Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ
02.03.2004 N 26/153

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 березня 2004 р.за N 319/8918

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державного комітету України з питань
регуляторної політики та підприємництва,
Міністерства транспорту та зв'язку України
N 10/120 від 01.02.20
08)

Про затвердження Порядку контролю за додержанням
Ліцензійн
их умов провадження господарської діяльності
з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів
автомобільним транспортом загального користування (крім
надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на
таксі) та Ліцензійних умов провадження господарської
діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів
та їх багажу на таксі

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету
з питань регуляторної політики та підприємництва
N 116/866 від 29.09.2004
)

Відповідно до статті 8 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ( 1775-14 ), Указу Президента України від 25 травня 2000 року N 721 "Питання Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва" і постанов Кабінету Міністрів України від 30 березня 2000 року N 586 "Про утворення Державного департаменту автомобільного транспорту" та від 14 листопада 2000 року N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування" наказуємо:

1. Затвердити Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі, що додається.

2. Департаменту контролю та дозвільної системи Держпідприємництва України (Апатенко О.П.), Державному департаменту автомобільного транспорту Міністерства транспорту України (Закіров Є.О.) в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Державному департаменту автомобільного транспорту Міністерства транспорту України (Закіров Є.О.) забезпечити публікацію цього наказу в засобах масової інформації.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Третьякова С.I. та заступника Міністра транспорту України Кроля С.С.

Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Ю.А.Авксентьєв

Міністерства транспорту України Г.М.Кірпа

Затверджено
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики та
підприємництва,
Міністерства транспорту
України
02.03.2004 N 26/153

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 березня 2004 р.за N 319/8918

Порядок
контролю за додержанням Ліцензійних умов
провадження господарської діяльності з надання послуг з
перевезення пасажирів і вантажів автомобільним
транспортом загального користування (крім надання
послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі)
та Ліцензійних умов провадження господарської
діяльності з надання послуг з перевезення
пасажирів та їх багажу на таксі

( За текстом Порядку слова "фізична особа - суб'єкт
підприємницької діяльності" замінено на слова
"фізична особа "підприємець" згідно з Наказом
Державного комітету з питань регуляторної політики
та підприємництва N 116/866 від 29.09.2004 )

Цей Порядок розроблено відповідно до Законів України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ( 1775-14 ) та "Про автомобільний транспорт" ( 2344-14 ), Указу Президента України від 25 травня 2000 року N 721 "Питання Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва", постанов Кабінету Міністрів України від 30 березня 2000 року N 586 "Про утворення Державного департаменту автомобільного транспорту", від 4 грудня 1998 року N 1913 "Про створення автотранспортних управлінь Міністерства транспорту", від 14 листопада 2000 року N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування", від 29 січня 2003 року N 143 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування", а також спільного наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства транспорту України від 18 грудня 2003 року N 136/985 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 грудня 2003 року за N 1259/8580.

Цей документ установлює єдиний порядок здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання (далі - ліцензіати) Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі (далі - Ліцензійні умови).

Контроль за додержанням ліцензіатами Ліцензійних умов, у межах своїх повноважень, здійснюють орган ліцензування - Державний департамент автомобільного транспорту (далі - Укравтотранс) та підпорядковані йому територіальні органи Мінтрансу - автотранспортні управління в Автономній Республіці Крим, областях та спеціально вповноважений орган з питань ліцензування - Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва (далі - Держпідприємництво) та його територіальні органи (далі - органи контролю).

1. Організація перевірок

1.1. Контроль за додержанням ліцензіатом Ліцензійних умов здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок за місцезнаходженням суб'єкта господарської діяльності і безпосередньо в транспортних засобах, які використовують ліцензіати під час здійснення перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування або перевезень пасажирів та їх багажу на таксі.

1.2. Планові перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов проводяться органами контролю згідно з квартальними планами перевірок, які затверджуються наказом органу контролю. Плани перевірок узгоджуються між Укравтотрансом, Держпідприємництвом та Мінтрансом з урахуванням того, що перевірка ліцензіата проводиться не частіше одного разу на рік.

