КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 31 березня 2004 р. N 428
Київ
Про затвердження Програми комплексного розвитку
Українського Придунав'я на 2004-2010 роки
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Програму комплексного розвитку Українського Придунав'я на 2004-2010 роки (далі - Програма), що додається.
2. Міністерству фінансів, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції під час формування показників Державного бюджету України та Державної програми економічного і соціального розвитку України передбачати починаючи з 2005 року кошти на виконання Програми.
3. Центральним органам виконавчої влади - відповідальним за виконання Програми надсилати щороку до 10 лютого Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції інформацію про стан справ.
Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції разом з Одеською обласною державною адміністрацією подавати до 1 березня Кабінетові Міністрів України узагальнені матеріали про хід виконання Програми.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 березня 2004 р. N 428
Програма
комплексного розвитку Українського Придунав'я
на 2004-2010 роки
Загальні положення
Південно-західна частина Одеської області, що розташована у Дунайсько-Дністровському межиріччі Придунав'я, включає 5 адміністративних районів - Болградський, Ізмаїльський, Кілійський, Ренійський і Татарбунарський, а також місто обласного підпорядкування Ізмаїл. Загальна площа регіону становить 6,6 тис. кв. кілометрів.
З урахуванням географічного положення Українське Придунав'я має стратегічне значення. Вихід до транс'європейської артерії - р. Дунаю забезпечує зв'язок з країнами Центральної і Східної Європи та зумовлює важливість цього регіону як ланки системи європейських транспортних коридорів.
Природний потенціал Українського Придунав'я представлений насамперед земельними, водними і рекреаційними ресурсами.
До природно-заповідного фонду включено 19 об'єктів Українського Придунав'я загальною площею 48851 гектар. Це, зокрема, 6 заказників місцевого значення, 7 пам'яток природи місцевого значення, 2 ландшафтних парки, Дунайський біосферний заповідник, регіональний ландшафтний парк "Ізмаїльські острови", ботанічний заповідник державного значення "Староманзирський", зоологічний заказник державного значення "Острів Зміїний".
Розташування Придунайського регіону на перетині найважливіших міжнародних шляхів з Європи в Азію сприяє розвиткові потенціалу морегосподарського та транспортного комплексу, який включає 3 морських торговельних порти (мм. Рені, Ізмаїл, Усть-Дунайськ), 2 судноремонтних заводи, державну судноплавну компанію ВАТ "Українське Дунайське пароплавство", 4 залізничні станції, локомотивне депо, ряд підприємств автомобільного транспорту, аеропорт Ізмаїл. У транспортному вузлі регіону здійснюється передача та розподіл вантажів між різними видами транспорту. Діє міжнародна поромна переправа Рені - Русе.
Однією з причин фінансово-економічної кризи підприємств морської галузі є відсутність глибоководного судноплавного ходу Дунай - Чорне море в українській частині дельти р. Дунаю, що призводить до необхідності сплати щороку вітчизняними судновласниками близько 1 млн. доларів США за прохід румунськими каналами і негативно позначається на роботі портів Усть-Дунайськ, Ізмаїл і Рені, Ізмаїльського суднобудівного та Кілійського судноремонтного заводів.
Стан дорожньо-транспортної інфраструктури, режим експлуатації автомобільної дороги Одеса - Рені в районі с. Паланка та технології прикордонно-митного оброблення вантажів і обслуговування пасажирів під час перетинання кордону з Республікою Молдова зумовлюють необхідність будівництва дороги за новим напрямком.
Структура промислового виробництва в регіоні складається в основному з підприємств переробної та харчової промисловості (молочні, рибообробні заводи, м'ясокомбінати та інші). Значна частина промислових підприємств перебуває в занепаді і потребує технічної та технологічної модернізації.
Сільськогосподарська галузь спеціалізується на виробництві зерна (у тому числі вирощуванні рису), виноградарстві, овочівництві, тваринництві, риборозведенні.
