ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА
03.01.2006 N 30

Про реєстрацію ініціативних груп всеукраїнського
референдуму за народною ініціативою, утворених
на зборах громадян України, що відбулися
23 та 24 грудня 2005 року в місті Києві

До Центральної виборчої комісії 30 грудня 2005 року надійшло подання Київського міського голови Омельченка Олександра Олександровича від 29 грудня 2005 року N 225-КР-1335 щодо реєстрації трьох ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Розглянувши зазначене подання та додані до нього документи, Центральна виборча комісія встановила.

У місті Києві 23 грудня 2005 року за адресами Харківське шосе, 168, вулиця Куренівська, 2б, а також 24 грудня 2005 року за адресою вулиця Куренівська, 2б, відбулися збори громадян України для утворення ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, в яких згідно з протоколами цих зборів взяли участь відповідно 267, 269, 232 особи. Учасниками зазначених зборів схвалено пропозицію про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою та затверджено формулювання питань, які пропонується винести на всеукраїнський референдум:

"Чи згодні Ви з тим, щоб Україна стала членом Організації Північноатлантичного Договору (НАТО)?";

"Чи підтримуєте Ви участь України в Єдиному економічному просторі (ЄЕП) разом із Російською Федерацією, Республікою Казахстан та Республікою Білорусь, відповідно до Угоди про формування Єдиного економічного простору, підписаної 19 вересня 2003 року?".

Учасниками зборів обрано ініціативні групи в складі відповідно 88, 85, 119 осіб, яким доручено збирання підписів громадян України під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Відповідно до частини шостої статті 17 Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" ( 1286-12 ) (далі - Закон) Центральна виборча комісія реєструє ініціативну групу всеукраїнського референдуму в разі відповідності поданих документів щодо ініціативної групи всеукраїнського референдуму вимогам Закону.

Згідно з частиною першою статті 17 Закону ( 1286-12 ) ініціативні групи всеукраїнського референдуму реєструються за поданням голів районних, міських рад, на території яких проведено збори громадян, які обрали ініціативну групу.

Частиною четвертою статті 17 Закону передбачено, що в разі відповідності поданих документів вимогам Закону ( 1286-12 ) голова відповідної місцевої ради у 10-денний строк подає документи щодо ініціативної групи всеукраїнського референдуму до Центральної виборчої комісії.

Отже, Центральна виборча комісія вбачає, що подання про реєстрацію трьох ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, утворених на зборах громадян України, які відбулися в місті Києві 23 і 24 грудня 2005 року, внесено належним суб'єктом та в установлений Законом ( 1286-12 ) 10-денний строк, у зв'язку з чим зазначені вище вимоги частин першої, четвертої статті 17 Закону додержано.

Разом з тим, під час перевірки поданих до Центральної виборчої комісії матеріалів виявлено, що на порушення вимог частини четвертої статті 16 Закону ( 1286-12 ) в списку учасників зборів, що відбулися 23 грудня 2005 року в місті Києві за адресою Харківське шосе, 168, не зазначено місця проживання громадянина України Лебедєва Ярослава Володимировича. Крім того, згідно зі списком учасників цих зборів у зборах брала участь громадянка Олейнік Олеся Віталіївна, 1988 року народження, тобто якій не виповнилося вісімнадцяти років, що не відповідає вимогам частини першої статті 7, частини першої статті 16 Закону ( 1286-12 ).

У списку членів ініціативної групи, утвореної на зборах громадян України, що відбулися 23 грудня 2005 року в місті Києві за адресою Харківське шосе, 168, двічі зазначено громадян Аніскова Валерія Євгеновича та Кравцова Олександра Михайловича. Також у цьому списку та інших поданих до Комісії документах встановлено розбіжності в написанні прізвищ, імен, по батькові окремих членів ініціативної групи, а саме: Бурмистрової Поліни Петрівни, Окуджави В'ячеслава Онисимовича, Дішлевенко Ніни Михайлівни.

