ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.11.2004 N 854
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
митної служби
N 1071 від 30.11.2006 )
Про затвердження Примірного положення
про відділ контролю за переміщенням
товарів регіональної митниці
З метою вдосконалення організаційної роботи митних органів з контролю за доставкою товарів у митниці призначення наказую:
1. Затвердити Примірне положення про відділ контролю за переміщенням товарів регіональної митниці (митниці) (далі - Примірне положення), що додається.
2. Начальникам митних органів:
2.1. На підставі Примірного положення розробити, погодити з Управлінням організації контролю за переміщенням вантажів та затвердити положення про відділи контролю за переміщенням товарів регіональних митниць, митниць.
2.2. Відповідно до визначених у Примірному положенні завдань і функцій здійснити перерозподіл штатної чисельності, особового складу, каналів зв'язку та матеріально-технічного забезпечення регіональних митниць, митниць, зосередивши у відділах контролю за переміщенням товарів достатню кількість оргтехніки та належним чином підготовлених фахівців із числа досвідчених працівників митних органів.
3. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Держмитслужби України від 21.01.98 N 23 "Про затвердження Типового положення про Відділ контролю за доставленням вантажів регіональної митниці (митниці)".
4. Установити, що наказ набирає чинності через 10 днів після його підписання.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Коновченка Ю.М.
Голова Служби М.М.Каленський
Затверджено
Наказ Держмитслужби України
30.11.2004 N 854
Примірне положення
про відділ контролю за переміщенням
товарів регіональної митниці (митниці)
1. Загальні положення
1.1. Це Примірне положення визначає правовий статус відділу контролю за переміщенням товарів (далі - відділ), а саме: його компетенцію (права, завдання, функції) та організаційну структуру.
1.2. Відділ є окремим структурним підрозділом регіональної митниці (митниці).
1.3. Структура й штатний розпис відділу формуються з урахуванням обсягу робіт і в межах затверджених граничної чисельності та фонду заробітної плати регіональної митниці (митниці) за поданням начальника відділу.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України (254к/96-ВР ), законами України, актами Президента України й Кабінету Міністрів України, Митним кодексом України (92-15 ), Положенням про Державну митну службу України ( 1022/2000 ), рішеннями колегії та наказами Держмитслужби, Положенням про регіональну митницю (митницю), наказами регіональної митниці (митниці).
1.5. Відділ організує виконання регіональною митницею (митницею) нормативно-правових актів, що стосуються організації контролю за переміщенням товарів митною територією України будь-яким видом транспорту та в будь-якому режимі в митниці призначення.
1.6. Забороняється покладати на відділ та на його окремих посадових осіб виконання завдань і функцій, не передбачених цим Примірним положенням.
2. Керівництво та структура відділу
2.1. Безпосереднє керівництво відділом здійснює начальник, що призначається на посаду та звільняється з посади начальником регіональної митниці (митниці) за погодженням з Управлінням організації контролю за переміщенням вантажів Держмитслужби України.
2.2. Права, обов'язки та відповідальність начальника відділу визначаються цим Примірним положенням.
2.3. Начальник відділу може мати заступника, функціональні обов'язки якого визначаються начальником відділу та затверджуються начальником регіональної митниці (митниці).
2.4. Відділ підпорядковується безпосередньо начальнику регіональної митниці (митниці).
2.5. У своїй структурі відділ має аналітичний сектор.
2.6. Особовий склад відділу комплектується працівниками, які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, бакалавра й досвід роботи в підрозділах регіональної митниці (митниці). Права, обов'язки та відповідальність працівників відділу визначаються посадовими інструкціями, що затверджуються начальником регіональної митниці (митниці).
2.7. Для відображення та закріплення результатів митного контролю й митного оформлення працівники відділу використовують митні забезпечення типу 1, 2.
3. Завдання відділу
3.1. Здійснення контролю за переміщенням товарів, що ввозяться на митну територію України, вивозяться з неї та прямують транзитом через цю територію, оформлені в митному відношенні регіональною митницею (митницею) і направлені в інші митниці або з них у цю регіональну митницю (митницю), з використанням програмно-інформаційного комплексу Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (далі - ЄАІС).
3.2. Впровадження системи гарантованої доставки товарів у митниці призначення. Забезпечення взаємодії з учасниками процесу гарантування доставки товарів у митниці призначення та встановлення контролю за перевезеннями товарів із застосуванням заходів гарантування доставки.
3.3. Здійснення контролю за виконанням підрозділами регіональної митниці (митниці) положень законодавчих і нормативно-правових актів, що визначають порядок проведення митного контролю за переміщенням товарів територією України, порядок застосування механізму гарантування доставки товарів у митниці призначення.
3.4. Підготовка пропозицій з питань організації митного контролю за переміщенням товарів та застосування заходів гарантування доставки товарів у митниці призначення.
3.5. Організація виконання регіональною митницею (митницею) нормативно-правових актів, що регламентують порядок переміщення територією України товарів, а також порядок застосування механізму гарантування доставки товарів у митниці призначення.
3.6. Забезпечення взаємодії з підрозділами регіональної митниці (митниці), іншими митними органами та державними органами в питаннях здійснення контролю за переміщеннями товарів митною територією України.
3.7. Організація виконання регіональною митницею (митницею) нормативно-правових актів, що регламентують механізм відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за операціями з експорту продукції, у частині підтвердження фактичного вивезення товарів за межі митної території України.