Протягом останніх років спостерігається занепад рибного господарства, яке забезпечує зайнятість більшості населення.
Рівень зайнятості населення цього регіону, як і в цілому по області, протягом останніх 5 років продовжував знижуватися.
Відсутність власних електроенергетичних генеруючих потужностей помітно гальмує економічний розвиток та посилює соціальну напруженість.
Водопровідно-каналізаційне господарство перебуває у незадовільному технічному стані.
Рівень розвитку соціальної інфраструктури Придунайського регіону значно нижчий, ніж інших районів Одеської області.
Сільські населені пункти забезпечуються централізованим водопостачанням на дуже низькому рівні, а дефіцит питної води становить 50 відсотків.
Екологічна ситуація в регіоні, особливо в приморській смузі, складна. Так, у р. Дунаю виявлено високі концентрації нітритів, фосфатів, заліза, міді, хрому, нафтопродуктів, кальцію. Спостерігається забруднення підземних вод пестицидами, нітратами та нітритами.
Нафтовий термінал, будівництво якого здійснюється у м. Джурджулешти (Республіка Молдова), є одним з найнебезпечніших об'єктів у Придунайському регіоні. Існує реальна загроза виникнення на ньому аварії, що може призвести до забруднення нафтопродуктами всієї території Придунав'я.
У регіоні розташовано 40 об'єктів обласного рівня, що є екологічно небезпечними, та Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат, який включено до списку 100 найбільших забруднювачів в Україні.
Територія Придунав'я практично безліса, лише у заплавах р. Дунаю та долинах малих річок є окремі ділянки лісів, вкрай незначні ресурси мінеральної сировини. За прогнозними оцінками, прилеглий морський шельф північно-західної частини Чорного моря нафтоносний.
Недостатня вивченість природних ресурсів є однією з основних причин затримки організації їх раціонального використання, відновлення і охорони.
Мережа закладів охорони здоров'я Придунайського регіону представлена лікарнями та поліклініками, кількість яких протягом 1997-2002 років не змінилася. Рівень захворювань на туберкульоз та інші інфекційні хвороби досить високий, що зумовлено проблемами у водопостачанні та водовідведенні населених пунктів.
Забезпечення навчальних закладів, особливо у сільській місцевості, педагогічними кадрами та підручниками, виданими мовами національних меншин України, незадовільне, гостро стоїть питання стосовно комп'ютеризації шкіл.
Етнічний склад населення Українського Придунав'я багатонаціональний, тому потребує уваги проблема міжнаціональних відносин.
Необхідно вирішити питання щодо збереження історико-культурних пам'яток регіону, зокрема археологічних та тих, що мають значення для національних меншин України. Доступ жителів регіону до інформаційних ресурсів держави дуже обмежений.
Мета, основні завдання Програми
Метою Програми є створення умов для забезпечення сталого розвитку регіону, підвищення ефективності використання його внутрішнього природно-ресурсного та економічного потенціалу, рівня життя населення, розв'язання соціально-економічних проблем.
Основні завдання Програми:
збереження, раціональне використання та відновлення природних ресурсів;
підвищення значення Придунайського регіону в розвитку Міжнародного транспортного коридору N 7, подолання його транспортно-комунікаційної ізольованості;
створення умов для підвищення зайнятості населення;
досягнення стабільності енерго- та водозабезпечення;
задоволення культурних потреб національних меншин України, що проживають у регіоні;
поліпшення екологічної ситуації та підвищення екологічної безпеки регіону;
розвиток інфраструктури життєзабезпечення населення, морегосподарського та транспортного комплексу, підприємств промислового та сільськогосподарського виробництва, туристично-рекреаційної сфери;
відновлення мережі заповідних територій;
забезпечення захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.
Основні напрями виконання Програми
Основними напрямами виконання Програми є розвиток морегосподарського, агропромислового та транспортного комплексів, формування інноваційної його моделі, забезпечення зайнятості населення, розв'язання проблеми енергозалежності та інше.
