Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ

РІШЕННЯ
27.05.2004 N 135/8

Зміни до положень про Комісії
Аудиторської палати України

Керуючись Законом України "Про аудиторську діяльність" (3125-XII), Статутом Аудиторської палати України, з метою організаційного забезпечення роботи АПУ, Аудиторська палата України ВИРІШИЛА:

1. Внести наступні зміни до Положення про Комісію з стандартів та практики аудиту, затвердженого рішенням АПУ від 26 січня 2001 року N 98:

- пункти 3.6, 3.8, 3.10, 3.11, 3.12 вилучити;

- у пункті 1.2:

слова "Національних нормативів аудиту на основі Міжнародних стандартів аудиту" замінити словами "Стандартів аудиту та етики, прийнятих в Україні як національні";

слова "розробка і" виключити;

- у підпункті 4 пункту 2.4 слова "і з'їздом Спілки аудиторів України" вилучити;

- пункт 3.1 викласти у такій редакції: "Організовує розробку, затвердження і впровадження у практику аудиту Коментарів до Стандартів аудиту та етики, прийнятих які національні, Положень з національної практики аудиту";

- у пункті 3.4 слова "Національних нормативів аудиту" замінити словами "Коментарів до Міжнародних стандартів аудиту, Положень з національної практики аудиту", слово "залучає" замінити словами "сприяє залученню";

- у пункті 3.6 слова "для третіх осіб" вилучити;

- у пункті 4.4 слово "половини" замінити словами "двох третин".

2. Затвердити Положення про Комісію АПУ з контролю якості згідно з додатком 1.

3. Затвердити Положення про Дисциплінарну комісію АПУ згідно з додатком 2.

4. Затвердити Положення про Комісію з сертифікації та освіти аудиторів АПУ згідно з додатком 3.

5. Вважати таким, що втратило чинність, рішення АПУ від 30 листопада 2000 року N 96 про затвердження Положення про Контрольно-реєстраційну комісію АПУ.

6. Вважати таким, що втратило чинність, рішення АПУ від 23 лютого 2001 року N 99 про затвердження Положення про Комісію з професійної етики та дотримання ННА АПУ.

Голова Спостережної ради Аудиторської палати України С.О.Столярова

Додаток 1
до рішення Аудиторської
палати України
27.05.2004 N 135/8

Положення
про Комісію Аудиторської палати України
з контролю якості

1. Загальні положення

1.1. Положення розроблено відповідно до Закону України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), Статуту Аудиторської палати України.

1.2. Положення визначає порядок створення, склад, повноваження, структуру, порядок розгляду справ, прийняття рішень та форми організації роботи Комісії Аудиторської палати України з контролю якості (надалі - Комісія).

1.3. У своїй діяльності Комісія керується Законом України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), Статутом Аудиторської палати України, цим Положенням та рішеннями АПУ.

1.4. Головним завданням Комісії є здійснення політики і процедур забезпечення високої якості аудиторських послуг та відповідності їх вимогам Закону України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), стандартам аудиту та етики.

1.5. Матеріально-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснює Секретаріат Аудиторської палати України в межах затвердженого кошторису.

1.6. За Комісією закріплюється Радник Комісії, на якого покладаються обов'язки з забезпечення діяльності Комісії.

2. Порядок створення та склад Комісії

2.1. Комісія створюється за рішенням Аудиторської палати України. АПУ визначає кількісний та персональний склад Комісії.

2.2. Членами Комісії можуть бути тільки члени АПУ. Термін повноважень членів Комісії обмежується терміном їх перебування членами АПУ.

2.3. До участі в роботі Комісії залучаються члени регіональних відділень АПУ та відповідна комісія САУ.

2.4. Роботою Комісії керує голова, який обирається на засіданні АПУ із числа членів Комісії.

2.5. Голова Комісії може мати заступника. Заступника Голови Комісії обирають на засіданні Комісії.

2.6. Голова Комісії виконує такі обов'язки:

- скликає засідання Комісії, визначає місце і час проведення засідання Комісії;

- головує на засіданні Комісії;

- надає доручення окремим членам Комісії щодо підготовки до розгляду матеріалів;

- доповідає на засіданнях АПУ з питань діяльності Комісії;

- звітує перед АПУ про виконану Комісією роботу;

- підписує протоколи засідань Комісії.

2.7. Члени Комісії мають право на особисту думку щодо висновків Комісії, яку вони надають письмово і яка є невід'ємною частиною протоколу засідань Комісії.

