Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ I ТУРИЗМУ УКРАЇНИ

НАКАЗ
20.10.2005 N 749

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 жовтня 2005 р. за N 1287/11567

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства культури України
N 635 від 18.06.20
12)

Про затвердження Порядку розгляду
пропозицій від видавництв щодо відбору видань
для поповнення фондів публічних бібліотек
у межах реалізації постанови Кабінету
Міністрів України від 02.10.2003 N 1546
"Про затвердження Державної програми
розвитку і функціонування української
мови на 2004-2010 роки"

З метою реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 N 1546 "Про затвердження Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки" наказую:

1. Затвердити Порядок розгляду пропозицій від видавництв щодо відбору видань для поповнення фондів публічних бібліотек у межах реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 "Про затвердження Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки" (додається).

2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра О.Г.Шокало-Бенч.

Міністр I.Д.Ліховий

Затверджено
Наказ Міністерства
культури і туризму України
20.10.2005 N 749

Порядок
розгляду пропозицій від видавництв
щодо відбору видань для поповнення фондів
публічних бібліотек у межах реалізації
постанови Кабінету Міністрів України
від 02.10.2003"Про затвердження
Державної програми
розвитку і функціонування української
мови на 2004-2010 роки"

1. Цей Порядок визначає механізм розгляду пропозицій, що надійшли від видавництв, щодо відбору видань українською мовою для поповнення фондів публічних бібліотек.

2. Відбір видань для поповнення фондів публічних бібліотек (далі - Відбір) та їх рекомендований розподіл між бібліотеками різного рівня - національними, державними, республіканськими, обласними, міськими, районними, селищними, сільськими, у тому числі бібліотеками для дорослих, дітей та юнацтва (далі - Розподіл), проводить Міністерство культури і туризму України в межах видатків державного бюджету, передбачених Мінкультури на відповідний рік, інших джерел, не заборонених законодавством.

3. Міністерство культури і туризму України не менше ніж за два тижні до процедури відбору видань оголошує про її проведення в засобах масової інформації.

Оголошення має містити такі відомості:

- інформацію про мету і завдання програми поповнення фондів публічних бібліотек;

- жанрово-тематичну спрямованість видань, призначених для Відбору;

- перелік документів, що подаються для розгляду;

- адресу, за якою приймаються пропозиції від видавництв; прізвище, ім'я та по батькові особи, відповідальної за приймання документів;

- термін, протягом якого приймаються пропозиції від видавництв;

- телефон для довідок з питань Відбору і Розподілу.

4. Процедура роботи з пропозиціями від видавництв для поповнення фондів публічних бібліотек, Відбір та Розподіл складаються з:

- приймання пропозицій від видавництв;

- розгляду наданих пропозицій та формування Експертною радою Міністерства культури і туризму України (далі - Експертна рада) Переліку видань для поповнення фондів публічних бібліотек з рекомендаціями щодо їх придбання і Розподілу (далі - Перелік);

- передачі Переліку до колегії Міністерства культури і туризму України для прийняття нею рішення про придбання і Розподіл з урахуванням рекомендацій, наданих Експертною радою, або відмову від прийняття такого рішення (у цілому, за окремими назвами видань у Переліку, за окремими показниками Розподілу).

5. Вітчизняні видавництва в термін, протягом якого приймаються пропозиції, подають до відділу аналізу і прогнозування діяльності бібліотек та інформаційних мереж Міністерства культури і туризму України такі документи:

- лист-подання на ім'я Міністра культури і туризму України з проханням розглянути їх пропозиції із зазначенням кількості пропонованих видань;

- список пропонованих для розгляду видань із зазначенням їх вартості (інформація подається у паперовому та електронному вигляді, файл у форматі Excel);

- обґрунтування необхідності включення до Переліку пропонованих видань;

- контрольні примірники видань.

Відділ аналізу і прогнозування діяльності бібліотек та інформаційних мереж Міністерства культури і туризму України після перевірки наведених у листі-поданні та в списку відомостей здійснює реєстрацію подання та письмово повідомляє про це видавництво шляхом видачі (надсилання) довідки, яка підписується відповідальним секретарем Експертної ради і засвідчується штампом Міністерства культури і туризму України.

6. У разі надходження пропозицій поштою термін подання її до розгляду визначається за поштовим штемпелем.

7. Заявки, подані з порушенням установленої форми або терміну подання, протягом трьох днів повертаються заявнику із зазначенням причини повернення.

8. На підставі зареєстрованих пропозицій відповідальний секретар Експертної ради формує проект Переліку видань для поповнення фондів публічних бібліотек і передає його на розгляд Експертній раді.

9. Голова, заступники голови та кожен члени Експертної ради, керуючись критеріями Відбору за наслідками попереднього перегляду, вивчення та аналізу контрольного примірника, здійснюють експертну оцінку видань та подають пропозиції щодо порядку їх включення до Переліку. При Відборі видань Експертна рада надає перевагу:

- виданням, що включені до списків творів, складених за результатами вивчення якісного і кількісного складу книжкових фондів та незадоволеного читацького попиту на вітчизняну книжкову продукцію;

- виданням для дітей, придбання яких має становити не менше 30% бюджетних асигнувань на поповнення фондів публічних бібліотек;

- довідковій літературі, словникам, енциклопедичним виданням тощо;

- виданням, що вийшли з друку протягом останніх трьох років;

- виданням вітчизняних видавництв;

- виданням творів, автори яких отримали державні літературні премії;

- мистецьким виданням та виданням, що мають особливу художню цінність (за окремим обґрунтуванням у протоколі засідання Ради).

10. Аналіз експертних оцінок здійснює Експертна рада на своєму засіданні. На підставі більшості голосів Рада формує Перелік з рекомендаціями, що стосуються накладів обраних видань та рівнів бібліотек, що їх отримають.

11. Пропозиції Експертної ради оформлюються протоколом, що підписується головою, відповідальним секретарем та кожним членом Експертної ради.

12. Протокол експертної ради протягом трьох робочих днів після засідання передається секретарю колегії Міністерства культури і туризму України.

Начальник управління з питань стратегічного планування
соціокультурного розвитку та регіональної політики Л.М.Кононенко