Розвиток морегосподарського та транспортного комплексу:
забезпечення безпеки судноплавства р. Дунай;
будівництво глибоководного судноплавного каналу Дунай - Чорне море;
створення нових судноплавних ліній, у тому числі поромних переправ;
модернізація виробничої структури морських портів;
узгоджене використання за погодженням з Республікою Молдова залізничної колії у напрямку Ренійського морського торговельного порту, а в перспективі будівництво залізничної вітки м. Дзенілор - м. Рені;
будівництво об'їзної ділянки дороги м. Одеса - м. Рені та мосту через Дністровський лиман;
відновлення інфраструктури аеропортів мм. Ізмаїла та Болграда.
Формування інноваційної моделі розвитку:
модернізація промислових виробництв;
розвиток високотехнологічних, наукоємних, ресурсозберігаючих виробництв;
впровадження інновацій у промисловість і на їх основі прискорення реструктуризації основних промислових виробництв;
використання сучасних інформаційних технологій;
розвиток внутрішнього ринку промислової продукції;
сертифікація продукції за міжнародними стандартами;
екологізація існуючих технологій.
Розвиток агропромислового комплексу, харчової та переробної галузей промисловості:
поглиблення переробки місцевої сировини, оновлення технологічного обладнання та використання сучасних технологій;
закладення нових виноградників і впровадження екологічно безпечних технологій вирощування винограду;
відновлення зрошувальних систем, впровадження нових технологій зрошування виноградників;
використання сучасних пакувальних матеріалів;
розширення ринків збуту продукції.
Забезпечення зайнятості населення:
створення у 2004-2010 роках в усіх сферах економічної діяльності 46 тис. нових робочих місць;
збільшення кількості закладів туристично-оздоровчої сфери.
Розв'язання проблеми водозабезпечення та водовідведення:
проведення детальної геологічної розвідки для визначення обсягу запасів підземних вод у долині р. Дунаю на території Ізмаїльського та Ренійського районів;
продовження будівництва Кілійського, Татарбунарського та Суворовського водопроводів із забором води з р. Дунаю; доведення якості води на очисних спорудах до державних стандартів;
забезпечення безперебійного відведення необхідної кількості господарсько-побутових та виробничих стічних вод, зокрема реконструкція мережі каналізації в мм. Ізмаїлі, Болграді, Рені, Татарбунарах, Кілії і Вилковому, будівництво централізованих каналізаційних систем населених пунктів.
Розв'язання проблеми енергозалежності:
будівництво в Ізмаїльському районі парогазової теплоелектростанції потужністю 200-250 МВт;
будівництво ліній електропередачі напругою 110-130 кВ для безпосереднього зв'язку з енергосистемою України і підвищення надійності енергозабезпечення регіону.
Забезпечення екологічного захисту території та усунення наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру:
розроблення системи і проведення екологічного моніторингу, попередження населення про можливі стихійні та техногенні явища;
застосування ефективних методів збирання і видалення побутових та інших відходів, забезпечення ефективної експлуатації полігонів для їх захоронення;
здійснення інженерного захисту територій від підтоплення, ерозійних та зсувних процесів;
збереження екологічних систем придунайських озер, зокрема розв'язання екологічних проблем оз. Сасик;
будівництво каналізаційно-насосних станцій з системою біологічного очищення стічних вод;
запобігання погіршенню стану навколишнього природного середовища;
збереження природно-заповідних територій;
розроблення системи територіального екологічного моніторингу та економічного обґрунтування використання природних ресурсів.
Розвиток туристично-рекреаційної сфери:
залучення коштів інвесторів у розвиток туристичної інфраструктури;
сприяння розвиткові туризму (сільського зеленого, історичного, екологічного, оздоровчо-спортивного);
популяризація вітчизняного туризму на внутрішньому та зовнішньому ринку туристичних послуг.