1.3. Перевірки можуть проводитися із залученням фахівців центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також за згодою органів місцевого самоврядування, науково-дослідних установ, представників громадських організацій тощо.

1.4. Позапланові перевірки здійснюються органами контролю лише на підставі надходження до них у письмовій формі заяви (повідомлення) про порушення ліцензіатом Ліцензійних умов або з метою перевірки виконання розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов.

1.5. Для проведення перевірки органи контролю видають розпорядчий документ про створення комісії, призначення голови, членів комісії, а також посвідчення на проведення перевірки ліцензіата (додаток 1), яке підписується керівником (його заступником) органу контролю та засвідчується печаткою.

1.6. Посвідчення реєструються в окремому журналі обліку, сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою (додаток 2).

1.7. Орган контролю не менше як за п'ять робочих днів до початку проведення перевірки письмово або телефонограмою повідомляє ліцензіата про здійснення планової перевірки.

Про проведення позапланової перевірки ліцензіат завчасно не попереджається.

1.8. Термін проведення перевірки становить не більше п'яти робочих днів, у разі необхідності, за рішенням керівника органу контролю, термін перевірки може бути продовжено до десяти робочих днів.

2. Права, обов'язки та відповідальність комісії
з проведення перевірки додержання
ліцензіатом Ліцензійних умов

2.1. Голові та членам комісії надається право:

доступу на територію, у виробничі та інші приміщення, а також транспортні засоби ліцензіатів для їх обстеження і перевірки та з'ясування питань, безпосередньо пов'язаних з перевіркою;

ознайомлюватись з необхідними для проведення перевірки документами;

отримувати копії (ксерокопії) необхідних документів;

отримувати від ліцензіатів письмові пояснення з питань, що виникають під час перевірки;

на безоплатний проїзд під час проведення перевірки автотранспортних засобів загального користування у межах, зазначених у посвідченні.

2.2. Голова та члени комісії зобов'язані:

керуватися у своїй роботі нормами законодавства та правильно їх застосовувати;

об'єктивно відображати стан речей щодо додержання ліцензіатом Ліцензійних умов;

забезпечувати дотримання Законів України "Про державну таємницю" ( 3855-12 ) та "Про інформацію" ( 2657-12 );

2.3. Голова та члени комісії несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

3. Порядок проведення перевірки

3.1. Для проведення перевірки голова комісії повинен пред'явити керівнику ліцензіата (юридичної особі), ліцензіату (фізичній особі "підприємцю") або їх уповноваженим представникам посвідчення на право перевірки та документи, які засвідчують особу голови та членів комісії. Комісія обов'язково зазначає у журналі відвідання ліцензіата (за наявності) строки та мету перевірки, посаду і прізвище голови комісії. Указані дані засвідчуються підписом голови комісії.

3.2. При перевірці ліцензіата комісія безпосередньо на підприємстві перевіряє:

наявність ліцензії на надання послуг відповідного виду перевезень та ліцензійних карток на кожний транспортний засіб;

наявність та використання власної або орендованої матеріально-технічної бази та фахівців відповідної кваліфікації, необхідних для організації здійснення перевезень, забезпечення належного технічного стану, проходження технічного огляду транспортних засобів та проведення медичного огляду водіїв або виконання договорів про проведення цих робіт у разі відсутності відповідної бази та фахівців; ( Абзац третій пункту 3.2 в редакції Наказу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва N 116/866 від 29.09.2004 )

наявність посадових осіб, які відповідають за експлуатацію та технічний стан транспортних засобів, безпеку руху, охорону праці та проведення медичного огляду водіїв і мають документи, які підтверджують їх освітньо-кваліфікаційний рівень; ( Абзац четвертий пункту 3.2 в редакції Наказу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва N 116/866 від 29.09.2004 )

дотримання технічних вимог до власних та орендованих транспортних засобів. Наявність свідоцтв про реєстрацію власних транспортних засобів, тимчасових реєстраційних талонів (для орендованих автомобілів), сертифікатів відповідності, документів про проходження державного технічного огляду;

