Документ втратив чиннiсть!

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
I УКРАЇНСЬКА РЕСПУБЛІКАНСЬКА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

ПОСТАНОВА
від 3 жовтня 1986 р. N 356
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 1066 від 23 листопада 2016
р.)

Про умови республіканського соціалістичного
змагання областей і районів за успішне виконання
планів і соціалістичних зобо'вязань, збільшення
виробництва та реалізації продуктів землеробства
і тваринництва, підвищення їх якості, забезпечення
у цих галузях високих кінцевих результатів

Рада Міністрів Української РСР і Українська республіканська рада професійних спілок постановляють:

1. Затвердити Умови республіканського соціалістичного змагання областей і районів:

за успішне виконання планів і соціалістичних зобов'язань, збільшення виробництва і реалізації продуктів землеробства, підвищення їх якості, забезпечення в галузі високих кінцевих результатів згідно з додатком N 1;

за успішне виконання планів і соціалістичних зобов'язань, всемірне нарощування виробництва і реалізації продуктів тваринництва, підвищення їх якості, забезпечення в галузі високих кінцевих результатів згідно з додатком N 2.

2. Затвердити описи перехідних Червоних прапорів ЦК Компартії України, Ради Міністрів УРСР, Укрпрофради і ЦК ЛКСМ України для нагородження областей і районів - переможців у республіканському соціалістичному змаганні згідно з додатками N 3 і 4.

3. Міністерству фінансів УРСР щорічно, починаючи з 1987 року, передбачати Держагропрому УРСР у республіканському бюджеті асигнування в сумі 610 тис. крб. на преміювання областей і районів - переможців у республіканському соціалістичному змаганні.

4. Міністерству легкої промисловості УРСР виготовити у IV кварталі 1986 року на замовлення Держагропрому УРСР перехідні Червоні прапори за встановленими зразками.

Держплану УРСР забезпечити виділення Міністерству легкої промисловості УРСР необхідних матеріалів для виготовлення перехідних Червоних прапорів.

Витрати на виготовлення у 1986 році вказаних Червоних прапорів провести за рахунок коштів Держагропрому УРСР.

Голова Ради Міністрів Української РСР О.Ляшко

Голова Української республіканської ради професійних спілок В.Сологуб

Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів УРСР
і Укрпрофради
від 3 жовтня 1986 р. N 356

Умови
республіканського соціалістичного змагання
областей і районів за успішне виконання планів і
соціалістичних зобов'язань, збільшення виробництва
і реалізації продуктів землеробства, підвищення
їх якості, забезпечення в галузі високих
кінцевих результатів

З метою підвищення трудової активності і творчої ініціативи колгоспників, робітників радгоспів, міжгосподарських підприємств та інших державних сільськогосподарських підприємств і організацій, спеціалістів сільського господарства в ефективному використанні землі, створеного виробничого і наукового потенціалу, зосередження зусиль працівників на досягненні високих кінцевих результатів у землеробстві Рада Міністрів Української РСР і Українська республіканська рада професійних спілок оголошують такі Умови республіканського соціалістичного змагання областей і районів республіки.

Переможцями у республіканському соціалістичному змаганні вважатимуться області і райони, які забезпечили приріст урожаїв основних сільськогосподарських культур у порівнянні з попередньою п'ятирічкою і досягли найбільш високих результатів:

у виконанні планів і соціалістичних зобов'язань поставок продукції рослинництва в загальносоюзний і республіканський фонди та їх державних закупівель;

в освоєнні науково обгрунтованих систем землеробства, одержанні високих урожаїв основних сільськогосподарських культур, виконанні завдань по валовому виробництву зернових, технічних, овочевих та кормових культур;

в одержанні врожаїв зернових та інших сільськогосподарських культур на зрошуваних і осушених землях (не нижче проектних);

у заготівлі кормів, забезпеченні високоякісними власними кормами худоби і птиці;

у поліпшенні якості продукції:

у впровадженні у виробництво досягнень науки і передового досвіду, прогресивних технологій та форм організації і оплати праці;

у використанні основних виробничих фондів, у тому числі вантажного автомобільного транспорту, засобів механізації;

у зміцненні економіки галузі (підвищенні продуктивності праці, рентабельності виробництва, зниженні собівартості продукції);

в економії матеріальних, трудових і паливно-енергетичних ресурсів;

у поліпшенні умов праці і побуту, дотриманні техніки безпеки та виробничої санітарії.

