ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.08.2004 N 607
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
3 вересня 2004 р. за N 1095/9694
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної митної служби України
N 736 від 10.08.2009)
Про затвердження Порядку визначення
підприємств-резидентів, щодо товарів яких може
встановлюватися спрощений порядок застосування
процедур митного оформлення
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.99 N 593 "Про сприяння зовнішньоекономічній діяльності" (зі змінами й доповненнями) наказую:
1. Затвердити Порядок визначення підприємств-резидентів, щодо товарів яких може встановлюватися спрощений порядок застосування процедур митного оформлення (додається).
2. Управлінню інформаційного забезпечення та митної статистики (Ніколайчук О.О.) розробити в місячний строк за поданням Департаменту організації митного контролю та впровадити в експлуатацію програмно-інформаційний комплекс для формування реєстру підприємств-резидентів, щодо товарів яких установлюється спрощений порядок застосування процедур митного оформлення, з використанням Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України.
3. Департаменту організації митного контролю (Сьомка С.М.), Департаменту податків та тарифного регулювання (Пашинний О.I.), Департаменту боротьби з митними правопорушеннями (Харкавий М.О.), Департаменту правового забезпечення (Очич Ю.М.) підготувати перелік нормативно-правових актів Державної митної служби України, що визначають порядок застосування процедур митного оформлення, та перелік нормативно-правових актів Державної митної служби України, положення яких можуть не застосовуватися до тих товарів підприємств-резидентів, щодо яких установлено спрощений порядок застосування процедур митного оформлення, і забезпечити постійну актуалізацію цих переліків.
4. Начальникам регіональних митниць, митниць довести цей наказ до відома особового складу, забезпечити його неухильне виконання та невідкладне надання Держмитслужбі України інформації про невідповідність підприємств-резидентів, щодо товарів яких установлено спрощений порядок застосування процедур митного оформлення, Критеріям оцінки підприємств-резидентів, щодо товарів яких може встановлюватися спрощений порядок застосування процедур митного оформлення, затвердженим наказом Державної митної служби України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Державної податкової адміністрації України від 11.08.2004 N 590/296/468 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.08.2004 за N 1011/9610, а також про порушення митних правил, учинені підприємствами-резидентами, щодо товарів яких установлено спрощений порядок застосування процедур митного оформлення.
5. Департаменту організації митного контролю (Сербайло А.I.) і Департаменту правового забезпечення (Ступак Ю.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
6. Відділу з питань взаємодії із засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю (Вовченко О.В.) забезпечити висвітлення в засобах масової інформації цього наказу та щомісячне опублікування переліку підприємств-резидентів, щодо товарів яких установлено спрощений порядок застосування процедур митного оформлення.
7. Установити, що цей наказ набирає чинності з 21.09.2004.
8. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Служби Іванюка М.М.
Голова Служби М.М.Каленський
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
19.08.2004 N 607
Порядок
визначення підприємств-резидентів, щодо товарів
яких може встановлюватися спрощений порядок
застосування процедур митного оформлення
1. Підприємство-резидент (далі - підприємство), що провадить зовнішньоекономічну діяльність, має право звернутися з обгрунтованою заявою до Державної митної служби України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Державної податкової адміністрації України та митного органу за місцем державної реєстрації про встановлення до товарів цього підприємства спрощеного порядку застосування процедур митного оформлення, визначених нормативно-правовими актами Державної митної служби України.
2. Митний орган за місцем державної реєстрації підприємства у двотижневий строк після отримання заяви підприємства перевіряє:
відповідність підприємства Критеріям оцінки підприємств-резидентів, щодо товарів яких може встановлюватися спрощений порядок застосування процедур митного оформлення, затвердженим наказом Державної митної служби України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Державної податкової адміністрації України від 11.08.2004 N 590/296/468 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.08.2004 за N 1011/9610 (далі - Критерії);
кількість фактів митного оформлення товарів цього підприємства за звітний період, їх періодичність і обсяг фактично сплачених податків і зборів (обов'язкових платежів) у грошовому виразі;
наявність заборгованості в наданні звітності, необхідної для здійснення митного контролю;
наявність складених на керівників та інших працівників підприємства під час виконання ними трудових обов'язків протоколів про порушення митних правил;
наявність факту перебування підприємства на обліку в іншому митному органі;
інформацію про надання підприємству листа-узгодження на митне оформлення товарів в іншому митному органі;
іншу інформацію, потрібну для прийняття рішення.
За наявності інформації про перебування підприємства на обліку в іншому митному органі або про надання підприємству листа-узгодження на митне оформлення товарів в іншому митному органі митний орган за місцем державної реєстрації підприємства надсилає запит до такого митного органу щодо надання інформації про дотримання підприємством законодавства України з питань митної справи та відповідність підприємства Критеріям. У цьому разі строк розгляду заяви підприємства митним органом за місцем державної реєстрації підприємства не може перевищувати одного місяця.
