Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ

НАКАЗ
02.02.2005 N 25

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства транспорту та зв'язку України
N 802 від 11.09.20
07)

Про організаційні заходи
з посилення охорони на морі

На виконання вимог ст. 3, 4 Закону України "Про транспорт" ( 232/94-ВР ), ст. 3, 10 Кодексу торговельного мореплавства України ( 176/95-ВР ), на підставі ст. 16 Закону України "Про міжнародні договори України" ( 1906-15 ), відповідно до пункту 6 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України, затвердженого Указом Президента України від 27.08.2004 р. N 1009/2004, та з метою виконання міжнародних зобов'язань України щодо посилення охорони на морі, передбачених Міжнародною конвенцією з охорони людського життя на морі 1974 р. (далі - СОЛАС-74), наказую:1. Покласти на Державний департамент морського і річкового транспорту виконання наступних функцій:

- забезпечення здійснення положень СОЛАС-74, які відносяться до охорони портових засобів і взаємодії судно - порт з точки зору портового засобу (функції призначеного органу);

- виконання інших функцій, пов'язаних із організацією робіт на морському і річковому транспорті стосовно спеціальних заходів із підвищення морської безпеки та посилення охорони на морі (Додаток 1).

2. Призначити Державне підприємство "Агентство морської безпеки" і Регістр судноплавства України визнаними організаціями у сфері охорони на морі.

3. Затвердити Перелік функціональних обов'язків визнаних організацій щодо проведення спеціальних заходів з підвищення рівня охорони на морі (Додаток 2).

4. Державному департаменту морського і річкового транспорту (Работньов В.Г.) довести цей наказ до відома всіх підприємств, установ і організацій, що входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України, та забезпечити його неухильне виконання.

5. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства транспорту України від 01.12.2003 р. N 943 "Про проведення невідкладних заходів щодо впровадження вимог Глави XI-2 Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі SOLAS-74 та Міжнародного Кодексу з охорони суден і портових засобів ISPS на морському і річковому транспорті України" та від 27.02.2004 р. N 139 "Про виконання спеціальних заходів щодо підвищення рівня охорони на морі".

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Касапчука В.А.

Перший заступник Міністра у зв'язках з Верховною Радою В.Лундишев

Додаток 1
до п. 1 наказу
Міністерства транспорту
та зв'язку України
02.02.2005 N 25

Перелік
функціональних обов'язків призначеного органу
щодо проведення спеціальних заходів із підвищення
безпеки та посилення охорони на морі

1. Визначення та періодичне оновлення переліку портових засобів, для яких виконується оцінка охорони, та тих, на яких повинні бути призначені посадові особи, відповідальні за охорону.

Організація інформування в установленому порядку Міжнародної морської організації (далі - ІМО) стосовно переліків схвалених планів охорони портових засобів.

2. Надання визнаним організаціям у сфері охорони на морі (далі - визнані організації) повноважень щодо проведення оцінок охорони і розробки планів охорони суден і портових засобів, та схвалення планів охорони суден.

3. Схвалення оцінки охорони портового засобу (груп засобів) та поправок до них.

4. Схвалення планів охорони портового засобу (груп засобів) та поправок до них.

5. Організація перевірки портових засобів та видача їм Акта про відповідність.

6. Організація збору, аналізу, узагальнення інформації, яка згідно з вимогами Конвенції СОЛАС-74 повинна надаватися до ІМО.

7. Встановлення належного для будь-якого конкретного часу рівня охорони для суден і портових засобів.

8. Організація інформування українських суден, адміністрації портових засобів, іноземних суден, що здійснюють плавання в українських територіальних водах, відвідують українські портові засоби, відповідні органи їх держав прапору про встановлені рівні охорони та про заходи щодо охорони, які передбачається здійснити призначеним органом. Організація належного оновлення цієї інформації.

9. Визначення заходів, які необхідно передбачити в плані охорони портових засобів для різних рівнів охорони, включаючи випадки, коли потрібне надання декларації про охорону. Відповідне інформування про ці визначення.

10. Розроблення пропозицій щодо укладання двосторонніх або багатосторонніх договорів з урядами інших країн стосовно альтернативних заходів у сфері охорони, які розповсюджуються на короткі міжнародні рейси на постійних маршрутах.

11. Надання дозволів окремим українським суднам та/або окремим портовим засобам (групам портових засобів) щодо застосування інших (альтернативних) заходів з охорони, рівноцінних тим, що передбачені Міжнародним кодексом з охорони суден та портових засобів (далі - Кодекс), за умови не меншої їх ефективності.

12. Організація регулярного отримання від ІМО інформації стосовно переліків схвалених планів охорони портових засобів країн, порти яких регулярно відвідуються українськими суднами.

13. Організація в установленому порядку розроблення та впровадження нормативно-правових актів, пов'язаних із імплементацією Кодексу та відповідних вимог СОЛАС-74.