3. Повноваження Комісії

3.1. Комісія здійснює моніторинг якості аудиту та супутніх послуг шляхом отримання звітів суб'єктів аудиторської діяльності, їх анкетування, тестування та безпосередньо здійснює перевірку діяльності.

3.2. Розробляє та подає на затвердження плани перевірок суб'єктів аудиторської діяльності.

3.3. Розглядає скарги та звернення і перевіряє викладені у них факти щодо виконання суб'єктами аудиторської діяльності вимог законодавства, норм і стандартів аудиту та етики.

3.4. За наслідками розгляду матеріалів у разі необхідності застосування до суб'єктів аудиторської діяльності стягнень, передбачених ст. 26 Закону України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), Комісія вносить подання та відповідні матеріали на розгляд Дисциплінарної комісії АПУ.

4. Заключні положення

4.1. Комісія розробляє методологічну і нормативну базу моніторингу та перевірок суб'єктів аудиту та подає її на затвердження АПУ.

4.2. Комісія до 1 грудня кожного року подає до Секретаріату АПУ пропозиції, щодо формування кошторису на наступний рік.

4.3. Засідання Комісії є правомочним, якщо на ньому присутні більше половини її членів. У разі необхідності для прийняття рішень допускається письмове опитування членів Комісії.

4.4. Рішення Комісії приймаються простою більшістю голосів. У разі їх рівності рішення не приймається.

Додаток 2
до рішення Аудиторської
палати України
27.05.2004 N 135/8

Положення
про Дисциплінарну комісію Аудиторської палати України

1. Загальні положення

1.1. Положення розроблено відповідно до Закону України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), Статуту Аудиторської палати України, рішення АПУ про створення постійно діючих комісій АПУ.

1.2. Положення визначає порядок створення, склад, повноваження, структуру, порядок проведення засідань та організацію роботи Дисциплінарної Комісії Аудиторської палати України (надалі - Комісія).

1.3. У своїй діяльності Комісія керується Законом України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), Статутом Аудиторської палати України та цим Положенням.

1.4. Головним завданням Комісії є розгляд матеріалів дисциплінарного провадження за фактами порушень аудиторами України вимог Закону України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), стандартів аудиту та норм професійної етики.

1.5. Матеріально-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснює Аудиторська палата України.

1.6. За Комісією закріпляється радник Комісії, на якого покладаються обов'язки з забезпечення діяльності Комісії.

2. Склад Комісії, її структура та порядок створення

2.1. Комісія створюється за рішенням Аудиторської палати України. АПУ визначає кількісний та персональний склад Комісії.

2.2. Членами Комісії можуть бути тільки члени АПУ. Термін повноважень членів Комісії обмежується терміном їх перебування у складів членів АПУ.

2.3. Члени Комісії виконують свої обов'язки на громадських засадах.

2.4. До участі в роботі Комісії можуть залучатися особи на правах консультантів та експертів, які не є членами Аудиторської палати України, але компетентні в питаннях, що є предметом діяльності Комісії.

2.5. Роботою Комісії керує голова, який обирається на засіданні АПУ із числа членів Комісії.

2.6. Голова Комісії може мати заступника. Заступника голови Комісії обирають на засіданні Комісії.

2.7. Голова Комісії виконує такі обов'язки:

- скликає засідання Комісії, визначає місце і час проведення засідання Комісії;

- головує на засіданні Комісії;

- надає доручення окремим членам Комісії щодо підготовки до розгляду матеріалів дисциплінарного провадження;

- доповідає на засіданнях АПУ з питань діяльності Комісії;

- звітує перед АПУ про виконану Комісією роботу;

- підписує протоколи засідань Комісії.

2.8. Рішення Комісії оформляються протоколом, який підписує голова Комісії (а у разі його відсутності його заступник).

3. Повноваження Комісії

3.1. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:

3.1.1. розглядає матеріали дисциплінарного провадження за фактами порушень аудиторами України вимог Закону України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), стандартів аудиту та норм професійної етики, які надходять від Комісій АПУ;

3.1.2. за наслідками розгляду матеріалів дисциплінарного провадження виносить на засідання АПУ відповідні проекти рішень.

3.2. Проекти рішень за наслідками розгляду матеріалів дисциплінарного провадження повинні містити в собі мотивований висновок щодо застосування або незастосування до аудиторів дисциплінарного стягнення.

3.3. Якщо направлені в Дисциплінарну комісію матеріали не дозволяють зробити необхідний висновок про наявність чи відсутність правопорушення, то вони підлягають поверненню на додаткову перевірку ініціатору подання. У проекті рішення АПУ з приводу таких матеріалів обов'язково зазначаються питання та можливі напрямки додаткової перевірки.

