ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА
26.01.2005 N 29

Про Роз'яснення щодо припинення діяльності
територіальних виборчих комісій з виборів
Президента України як юридичних осіб

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою
Центральної виборчої комісії
N 36 від 02.02.20
05 )

У зв'язку із закінченням виборчого процесу з виборів Президента України відповідно до частини сьомої статті 11, частини четвертої статті 22, частини другої статті 26 Закону України "Про вибори Президента України" ( 474-14 ), керуючись статтями 11, 12, 13, пунктом 5 статті 17 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" ( 1932-15 ), Центральна виборча комісія постановляє:

1. Схвалити Роз'яснення щодо припинення діяльності територіальних виборчих комісій з виборів Президента України як юридичних осіб (додаються).

2. Цю постанову та Роз'яснення надіслати територіальним виборчим комісіям з виборів Президента України територіальних виборчих округів N 1-225.

Голова Центральної виборчої комісії Я.ДАВИДОВИЧ

Додаток
до постанови Центральної
виборчої комісії
від 26 січня 2005 року N 29

Роз'яснення
щодо припинення діяльності територіальних
виборчих комісій з виборів Президента України
як юридичних осіб

Відповідно до частини другої статті 26, частини другої статті 27 Закону України "Про вибори Президента України" ( 474-14 ) повноваження територіальних та дільничних виборчих комісій закінчуються через п'ятнадцять днів після дня офіційного оприлюднення Центральною виборчою комісією повідомлення про результати виборів Президента України.

У газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" 20 січня 2005 року оприлюднено постанови Центральної виборчої комісії від 10 січня 2005 року N 14 , 15 "Про підсумки повторного голосування 26 грудня 2004 року та результати виборів Президента України" та "Про оприлюднення результатів повторного голосування 26 грудня 2004 року з виборів Президента України". Отже, повноваження територіальних та дільничних виборчих комісій закінчуються 4 лютого 2005 року. З 5 лютого 2005 року територіальні виборчі комісії як юридичні особи мають бути ліквідовані. Ліквідація (припинення діяльності) здійснюється на підставі положень Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" ( 755-15 ). З метою державної реєстрації ліквідації (припинення діяльності) територіальних виборчих комісій з виборів Президента України як юридичних осіб ці виборчі комісії повинні здійснити низку таких підготовчих заходів.

1. Матеріальні цінності дільничних та територіальних виборчих комісій, придбання яких здійснювалося за рахунок коштів Державного бюджету України, передаються на зберігання відповідно до Порядку забезпечення зберігання місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування матеріальних цінностей, придбаних виборчими комісіями за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку і проведення виборів Президента України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 28 жовтня 2004 року N 1041.

Дільничні виборчі комісії передають свої печатки та штампи, виборчі скриньки, кабіни для голосування, методичну літературу, що є в їх розпорядженні, на зберігання до сільських, селищних, міських (міст, де немає районних рад), районних у містах рад.

Територіальні виборчі комісії передають свої печатки, методичну літературу, що є в їх розпорядженні, на зберігання відповідно до Секретаріату Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад.

2. Порядок передачі документації територіальними виборчими комісіями до місцевих державних архівних установ та перелік такої документації, а також порядок знищення документації комісії, що не підлягає зберіганню, визначається розділами 10-12 Порядку ведення діловодства виборчих комісій та комісій з референдумів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 29 липня 2004 року N 280.

Дільничні виборчі комісії передають виборчі скриньки, кабіни для голосування, методичну літературу, що є в їх розпорядженні, на зберігання до сільських, селищних, міських (міст, де немає районних рад), районних у містах рад, а печатки та штампи - до обласних рад через територіальні виборчі комісії. ( Пункт 2 доповнено абзацом другим згідно з Постановою Центральної виборчої комісії N 36 від 02.02.2005 )