Керівник митного органу визначає підрозділи митного органу, крім перелічених у додатку 1 до цього Порядку, які залучаються до проведення перевірки.
Митні органи, залучені до перевірки, у межах своєї компетенції здійснюють перевірку інформації, зазначеної в абзаці першому цього пункту. Дані про результати перевірки заносяться до картки погодження, форму якої наведено в додатку 1 до цього Порядку, і надсилаються разом зі статистичними даними про діяльність підприємства митному органу, що надіслав запит.
Митний орган за місцем державної реєстрації підприємства заносить власні дані про результати перевірки до картки погодження й надсилає її до Державної митної служби України. Якщо митний орган підпорядковується регіональній митниці, то ця картка надсилається для погодження до регіональної митниці, а нею - до Державної митної служби України.
До картки погодження, оформленої митним органом за місцем державної реєстрації підприємства, додаються власні й отримані від інших митних органів, що здійснювали митне оформлення товарів підприємства, матеріали, які містять статистичні дані про його діяльність, а також картки погодження.
У разі наявності зауважень обов'язково до картки погодження додаються матеріали, що містять обгрунтовану інформацію про причини неможливості встановлення щодо товарів підприємства спрощеного порядку застосування процедур митного оформлення.
Картка погодження може містити іншу інформацію, потрібну для прийняття рішення про можливість установлення щодо товарів підприємства спрощеного порядку застосування процедур митного оформлення, залежно від того, які положення нормативно-правових актів Державної митної служби України підприємство бажає, щоб не застосовувалися під час митного оформлення товарів.
3. Комісію Державної митної служби України очолює один із заступників Голови Державної митної служби України.
4. Комісія Державної митної служби України, що складається з посадових осіб Департаменту організації митного контролю, Департаменту податків та тарифного регулювання, Департаменту боротьби з митними правопорушеннями, Управління інформаційного забезпечення та митної статистики й Центрального бюро аналізу ризиків та аудиту, ураховуючи надіслані дані, власні дані й дані та пропозиції, отримані від Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Державної податкової адміністрації України, інших заінтересованих органів виконавчої влади й утворених Кабінетом Міністрів України постійних і тимчасових робочих органів, які забезпечують міжвідомчу координацію діяльності у відповідних галузях, здійснює аналіз стану дотримання підприємством законодавства України з питань митної справи та визначає відповідність підприємства Критеріям.
У разі одержання позитивного результату аналізу Державна митна служба України укладає з підприємством угоду про надання посадовим особам митних органів прав безперешкодного доступу до фінансових і банківських документів підприємства, що стосуються переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України, після закінчення операцій з митного контролю, митного оформлення та пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України, форма якої затверджується наказом Державної митної служби України.
У разі невідповідності підприємства Критеріям Державна митна служба України інформує підприємство про неможливість установлення щодо його товарів спрощеного порядку застосування процедур митного оформлення із зазначенням причин відмови.
5. Державна митна служба України у тижневий строк після укладення зазначеної угоди видає наказ про внесення підприємства до реєстру підприємств, щодо товарів яких установлено спрощений порядок застосування процедур митного оформлення (далі - Реєстр), що ведеться й оприлюднюється Державною митною службою України.
6. Державна митна служба України, Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України, Державна податкова адміністрація України, митні органи здійснюють контроль за неухильним дотриманням підприємствами, унесеними до Реєстру, вимог Критеріїв, а в разі виявлення їх порушень Державна митна служба України видає наказ про виключення відповідного підприємства з Реєстру, про що того самого дня інформує митний орган за місцем державної реєстрації підприємства. Копія наказу про виключення підприємства з Реєстру надсилається підприємству.
7. При декларуванні товарів, що переміщуються через митний кордон України підприємством, унесеним до Реєстру, і щодо яких установлено спрощений порядок застосування процедур митного оформлення, декларантом у графі 44 вантажної митної декларації за схемою, наведеною в додатку 2 до цього Порядку, під кодом документа "0021" зазначається інформаційний код нормативно-правового акта (актів) Державної митної служби України, положення якого (яких) не застосовуються під час митного оформлення товарів підприємства.
Заступник директора Департаменту організації
митного контролю - начальник Управління технологій
митного контролю А.I.Сербайло
Додаток 1
до Порядку визначення
підприємств-резидентів,
щодо товарів яких може
встановлюватися спрощений
порядок застосування
процедур митного оформлення
Форма
Картка погодження
можливості встановлення спрощеного порядку
застосування процедур митного оформлення
до товарів підприємства-резидента
Повна та скорочена назва підприємства ______________________.
Код за ЄДРПОУ ______. Код за КОАТУУ ______. Код за КФВ _____.
