Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
03.08.2004 N 363

Про встановлення процентних ставок
за зовнішніми запозиченнями резидентів

Відповідно до статей 7, 30, 44 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ), з метою підтримання стабільності грошової одиниці України та недопущення безпідставного відпливу капіталу за межі України у вигляді виплати резидентами-позичальниками завищених процентів за користування кредитами, позиками в іноземній валюті, залученими від нерезидентів, Правління Національного банку України постановляє:

1. Враховуючи вартість запозичень на міжнародних фінансових ринках, установити такі максимальні розміри процентних ставок (з урахуванням комісій, неустойки та інших зборів, установлених відповідними договорами) для короткострокових, середньострокових та довгострокових запозичень, за якими резиденти мають здійснювати зовнішні запозичення у вигляді кредитів, позик в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.98 N 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 02.10.2002 N 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.10.2002 за N 841/7129 (зі змінами) (далі - Класифікатор), а саме:

для фіксованої процентної ставки:

зі строками запозичень до 1 року - не вище 9,8% річних;

зі строками запозичень від 1 до 3 років - не вище 10% річних;

зі строками запозичень понад 3 роки - не вище 11% річних;

для плаваючої процентної ставки:

ставка LIBOR для тримісячних депозитів у доларах США плюс 750 базисних пунктів.

2. Виходячи із середньозваженої процентної ставки, за якою банки України надають суб'єктам господарювання кредити в іноземній валюті 2-ї та 3-ї груп Класифікатора на внутрішньому кредитному ринку, установити, що резиденти мають здійснювати зовнішні запозичення у валютах цих груп Класифікатора за процентною ставкою (з урахуванням комісій, неустойки та інших зборів, установлених відповідними договорами), що не перевищує 20% річних.

3. Департаменту валютного регулювання (М.О.Мельничук) довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків України для керівництва і використання в роботі, а банкам України - до відома їх клієнтів.

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Департамент валютного регулювання (М.О.Мельничук) та територіальні управління Національного банку України.

5. Постанова набирає чинності через 30 днів після її підписання.

В.о. Голови А.П.Яценюк