3. Відповідно до частини восьмої статті 38 Закону України "Про вибори Президента України" ( 474-14 ) та пункту 2 розділу IV Порядку виділення асигнувань, обліку надходження та використання коштів Державного бюджету України, що виділяються територіальним виборчим комісіям на підготовку і проведення виборів Президента України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 9 листопада 2004 року N 1119, територіальна виборча комісія не пізніш як у п'ятиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів подає до Центральної виборчої комісії копію виписки з реєстраційного рахунка та припиняє рух коштів на реєстраційному рахунку, а в семиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів Центральна виборча комісія відкликає залишки невикористаних асигнувань, виділених із загального фонду Державного бюджету України на підготовку і проведення виборів, шляхом подання Державному казначейству України коригуючого розподілу виділених асигнувань. Разом з тим, беручи до уваги відсутність додаткового виділення з Державного бюджету України асигнувань на організацію та проведення виборів Президента України в 2005 році, територіальна виборча комісія до 4 лютого 2005 року подає до Центральної виборчої комісії копію виписки з реєстраційного рахунка та припиняє рух коштів на реєстраційному рахунку, у цей же строк залишки невикористаних асигнувань відкликаються Центральною виборчою комісією.

У цей термін територіальні виборчі комісії повинні здійснити всі платежі за взятими на себе зобов'язаннями, а також нарахувати та виплатити заробітну плату членам виборчих комісій, які здійснювали свої повноваження з оплатою праці у виборчій комісії, за період, визначений постановою відповідної виборчої комісії, затвердженою постановою виборчої комісії вищого рівня на підставі частини четвертої статті 29 Закону України "Про вибори Президента України" ( 474-14 ), залученим до роботи у виборчій комісії спеціалістам, технічним працівникам відповідно до умов укладених договорів, а також одноразову грошову винагороду членам виборчих комісій у межах загальної економії фонду оплати праці, передбаченого кошторисом видатків відповідної виборчої комісії на підготовку і проведення виборів Президента України, у разі її нарахування.

Після цього реєстраційні рахунки територіальних виборчих комісій закриваються.

Територіальна виборча комісія після закриття реєстраційного рахунка звертається до органів державної податкової служби, Пенсійного фонду, фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, фонду соціального страхування на випадок безробіття, фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання із заявами про зняття з відповідного обліку. За наслідками розгляду цих звернень територіальні виборчі комісії отримують відповідні довідки, які подають державному реєстратору.

4. Відповідно до вимог частини першої статті 104 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) юридична особа припиняється, зокрема, у результаті ліквідації.

Згідно з частиною першою статті 33 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" ( 755-15 ) юридична особа припиняється, у тому числі за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

На підставі положень частини другої статті 26 Закону України "Про вибори Президента України" ( 474-14 ) Центральна виборча комісія, за рішенням якої були утворені територіальні виборчі комісії, приймає постанову про припинення їх діяльності, що публікується в Бюлетені державної реєстрації.

5. Засвідчені відповідно до Інструкції з діловодства Центральної виборчої комісії, затвердженої постановою Центральної виборчої комісії від 7 жовтня 1998 року N 534, копії постанови Центральної виборчої комісії про припинення діяльності територіальних виборчих комісій, а також платіжного документа, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття Центральною виборчою комісією постанови про припинення діяльності територіальних виборчих комісій, надсилаються територіальним виборчим комісіям для подання їх державному реєстратору, який вносить до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запис про рішення Центральної виборчої комісії про припинення діяльності територіальних виборчих комісій.

Разом з вищезазначеними документами територіальні виборчі комісії подають державному реєстратору заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення діяльності територіальної виборчої комісії у зв'язку з ліквідацією, свідоцтво про державну реєстрацію територіальної виборчої комісії як юридичної особи, довідки органів державної податкової служби, Пенсійного фонду, фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, фонду соціального страхування на випадок безробіття, фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, архівної установи про прийняття документів та ліквідаційний баланс, затверджений Центральною виборчою комісією.

6. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запис про проведення державної реєстрації ліквідації (припинення діяльності) територіальної виборчої комісії як юридичної особи.

7. Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня після дня державної реєстрації ліквідації (припинення діяльності) територіальної виборчої комісії як юридичної особи надсилає відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб та відомості реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Секретар Центральної виборчої комісії С.ДУБОВИК