При підбитті підсумків соціалістичного змагання враховуються зональні та грунтово-кліматичні особливості областей і районів, стан трудової і технологічної дисципліни, виконання завдань продажу державі сильних та цінних пшениць, найбільш цінних сортів гречки й проса (областями і районами, які мають плани продажу їх державі), насіннєвої кукурудзи, а також планів засипки високоякісного насіннєвого матеріалу. Переваги надаються областям і районам, які забезпечили докорінне поліпшення культури землеробства, підвищення продуктивності праці, якості продукції, вищий рівень інтенсифікації виробництва, економію всіх видів ресурсів, виконали договірні зобов'язання з поставок, плани будівництва житла і соціально-культурних об'єктів на селі.

Оцінка роботи здійснюється щорічно за наростаючими результатами виконання п'ятирічного плану і соціалістичних зобов'язань.

Підбиття підсумків республіканського соціалістичного змагання та нагородження переможців перехідними Червоними прапорами провадяться Радою Міністрів УРСР і Укрпрофрадою за результатами роботи за рік не пізніше 1 березня наступного за звітним року за поданням Держагропрому УРСР, Міністерства хлібопродуктів УРСР, ЦСУ УРСР і Українського республіканського комітету профспілки працівників агропромислового комплексу.

Матеріали для підбиття підсумків подають облвиконкоми і облпрофради за погодженням з обласними комітетами Компартії України Держагропрому УРСР і Українському республіканському комітетові профспілки працівників агропромислового комплексу не пізніше 15 лютого наступного за звітним року.

Конкретні розміри премій для відзначення переможців визначаються Даржагропромом УРСР і Українським республіканським комітетом профспілки працівників агропромислового комплексу залежно від обсягів виробництва валової продукції, чисельності працюючих та інших показників.

З грошових премій, присуджених областям і районам, не менше 85 процентів повинно бути направлено на преміювання працівників, зайнятих безпосередньо на виробництві, а також звільнених партійних, комсомольських і профспілкових працівників, які працюють у цих колективах. Решта грошових премій використовується на преміювання працівників територіальних партійних, радянських, профспілкових і комсомольських органів та господарських організацій, які брали активну участь у виконанні планів і соціалістичних зобов'язань області, району. Розмір премії цим працівникам не повинен перевищувати 30 процентів їх місячного посадового окладу. Рішення про розподіл вказаних грошових премій приймають в областях виконкоми обласних Рад народних депутатів, у районах - виконкоми районних Рад народних депутатів за погодженням з відповідними партійними органами.

Преміювання працівників, які найбільше відзначилися в республіканському соціалістичному змаганні областей і районів, проводити залежно від особистого вкладу в досягнення високих результатів господарської діяльності, поліпшення якості продукції (роботи), економії і бережливості, з урахуванням новаторського підходу до справи. Мінімальна сума премії одного працівника повинна становити не менше 15 процентів його місячної тарифної ставки (посадового окладу).

Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів УРСР
і Укрпрофради
від 3 жовтня 1986 р. N 356

Умови
республіканського соціалістичного змагання областей
і районів за успішне виконання планів і соціалістичних
зобов'язань, всемірне нарощування виробництва і
реалізації продуктів тваринництва, підвищення їх якості,
забезпечення в галузі високих кінцевих результатів

З метою піднесення трудової активності і творчої ініціативи колгоспників, робітників радгоспів, міжгосподарських підприємств та інших державних сільськогосподарських підприємств і організацій, спеціалістів сільського господарства у підвищенні продуктивності худоби і птиці, всемірному нарощуванні виробництва й реалізації продуктів тваринництва, поліпшенні їх якості, забезпеченні в галузі високих кінцевих результатів Рада Міністрів Української РСР і Українська республіканська рада професійних спілок оголошують такі Умови республіканського соціалістичного змагання областей і районів республіки.