відповідність технічного стану транспортних засобів, що перебувають в експлуатації, правилам, нормативам і стандартам, затвердженим у встановленому порядку, у частині забезпечення безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища та своєчасне і в повному обсязі проведення робіт з їх технічного обслуговування і ремонту згідно з нормативами, установленими виробниками; ( Абзац шостий пункту 3.2 в редакції Наказу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва N 116/866 від 29.09.2004 )

відповідність кваліфікаційним та іншим вимогам водіїв транспортних засобів. Наявність національного або міжнародного посвідчення на право керування транспортними засобами відповідної категорії, довідки про проходження обов'язкового медичного огляду;

допуск для обслуговування міжнародних ліній, а також для перевезення небезпечних вантажів водіїв, які отримали свідоцтво на право міжнародних перевезень та свідоцтво про допущення водіїв для перевезення небезпечних вантажів. Наявність документів про проходження водіями стажування, навчання, відповідних інструктажів з безпеки руху та охорони праці й пожежної безпеки;

виконання перевізниками Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. N 176 , із змінами;

виконання вимог щодо розробки та здійснення заходів із запобігання дорожньо-транспортним пригодам, нещасним випадкам, усунення причин виробничого травматизму, охорони навколишнього природного середовища від шкідливого впливу транспорту;

проведення навчання, стажування, відповідних інструктажів працівників з безпеки руху та охорони праці й пожежної безпеки на автомобільному транспорті, організація підвищення кваліфікації та професійного рівня водіїв;

організація підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів автомобільного транспорту, діяльність яких пов'язана з наданням послуг автомобільного транспорту, міжнародними перевезеннями, а також з питань охорони праці та пожежної безпеки в порядку та термін, що встановлені чинним законодавством;

виконання вимог Положення про робочий час і час відпочинку водіїв автотранспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 17 січня 2002 р. N 18, зареєстрованого Міністерством юстиції України 4 лютого 2002, за N 97/6385;

забезпечення виконання міжнародних автомобільних перевезень, відповідності транспортних засобів та водіїв, що залучаються до міжнародного автомобільного сполучення, вимогам міжнародних конвенцій та угод у сфері міжнародних автоперевезень, до яких приєдналась Україна;

виконання вимог законодавства про обов'язкове страхування на автомобільному транспорті;

відповідність відомостей, наведених у ліцензії, відомостям, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію суб'єктів господарювання та в установчих документах;

наявність рішень про створення філій, відокремлених структурних підрозділів ліцензіата, відповідність затверджених положень чинному законодавству;

наявність копії ліцензії, що підтверджує право філії або іншого структурного підрозділу ліцензіата на провадження певного виду господарської діяльності на підставі отриманої ліцензії (у разі наявності філії);

достовірність відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для отримання ліцензії;

своєчасність повідомлення органу ліцензування про зміни в документах, що додавались до заяви про видачу ліцензії (про зміну місцезнаходження, організаційно - правової форми власності, назви тощо);

своєчасність переоформлення ліцензій і ліцензійних карток;

виконання розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов у разі, якщо вони видавались;

у разі відсутності ліцензії - наявність довідки про прийняття заяви про переоформлення ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності або прийняття заяви про видачу дубліката ліцензії.

3.3. Під час проведення планових та позапланових перевірок за додержанням ліцензіатом Ліцензійних умов комісія здійснює перевірку в автотранспортних засобах, які використовує ліцензіат, під час виконання ними перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування, а також перевезень пасажирів та їх багажу на таксі.

Для проведення органом контролю перевірки в транспортних засобах мають бути запрошені керівник ліцензіата (юридичної особи), ліцензіат (фізична особа - підприємець) або їх уповноважені представники. ( Пункт 3.3 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва N 116/866 від 29.09.2004 )

3.4. Контроль в автотранспортних засобах проводиться без їх зупинки: при виїзді з підприємства, стоянок, початкових, проміжних і кінцевих пунктів завантаження, розвантаження вантажного автотранспорту, автостанцій, автовокзалів, автобусних зупинок, таксомоторних стоянок пасажирського автотранспорту без порушення графіків руху, а також під час руху автотранспортних засобів, крім таксі, не відвертаючи уваги водія (за наявності в екіпажі другого водія, кондуктора, стюардеси або іншого члена екіпажу), що здійснює управління автотранспортним засобом.