14. Організація розроблення та затвердження програм навчання, підготовки та перепідготовки осіб командного складу суден, відповідальних за охорону, іншого суднового персоналу, який має конкретні завдання та обов'язки з охорони, посадових осіб портових засобів, відповідальних за охорону, іншого персоналу портових засобів, посадових осіб судноплавних компаній, відповідальних за охорону.

15. Організація забезпечення через ДП "МОРКОМ" цілодобової готовності щодо прийняття тривожних повідомлень від суден та відстеження їх місцезнаходження. Організація негайного сповіщення Мінтрансзв'язку про отримані тривожні повідомлення.

16. Здійснення контролю за виконанням визнаними організаціями покладених на них функцій шляхом проведення перевірок рівня їх компетентності в обсязі не меншому, ніж той, що встановлений частиною В Кодексу.

Директор Державного департаменту морського і річкового транспорту В.Работньов

Додаток 2
до п. 3 наказу
Міністерства транспорту
та зв'язку України
02.02.2005 N 25

Перелік
функціональних обов'язків визнаних організацій
щодо проведення спеціальних заходів
із підвищення рівня охорони на морі
Державне підприємство "Агентство морської безпеки"

1. Несення цілодобового оперативного чергування щодо спостереження за станом охорони та захисту морського і річкового транспорту, оперативне реагування на його порушення, приймання будь-яких повідомлень від відповідних структур держав - членів СОЛАС-74, надання рекомендацій або сприяння суднам, які мають проблеми, пов'язані з охороною.

Негайне сповіщення відповідних органів прибережної держави, поблизу якої українське судно здійснює плавання в даний час, про прийом тривожного повідомлення від нього.

Негайне сповіщення відповідних органів держави прапору судна, яке передало тривожне повідомлення.

2. Організація збору інформації та проведення оцінки щодо загроз охорони суднам під прапором України в районах їх знаходження, надання призначеному органу (далі - Укрморрічфлот) пропозицій щодо встановлення рівня охорони на суднах.

3. Організація збору інформації та проведення оцінки щодо загроз портовим засобам, надання пропозицій Укрморрічфлоту щодо встановлення рівня охорони для портового засобу.

4. Підготовка та забезпечення у встановленому порядку своєчасного подання до ІМО інформації стосовно вимог Конвенції СОЛАС-74 і сповіщень для інших держав - членів СОЛАС-74 в частині, що їх стосується.

5. Проведення оцінок охорони портових засобів та розробка планів охорони портових засобів, поправок і доповнень до них.

6. Проведення оцінок охорони та розробка планів охорони суден і поправок до них.

7. Здійснення перевірок системи охорони портових засобів на відповідність вимогам Кодексу.

8. Розгляд пропозицій та надання висновків до Укрморрічфлоту щодо призначення посадових осіб портових засобів, відповідальних за охорону, за поданням керівників портових засобів (портів).

Надання їм необхідної допомоги у виконанні завдань і обов'язків, передбачених СОЛАС-74 та Кодексом.

9. Здійснення контролю за врахуванням замовниками вимог щодо морської безпеки під час проектування і реконструкції (розширення) діючих портів, портових засобів або об'єктів морського і річкового транспорту.

10. Надання Укрморрічфлоту пропозицій щодо затвердження переліку організацій та навчальних закладів для проведення навчання, підготовки та перепідготовки осіб командного складу суден, відповідальних за охорону, посадових осіб портових засобів, відповідальних за охорону, посадових осіб судноплавних компаній, відповідальних за охорону.

11. Організація проведення атестації осіб командного складу суден, відповідальних за охорону, посадових осіб портових засобів, відповідальних за охорону, посадових осіб судноплавних компаній, відповідальних за охорону.

12. Проведення моніторингу системи морської безпеки портових засобів, що підлягають конвенційним вимогам Конвенції СОЛАС-74.

13. Здійснення контролю за виконанням судноплавними компаніями вимог СОЛАС-74 та Кодексу.

Регістр судноплавства України

1. Схвалення планів охорони суден та поправок до них.

2. Перевірка українських суден та оформлення Міжнародних свідоцтв або Тимчасових міжнародних свідоцтв з охорони судна.

3. Надання пропозицій Укрморрічфлоту щодо звернень в установленому порядку до урядів держав - членів СОЛАС-74 призначених органів цих держав або визнаних ними організацій в області охорони на морі з метою перевірки українських суден і видачі їм відповідних міжнародних свідоцтв.

4. Здійснення нагляду за врахуванням замовниками вимог щодо морської безпеки під час проектування нових суден.

5. Схвалення типу суднових систем охоронного сповіщення.

Директор Державного департаменту морського і річкового транспорту В.Работньов

Відомості Міністерства транспорту та зв'язку України, N 3-4, 2005 р.