Переможцями у республіканському соціалістичному змаганні вважатимуться області і райони, які забезпечили приріст продуктивності худоби і птиці у порівнянні з попередньою п'ятирічкою та досягли найбільш високих результатів:

у виконанні планів і соціалістичних зобов'язань поставок продуктів тваринництва, в загальносоюзний і республіканський фонди та їх державних закупівель;

у продуктивності худоби і птиці та виробництві продуктів тваринництва;

у поліпшенні якості реалізованої продукції;

у забезпеченні худоби і птиці власними високоякісними кормами;

у виконанні завдань по виходу молодняка на 100 маток і в збереженні поголів'я;

у впровадженні у виробництво досягнень науки і передового досвіду, прогресивних технологій та форм організації і оплати праці;

в освоєнні проектних потужностей тваринницьких комплексів і птахофабрик, використанні основних виробничих фондів;

у зміцненні економіки галузі (підвищенні продуктивності праці, рентабельності виробництва, зниженні собівартості продукції);

у раціональному використанні кормів, економії матеріальних, трудових і паливно-енергетичних ресурсів;

у поліпшенні умов праці і побуту, додержанні правил техніки безпеки та виробничої санітарії.

При підбитті підсумків соціалістичного змагання враховуються спеціалізація, зональні особливості областей і районів, рівень культури тваринництва, стан виконання заходів по запобіганню й ліквідації інфекційних захворювань худоби і птиці, трудової і технологічної дисципліни.

Переваги надаються областям і районам, які забезпечили підвищення продуктивності праці і якості продукції, вищий рівень інтенсифікації виробництва, економію всіх видів ресурсів, виконали договірні зобов'язання з поставок, плани будівництва житла та соціально-культурних об'єктів на селі.

Оцінка роботи здійснюється щорічно за наростаючими результатами виконання п'ятирічного плану і соціалістичних зобов'язань.

Підбиття підсумків республіканського соціалістичного змагання та нагородження переможців перехідними Червоними прапорами провадяться Радою Міністрів УРСР і Укрпрофрадою за результатам роботи за рік не пізніше 1 березня наступного за звітним року за поданням Держагропрому УРСР, ЦСУ УРСР і Українського республіканського комітету профспілки працівників агропромислового комплексу.

Матеріали для підбиття підсумків подають облвиконкоми і облпрофради за погодженням з обласними комітетами Компартії України Держагропрому УРСР і Українському республіканському комітетові профспілки працівників агропромислового комплексу не пізніше 15 лютого наступного за звітним року.

Конкретні розміри премій для відзначення переможців визначаються Держагропромом УРСР і Українським республіканським комітетом профспілки працівників агропромислового комплексу залежно від обсягів виробництва валової продукції, чисельності працюючих та інших показників.

З грошових премій, присуджених областям і районам, не менше 85 процентів повинно бути спрямовано на преміювання працівників, зайнятих безпосередньо на виробництві, а також звільнених партійних, комсомольських і профспілкових працівників, які працюють у цих колективах. Решта грошових премій використовується на преміювання працівників територіальних партійних, радянських, профспілкових і комсомольських органів та господарських організацій, які брали активну участь у виконанні планів і соціалістичних зобов'язань області, району. Розмір премій цим працівникам не повинен перевищувати 30 процентів їх місячного посадового окладу. Рішення про розподіл вказаних грошових премій приймають в областях - виконкоми обласних Рад народних депутатів, у районах - виконкоми районних Рад народних депутатів за погодженням з відповідними партійними органами.