Крім того, у списку членів ініціативної групи, утвореної на зборах громадян України, які відбулися 23 грудня 2005 року в місті Києві за адресою вулиця Куренівська, 2б, та інших поданих до Комісії документах встановлено розбіжності в написанні прізвищ, імен, по батькові окремих членів цієї групи, а саме: Тетляшова Євгена Леонідовича, Шевченко Людмили Сидорівни, Гамаєва Антона Борисовича.

Незважаючи на виявлені помилки, Центральна виборча комісія зазначає, що вказані вище обставини не впливають на законність проведення зборів громадян України для створення ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, оскільки кількість учасників зборів, що відбулися 23 і 24 грудня 2005 року в місті Києві, а саме відповідно 265, 269, 232 громадянина України, які мають право на участь у референдумі, відповідає вимогам частини першої статті 16 Закону ( 1286-12 ).

Згідно з положеннями частини четвертої статті 16 Закону ( 1286-12 ) перед початком зборів громадян України для утворення ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, які відбулися 23 і 24 грудня 2005 року в місті Києві, проведено реєстрацію їх учасників, про що зазначено в протоколах цих зборів; у списках учасників зборів зазначено їх прізвища, імена та по батькові, дати народження та місце проживання; учасниками зборів одноголосно обрано голову і секретаря цих зборів (відповідно Чорного Віктора Івановича та Паламарчук Ірину Миколаївну, Яковлєва Олександра Юрійовича та Музиченко Юлію Олександрівну, Титаренка Юрія Дмитровича та Самуйленко Галину Павлівну); до порядку денного зборів включено питання про обговорення доцільності проведення всеукраїнського референдуму та про формулювання питань, які пропонується винести на цей референдум.

На виконання частини п'ятої статті 16 Закону ( 1286-12 ) в протоколах зборів громадян України, які відбулися 23 і 24 грудня 2005 року в місті Києві, окремо зазначено відомості про затвердження формулювання кожного питання, що пропонується винести на всеукраїнський референдум; учасниками зборів обрано ініціативні групи, яким рішенням цих зборів доручено збирання підписів громадян України під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, про що зазначено у відповідних протоколах цих зборів.

Згідно з частиною сьомою статті 16 Закону ( 1286-12 ) про проведення зборів громадян України для утворення ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою складено протоколи із зазначенням у них дати та місця їх проведення, а також результатів голосування з питань порядку денного.

Відповідно до частини восьмої статті 16 Закону ( 1286-12 ) списки учасників зборів та протоколи зборів громадян України для утворення ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою підписано головами і секретарями цих зборів.

Точне формулювання питань, які пропонується винести на всеукраїнський референдум, оформлено відповідно до вимог частини восьмої статті 16 Закону ( 1286-12 ).

На виконання частини шостої статті 16 Закону ( 1286-12 ) ініціативні групи складаються відповідно з 84, 82, 119 громадян України, які мають право брати участь у референдумі.

Згідно з частиною восьмою статті 16 Закону ( 1286-12 ) списки членів ініціативних груп підписано головами і секретарями відповідних зборів. При цьому в кожному списку членів ініціативної групи зазначено дані документів, що посвідчують особу кожного члена групи.

Відповідно до частини першої статті 16 Закону ( 1286-12 ) в списках членів ініціативних груп вказано дати народження членів цих групи, які мають право брати участь у референдумі.

На виконання частини третьої статті 17 Закону ( 1286-12 ) члени ініціативних груп підписали зобов'язання про додержання ними законодавства України про референдум.

Таким чином, Центральною виборчою комісією встановлено відповідність поданих документів щодо зазначених ініціативних груп вимогам Закону ( 1286-12 ).

Стаття 8 Конституції України ( 254к/96-ВР ) встановлює, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу, закони та інші нормативні акти приймаються на її основі і повинні відповідати Конституції України, норми якої є нормами прямої дії.

Згідно зі статтею 5 Конституції України ( 254к/96-ВР ) носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а узурпувати державну владу не може ніхто.