Розвиток транскордонного співробітництва:
розроблення та узгодження на міждержавному рівні порядку спрощеного перетину українсько-румунського державного кордону громадянами України, які проживають на території єврорегіону "Нижній Дунай";
проведення демаркації державного кордону між Україною і Республікою Молдова;
збільшення кількості пропускних пунктів на українсько-молдовській ділянці державного кордону та забезпечення їх відповідного облаштування згідно з вимогами законодавства;
сприяння розвиткові прикордонної торгівлі в рамках єврорегіону "Нижній Дунай".
Розвиток соціально-культурної та гуманітарної сфери:
забезпечення можливості приймання національних теле- і радіопередач на всій території регіону, встановлення нових ретрансляторів;
будівництво шкіл, обладнання класів комп'ютерними системами;
підтримання діяльності товариств національних меншин України;
видання підручників мовами національних меншин України;
сприяння проведенню наукових досліджень з етнонаціональних та міжетнічних питань;
забезпечення завершення будівництва та реконструкції закладів охорони здоров'я;
проведення робіт з реконструкції пам'яток культурної спадщини державного значення;
збереження існуючої мережі закладів культури;
сприяння популяризації фольклорної творчості та аматорського мистецтва національних меншин України, що проживають на території Придунайського регіону, організації гастролей та фестивалів народної творчості.
Етапи виконання
Визначені у додатку заходи передбачається здійснити у два етапи.
Перший (2005-2007 роки):
будівництво глибоководного судноплавного каналу р. Дунай - Чорне море, поромного комплексу Ізмаїл - Тулча, мосту через Дністровський лиман, Ізмаїльської парогазової теплової електростанції потужністю 250 МВт, повітряних ліній електропередачі напругою 110-330 кВ, магістральних газопроводів Каланчак - Суворове - Кілія та Тарутине - Арциз - Татарбунари, підвідних та розвідних газових мереж, групових і локальних систем водопостачання (Кілійський, Суворівський і Татарбунарський водопроводи), комплексу водоочисних станцій у м. Ізмаїлі (перша черга), водоочисних станцій у мм. Татарбунарах, Вилковому та Рені, складів і сховищ для екологічно безпечного зберігання хімічних засобів захисту рослин, підприємства з переробки твердих побутових відходів потужністю 365 тис. тонн на рік, Дунайського осетрового риборозводного заводу, шкіл, туристично-готельного комплексу в Кілійському районі;
електрифікація ділянки Білгород-Дністровський - Арциз Південно-Західної залізниці;
реконструкція дамби між оз. Ялпуг і Кугурлуй;
відновлення роботи гідрологічних постів на р. Дунаю, гідрометстанції у м. Рені і створення двох морських гідрометстанцій;
реконструкція меліоративних систем і забезпечення їх функціонування;
відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного і санітарного стану річок;
проведення берегоукріплювальних робіт та будівництво захисних протипаводкових дамб на р. Дунаю;
створення науково-дослідної станції "Нижній Дунай";
збереження історичної забудови центральної частини м. Ізмаїл;
реставрація церков Українського Придунав'я;
завершення будівництва медичних закладів регіону;
забезпечення медичних закладів обладнанням та автотранспортом.
Другий (2008-2010 роки) - завершення:
будівництва Ізмаїльської парогазової теплової електростанції, повітряних ліній електропередачі, магістральних газопроводів Каланчак - Суворове - Кілія та Тарутине - Арциз - Татарбунари, підвідних та розвідних газових мереж, групових і локальних систем водопостачання (Кілійський, Суворівський і Татарбунарський водопроводи), захисних протипаводкових дамб на р. Дунай, складів і сховищ для екологічно безпечного зберігання хімічних засобів захисту рослин, шкіл;
робіт з відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного і санітарного стану річок;
електрифікації ділянки Білгород-Дністровський - Арциз Південно-Західної залізниці.