Місцезнаходження ___________________________________________.
Поштова адреса _____________________________________________.
Реквізити нормативно-правового акта (актів) Державної митної
служби України, положення якого (яких) не застосовуються під час
провадження підприємством зовнішньоекономічної діяльності;
короткий опис положень, які передбачається не застосовувати до
товарів:
1.___________________________________________________________
2.___________________________________________________________
3.___________________________________________________________
4.___________________________________________________________
5.___________________________________________________________
------------------------------------------------------------------
| Підрозділ митного | Посада, |Погоджено/| Підпис |
| органу | прізвище, | не | посадової |
| | ініціали |погоджено*|особи митного|
| |посадової особи | | органу |
| | митного органу | | |
|----------------------+----------------+----------+-------------|
|Відділ, що | | | |
|безпосередньо здійснює| | | |
|митне оформлення | | | |
|----------------------+----------------+----------+-------------|
|Відділ | | | |
|інформаційно- | | | |
|аналітичної роботи та | | | |
|статистики | | | |
|----------------------+----------------+----------+-------------|
|Відділ митних платежів| | | |
|----------------------+----------------+----------+-------------|
|Відділ контролю митної| | | |
|вартості регіональної | | | |
|митниці | | | |
|----------------------+----------------+----------+-------------|
|Відділ номенклатури та| | | |
|класифікації товарів | | | |
|регіональної митниці | | | |
|----------------------+----------------+----------+-------------|
|Відділ контролю митної| | | |
|вартості та | | | |
|номенклатури митниці | | | |
|----------------------+----------------+----------+-------------|
|Відділ власної безпеки| | | |
|----------------------+----------------+----------+-------------|
|Відділення (служба) по| | | |
|боротьбі з | | | |
|контрабандою та | | | |
|порушеннями митних | | | |
|правил | | | |
|----------------------+----------------+----------+-------------|
|Митна варта | | | |
|----------------------+----------------+----------+-------------|
|Відділ організації | | | |
|митного контролю | | | |
------------------------------------------------------------------
* Зазначається "Погоджено" чи "Не погоджено". Якщо "Не погоджено", то причини наводяться в розділі "Інша інформація, потрібна для прийняття рішення" цієї картки.
Інша інформація, потрібна для прийняття рішення:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Начальник
_________________ митниці _______________ ______________________
(підпис, дата) (ініціали, прізвище)
М.П.
Додаток 2
до Порядку визначення
підприємств-резидентів,
щодо товарів яких може
встановлюватися спрощений
порядок застосування
процедур митного оформлення
Схема
формування інформаційного коду нормативно-правового
акта Державної митної служби України, положення якого
не застосовуватимуться під час митного оформлення
товарів підприємства-резидента
Інформаційний код нормативно-правового акта Державної митної служби України, положення якого не застосовуватимуться під час митного оформлення товарів підприємства-резидента, формується за такою схемою:
X / X / X / X / X / X / X
-------------------------
1 2 3 4 5 6 7
де
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 - номери елементів інформаційного коду, що відповідають описам його елементів, наведеним у таблиці описів елементів інформаційного коду.
Таблиця описів елементів інформаційного коду
------------------------------------------------------------------
|Номер елемента| Опис елемента інформаційного коду |
|інформаційного| |
| коду | |
|--------------+-------------------------------------------------|
| 1 |Номер нормативно-правового акта |
|--------------+-------------------------------------------------|
| 2 |Рік прийняття нормативно-правового акта |
|--------------+-------------------------------------------------|
| 3 |Номер пункту нормативно-правового акта* |
|--------------+-------------------------------------------------|
| 4 |Номер абзацу пункту нормативно-правового акта* |
|--------------+-------------------------------------------------|
| 5 |Номер глави порядку, положення, технології тощо, |
| |затверджених нормативно-правовим актом* |
|--------------+-------------------------------------------------|
| 6 |Номер пункту глави порядку, положення, технології|
| |тощо, затверджених нормативно-правовим актом* |
|--------------+-------------------------------------------------|
| 7 |Номер абзацу пункту глави порядку, положення, |
| |технології тощо, затверджених нормативно-правовим|
| |актом* |
------------------------------------------------------------------
* Якщо елемент інформаційного коду не потрібен, то цифрове позначення елемента - "0".
Приклади формування інформаційного коду:
пункт 3.1 Положення про відкриття та експлуатацію митних ліцензійних складів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 31.12.96 N 592, зі змінами й доповненнями:
592/96/0/0/3/3.1/0;
пункт 1.6 наказу Держмитслужби України від 27.01.2004 N 53 "Про посилення контролю за вивезенням окремих видів готової продукції, виготовленої з давальницької сировини", зі змінами й доповненнями:
53/04/1.6/0/0/0/0.