3.5. При здійсненні перевірки в автомобільних транспортних засобах перевіряються:

наявність ліцензійної картки на транспортний засіб;

наявність свідоцтва про державну реєстрацію транспортного засобу, видане органом Державної автомобільної інспекції;

наявність тимчасового реєстраційного талона, виданого органами Державної автомобільної інспекції (на орендні автомобілі);

наявність відмітки в документах водія про медичний огляд водія та технічний огляд автотранспортного засобу перед виїздом, наявність талона про проходження державного технічного огляду;

наявність у водіїв документів, передбачених статтями 38 та 57 Закону України "Про автомобільний транспорт" ( 2344-14 );

наявність у легковому таксомоторі справного таксометра;

відповідність зовнішньої та внутрішньої екіпіровки транспортного засобу (автобуса, маршрутного таксомотора, таксі) вимогам Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та вимогам нормативних документів з безпеки руху та пожежної безпеки.

4. Права та обов'язки ліцензіата під
час проведення перевірки

4.1. Ліцензіат під час проведення перевірки додержання ним Ліцензійних умов має право надавати письмові пояснення з питань, що виникають під час проведення перевірки, у разі незгоди з прийнятим рішенням та заходами з боку органів контролю подавати скарги до вищих органів контролю, Експертно-апеляційної ради при Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва чи оскаржувати дії посадових осіб в судовому порядку.

4.2. Ліцензіат під час проведення перевірки зобов'язаний забезпечити умови для проведення перевірки та надати всі необхідні документи, що підтверджують додержання ним вимог Ліцензійних умов.

5. Порядок оформлення результатів перевірки

5.1. За результатами перевірки, як безпосередньо на підприємстві, так і в транспортному засобі, складається акт перевірки додержання суб'єктом господарювання Ліцензійних умов (додаток 3) у двох примірниках. Один примірник акта перевірки дається керівнику (уповноваженому представнику) ліцензіата (юридичній особі) або ліцензіату (фізичній особі "підприємцю"), другий - зберігається в органі контролю, який здійснив перевірку.

5.2. У разі створення перешкод з боку ліцензіата щодо проведення перевірки цей факт відображається в акті перевірки.

5.3. Усі примірники акта підписуються особами, які проводили перевірку. Керівник ліцензіата (юридичної особи) або ліцензіат (фізична особа "підприємець"), або їх уповноважений представник письмово підтверджує, що ознайомлений з актом перевірки й отримав один примірник, ставить свій підпис, дату та печатку (у разі її наявності)

5.4. У разі відмови керівника ліцензіата (юридичної особи) або ліцензіата (фізичної особи "підприємця"), або їх уповноважених представників від підписання акта перевірки голова комісії в акті робить запис про те, що ці особи з ним ознайомлені і від підпису відмовились.

5.5. Керівник ліцензіата (юридичної особи) або ліцензіат (фізична особа "підприємець"), або їх уповноважені представники мають право дати пояснення та викласти зауваження щодо результатів перевірки. Ці документи є невід'ємною частиною акта, про що робиться відповідний запис.

5.6. Порушення, які були виявлені при перевірці додержання ліцензіатом Ліцензійних умов, мають бути викладені в акті перевірки з посиланням на конкретні пункти, статті, розділи нормативно-правових документів, які були порушені ліцензіатом. Довільне викладання або трактування вимог нормативно-правових документів не допускається.

5.7. Орган контролю у разі виявлення в ході перевірки за місцезнаходженням ліцензіата порушень не пізніше десяти робочих днів з дати складання акта перевірки додержання суб'єктом господарювання Ліцензійних умов видає розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов та вручає або надсилає його ліцензіату листом з поштовим повідомленням.

