
водному господарству
Державному комітету України по
житлово-комунальному господар-
ству
Іншим міністерствам, державним
комітетам і відомствам

Примітка: перелік міністерств і відомств може уточнюватись.

Таблиця 2

                             Динаміка
розподілу загальної площі земельних ділянок лісового фонду
за групами лісів і категоріями захисності,
гектарів (тис.гектарів)
——————————————————————————————————————————————————————————————————
| Назва показника |Код|За даними |За даними|Різниця|
| | |попередньо|поточного|———————|
| | |го ___ ро-|____ року|+ |- |%|
| | |ку обліку |обліку | | | |
|———————————————————————————————+———+——————————+—————————+——+——+—|
| 1 | 2 | 3 | 4 |5 |6 |7|
——————————————————————————————————————————————————————————————————
Усього лісів 1 і 2 груп
Ліси 1 групи - разом
а) ліси, що виконують переважно
водоохоронні функції
в т.ч.:
смуги лісів вздовж берегів рі-
чок, навколо озер, водоймищ та
інших водних об'єктів
із них можливі для експлуатації
смуги лісів, що захищають нере-
стовища цінних промислових риб
із них можливі для експлуатації
захисні лісові насадження на
смугах відводу каналів
б) ліси, що виконують переважно
захисні функції
в т.ч.:
ліси протиерозійні
із них ділянки на крутих гірсь-
ких схилах
ліси приполонинні
захисні смуги лісів вздовж за-
лізниць, автомобільних доріг
державного значення
із них можливі для експлуатації
особливо цінні лісові масиви
державні захисні лісові смуги
байрачні ліси, степові переліс-
ки та інші ліси степових, лісо-
степових, гірських районів, які
мають важливе значення для за-
хисту навколишнього природного
середовища,
із них можливі для експлуатації
полезахисні лісові смуги
захисні лісові насадження на
смугах відводу залізниць і ав-
томобільних доріг
в) ліси, що виконують переважно
санітарно-гігієнічні та оздо-
ровчі функції
в.т.ч.:
ліси населених пунктів
ліси зелених зон навколо насе-
лених пунктів і промислових
підприємств
із них лісопаркові частини зе-
лених зон
ліси зелених зон, можливі для
експлуатації
ліси першого і другого поясів
зон санітарної охорони джерел
водопостачання
ліси зон округів санітарної
охорони лікувально-оздоровчих
територій
із них лісів третьої зони окру-
гів санітарної охорони лікува-
льно-оздоровчих територій
в т.ч. можливі для експлуатації
г) ліси спеціального цільового
призначення
в т.ч.:

 заповідники
із них можливі для експлуатації
національні природні парки
із них можливі для експлуатації
регіональні ландшафтні парки
із них можливі для експлуатації
пам'ятки природи, заповідні лі-
сові урочища
ліси, що мають наукове або іс-
торичне значення, включаючи ге-
нетичні резервати
лісоплодові насадження
субальпійські деревні та чагар-
никові угруповання
Усього лісів 1 групи, можливих
для експлуатації
Ліси 2 групи
із них можливі для експлуатації
Усього лісів 1 і 2 груп, можли-
вих для експлуатації

Таблиця 3

                             Динаміка
розподілу загальної площі земельних ділянок
лісового фонду за категоріями земель,
гектарів (тис.гектарів)
——————————————————————————————————————————————————————————————————
| Назва показника |Код|За даними |За даними|Різниця|
| | |попередньо|поточного|———————|
| | |го ___ ро-|____ року|+ |- |%|
| | |ку обліку |обліку | | | |
|———————————————————————————————+———+——————————+—————————+——+——+—|
| 1 | 2 | 3 | 4 |5 |6 |7|
——————————————————————————————————————————————————————————————————
Площа земель лісового фонду
постійного користування

Лісові землі
в тому числі:
вкриті лісовою рослинністю
із них лісові культури
незімкнуті лісові культури
лісові розсадники, плантації
не вкриті лісовою рослинністю
із них:
рідколісся
згарища, загиблі насадження
зруби
галявини, пустирі
лісові шляхи, просіки,
протипожежні розриви

Нелісові землі
в тому числі:
сільськогосподарські угіддя
із них:
рілля
сіножаті
пасовища
багаторічні насадження
води
болота
садиби, споруди
траси
піски
інші нелісові землі