Відповідно до статті 38 Конституції України ( 254к/96-ВР ) громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Статтею 69 Конституції України ( 254к/96-ВР ) визначено, що народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.

Згідно з частиною другою статті 72 Основного Закону ( 254к/96-ВР ) всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 92 Конституції України ( 254к/96-ВР ) права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод визначаються виключно законами України.

Згідно з пунктом 20 частини першої статті 92 Конституції України ( 254к/96-ВР ) організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.

Стаття 74 Конституції України ( 254к/96-ВР ) не допускає проведення референдуму лише щодо законопроектів з питань податків, бюджету та амністії.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" ( 1286-12 ) референдум - це спосіб прийняття громадянами України рішення з важливих питань загальнодержавного та місцевого значення.

Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 27 березня 2000 року N 3-рп/2000 у справі за конституційним поданням 103 і 108 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України ( 254к/96-ВР ) (конституційності) Указу Президента України "Про проголошення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою" ( 65/2000 ) N 1-26/2000 зазначив, що "референдум проводиться з метою з'ясування позиції громадян України щодо актуальних питань".

За Рішенням Конституційного Суду України від 5 жовтня 2005 року N 6-рп/2005 у справі за конституційним поданням 60 народних депутатів України про офіційне тлумачення положень частини першої статті 103 Конституції України ( 254к/96-ВР ) в контексті положень її статей 5, 156 та за конституційним зверненням Галайчука Вадима Сергійовича, Подгорної Вікторії Валентинівни, Кислої Тетяни Володимирівни про офіційне тлумачення положень частин другої, третьої, четвертої статті 5 Конституції України N 1-5/2005 принцип народного суверенітету, закріплений у статті 5 Конституції України, передбачає первинний, єдиний і невідчужуваний характер влади Українського народу.

Згідно із закріпленим у Загальній декларації прав людини принципом воля народу повинна бути основою влади уряду.

Як зазначив Конституційний Суд України в Ухвалі від 6 червня 2002 року N 35-у/2002 про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Центральної виборчої комісії щодо офіційного тлумачення положень частин четвертої, шостої статті 17 Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" ( 1286-12 ), відповідь на порушені у клопотанні Центральної виборчої комісії питання міститься у Рішенні Конституційного Суду України від 27 березня 2000 року N 3-рп/2000 (справа про всеукраїнський референдум за народною ініціативою). В абзаці п'ятому підпункту 4.2 пункту 4 цього Рішення сформульовано правову позицію Конституційного Суду України, згідно з якою Президент України, Центральна виборча комісія, інші державні органи мають здійснювати перевірку щодо відповідності Конституції України ( 254к/96-ВР ) питань, які пропонується винести на всеукраїнський референдум, зокрема за народною ініціативою.

Таким чином, Центральною виборчою комісією досліджено всі матеріали щодо утворення та реєстрації зазначених ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, перевірка яких належить до повноважень Комісії, що реалізуються нею на підставі та у спосіб, визначені Конституцією України ( 254к/96-ВР ), Законами України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" ( 1286-12 ), "Про Центральну виборчу комісію" ( 1932-15 ), а також з урахуванням зазначених вище рішень та ухвали Конституційного Суду України. Разом з тим, Центральною виборчою комісією встановлено, що питання, які пропонуються для винесення на всеукраїнський референдум зборами громадян України для утворення ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, що відбулися в місті Києві 23 і 24 грудня 2005 року, не належать до питань, які згідно з Конституцією України ( 254к/96-ВР ) та Законом України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" ( 1286-12 ) не можуть бути винесені на всеукраїнський референдум.