Якщо в акті проведення планової перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов викладені порушення, які є підставою для анулювання ліцензії, складаються відповідні акти, зазначені в п. 6.1. ( Абзац другий пункту 5.7 в редакції Наказу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва N 116/866 від 29.09.2004 )

5.8. У разі усунення ліцензіатом виявлених перевіркою порушень Ліцензійних умов до прийняття розпорядження про їх усунення та надання органу контролю відповідних документів у письмовій формі, які це підтверджують і не потребують додаткової перевірки, розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов не видається.

5.9. Ліцензіат, який одержав розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов, зобов'язаний у встановлений в розпорядженні термін усунути порушення та подати в письмовій формі органу контролю, який видав розпорядження, інформацію про усунення порушень.

5.10. У разі неподання ліцензіатом інформації про усунення порушень до органу контролю протягом строку, зазначеного в розпорядженні про усунення порушень Ліцензійних умов, проводиться позапланова перевірка додержання ліцензіатом Ліцензійних умов.

Позапланова перевірка додержання ліцензіатом Ліцензійних умов проводиться після закінчення строку, зазначеного в розпорядженні, протягом якого ліцензіат зобов'язаний усунути порушення та подати до органу контролю відповідну інформацію.

Позапланова перевірка ліцензіата може бути проведена з метою перевірки інформації про усунення порушень Ліцензійних умов, яка подається ліцензіатом до органу контролю. ( Пункт 5.10 в редакції Наказу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва N 116/866 від 29.09.2004 )

( Пункт 5.11 вилучено на підставі Наказу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва N 116/866 від 29.09.2004 )

5.12. Акт про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов, який є підставою для анулювання ліцензії, складається на підставі акта позапланової перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов.

Акт про неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов, який є підставою для анулювання ліцензії, складається на підставі акта планової (позапланової) перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов.

Неможливістю ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов уважається:

відсутність власної або орендованої матеріально-технічної бази та фахівців відповідної кваліфікації, необхідних для організації здійснення перевезень, забезпечення належного технічного стану, проходження технічного огляду транспортних засобів та проведення медичного огляду водіїв або відсутність та невиконання договорів про проведення цих робіт у разі відсутності відповідної бази та фахівців;

відсутність під час перевірки в транспортному засобі документального підтвердження перевірки його технічного стану і проведення медичного огляду водія перед виїздом на лінію;

допуск до керування транспортними засобами, які використовуються для здійснення відповідного виду перевезень, водіїв, кваліфікація, стан здоров'я та стаж роботи яких не відповідає встановленим вимогам і не підтверджується відповідними документами. ( Пункт 5.12 в редакції Наказу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва N 116/866 від 29.09.2004 )

6. Рішення про анулювання ліцензії

6.1. Підставами для анулювання ліцензії є:

заява ліцензіата про анулювання ліцензії;

акт про повторне порушення ліцензіатом Ліцензійних умов;

рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання;

нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи "підприємця";

акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для отримання ліцензії;

акт про встановлення факту передачі ліцензії, її копії іншій юридичній особі або фізичній особі для провадження господарської діяльності;

акт про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про заміну даних, зазначених у документах, що додаються до заяви про видачу ліцензії;

акт про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов;

неможливість ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов, встановлених для певного виду господарської діяльності;

акт про відмову ліцензіата в проведенні перевірки органом ліцензування або спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування.

Акти, зазначені в абзаці першому цього пункту, складаються у двох примірниках. Керівник ліцензіата (юридичної особи) або ліцензіат (фізична особа - підприємець), або їх уповноважений представник письмово підтверджує, що ознайомлений з актом і отримав один його примірник, ставить свій підпис, дату та печатку (у разі наявності). ( Пункт 6.1 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва N 116/866 від 29.09.2004 )

6.2. У разі складання актів, які зазначені в п. 6.1, органи контролю подають до органу ліцензування копії зазначених актів з пропозицією щодо необхідності анулювання ліцензії.

