ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
08.11.2004 N 533
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 листопада 2004 р. за N 1501/10100
Про затвердження Положення про порядок створення
Національним банком України та банками,
які залучаються до роботи в особливий період,
страхового фонду документації
Згідно із Законами України "Про Національний банк України" ( 679-14 ), "Про страховий фонд документації України" ( 2332-14 ), постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 N 319 "Про затвердження Положення про порядок формування, ведення та використання галузевого страхового фонду документації" та відповідно до Концепції функціонування банківської системи України в особливий період, схваленої постановою Правління Національного банку України від 18.06.2003 N 261, Правління Національного банку України постановляє:
1. Затвердити Положення про порядок створення Національним банком України та банками, які залучаються до роботи в особливий період, страхового фонду документації (додається).
2. Управлінню діловодства (Врублевський В.В.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів, одиниць, спеціалізованих підприємств, територіальних управлінь Національного банку України для використання в роботі.
3. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.
4. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
В.о. Голови А.П.Яценюк
Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
08.11.2004 N 533
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 листопада 2004 р. за N 1501/10100
Положення
про порядок створення Національним банком України
та банками, які залучаються до роботи в особливий
період, страхового фонду документації
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено згідно із Законом України "Про страховий фонд документації України" ( 2332-14 ), постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 N 319 "Про затвердження Положення про порядок формування, ведення та використання галузевого страхового фонду документації", постановою Правління Національного банку України від 18.06.2003 N 261 "Про схвалення документів з питань функціонування банківської системи України в умовах особливого періоду".
1.2. Це Положення визначає перелік заходів, які здійснюються Національним банком України (далі - Національний банк) та банками, які залучаються до роботи в особливий період (далі - банки), спрямованих на створення страхового фонду документації.
1.3. Заходи, передбачені цим Положенням, здійснюють:
Департамент банківської безпеки;
Дирекція виробничо-господарських підрозділів.
1.4. Контрольно-методологічні функції виконує Департамент банківської безпеки Національного банку.
2. Створення Національним банком та банками
страхового фонду документації
2.1. Страховий фонд документації призначається для забезпечення організації виробництва, експлуатації та ремонту продукції мобілізаційного і господарського призначення, для проведення будівельних (відбудовних), аварійно-рятувальних та аварійно-відновлювальних робіт під час ліквідації надзвичайних ситуацій та в особливий період, а також для збереження відомостей щодо культурної спадщини у разі втрати або пошкодження оригіналів документів.
2.2. Страховий фонд документації створюється відповідно до переліку документів, розробленого та узгодженого з відповідними структурними підрозділами Національного банку та банків.
2.3. Перелік документів, які включаються до складу страхового фонду документації, затверджується постановою Правління Національного банку та керівництвом банків.
2.4. Страховий фонд документації формується шляхом розроблення та реалізації програм створення страхового фонду документації, що погоджуються з Державним департаментом страхового фонду документації та затверджуються постановою Правління Національного банку, а в банках - керівництвом.
2.5. Основою для розроблення переліку страхового фонду документації є:
для забезпечення виробництва продукції господарського призначення - переліки виробів, будов, споруд, технологічного обладнання, які визначаються структурними підрозділами Національного банку та банків;
для відбудови об'єктів систем життєзабезпечення - переліки об'єктів і споруд систем життєзабезпечення;
для проведення аварійно-рятувальних та аварійновідно-влювальних робіт під час ліквідації надзвичайних ситуацій - перелік об'єктів та окремих територій, які підлягають постійному та обов'язковому обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 N 1214 "Про затвердження переліку об'єктів та окремих територій, які підлягають постійному та обов'язковому на договірній основі обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами" (із змінами);
для збереження документів на об'єкти культурної спадщини - Державний реєстр нерухомих пам'яток України, обліково-фондова документація музеїв і заповідників України.
Директор Дирекції виробничо-господарських підрозділів В.П.Бабічев