Враховуючи викладене, відповідно до статей 5, 8, 38, 69, 72, 74, пунктів 1, 20 частини першої статті 92 Конституції України ( 254к/96-ВР ), статті 1, частини першої статті 2, статей 3, 5, частини першої статті 7, статей 15, 16, 17, 18 Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" ( 1286-12 ), керуючись статтею 2, частиною другою статті 3, статтями 11, 12, пунктами 1, 3 статті 17, пунктом 2 статті 20 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" ( 1932-15 ), Центральна виборча комісія постановляє:

1. Зареєструвати ініціативну групу всеукраїнського референдуму за народною ініціативою (згідно з додатком 1) з питань: "Чи згодні Ви з тим, щоб Україна стала членом Організації Північноатлантичного Договору (НАТО)?", "Чи підтримуєте Ви участь України в Єдиному економічному просторі (ЄЕП) разом із Російською Федерацією, Республікою Казахстан та Республікою Білорусь, відповідно до Угоди про формування Єдиного економічного простору, підписаної 19 вересня 2003 року?", утворену на зборах громадян України, що відбулися 23 грудня 2005 року в місті Києві за адресою Харківське шосе, 168, та присвоїти їй порядковий номер 27.

2. Зареєструвати ініціативну групу всеукраїнського референдуму за народною ініціативою (згідно з додатком 2) з питань: "Чи згодні Ви з тим, щоб Україна стала членом Організації Північноатлантичного Договору (НАТО)?", "Чи підтримуєте Ви участь України в Єдиному економічному просторі (ЄЕП) разом із Російською Федерацією, Республікою Казахстан та Республікою Білорусь, відповідно до Угоди про формування Єдиного економічного простору, підписаної 19 вересня 2003 року?", утворену на зборах громадян України, що відбулися 23 грудня 2005 року в місті Києві за адресою вулиця Куренівська, 2б, та присвоїти їй порядковий номер 28.

3. Зареєструвати ініціативну групу всеукраїнського референдуму за народною ініціативою (згідно з додатком 3) з питань: "Чи згодні Ви з тим, щоб Україна стала членом Організації Північноатлантичного Договору (НАТО)?", "Чи підтримуєте Ви участь України в Єдиному економічному просторі (ЄЕП) разом із Російською Федерацією, Республікою Казахстан та Республікою Білорусь, відповідно до Угоди про формування Єдиного економічного простору, підписаної 19 вересня 2003 року?", утворену на зборах громадян України, що відбулися 24 грудня 2005 року в місті Києві за адресою вулиця Куренівська, 2б, та присвоїти їй порядковий номер 29.

4. Видати ініціативним групам, зареєстрованим цією постановою, свідоцтва про реєстрацію, членам цих груп - відповідні посвідчення.

5. Установити строк збирання підписів громадян України під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою до 1 березня 2006 року.

6. Копію цієї постанови надіслати Київській міській раді та рекомендувати їй опублікувати відомості про реєстрацію ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою у місцевих засобах масової інформації.

Голова Центральної виборчої комісії Я.ДАВИДОВИЧ

Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 3 січня 2006 року N 30

Список
членів ініціативної групи всеукраїнського референдуму за
народною ініціативою N 27, утвореної на зборах громадян
України, які відбулися 23 грудня 2005 року в м. Києві
за адресою Харківське шосе, 168