Заходи Програми можуть бути конкретизовані у регіональних цільових та щорічних програмах соціально-економічного розвитку Одеської області.
Загальна координація роботи з виконання Програми покладається на Мінекономіки.
Очікувані результати
Виконання Програми дасть можливість підвищити статус України як транскордонної та морської держави, розв'язати ряд соціально-економічних проблем регіону, поліпшити його інвестиційну привабливість, забезпечити населені пункти Українського Придунав'я якісною питною водою та газом, уникнути енергетичної залежності від Республіки Молдова, відновити виробничу та соціальну інфраструктуру, поліпшити екологічний стан регіону.
Фінансове забезпечення виконання Програми
Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету, інвестиційних і кредитних ресурсів, підприємств різних форм власності, міжнародної технічної допомоги.
Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Одеська облдержадміністрація здійснюватимуть фінансування заходів Програми за рахунок коштів відповідних бюджетів у межах асигнувань, які щороку передбачатимуться їм на ці цілі як головним розпорядникам коштів.
Додаток
до Програми
Заходи
щодо комплексного розвитку Українського Придунав'я
на 2004-2010 роки
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Найменування | Відпові- |Строк|Орієнтов-| У тому числі за роками | Очікувані заходу | дальні |вико-| ний |---------------------------------------------------| результати | за | нан-| обсяг | 2004-2007 | 2008-2010 | |виконання | ня, |фінансу- |----------------------------+----------------------| | |роки | вання, | державний |місце-| інші |держав-|міс- | інші | | | | тис. | бюджет | вий | джерела | ний |цевий| джерела| | | | гривень | |бюджет| |бюджет |бюд- | | | | | | | | | |жет | | -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Розвиток морегосподарського та транспортного комплексу Придунав'я Будівництво Мінтранс 2004- 129000 27900 101100 активізація глибоководного 2007 роботи судноплавного портів каналу р. Дунай - Придунай- Чорне море ського регіону, залучення додаткових вантажів Будівництво Мінтранс 2004- 20000 20000 -"- поромного Одеська 2006 комплексу облдерж- Ізмаїл - Тулча адмініс- трація Підтримка Мінтранс 2004- 498000 168000 225000 15000 90000 розвиток державної Мінпром- 2009 українського судноплавної політики морського компанії ВАТ флоту "Українське Дунайське пароплавство" шляхом будівництва на вітчизняних суднобудівних заводах морських та річкових суден: суховантажних -"- 2004- 345000 100000 140000 15000 90000 -"- суден дедвейтом 2009 5,5 тис. тонн двох річкових -"- 2004- 145000 60000 85000 -"- пасажирських 2007 суден 20 річкових -"- -"- 8000 8000 -"- барж-секцій на Кілійському суднобудівному заводі Ремонт Мінтранс 2004- 48373 38698,4 9674,6 підвищення залізничної колії 2008 швидкості та на ділянці безпеки руху м. Одеса - залізничного м. Ізмаїл транспорту Електрифікація -"- 2007- 20000 7000 13000 організація ділянки 2009 руху Південно-Західної електро- залізниці потягів м. Білгород- Дністровський - м. Арциз протяжністю 90 кілометрів Проведення Держвод- 2005- 5000 5000 підвищення реконструкції госп 2007 водообміну дамби, підвищення Одеська між озерами водообміну між облдерж- для оз. Ялпуг і адмініс- розв'язання Кугурлуй трація екологічних проблем оз. Ялпуг Будівництво мосту Одеська 2004- 1300000 600000 700000 вирішення через облдерж- 2010 проблем Дністровський адмініс- транспортної лиман трація ізольова- Мінтранс ності регіону Відновлення Мінприроди 2005- 3000 2160 840 створення роботи 2010 ефективної гідрологічних системи постів