Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ
НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
25.10.2005 N 64

Про затвердження Порядку створення та використання
резерву коштів Фонду соціального страхування
від нещасних випадків на виробництві
та професійних захворювань України

З метою вдосконалення існуючого порядку формування та використання резерву коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд), керуючись абзацами четвертим та одинадцятим пункту 7, пунктом 9 частини сьомої, частинами восьмою-дванадцятою статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ), правління Фонду постановляє:

1. Затвердити Порядок створення та використання резерву коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у редакції, що додається.

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 31.01.2002 року N 5 "Про затвердження Положення про формування і використання коштів резервного фонду та тимчасово вільних коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України".

Голова правління Т.Степанкова

Затверджено
Постанова правління
Фонду соціального
страхування від нещасних
випадків на виробництві
та професійних захворювань
України
25.10.2005 N 64

Порядок
створення та використання резерву коштів Фонду
соціального страхування від нещасних випадків
на виробництві та професійних захворювань України

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено з метою реалізації Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) вимог пункту 9 частини сьомої статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) (далі - Закон). Ним визначаються умови створення резерву коштів для забезпечення виконання завдань страхування від нещасного випадку, передбачених статтею 1 Закону, зокрема:

- проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаним умовами праці;

- відновлення здоров'я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків або професійних захворювань;

- відшкодування шкоди застрахованим і членам їх сімей.

1.2. Порядок розроблено відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 ) та інших нормативно-правових актів.

1.3. У цьому Порядку зазначений нижче термін вживається у такому значенні:

резервні кошти - кошти для здійснення видатків, що мають постійний характер, але не могли бути передбачені під час складання проекту бюджету Фонду.

2. Створення резерву коштів

2.1. Резервні кошти Фонду створюються за рахунок внесків роботодавців на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, інших надходжень, отримання яких не суперечить законодавству, за умови відсутності заборгованості з відшкодування страхових виплат, надання медичних та соціальних послуг, своєчасного забезпечення фінансування поточних витрат, що відповідно до законодавства здійснюються за рахунок коштів Фонду.

2.2. Резерв коштів передбачається щорічно правлінням Фонду при затвердженні бюджету. Розмір резерву коштів не може бути нижчим за семиденний обсяг видатків, визначений цим Порядком, або перевищувати його місячну потребу.

2.3. Резерв коштів зберігається на окремому поточному рахунку Фонду, відкритому в Державному казначействі України (далі - казначейський рахунок).

2.4. Формування резервних коштів здійснюється шляхом їх зарахування на казначейський рахунок. На казначейський рахунок зараховуються кошти, які за попередніми розрахунками виконавчої дирекції Фонду не передбачається використовувати для здійснення поточних витрат протягом 5-ти календарних днів. При цьому загальний залишок коштів на централізованому доходно-видатковому рахунку Фонду не може бути меншим за 30 відсотків місячної потреби в коштах на відшкодування страхових виплат і соціальних послуг.

2.5. Перерахування коштів на казначейський рахунок виконавчої дирекції Фонду здійснюється виконавчою дирекцією Фонду у міру виникнення резервних коштів, визначених цим Порядком.

3. Використання резерву коштів

3.1. Резервні кошти Фонду можуть використовуватись на підставі:

рішення правління Фонду у разі настання страхових випадків внаслідок аварій, пожеж та стихійного лиха;

розпорядчого акта виконавчої дирекції Фонду щодо здійснення поточних витрат для забезпечення виконання завдань страхування від нещасного випадку, визначених чинним законодавством.

3.2. Виконавча дирекція Фонду має право у будь-який час без будь-яких обмежень використовувати резервні кошти для здійснення поточних витрат, визначених пунктом 1.1 цього Порядку.

Використання резервних коштів Фонду на інші потреби, не визначені цим Порядком, не дозволяється.

3.3. Виконавча дирекція Фонду відповідає за підготовку та подання на розгляд правлінню Фонду проектів рішень про використання резервних коштів бюджету.

У разі доцільності та можливості виділення резервних коштів бюджету Фонду відповідний проект рішення повинен передбачати:

розпорядника бюджетних коштів, якому надається фінансування з резервних коштів Фонду;

напрям використання, що не суперечить статутній діяльності Фонду, та обсяг цих коштів.

3.4. Розміщення на вкладних (депозитних) рахунках резервних коштів Фонду (тимчасово вільних коштів) здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, та на підставі рішення правління, прийнятого за поданням виконавчої дирекції Фонду.

3.5. Умови банківського обслуговування та збереження резервних коштів (тимчасово вільних коштів) визначаються договором між банком, відібраним на конкурсній основі, і виконавчою дирекцією Фонду.