1. Анісков Валерій Євгенович

2. Бурмістров Олексій Михайлович

3. Ребров Владислав Віталійович

4. Чорний Петро Петрович

5. Суворов Олександр Володимирович

6. Геращенко Олена Вадимівна

7. Симорот Руслан Олексійович

8. Гуменюк Сергій Анатолійович

9. Зінченко Ольга Олександрівна

10. Гайдай Сергій Миколайович

11. Баранов Анатолій Анатолійович

12. Воробйова Катерина Григорівна

13. Засадна Ольга Ігорівна

14. Борисевич Галина Василівна

15. Марченко Андрій Михайлович

16. Гой Юля Вадимівна

17. Матвієнко Максим Григорович

18. Муратов Олександр Георгійович

19. Ганжа Людмила Володимирівна

20. Кроліков Віктор Миколайович

21. Проскуріна Марина Григорівна

22. Шевченко Сергій Іванович

23. Коломієць Галина Кирилівна

24. Земляна Тетяна Володимирівна

25. Юхневський Віктор Іванович

26. Весна Валерій Олександрович

27. Ященко Валентин Олегович

28. Кравцов Олександр Михайлович

29. Романенко Юрій Сергійович

30. Матюшенко Юрій Олександрович

31. Паламарчук Ірина Миколаївна

32. Зелко Оксана Миколаївна

33. Паламарчук Ігор Валерійович

34. Муліка Надія Яківна

35. Власенко Марія Миколаївна

36. Волошина Ніна Михайлівна

37. Цимбал Світлана Миколаївна

38. Небоян Микола Тимофійович

39. Томілін Сергій Григорович

40. Тесленко Андрій Андрійович

41. Жулай Надія Іванівна

42. Каракай Віктор Дем'янович

43. Поддубська Олеся Олександрівна

44. Коваленко Денис Петрович

45. Пушняк Олександр Сергійович

46. Чорний Віктор Іванович

47. Любченко Галина Петрівна

48. Стефанцева Наталія Олександрівна

49. Скрипченко Тереза Євгеніївна

50. Синявська Ольга Семенівна

51. Божок Анатолій Леонтійович

52. Вальнер Рудольф Янович

53. Бортошук Генадій Володимирович

54. Бортошук Ліна Адольфівна

55. Іост Тетяна Михайлівна

56. Божок Людмила Олександрівна

57. Гердо Олександр Миколайович

58. Моцарський Ігор Володимирович

59. Медведєва Наталія Миколаївна

60. Анастасьєва Оксана Ігорівна

61. Анохін Володимир Борисович

62. Долинський Руслан Юрійович

63. Абашев Ренат Робертович

64. Хіппель Любов Леонідівна

65. Шморгун Олег Юрійович

66. Бондарчук Валентина Анатоліївна

67. Поліщук Дмитро Анатолійович

68. Пустовойт Єгор Русланович

69. Кучеренко Зоя Валеріївна

70. Федорова Людмила Олександрівна

71. Кузьмін Микола Андрійович

72. Бойко Лідія Григорівна

73. Сікало Олександр Вікторович

74. Ковальчук Ірина Григорівна

75. Устенко Роман Васильович

76. Олійник Наталія Федорівна

77. Лещенко Марина Вікторівна

78. Гуменний Віталій Ігорович

79. Михайленко Галина Прокопівна

80. Валуєв Андрій Сергійович

81. Гердо Людмила Сергіївна

82. Панпура Дмитро Григорович

83. Поліщук Тетяна Дмитрівна

84. Ожиганова Кристина Олександрівна

Секретар Центральної виборчої комісії С.ДУБОВИК

Додаток 2
до постанови Центральної виборчої комісії
від 3 січня 2006 року N 30

Список
членів ініціативної групи всеукраїнського референдуму за
народною ініціативою N 28, утвореної на зборах громадян
України, які відбулися 23 грудня 2005 року в м. Києві за
адресою вулиця Куренівська, 2б

