Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 10 вересня 2003 р. N 1441
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 99 від 6 лютого 2013
р.)

Про затвердження Типового положення
про управління економіки районної,
районної у мм. Києві та Севастополі
державної адміністрації

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1178 від 07.12.200
5 )

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Типове положення про управління економіки районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, що додається.

2. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 р. N 617 "Про затвердження Типового положення про управління економіки районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації" (ЗП України, 1996 р., N 13, ст. 359);

"Про затвердження Типового положення про управління економіки районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації" (ЗП України, 1996 р., N 13, ст. 359);

постанову Кабінету Міністрів України від 13 червня 1996 р. N 647 "Про затвердження типових положень про управління (відділи) з питань торгівлі та побутового обслуговування населення місцевих державних адміністрацій" (ЗП України, 1996 р., N 13, ст. 368).

Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 вересня 2003 р. N 1441

Типове положення
про управління економіки районної,
районної у мм. Києві та Севастополі
державної адміністрації

1. Управління економіки районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації (далі - управління) є структурним підрозділом районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, що утворюється головою відповідної місцевої держадміністрації, підзвітним і підконтрольним голові відповідної місцевої держадміністрації, Головному управлінню економіки обласної, Київської міської та управлінню економіки Севастопольської міської держадміністрації.

Управління економіки районної держадміністрації в Автономній Республіці Крим підзвітне та підконтрольне голові цієї держадміністрації та Міністерству економіки Автономної Республіки Крим.

2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України (254к/96-ВР ), законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства економіки, розпорядженнями голови обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, наказами начальника Головного управління економіки обласної, Київської міської, начальника управління економіки Севастопольської міської держадміністрації, рішеннями відповідного органу місцевого самоврядування, а також цим Положенням. ( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1178 від 07.12.2005 )

Управління економіки районної держадміністрації в Автономній Республіці Крим керується також нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим, рішеннями Ради міністрів Автономної Республіки Крим, наказами Міністерства економіки Автономної Республіки Крим.

3. Основними завданнями управління є участь у:

реалізації державної політики у сфері економічного і соціального розвитку України;

реалізації державної регуляторної політики і державної політики у сфері розвитку економічної конкуренції та обмеження монополізму;

формуванні і проведенні державної регіональної політики;

проведенні разом з іншими структурними підрозділами державної зовнішньоекономічної політики;

забезпеченні реалізації державної політики у сфері внутрішньої торгівлі, громадського харчування і побутових послуг;

здійсненні структурних змін, а також державної інвестиційної та інноваційної політики;

забезпеченні реалізації державної цінової політики;

забезпеченні виконання завдань з приватизації державного майна;

забезпеченні реалізації державної політики у сфері економічної безпеки та детінізації економіки.

4. Управління відповідно до покладених на нього завдань:

1) аналізує стан і тенденції економічного і соціального розвитку району, бере участь у визначенні його пріоритетів, розробленні напрямів структурної та інвестиційної політики та готує пропозиції з цих питань;

2) виконує роботи з прогнозування економічного і соціального розвитку району та підготовки його програм;

3) бере участь у розробленні проектів регіональних і міжрегіональних програм та їх реалізації;

4) розробляє пропозиції до проектів місцевого бюджету, які стосуються економічного і соціального розвитку району, та подає їх на розгляд керівництву відповідної районної і районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації;

5) готує пропозиції голові відповідної районної держадміністрації з питань ефективного використання фінансових, кредитних і валютних ресурсів;

6) бере участь у складанні необхідних для роботи балансів (фінансових, грошових доходів і витрат населення, ринку праці та розвитку трудових ресурсів, попиту і пропонування на основні види паливно-енергетичних ресурсів, промислової продукції та продовольства);

7) бере участь у межах компетенції в підготовці пропозицій щодо забезпечення реалізації державної цінової політики та вдосконалення порядку регулювання цін;

8) сприяє створенню інфраструктури підтримки регіонального розвитку, умов для рівноправного розвитку всіх форм господарювання та підприємництва на території району, надає консультаційну, інформаційну та іншу допомогу суб'єктам підприємницької діяльності;

9) бере участь разом з іншими структурними підрозділами районної держадміністрації у реалізації державної зовнішньоекономічної політики;

10) проводить в установленому порядку в межах своєї компетенції переговори з офіційними представниками іноземних країн, акредитованих в Україні;

11) забезпечує в межах своїх повноважень захист економічних прав і законних інтересів суб'єктів господарювання;

12) виконує в межах делегованих йому повноважень регуляторні та реєстраційно-дозвільні функції;

13) організовує разом з іншими структурними підрозділами участь підприємств, установ та організацій району у виставково-ярмаркових заходах;

14) бере участь у формуванні переліку об'єктів капітального будівництва, які потребують залучення коштів обласного та державного бюджетів;

