КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 8 вересня 2005 р. N 875
Київ
Про утворення Комісії з питань погашення
заборгованості із заробітної плати,
пенсій, стипендій та інших соціальних виплат
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1110 від 22.11.2005 )
З метою здійснення контролю за своєчасністю виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити Комісію з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
Затвердити головою Комісії Віце-прем'єр-міністра України Кириленка В.А., а його заступниками Міністра праці та соціальної політики Саханя I.Я., Міністра економіки Яценюка А.П., Міністра фінансів Пинзеника В.М., Міністра юстиції Головатого С.П. ( Абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1110 від 22.11.2005 )
2. Затвердити Положення про Комісію з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, що додається.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 вересня 2005 р. N 875
Положення
про Комісію з питань погашення заборгованості
із заробітної плати, пенсій, стипендій та
інших соціальних виплат
1. Завданнями Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі - Комісія) є здійснення контролю за своєчасністю виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, координація роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади із зазначеного питання, а також роботи тимчасових комісій, утворених в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
2. На Комісію покладаються такі функції:
аналіз стану виконання центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат;
підготовка проектів рішень Кабінету Міністрів, спрямованих на поліпшення стану справ з виплатою заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
3. Комісія має право:
заслуховувати на своїх засіданнях інформацію керівників та інших працівників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій з питань, що належать до її компетенції;
залучати до своєї роботи працівників міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, тимчасові комісії, утворювати робочі групи для перевірки стану додержання суб'єктами підприємницької діяльності податкового законодавства, бюджетної дисципліни, законодавства з питань оплати праці;
одержувати в установленому порядку від міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для її роботи.
4. Рішення Комісії з питань, що належать до її компетенції, є обов'язкові для органів виконавчої влади.
5. Склад Комісії затверджується головою Комісії з числа керівників центральних органів виконавчої влади або їх заступників відповідальних за погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, а також керівників громадських організацій (за їх згодою).
6. Формою роботи Комісії є засідання, які проводяться в міру потреби за рішенням голови Комісії.
Засідання комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менш як половина членів Комісії.
7. Рішення Комісії оформляється протоколом і рекомендаціями, які підписує голова Комісії.
Рішення Комісії приймається простою більшістю голосів членів Комісії, присутніх на її засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комісії.
8. Організаційне забезпечення роботи Комісії покладається на Мінпраці.