1. Сас Микола Петрович

2. Юрченко Ярослав Олександрович

3. Ткачуковський Олександр Феліксович

4. Максименко Євген Сергійович

5. Герус Наталія Леонідівна

6. Трубій Надія Михайлівна

7. Тесленко Сергій Володимирович

8. Пічурін Вадим Вікторович

9. Тесленко Олександр Сергійович

10. Гуревич Геннадій Єльович

11. Бєлова Варвара В'ячеславівна

12. Карета Тетяна Анатоліївна

13. Сазонова Вероніка Вікторівна

14. Перевозчиков Степан Олександрович

15. Марчук Віра Іванівна

16. Якименко Тетяна Миколаївна

17. Карасевич Тетяна Миколаївна

18. Острогляд Олексій В'ячеславович

19. Чекунов Олександр Петрович

20. Куракіна Надія Петрівна

21. Куракін Валерій Володимирович

22. Конопліч Олександра Максимівна

23. Усенко Ольга Григорівна

24. Усенко Сергій Анатолійович

25. Герус Вікторія Володимирівна

26. Лапенко Ірина Олександрівна

27. Бурма Світлана Сергіївна

28. Яковлєва Світлана Федорівна

29. Кузнєцова Інна Олександрівна

30. Денисенко Світлана Іванівна

31. Максименко Ірина Вікторівна

32. Єренкова Любов Олексіївна

33. Яременко Юрій Антонович

34. Павловська Надія Іванівна

35. Загревський Петро Олегович

36. Ревуцька Ніна Петрівна

37. Сесь Людмила Лаврівна

38. Мартиненко Євгенія Фадєєвна

39. Рябченко Ірина Василівна

40. Чевардакова Ярослава Федорівна

41. Гамаєва Антоніна Петрівна

42. Рикалов Віктор Порфирійович

43. Фельдман Борис Семенович

44. Пешко Андрій Володимирович

45. Соловйов Віктор Терентійович

46. Хехньов Віктор Віталійович

47. Горєліков Віктор Володимирович

48. Борисенко Надія Степанівна

49. Коваль Андрій Леонідович

50. Павловський Олександр Анатолійович

51. Гусак Микола Семенович

52. Машовець Микола Павлович

53. Ходикіна Тетяна Петрівна

54. Дориченко Володимир Іванович

55. Здзітовецька Лілія Болеславівна

56. Синиця Тетяна Олександрівна

57. Вернигора Ніна Йосипівна

58. Башун Дмитро Вадимович

59. Окара Валентин Валерійович

60. Пиниця Василь Антонович

61. Бліндер Генріх Самуїлович

62. Бліндер Юрій Самуїлович

63. Ярох Руслан Романович

64. Пиниця Лідія Григорівна

65. Левошкіна Наталія Миколаївна

66. Мороз Юрій Михайлович

67. Гудович Олег Денисович

68. Якубович Катерина Вікторівна

69. Овчарова Алла Віталіївна

70. Гудович Людмила Володимирівна

71. Бондар Ніна Миколаївна

72. Пономаренко Олексій Борисович

73. Білоус Олександр Ілларіонович

74. Рокитянська Валентина Валентинівна

75. Ємельянова Лариса Наумівна

76. Ковтун Сергій Іванович

77. Ковальов Георгій Вікторович

78. Черноіванов Юрій Михайлович

79. Рокитянський Віталій Борисович

80. Шадчинєв Олександр Олександрович

81. Топоркова Світлана Євгенівна

82. Данилова Любов Євгенівна

Секретар Центральної виборчої комісії С.ДУБОВИК

Додаток 3
до постанови Центральної виборчої комісії
від 3 січня 2006 року N 30

Список
членів ініціативної групи всеукраїнського референдуму за
народною ініціативою N 29, утвореної на зборах громадян
України, які відбулися 24 грудня 2005 року в м. Києві за
адресою вулиця Куренівська, 2б