на р. гідрометза- Дунаю, безпечення, гідрометстанції безпеки м. Рені та судно- створення двох плавства морських р. Дунаю і в гідрометстанцій прилеглому районі Чорного моря Створення системи НКАУ 2004- 1400 800 600 оперативний оперативного Мінтранс 2010 контроль за контролю з Одеська наслідками використанням облдерж- будівництва дистанційних адмініс- судно- засобів трація плавного зондування МОН каналу та поверхні регіону змінами з космосу за течії динамікою змін р. Дунаю і української стану частини р. Дунаю прилеглої та впливом частини глибоководного Чорного моря судноплавного каналу р. Дунай - Чорне море на природне середовище дельти цієї річки та прилеглої частини моря Енергетичне задоволення потреб регіону Будівництво Одеська 2004- 981000 1000 550000 430000 уникнення Ізмаїльської облдерж- 2009 енергозалеж- парогазової адмініс- ності від теплової трація Республіки електростанції Мінпалив- Молдова потужністю 250 енерго МВт Будівництво -"- 2004- 1319550 351530 968020 постійне повітряних ліній 2010 електропос- електропередачі тачання напругою 110-330 споживачів кВ та південно- встановлення західної автотрансформатора частини потужністю 200 Одеської МВА на підстанції області напругою 330 кВ, у тому числі: будівництво -"- -"- 1023850 145350 878500 -"- повітрянних ліній електропередачі напругою 110 кВ будівництво -"- 2004- 144700 144700 -"- повітряної 2006 лінії електропередачі 330 кВ Аджалик - Усатове (друга лінія) будівництво -"- 2005- 151000 61480 89520 -"- повітряної лінії 2007 електропередачі 330 кВ Новоодеська - Арциз із установленням другого автотранс- форматора на підстанції 330 кВ Арциз Будівництво Мінеко- 2004- газифікація магістральних номіки 2010 населених газопроводів: Мінагро- 22001 12572 9429 пунктів Каланчак- політики 40000 22858 17142 південної Суворове-Кілія Мінфін частини Тарутине-Арциз- НАК Одеської Татарбунари "Нафтогаз області України" Одеська облдерж- адмініс- трація Будівництво Мінагро- 2005- 4500 3000 800 400 200 100 газифікація підвідних та політики 2007 населених розвідних газових Одеська пунктів мереж у населених облдерж- південної пунктах адмініс- частини Придунайського трація Одеської регіону НАК області "Нафтогаз України" Водозабезпечення та водовідведення Створення Націо- 2005- 800 600 200 підготовка технології нальна 2008 проекту та очищення питної академія спорудження води в басейні наук мобільної р. Дунаю Одеська пілотної облдерж- установки адмініс- для відпра- трація цювання технологіч- них процесів очищення поверхневих вод басейну р. Дунаю Розроблення -"- 2005- 600 600 розроблення комплексної 2007 технології технології комплексної знесолення обробки підземних та мінералізо- поверхневих вод ваних вод Придунайського для регіону одержання високо- якісної питної води та цінних речовин Розроблення -"- -"- 750 750 розроблення комплексної технології технології глибокого глибокого очищення очищення міських стічних вод стічних вод до норм, які дозволя- тимуть скидати їх у водні джерела I категорії Розроблення -"- -"- 650 650 розроблення технології унікальної знешкодження технології стічних вод очищення звалищ для екологічно запобігання небезпечних забрудненню стічних вод підземних звалищ водоносних горизонтів р. Дунаю, інших річок, озер та водосховищ Проведення Держком- 2004- 8000 8000 розвідка детальної природ- 2006 підземних геологічної ресурсів запасів розвідки для питної води визначення обсягів запасів підземних вод на території Придунав'я Будівництво Держвод- 2004- забезпечення групових і госп 2010 південних локальних систем Одеська населених водопостачання, облдерж- пунктів