КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 26 травня 2005 р. N 377
Київ
Про затвердження Порядку виконання
завдань черговими силами з протиповітряної
оборони Збройних Сил у мирний час
Відповідно до статей 1 і 9 Закону України "Про Збройні Сили України" ( 1934-12 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок виконання завдань черговими силами з протиповітряної оборони Збройних Сил у мирний час, що додається.
2. Міністерству оборони разом із Службою безпеки, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Міністерством транспорту та зв'язку, Міністерством промислової політики та Державною службою з нагляду за забезпеченням безпеки авіації затвердити у тримісячний строк порядок взаємодії під час виконання завдань з охорони державного кордону України, припинення протиправних дій повітряних суден, якщо вони використовуються з метою здійснення терористичного акту, у повітряному просторі України та проведення антитерористичних операцій, до яких залучаються чергові сили з протиповітряної оборони Збройних Сил.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 травня 2005 р. N 377
Порядок
виконання завдань черговими силами
з протиповітряної оборони Збройних Сил у мирний час
1. Цей Порядок визначає завдання чергових сил з протиповітряної оборони Збройних Сил (далі - чергові сили), процедуру застосування ними зброї і бойової техніки у мирний час.
2. Під час бойового чергування з протиповітряної оборони чергові сили забезпечують:
ведення розвідки повітряного простору з метою виявлення загроз порушень та порушень державного кордону України, порядку використання повітряного простору України повітряними суднами в межах чергового радіолокаційного поля;
відбиття ударів засобів повітряного нападу по важливих державних об'єктах, безпосереднє прикриття яких здійснюється черговими силами;
здійснення у взаємодії з відповідними органами управління повітряним рухом контролю за дотриманням порядку використання повітряного простору України та подання допомоги повітряним суднам, що зазнають чи зазнали лиха;
припинення порушень державного кордону України повітряними суднами збройних формувань інших держав;
припинення протиправних дій повітряних суден, якщо вони використовуються з метою здійснення терористичного акту, у повітряному просторі України.
3. Чергові сили застосовують зброю без попередження для:
відбиття ударів засобів повітряного нападу по важливих державних об'єктах, безпосереднє прикриття яких здійснюється черговими силами;
знищення повітряних суден збройних формувань інших держав, які порушили державний кордон України та застосовують зброю і бойову техніку.
4. Чергові сили застосовують зброю і бойову техніку після попереджувального вогню з гарматного озброєння чергових літаків- перехоплювачів (вертольотів) для:
припинення порушень державного кордону України повітряними суднами збройних формувань інших держав, які не виконують команд (сигналів), що подаються черговими літаками-перехоплювачами (вертольотами);
припинення протиправних дій повітряних суден, якщо вони використовуються з метою здійснення терористичного акту, у повітряному просторі України.
5. З метою примушення до посадки захоплених (викрадених) повітряних суден черговим силам надається право відкривати попереджувальний вогонь з гарматного озброєння чергових літаків-перехоплювачів (вертольотів).
6. Право прийняття рішення про відкриття черговими літаками-перехоплювачами (вертольотами) попереджувального вогню та вогню по цілі надається Міністру оборони, начальнику Генерального штабу Збройних Сил, командувачу Повітряних Сил Збройних Сил або особам, що виконують їх обов'язки.
У разі неможливості виконати завдання щодо припинення порушень державного кордону України повітряними суднами збройних формувань інших держав та протиправних дій повітряних суден, якщо вони використовуються з метою здійснення терористичного акту, у повітряному просторі України черговими літаками-перехоплювачами (вертольотами) - для їх знищення за рішенням зазначених посадових осіб застосовуються інші чергові сили.
У разі залучення чергових сил до антитерористичної операції рішення про застосування (використання) ними зброї приймає керівник оперативного штабу, який здійснює безпосереднє управління антитерористичною операцією.
Команду на застосування (використання) зброї і бойової техніки подає особа, яка здійснює управління черговими силами.
7. Командирам екіпажів чергових літаків-перехоплювачів (вертольотів) надається право самостійно відкривати вогонь по повітряних суднах збройних формувань інших держав, які порушили державний кордон України та застосовують зброю.
8. Черговим силам заборонено застосовувати (використовувати) зброю і бойову техніку щодо:
повітряних суден - порушників державного кордону, які діями чергових сил або відповідних органів управління повітряним рухом виводяться за межі повітряного простору України чи забезпечується їх посадка на визначений аеродром;
повітряних суден - порушників порядку використання повітряного простору України.
9. Види зброї і бойової техніки чергових сил, правила їх утримання і застосування визначаються Міноборони.