1. Галушко Олександр Вадимович

2. Кальчук Тамара Іванівна

3. Артеменко Сергій Федорович

4. Журавльова Вікторія Володимирівна

5. Готовський Олександр Володимирович

6. Алексеєнко Василь Миколайович

7. Бєлянкіна Світлана Олегівна

8. Дідківська Любов Олексіївна

9. Загоруйко Володимир Геннадійович

10. Козлова Світлана Олександрівна

11. Корсакова Антоніна Михайлівна

12. Корсакова Євгенія Миколаївна

13. Мельниченко Андрій Віталійович

14. Соколовська Ольга Василівна

15. Шевчук-Цвіла Надія Григорівна

16. Юхачев Олександр Іванович

17. Юхачева Марія Олександрівна

18. Макаренко Олександр Якович

19. Данильченко Алла Борисівна

20. Мельниченко Олексій Володимирович

21. Денисенко Ігор Володимирович

22. Шкурко Дмитро Олександрович

23. Кобець Максим Володимирович

24. Мельник Олександр Іванович

25. Усова Олена Миколаївна

26. Мосолов Володимир Миколайович

27. Тебенькова Нінель Олексіївна

28. Тебенькова Ганна Олексіївна

29. Холявка Людмила Олексіївна

30. Кисельова Ірина Володимирівна

31. Кохан Ігор Анатолійович

32. Марщук Андрій Юрійович

33. Ніколаєнко Андрій Миколайович

34. Рогозинська Людмила Валентинівна

35. Жеребілов Віталій Георгійович

36. Жеребілова Валентина Опанасівна

37. Щеголь Ганна Василівна

38. Гулевський Володимир Сергійович

39. Александрова Лариса Анатоліївна

40. Полозюк Валерій Якович

41. Цариценко Євген Вікторович

42. Шоцький Артем Ярославович

43. Циганок Володимир Олександрович

44. Негатіна Ірина Йосипівна

45. Коваль Олександра Іванівна

46. Аріхіна Дар'я Вікторівна

47. Киркевич Едуард Юрійович

48. Хмара Катерина Іванівна

49. Кондратюк Артем Миколайович

50. Муштрук Андрій Олександрович

51. Сенченко Сергій Анатолійович

52. Кухтенко Олексій Олександрович

53. Капшук Віктор Дмитрович

54. Зозуля Юлія Петрівна

55. Галух Людмила Григорівна

56. Бугаєнко Людмила Миколаївна

57. Грицай Тетяна Василівна

58. Салієнко Юлія Олександрівна

59. Герасимчук Людмила Григорівна

60. Балуєва Інна Василівна

61. Круглікова Лідія Львівна

62. Амуров Володимир Іванович

63. Шкуро Сергій Анатолійович

64. Шамагіна Наталія Валеріївна

65. Пістун Олександр Вікторович

66. Соловей Андрій Миколайович

67. Борисенко Альона Володимирівна

68. Чернецький Дем'ян Петрович

69. Волинець Павло Вікторович

70. Корнюш Валерій В'ячеславович

71. Брущінська Неллі Вікторівна

72. Ільницький Віктор Олександрович

73. Кантаністова Каріна Борисівна

74. Степанюк Валерія Євгенівна

75. Степанюк Сергій Всеволодович

76. Титарчук Сергій Олександрович

77. Павлюк Марія Петрівна

78. Федченко Ірина Миколаївна

79. Федоровська Лідія Іванівна

80. Гриник Олександр Анатолійович

81. Семенова Марина Анатоліївна

82. Семенов Євген Леонідович

83. Ісаєва Діана Дмитрівна

84. Страхов Сергій Олегович

85. Кожемяка Ніна Вікторівна

86. Котельников Сергій Олексійович

87. Залевська Любов Василівна

88. Горячек Олексій Віталійович

89. Рудой Олександр Петрович

90. В'язовська Вікторія Володимирівна

91. Бойко Ігор Васильович

92. Бандурко Сергій Вікторович

93. Сусленко Валерій Семенович

94. Скоренко Сергій Володимирович

95. Петті Альфред Едмундович

96. Годованець Іван Іванович

97. Хлистуненко Сергій Володимирович

98. Вязовська Ірина Віталіївна

99. Єсич Владислав Валентинович

100. Чалий Павло Миколайович

101. Павленко Михайло Сергійович

102. Казаков Сергій Олександрович

103. Кадурін Іван Валерійович

104. Деркач Павло Анатолійович

105. Коломак Сергій Васильович

106. Горовенко Вікторія Сергіївна

107. Вдовін Андрій Сергійович

108. Попов Олександр Олександрович

109. Сафранчук Андрій Миколайович

110. Лахно Володимир Миколайович

111. Новожилова Ірина Романівна

112. Труфанов Юрій Вячеславович

113. Ніколайчук Арсентій Іванович

114. Луцко Олена Валеріївна

115. Купчик Іван Миколайович

116. Ільчишин Сергій Віталійович

117. Немогущий Дмитро Леонідович

118. Нікітін Євген Станіславович

119. Карецька Наталія Володимирівна

Секретар Центральної виборчої комісії С.ДУБОВИК