3.4. Термін розгляду матеріалів дисциплінарного провадження не повинен перевищувати одного місяця. В крайніх випадках цей термін може бути продовжений рішенням АПУ на один місяць.

3.5. Розгляд матеріалів дисциплінарного провадження має конфіденційний характер і оприлюднення інформації з цих питань здійснюється за рішенням АПУ.

Додаток 3
до рішення Аудиторської
палати України
27.05.2004 N 135/8

Положення
про Комісію з сертифікації та освіти аудиторів
Аудиторської палати України

1. Загальні положення

1.1. Положення розроблене відповідно до вимог Закону України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), Положення про сертифікацію аудиторів, Стандартів аудиту та етики, прийнятих як національні, Статуту АПУ, рішення АПУ від 29.04.2004 р. N 134.

1.2. Положенням передбачається порядок створення та повноваження Комісії з сертифікації та освіти аудиторів, порядок її роботи та взаємодії з іншими комісіями АПУ.

1.3. Метою створення та діяльності Комісії є: координація всіх організаційних процедур, які необхідні для організації та проведення кваліфікаційного іспиту, а також узагальнення його результатів, продовження терміну чинності сертифікатів аудиторів, координація роботи Комісій з сертифікації регіональних відділень АПУ.

2. Склад Комісії, її структура та порядок створення

2.1. Рішення про створення Комісії, її персональний склад приймається Аудиторською палатою України. Комісія створюється в складі 5 осіб, членів АПУ. Термін повноважень членів Комісії обмежується терміном їхнього перебування членами АПУ.

2.2. Члени Комісії виконують свої обов'язки на громадських засадах.

2.3. Роботою Комісії керує голова Комісії, який обирається на засіданні АПУ із числа членів Комісії. Голова Комісії може мати заступника. Заступника голови обирають на засіданні Комісії.

2.4. Голова Комісії виконує такі обов'язки:

- складає (за участі всіх членів Комісії) план роботи Комісії;

- скликає засідання Комісії, визначає місце і час їхнього проведення;

- головує на засіданнях Комісії;

- надає доручення членам Комісії щодо підготовки проектів документів для розгляду їх на засіданнях Комісії;

- координує роботу регіональних відділень АПУ з питань сертифікації;

- доповідає на засіданнях АПУ з питань, які виносяться Комісією на розгляд АПУ;

- звітує перед АПУ про виконану Комісією за звітний період роботу;

- підписує протоколи засідань Комісії.

За Комісією закріпляється провідний спеціаліст Секретаріату АПУ, на якого покладаються обов'язки з ведення документації, що відображає роботу Комісії.

3. Повноваження Комісії

3.1. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:

- розробляє програми курсової підготовки аудиторів;

- розробляє програми основних напрямків щорічного удосконалення професійної кваліфікації аудиторів;

- розглядає документи, подані кандидатами на отримання сертифіката аудитора України, для підтвердження освіти та досвіду практичної роботи, а також отримання дозволу на участь в кваліфікаційних іспитах;

- розглядає документи, подані аудиторами на продовження терміну чинності сертифікатів;

- затверджує склад учасників кваліфікаційного іспиту;

- здійснює добір укладачів екзаменаційних завдань;

- затверджує завдання кваліфікаційного іспиту;

- здійснює добір незалежних фахівців, що здійснюватимуть перевірку екзаменаційних робіт;

- узагальнює результати кваліфікаційного іспиту;

- проводить співбесіди для продовження терміну чинності сертифікатів;

- готує запити на отримання від аудиторів необхідної інформації для здійснення своїх повноважень;

- надає в межах своєї компетенції рекомендації аудиторам з питань, які стосуються повноважень Комісії.

4. Порядок проведення роботи Комісії

4.1. Комісія складає план роботи на поточний рік з визначенням строків та відповідальних за виконання кожного пункту плану.

4.2. Комісія щомісячно проводить засідання з передбачених планом питань. Позапланові засідання проводяться в разі необхідності.

4.3. Порядок денний складається головою Комісії згідно з планом роботи.

4.4. Засідання Комісії вважається правомочним, якщо в ньому беруть участь чотири члени Комісії.

4.5. В процесі виконання покладених на Комісію обов'язків вона взаємодіє з іншими Комісіями АПУ і РВ АПУ, комісіями Ради САУ.

4.6. Засідання Комісії оформляються протоколами, які зберігаються у Секретаріаті АПУ.