Преміювання працівників, які найбільш відзначилися в республіканському соціалістичному змаганні областей і районів, проводити залежно від особистого вкладу в досягнення високих результатів господарської діяльності, поліпшення якості продукції (роботи), економії і бережливості, а урахуванням новаторського підходу до справи. Мінімальна сума премії одного працівника повинна становити не менше 15 процентів його місячної тарифної ставки (посадового окладу).

Додаток N 3
до постанови Ради Міністрів УРСР
і Укрпрофради
від 3 жовтня 1986 р. N 356

Опис
перехідного Червоного прапора ЦК Компартії України,
Ради Міністрів Української РСР, Української
республіканської ради професійних спілок і ЦК ЛКСМ
України для нагородження областей і районів -
переможців у республіканському соціалістичному
змаганні за досягнення високих результатів у землеробстві

Перехідний Червоний прапор являє собою прямокутне полотнище розміром 175 х 135 сантиметрів з червоної матерії (бархату), обшите з трьох боків золотистою бахромою завширшки 9 сантиметрів.

Лицьовий бік полотнища прапора

Посередині - зображення В.I. Леніна. Над зображенням - напис: Пролетарі всіх країн, єднайтеся! Нижче зображення - напис: Під прапором марксизму-ленінізму, під керівництвом Комуністичної партії - вперед, до перемоги комунізму!

Зворотний бік полотнища прапора

Угорі на все полотнище напис: Центральний Комітет Компартії України, Рада Міністрів Української РСР, Українська республіканська рада професійних спілок і Центральний Комітет ЛКСМ України. Нижче напису, посередині - Державний герб Української РСР.

Нижче герба напис:

на прапорі для області

Області - переможцеві у республіканському соціалістичному змаганні за досягнення високих результатів у землеробстві;

на прапорі для району

Району - переможцеві у республіканському соціалістичному змаганні за досягнення високих результатів у землеробстві.

Написи на прапорі вишиті золотистими нитками або зроблені з золотистої тасьми.

Прапор оздоблений шнуром із золотистої тканини з двома китицями (довжина шнура з китицями - 290 сантиметрів); древко має металевий наконечник.

Додаток N 4
до постанови Ради Міністрів УРСР
і Укрпрофради
від 3 жовтня 1986 р. N 356

Опис
перехідного Червоного прапора ЦК Компартії України,
Ради Міністрів Української РСР, Української
республіканської ради професійних спілок і ЦК ЛКСМ
України для нагородження областей і районів -
переможців у республіканському соціалістичному
змаганні за досягнення високих результатів у тваринництві

Перехідний Червоний прапор являє собою прямокутне полотнище розміром 175 х 135 сантиметрів з червоної матерії (бархату), обшите з трьох боків золотистою бахромою завширшки 9 сантиметрів.

Лицьовий бік полотнища прапора

Посередині - зображення В.I. Леніна. Над зображенням - напис: Пролетарі всіх країн, єднайтеся! Нижче зображення - напис: Під прапором марксизму-ленінізму, під керівництвом Комуністичної партії - вперед, до перемоги комунізму!

Зворотний бік полотнища прапора

Угорі на все полотнище напис: Центральний Комітет Компартії України, Рада Міністрів Української РСР, Українська республіканська рада професійних спілок і Центральний Комітет ЛКСМ України. Нижче напису, посередині - Державний герб Української РСР.

Нижче герба напис:

на прапорі для області

Області - переможцеві у республіканському соціалістичному змаганні за досягнення високих результатів у тваринництві;

на прапорі для району

Району - переможцеві у республіканському соціалістичному змаганні за досягнення високих результатів у тваринництві.

Написи на прапорі вишиті золотистими нитками або зроблені із золотистої тасьми.

Прапор оздоблений шнуром із золотистої тканини з двома китицями (довжина шнура з китицями - 290 сантиметрів); древко має металевий наконечник.