Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 23 серпня 1994 р. N 582
Київ

Про стипендії Президента України для
молодих учених

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 296 від 19.04.95
N 882 від 12.07.20
04 )

На виконання Указу Президента України від 22 березня 1994 р. N 100 "Про державну підтримку наукової діяльності Академії наук України" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Положення про стипендії Президента України для молодих учених, що додається.

2. Міністерству економіки і Міністерству фінансів щорічно починаючи з 1995 року передбачати у проектах плану економічного і соціального розвитку та державного бюджету фінансування видатків для виплати стипендій Президента України молодим ученим. В 1994 році витрати на зазначену мету передбачити в уточнених показниках бюджету.

Прем'єр-міністр України В.Масол

Міністр Кабінету Міністрів України В.Пустовойтенко

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 серпня 1994 р. N 582

Положення
про стипендії Президента України
для молодих учених

1. Стипендії Президента України для молодих учених (далі - стипендії Президента України) призначаються відповідно до Указу Президента України від 22 березня 1994 р. "Про державну підтримку наукової діяльності Академії наук України" ( 100/94 ) з метою підтримки молодих науковців Національної академії наук, які проводять перспективні наукові дослідження в галузі природничих, технічних, гуманітарних і суспільних наук.

2. Починаючи з 1994 року присуджується 200 щомісячних стипендій Президента України у розмірі 15 мінімальних заробітних плат кожна терміном до двох років. ( Установити розмір стипендій Президента України для молодих учених у сумі 6,4 млн. крб. кожна згідно з Постановою КМ N 296 від 19.04.95 )

3. Стипендії Президента України призначаються на конкурсних засадах за рахунок цільових коштів державного бюджету України і перераховуються Президією Національної академії наук за місцем основної роботи молодих учених цієї академії для виплати додатково до посадового окладу, іменної або ординарної (звичайної) академічної стипендії аспіранта, різних доплат та надбавок. ( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 882 від 12.07.2004 )

4. На здобуття стипендій Президента України можуть бути висунуті наукові співробітники, які мають учений ступінь, та аспіранти, яким на час присудження стипендії не виповнилося 35 років. Обов'язковою умовою для здобуття такої стипендії, є наявність опублікованих наукових праць, наукового доробку, а також можливості проводити наукові дослідження.

5. Висунення осіб на здобуття стипендії Президента України здійснюють учені (науково-технічні) ради наукових установ, підприємств та організацій (далі - організацій) Національної академії наук за місцем основної роботи цих осіб у разі наявності письмових рекомендацій не менше двох докторів наук, особисто обізнаних з науковими досягненнями та здібностями молодого вченого. Рішення про висунення приймаються на засіданні ради таємним голосуванням за умови, що за нього проголосувало не менше 2/3 присутніх членів ради.

6. Порядок проведення конкурсу на здобуття стипендій Президента України визначає Президія Національної академії наук.

7. Президія Національної академії наук двічі на рік (до 25 квітня і 25 вересня) передає Комітетові по Державних преміях України в галузі науки і техніки при Кабінеті Міністрів України рекомендації щодо призначення стипендій Президента України на існуючі вакансії.

Остаточне рішення про присудження стипендій приймає президія Комітету.

8. Учена (науково-технічна) рада організації Національної академії наук, де працює стипендіат, двічі на рік здійснює атестацію його наукової роботи і надсилає короткий звіт про досягнуті ним результати до Президії.

9. Виплата стипендії Президента України може припинятися президією Комітету по Державних преміях України в галузі науки і техніки при Кабінеті Міністрів України за поданням ученої (науково-техничної) ради організації, що висунула стипендіата, погодженим з Президією Національної академії наук.