ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
10.12.2003 N 562
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 лютого 2004 р. за N 176/8775
(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 1894 від 24.11.2015)
Про затвердження Порядку організації
професійної підготовки фахівців з питань
фінансового моніторингу професійних учасників
ринку цінних паперів
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної
комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 559 від 10.10.2005 )
Відповідно до Законів України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" ( 448/96-ВР ), "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" ( 249-15 ), підпункту 18 пункту 4 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 14.02.97 N 142 (у редакції Указу Президента України від 25.09.2002 N 861, наказу Державного департаменту фінансового моніторингу Міністерства фінансів України від 24.04.2003 N 40 "Про затвердження Вимог до організації фінансового моніторингу суб'єктами первинного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії запровадженню в легальний обіг доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.04.2003 за N 337/7658, та з метою організації професійної підготовки працівників та керівників підрозділів професійних учасників ринку цінних паперів, відповідальних за проведення внутрішнього фінансового моніторингу, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку вирішила:
1. Затвердити Порядок організації професійної підготовки фахівців з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів (далі - Порядок), що додається.
2. Установити, що до 01.01.2005 у штаті юридичної особи, яка здійснює професійну діяльність на ринку цінних паперів, повинно бути не менше однієї особи, яка склала кваліфікаційний іспит з питань фінансового моніторингу згідно з Порядком, затвердженим цим рішенням.
3. Виконавчому секретарю М.Каскевичу забезпечити:
погодження рішення з Департаментом фінансового моніторингу Міністерства фінансів України;
державну реєстрацію рішення в Міністерстві юстиції України;
опублікування рішення відповідно до чинного законодавства.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на Виконавчого секретаря Каскевича М.Г.
Т.в.о. Голови Комісії С.Бірюк
Протокол засідання Комісії
від 10.12.2003 р. N 53
Затверджено
Рішення Державної комісії
з цінних паперів та
фондового ринку
10.12.2003 N 562
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 лютого 2004 р. за N 176/8775
Порядок
організації професійної підготовки фахівців
з питань фінансового моніторингу професійних
учасників ринку цінних паперів
1. Організація підготовки відповідальної особи з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів
1.1. Організація професійної підготовки відповідальної особи з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів складається з таких етапів:
а) визначення особи, на яку планується покласти обов'язки щодо здійснення фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів;
б) професійна підготовка особи щодо питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів;
в) перевірка рівня знань особи щодо питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів.
1.2. Особа, на яку можуть бути покладені обов'язки щодо здійснення фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів, повинна відповідати таким вимогам:
а) працювати за основним місцем роботи в професійному учаснику ринку цінних паперів;
б) мати сертифікат Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) про здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів, який повинен відповідати ліцензії (або одній із ліцензій) на право здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів, що має професійний учасник ринку цінних паперів;
в) опанувати затверджену Комісією та погоджену Державним комітетом фінансового моніторингу України типову програму навчання фахівців з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів; ( Підпункт "в" пункту 1.2 в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 559 від 10.10.2005 )
г) скласти кваліфікаційний іспит та отримати кваліфікаційне посвідчення фахівця з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів.
1.3. Особа може опанувати програму навчання з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів самостійно або шляхом проходження навчання в навчальному закладі, з яким Комісія уклала відповідний договір. ( Абзац перший пункту 1.3 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 559 від 10.10.2005 )
( Абзац другий пункту 1.3 вилучено на підставі Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 559 від 10.10.2005 )
1.4. Особа, яка опанувала програму з питань фінансового моніторингу професійного учасника ринку цінних паперів, складає кваліфікаційний іспит у навчальному закладі, визначеному Комісією та з яким Комісія уклала відповідний договір.
Навчальний заклад, на базі якого проводяться кваліфікаційні іспити, повинен оприлюднювати дати проведення кваліфікаційних іспитів у друкованих виданнях Комісії.
1.5. Перелік навчальних закладів, з якими Комісія уклала договори щодо підготовки фахівців з питань фінансового моніторингу, та рішення щодо визначеного Комісією екзаменаційного центру з проведення кваліфікаційного іспиту фахівців з питань фінансового моніторингу публікуються в друкованих виданнях Комісії.
1.6. До складання кваліфікаційного іспиту з питань фінансового моніторингу допускаються особи, які мають сертифікат про право здійснення відповідного виду професійної діяльності з цінними паперами. Іспит проводиться у формі співбесіди не менш як двома членами екзаменаційної комісії, один з яких є представником Державного департаменту фінансового моніторингу Міністерства фінансів України.
1.7. Склад екзаменаційної комісії, що приймає іспит з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів, затверджується керівником відповідного навчального закладу та погоджується Комісією і Державним департаментом фінансового моніторингу Міністерства фінансів України.
1.8. Для складання кваліфікаційного іспиту особа подає до екзаменаційної комісії такі документи: заяву, свідоцтво про навчання та копію сертифіката про право здійснення професійної діяльності з цінними паперами. ( Пункт 1.8 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 559 від 10.10.2005 )
1.9. Особа, яка склала іспит з питань фінансового моніторингу, отримує кваліфікаційне посвідчення з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів за встановленою формою.
1.10. Навчальні заклади у 10-денний строк після проведення навчання або кваліфікаційного іспиту повинні подати до Комісії відомості про осіб, які пройшли навчання або склали кваліфікаційні іспити з питань фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів.
1.11. З метою підвищення кваліфікації фахівець, відповідальний за проведення внутрішнього фінансового моніторингу, повинен проходити навчання та скласти кваліфікаційний іспит не рідше одного разу на рік.
2. Внутрішня організація підготовки персоналу професійного учасника ринку цінних паперів з питань фінансового моніторингу шляхом проведення освітніх та практичних заходів
2.1. Особа, на яку покладено обов'язки щодо здійснення фінансового моніторингу професійних учасників ринку цінних паперів, з метою організації підготовки персоналу повинна скласти план проведення підготовки персоналу професійного учасника ринку цінних паперів, який повинен обов'язково включати теми навчальних занять, кількість годин навчальних занять за кожною темою, дати проведення навчальних занять, перелік осіб, які повинні взяти участь у навчальних заняттях.
2.2. Особа, на яку покладено обов'язки щодо здійснення фінансового моніторингу професійного учасника ринку цінних паперів, повинна погодити зазначений у пункті 2.1 план з керівником професійного учасника ринку цінних паперів.
2.3. Особа, на яку покладено обов'язки щодо здійснення фінансового моніторингу професійного учасника ринку цінних паперів, повинна вести журнал обліку проходження підготовки персоналу з питань фінансового моніторингу шляхом проведення освітніх та практичних заходів.
2.4. Контроль за організацією підготовки персоналу професійного учасника ринку цінних паперів з питань фінансового моніторингу шляхом проведення освітніх та практичних заходів покладається на керівника професійного учасника ринку цінних паперів або на його заступника згідно з розподілом обов'язків.
Начальник управління розвитку законодавства
та координації освітніх програм О.Тарасенко