У разі складання актів, які зазначені в п. 6.1, територіальними органами Держпідприємництва копії цих актів подаються до Держпідприємництва, який звертається до органу ліцензування з пропозицією щодо необхідності анулювання ліцензії. ( Пункт 6.2 в редакції Наказу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва N 116/866 від 29.09.2004 )

6.3. Орган ліцензування приймає рішення про анулювання ліцензії протягом десяти робочих днів з дати встановлення підстав для анулювання. Рішення вручається (надсилається) ліцензіату із зазначенням підстав анулювання не пізніше трьох робочих днів з дати його прийняття.

6.4. Рішення про анулювання ліцензії реєструється у відповідному журналі обліку, сторінки якого повинні бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою.

6.5. Рішення про анулювання ліцензії набирає чинності через десять днів з дати його прийняття.

6.6. Запис про підставу, дату та номер рішення про анулювання ліцензії вноситься до ліцензійного реєстру органу ліцензування не пізніше наступного робочого дня після набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії.

6.7. Розгляд питань про анулювання ліцензій на підставі акта про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про заміну даних, зазначених у документах, що додаються до заяви про видачу ліцензії; акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії; акта про виявлення факту передачі ліцензії, її копії іншій юридичній особі або фізичній особі для провадження господарської діяльності; акта про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов здійснюється органом ліцензування з обов'язковим запрошенням ліцензіата або його представника.

6.8. Орган ліцензування повинен мати підтвердження щодо повідомлення ліцензіата про час та місце розгляду питання про анулювання ліцензії.

6.9. У разі неявки ліцензіата або його уповноважених представників розгляд питань про анулювання ліцензії здійснюється без їх участі.

6.10. Розгляд питань про анулювання ліцензії в разі повторного порушення ліцензіатом Ліцензійних умов здійснюється за наявності таких документів:

акта перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов, у якому відображені дані про повторне (повторні) порушення ліцензіатом Ліцензійних умов;

акта попередньої перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов;

розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов;

розпорядчого документа, на підставі якого здійснювалась відповідна перевірка.

6.11. У разі анулювання ліцензії на підставі акта про повторне порушення ліцензіатом Ліцензійних умов, акта про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про заміну даних, зазначених в документах, що додаються до заяви про видачу ліцензії, акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії, акта про виявлення факту передачі ліцензії, її копії іншій юридичній особі або фізичній особі для провадження господарської діяльності, акта про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов - суб'єкт господарювання може одержати нову ліцензію на право провадження цього виду господарської діяльності не раніше ніж через рік з дати прийняття рішення органу ліцензування про анулювання попередньої ліцензії.

7. Оскарження рішення про анулювання ліцензії

7.1. У разі подання ліцензіатом протягом десяти днів з дня прийняття рішення про анулювання ліцензії скарги до Експертно-апеляційної ради Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва дія даного рішення органу ліцензування - Укравтотрансу зупиняється до прийняття відповідного рішення Держпідприємництвом.

7.2. Рішення Експертно-апеляційної ради щодо скарги ліцензіата є підставою для видання Держпідприємництвом розпорядження про усунення виявлених порушень законодавства у сфері ліцензування, допущених органом ліцензування.

7.3. Рішення про анулювання ліцензії може бути оскаржене в судовому порядку.

Директор Департаменту контролю та дозвільної
системи Держпідприємництва О.П. Апатенко

Заступник директора Державного департаменту
автомобільного транспорту С.В. Меркулов

Додаток 1
до п. 1.5 Порядку контролю
за додержанням Ліцензійних
умов провадження
господарської діяльності з
надання послуг з перевезення
пасажирів і вантажів
автомобільним транспортом
загального користування
(крім надання послуг з
перевезення пасажирів та їх
багажу на таксі) та
Ліцензійних умов провадження
господарської діяльності з
надання послуг з перевезення
пасажирів та їх багажу
на таксі

                      Бланк органу контролю

від "___" _______ 200___ р. N_____________



ПОСВІДЧЕННЯ
на проведення перевірки ліцензіата


Видане голові комісії _________________________________________
(прізвище та ініціали, посада)
та членам комісії:________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
( прізвище та ініціали, посада)

для проведення перевірки ліцензіата (на місці розташування
підприємства, установи, організації та в автотранспортних засобах
під час здійснення перевезень) ___________________________________
__________________________________________________________________
(назва ліцензіата, місцезнаходження)

щодо додержання Ліцензійних умов провадження______________________

------------------------------------------------------------------
(вид господарської діяльності, що ліцензується)

за період з "___"_________ 200__ р. до "___" __________ 200__ р.
у термін з "___" ________ 200__ р. до "___" __________ 200__ р.