4. Функції відділу
Відділ відповідно до покладених на нього завдань виконує такі функції:
4.1. Здійснює контроль за переміщенням товарів митною територією України.
4.2. Взаємодіє з підрозділами регіональної митниці (митниці), відділами контролю за переміщенням товарів інших митниць та державними органами в питаннях здійснення контролю за переміщенням товарів митною територією України.
4.3. Проводить перевірку роботи підрозділів, у тому числі пунктів пропуску, якими здійснюється митне оформлення, зі здійснення контролю за переміщенням товарів.
Здійснює перевірку фактів недоставки товарів у митниці призначення. У визначених випадках складає протоколи про порушення митних правил і передає матеріали в установленому законодавством порядку до підрозділу по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил регіональної митниці (митниці).
4.4. Веде облік перевізників, що порушили зобов'язання про доставку товарів, та готує відповідні орієнтування для митниць.
4.5. Здійснює збір, систематизацію, узагальнення й аналіз інформації з метою підготовки матеріалів для керівництва регіональної митниці (митниці) та Управління організації контролю за переміщенням вантажів Держмитслужби України.
4.6. За результатами митних розслідувань випадків недоставки товарів готує матеріали для виставлення фінансових претензій до Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) до Держбюджету України, а також пропозиції щодо застосування спеціальних санкцій, передбачених Митною конвенцією про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП і законодавством України.
4.7. Подає практичну допомогу підрозділам регіональної митниці (митниці) з питань, визначених цим Примірним положенням.
4.8. Здійснює з використанням електронно-обчислювальної техніки обробку та облік документів контролю за доставкою товарів.
4.9. Веде журнали реєстрації вхідної та вихідної кореспонденції.
4.10. Уживає заходів, спрямованих на вдосконалення системи контролю за доставкою товарів, розробляє технологічні схеми й уносить на розгляд керівництва регіональної митниці (митниці) пропозиції з питань, що належать до компетенції відділу.
4.11. Проводить перевірку фактичного вивезення товарів за межі митної території України та надає на звернення учасників зовнішньоекономічної діяльності підтвердження фактичного вивезення.
4.12. Аналізує та узагальнює позитивний досвід регіональних митниць (митниць) в організації контролю за переміщенням товарів і застосуванні механізму гарантування доставки товарів у митниці призначення.
4.13. Здійснює інформаційно-консультативну роботу в межах своєї компетенції.
5. Права начальника відділу
Начальник має право:
5.1. Підписувати повідомлення про направлення товарів у митниці призначення та про надходження товарів у регіональну митницю (митницю), запити щодо доставки/недоставки товарів.
5.2. Розглядати електронні повідомлення, що надходять на електронну скриньку відділу, і заяви перевізників про потребу зміни митниці на кордоні та продовження строків доставки товарів у зв'язку з форс-мажорними обставинами тощо, приймати відповідні рішення.
5.3. Приймати рішення про проведення процедури скасування інформації в ЄАІС та анулювання вантажних митних декларацій згідно із законодавством.
5.4. Запитувати у підрозділів регіональної митниці (митниці) та відділів контролю за переміщенням товарів інших митниць і одержувати від них необхідну інформацію.
5.5. Одержувати в установленому порядку від юридичних та фізичних осіб документи та довідкові матеріали.
5.6. Подавати на розгляд керівництва регіональної митниці (митниці) пропозиції відповідно до поставлених завдань.
5.7. Брати участь у проведенні перевірок інших митниць з питань, що належать до компетенції відділу.
5.8. Доповідати керівництву регіональної митниці (митниці) про виявлені факти порушень законодавства, учинених юридичними особами чи посадовими особами митних органів, та вносити пропозиції щодо затримання перевізників, що вчинили такі порушення, і переміщуваних ними товарів та щодо застосування до них санкцій, передбачених ст. 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" ( 959-12 ) і ст. 38 Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП.
5.9. Доповідати керівництву регіональної митниці (митниці) про стан контролю за доставкою товарів у митниці призначення.
5.10. Давати доручення посадовим особам відділу з питань, що належать до компетенції відділу.
5.11. Вимагати від посадових осіб відділу чіткого виконання наданих доручень і поставлених завдань.
5.12. Клопотати перед керівництвом регіональної митниці (митниці) щодо призначення на посади працівників відділу, зарахування їх до кадрового резерву, а також їх заохочення й накладення стягнень на них.
5.13. Здійснювати попереджувально-профілактичну роботу, спрямовану на відвернення й усунення причин і умов, що сприяють учиненню працівниками відділу протиправних дій, пов'язаних зі здійсненням ними службової діяльності.
6. Відповідальність
Начальник та посадові особи відділу несуть персональну відповідальність за:
- неякісне виконання своїх службових обов'язків та недотримання посадових інструкцій;
- неякісне та несвоєчасне виконання покладених на відділ завдань і окремих доручень керівництва регіональної митниці (митниці);
- неправильне застосування положень нормативних документів, що регламентують порядок митного оформлення товарів, переміщуваних митною територією України, та механізм гарантування доставки товарів у митниці призначення.
Начальник відділу відповідає за стан попереджувально-профілактичної роботи у відділі.
Посадові особи відділу, що мають оформлений згідно з правилами допуск до роботи з таємними відомостями та безпосередньо працюють з документами, які мають гриф "таємно" і "цілком таємно", несуть особисту відповідальність за недотримання режиму секретності згідно із законодавством.
Начальник Управління організації контролю за переміщенням вантажів В.С.Мальнов