Таблиця 4

                             Динаміка
вікової структури вкритих лісовою рослинністю
земель, гектарів (тис.гектарів)
——————————————————————————————————————————————————————————————————
| Назва показника |Код|За даними |За даними|Різниця|
| | |попередньо|поточного|———————|
| | |го ___ ро-|____ року|+ |- |%|
| | |ку обліку |обліку | | | |
|———————————————————————————————+———+——————————+—————————+——+——+—|
| 1 | 2 | 3 | 4 |5 |6 |7|
——————————————————————————————————————————————————————————————————
Вкриті лісовою рослинністю
землі
в тому числі:
хвойні
із них:
молодняки
середньовікові
пристигаючі
стиглі і перестійні
твердолистяні
із них:
молодняки
середньовікові
пристигаючі
стиглі і перестійні
м'яколистяні
із них:
молодняки
середньовікові
пристигаючі
стиглі і перестійні

Таблиця 5

                             Динаміка
породного складу лісів (вкритих лісовою
рослинністю земель), гектарів (тис.гектарів)
——————————————————————————————————————————————————————————————————
| Назва показника |Код|За даними |За даними|Різниця|
| | |попередньо|поточного|———————|
| | |го ___ ро-|____ року|+ |- |%|
| | |ку обліку |обліку | | | |
|———————————————————————————————+———+——————————+—————————+——+——+—|
| 1 | 2 | 3 | 4 |5 |6 |7|
——————————————————————————————————————————————————————————————————
1. Основні лісоутворюючі
деревні породи
хвойні - усього
в тому числі:
сосна
ялина
модрина
твердолистяні - усього
в тому числі:
дуб високостовбурний
дуб низькостовбурний
бук
м'яколистяні - усього
в тому числі:
береза
осика
Разом по 1 розділу

2. Решта деревних порід
3. Чагарники

Усього по розділах 1 + 2 + 3

Таблиця 6

                             Динаміка
лісосировинних ресурсів, тис.(млн.) куб.метрів
——————————————————————————————————————————————————————————————————
| Назва показника |Код|За даними |За даними|Різниця|
| | |попередньо|поточного|———————|
| | |го ___ ро-|____ року|+ |- |%|
| | |ку обліку |обліку | | | |
|———————————————————————————————+———+——————————+—————————+——+——+—|
| 1 | 2 | 3 | 4 |5 |6 |7|
——————————————————————————————————————————————————————————————————
Загальний запас деревостанів -
усього
Запас стиглих і перестійних лі-
сів - усього
із них можливі для експлуатації
Запас пристигаючих деревостанів
- усього
Загальний запас хвойних дерево-
станів
Запас стиглих і перестійних лі-
сів з перевагою хвойних порід
із них можливі для експлуатації
Запас пристигаючих деревостанів
з перевагою хвойних порід
Загальний запас деревостанів
твердолистяних порід
Запас стиглих і перестійних
лісів з перевагою твердолистя-
них порід
із них можливі для експлуатації
Запас пристигаючих деревостанів
з перевагою твердолистяних по-
рід
Загальний запас м'яколистяних
деревостанів
Запас стиглих і перестійних лі-
сів з перевагою м'яколистяних
порід
із них можливі для експлуатації
Запас пристигаючих деревостанів
з перевагою м'яколистяних порід

Таблиця 7

                             Динаміка
продуктивності лісів
——————————————————————————————————————————————————————————————————
| Назва показника |Код|За даними |За даними|Різниця|
| | |попередньо|поточного|———————|
| | |го ___ ро-|____ року|+ |- |%|
| | |ку обліку |обліку | | | |
|———————————————————————————————+———+——————————+—————————+——+——+—|
| 1 | 2 | 3 | 4 |5 |6 |7|
——————————————————————————————————————————————————————————————————
Хвойні
Загальна середня зміна запасу,
тис.куб.метрів
Середня зміна запасу на 1 гек-
тар вкритих лісовою рослинністю
земель, куб.метрів
Середній запас на 1 гектар
вкритих лісовою рослинністю
земель, куб.метрів
Середній запас на 1 гектар сти-
глих і перестійних деревоста-
нів, куб.метрів

Твердолистяні
Загальна середня зміна запасу,
тис.куб.метрів
Середня зміна запасу на 1 гек-
тар вкритих лісовою рослинністю
земель, куб.метрів
Середній запас на 1 гектар
вкритих лісовою рослинністю зе-
мель, куб.метрів
Середній запас на 1 гектар сти-
глих і перестійних деревоста-
нів, куб.метрів

М'яколистяні
Загальна середня зміна запасу,
тис.куб.метрів
Середня зміна запасу на 1 гек-
тар вкритих лісовою рослинністю
земель, куб.метрів
Середній запас на 1 гектар
вкритих лісовою рослинністю зе-
мель, куб.метрів
Середній запас на 1 гектар сти-
глих і перестійних деревоста-
нів, куб.метрів

Лісистість, %%