Керівник (його заступник) /підпис/ ______________________
(ініціали, прізвище)
М.П.


Термін перевірки продовжено
з "___" _____________ 200__ р. до "___" ___________ 200__ р.

Керівник (його заступник) /підпис/ ______________________
(ініціали, прізвище)
М.П.

Додаток 2
до п. 1.6 Порядку контролю
за додержанням Ліцензійних
умов провадження
господарської діяльності з
надання послуг з перевезення
пасажирів і вантажів
автомобільним транспортом
загального користування
(крім надання послуг з
перевезення пасажирів та їх
багажу на таксі) та
Ліцензійних умов провадження
господарської діяльності з
надання послуг з перевезення
пасажирів та їх багажу
на таксі

Журнал
обліку посвідчень на проведення
перевірки ліцензіатів

-----------------------------------------------------------------
| N | Дата та | Назва та | Склад | Термін | Дата та |
|з/п|реєстраційний| місце- |комісії |перевірки|реєстраційний |
| | номер |знаходження| | | номер |
| | посвідчення |ліцензіата | | | розпорядчого |
| | | | | | документа |
|---+-------------+-----------+--------+---------+--------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|---+-------------+-----------+--------+---------+--------------|
| | | | | | |
-----------------------------------------------------------------

Додаток 3
до п. 5.1 Порядку контролю
за додержанням Ліцензійних
умов провадження
господарської діяльності з
надання послуг з перевезення
пасажирів і вантажів
автомобільним транспортом
загального користування
(крім надання послуг з
перевезення пасажирів та їх
багажу на таксі) та
Ліцензійних умов провадження
господарської діяльності з
надання послуг з перевезення
пасажирів та їх багажу
на таксі

                               АКТ
перевірки додержання суб'єктом господарювання
Ліцензійних умов
від "___"___________ 200_____р. N___________

------------------------------------------------------------------
(назва населеного пункту, де проводиться перевірка, номер та
дата посвідчення)

Голова комісії ___________________________________________________
(посада, прізвище та ініціали)
та члени комісії: ________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

за участю представника(-ків) _____________________________________
__________________________________________________________________
(назва органу, посада, прізвище та ініціали)

з "___"___________ 200__ р. до "___"_____________ 200__ р.
у _______________________________________________________________,
(назва суб'єкта господарювання)

ідентифікаційний код (номер) ____________________________________,
місцезнаходження ________________________________________________,
місце здійснення діяльності _____________________________________,
свідоцтво про державну реєстрацію N_________ від _________________
_________________________________________________________________,
(назва органу, що його видав)

ліцензія серія _____ N __________, видана "___"_______ 200__ р.,
назва органу, що її видав _______________________________________,
на провадження __________________________________________________
(види господарської діяльності)
_________________________________________________________________,

у  присутності  керівника  або  уповноваженого  представника
__________________________________________________________________
(посада, прізвище та ініціали керівника або уповноваженого
представника ліцензіата)

провели перевірку діяльності ліцензіата з питань додержання
Ліцензійних умов.

Перевіркою встановлено:
__________________________________________________________________
(кожне порушення, записане в акті перевірки, має бути
підкріплене посиланням на відповідний нормативно-правовий акт)

------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
Акт складено в двох примірниках, що мають однакову юридичну
силу.

Голова комісії _________________________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)

Члени комісії: _________________________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
_________________________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)


З актом ознайомлений та один примірник отримав:

Керівник або уповноважений
представник ліцензіата, у
присутності якого проведено
перевірку _________________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)