15) розробляє та організовує реалізацію заходів, спрямованих на нарощування інвестиційних ресурсів, створення сприятливого інвестиційного клімату в районі, у тому числі готує та подає до відповідної місцевої держадміністрації пропозиції щодо інвестиційних проектів найважливіших будов виробничого призначення, природоохоронних об'єктів та об'єктів соціальної сфери;

16) аналізує стан і бере участь у межах компетенції в розробленні пропозицій щодо розвитку споживчого ринку, ринку побутових послуг і створення їх інфраструктури, поліпшення організації та якості обслуговування населення підприємствами торгівлі, громадського харчування та побуту;

17) бере участь у формуванні та реалізації державної аграрної політики, розробленні пропозицій щодо забезпечення продовольчої безпеки країни;

18) проводить аналіз результатів фінансово-господарської діяльності підприємств, які є власністю територіальних громад, сіл, селищ району;

19) бере участь у реалізації регіональної політики у сфері управління майном комунальної власності територіальних громад, сіл, селищ району в межах делегованих повноважень;

20) бере участь у межах компетенції у приватизації та відчуженні майна комунальної власності територіальних громад, сіл, селищ району на виконання рішень відповідних органів місцевого самоврядування;

21) готує голові відповідної місцевої держадміністрації пропозиції з питань розміщення на території району нових, реконструкції, розширення, ліквідації діючих підприємств та інших об'єктів виробничого і невиробничого призначення, які належать до сфери її управління;

22) бере участь у підготовці пропозицій щодо розроблення районних і регіональних екологічних програм, впровадженні економічного механізму природокористування, раціонального використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища;

23) готує голові відповідної місцевої держадміністрації пропозиції щодо залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ і організацій на розвиток житлово-комунального господарства, транспорту, зв'язку, побутового, торговельного та інших видів обслуговування населення;

24) розробляє пропозиції щодо фінансово-економічного обґрунтування обсягів закупівлі товарів, робіт і послуг для державних потреб за рахунок коштів державного бюджету; за поданням органів місцевого самоврядування розробляє пропозиції щодо закупівлі товарів, робіт і послуг для місцевих потреб за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел фінансування;

25) бере участь у здійсненні заходів щодо координації закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок коштів місцевого бюджету;

26) сприяє розвитку науки і техніки, впровадженню нових технологій, підвищенню технічного рівня виробництва і якості продукції;

27) бере участь у розробленні пропозицій щодо проведення адміністративної реформи та реформи адміністративно-територіального устрою;

28) розробляє в межах своїх повноважень пропозиції щодо вдосконалення системи підготовки (перепідготовки) кадрів (спеціалістів) у сфері економіки та управління; бере участь у впровадженні заходів з перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва;

29) сприяє розробленню та виконанню програм інформаційного забезпечення та розвитку інформаційно-аналітичних систем на території району;

30) бере участь у здійсненні заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації;

31) уносить в установленому порядку пропозиції щодо вдосконалення системи обліку, звітності та державної статистики;

32) забезпечує в межах своєї компетенції реалізацію державної політики стосовно державної таємниці, контроль за її збереженням в управлінні;

33) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до компетенції управління, розробляє і подає на розгляд голові відповідної місцевої держадміністрації пропозиції щодо його вдосконалення;

34) виконує інші функції, пов'язані з виконанням покладених на нього завдань.

5. Управління має право:

1) залучати спеціалістів інших структурних підрозділів районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;

2) одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

3) скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.

6. Управління в процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також з підприємствами, установами, організаціями та об'єднаннями громадян.

7. Управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади головою районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації за погодженням із заступником голови та з начальником Головного управління економіки обласної, Київської міської держадміністрації та начальником управління економіки Севастопольської міської держадміністрації.

Начальник управління економіки районної держадміністрації в Автономній Республіці Крим призначається на посаду і звільняється з посади головою районної держадміністрації за погодженням з Міністром економіки Автономної Республіки Крим.

Начальник управління має заступників, які за його поданням призначаються на посаду і звільняються з посади головою районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації за погодженням з начальником Головного управління економіки обласної, Київської міської держадміністрації та начальником управління економіки Севастопольської міської держадміністрації.

8. Начальник управління:

здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність за виконання завдань, покладених на управління, визначає функції та ступінь відповідальності заступників начальника управління, керівників його структурних підрозділів;

видає в межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання;

затверджує положення про структурні підрозділи і функціональні обов'язки працівників управління;

призначає на посаду і звільняє з посади працівників управління;

розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису на утримання управління.

9. Управління утримується за рахунок коштів державного бюджету.

Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників управління в межах виділених коштів визначає голова районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації.

Кошторис і штатний розпис управління затверджує голова районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації після експертизи, проведеної районним, районним у мм. Києві та Севастополі фінансовим управлінням.

10. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.