зокрема адмініс- області водопроводів: трація якісною Кілійського 27000 18900 8100 питною Суворовського 13500 8400 5100 водою, Татарбунарського 38300 21600 16700 стабілізація санітарного та екологічного стану регіону Будівництво Одеська 2004- 8000 6500 1500 -"- комплексу облдерж- 2006 водоочисних адмініс- станцій у трація м. Ізмаїлі (перша Мінприроди черга) Будівництво Одеська 2004- 3026 2226 800 -"- водоочисних облдерж- 2007 станцій у адмініс- м. Татарбунарах трація Мінприроди Держжитло- комунгосп Завершення -"- 2004- 17100 16500 600 -"- будівництва 2006 водоочисних станцій у м. Вилковому Будівництво -"- 2004- 3470 2670 800 -"- водоочисних 2007 станцій у м. Рені Розв'язання проблем екологічного та техногенного характеру Захист мм. Держвод- 2004- 28390 6510 13210 2860 5810 зниження Вилкового, Кілії госп 2010 рівня Татарбунар і Рені, Держжитло- підземних смт Суворове від комунгосп вод, підтоплення Мінприроди забезпечення Одеська безпеки облдерж- проживання адмініс- населення трація Проведення Держвод- 2004- 152,8 89,1 15,5 15,5 12,7 10 10 зниження берего- госп 2010 рівня укріплювальних Одеська підземних робіт і облдерж- вод, будівництво адмініс- забезпечення захисних трація безпеки протипаводкових проживання дамб на р. Дунаю населення Водовідведення до Одеська 2004- 634 634 -"- с. Багате облдерж- 2006 Ізмаїльського адмініс- району трація Мінприроди Держжитло- комунгосп Проведення Держвод- 2004- 22700 22700 підвищення ремонтно- госп 2005 екологічної експлуатаційних Одеська безпеки та робіт з метою облдерж- поліпшення відновлення адмініс- еколого- меліоративних трація меліоратив- систем і ного стану забезпечення їх зрошуваних функціонування земель Проведення Національ- -"- 300 300 поліпшення досліджень на екологічного оз. Сасик академія стану наук водного об'єкта Відновлення та Держвод- 2004- 15055 9000 4055 1000 1000 -"- підтримання госп 2007 сприятливого гідрологічного і санітарного стану річок регіону Інвентаризація та Держвод- 2004- 1050 600 450 поліпшення паспортизація госп 2010 водозабез- джерел питного і Мінприроди печення зрошувального регіону водопостачання в та якості регіоні питної води Інвентаризація та -"- -"- 490 80 200 60 150 поліпшення паспортизація екологічного малих річок і стану водних оз. Сасик об'єктів та території в цілому Інвентаризація Одеська 2004- 2800 1200 400 900 300 стале та джерел локального облдерж- 2010 надійне та дифузного адмініс- функціонува- забруднення, трація ння наявних насамперед Мінприроди меліоратив- муніципальних МОН них систем, звалищ, складів поліпшення отрутохімікатів, екологічного скотомогильників стану зрошуваних земель Вивчення та Держкомзем -"- 2800 1200 400 900 300 формування картографування МОН плану дій з ерозії земельного Мінприроди відновлення фонду та якості індексація якості ґрунтів грунтів Створення захисних Одеська -"- 2800 1200 400 900 300 ліквідація смуг навколо малих облдерж- забруднення річок і озер, адмініс- скидами виділення в натурі трація стічних вод (на місцевості) Держкомзем р. Дунаю земель водного Держвод- фонду госп Мінприроди Створення на базі МОН -"- 3500 1600 400 1200 300 проведення Дунайського Одеська екологічних біосферного облдерж- і наукових заповідника та адмініс- досліджень Ізмаїльської трація природних гідромет- комплексів обсерваторії дельти науково-дослідного р. Дунаю об'єднання "Нижній Дунай" Створення Держком- -"- 767 416 351 запобігання полезахисних і лісгосп виникненню стоко- буревіїв та регулювальних пилових бур лісових смуг на водозаборах Інвентаризація та Мінприроди -"- 2400 1500 900 контроль за моніторинг стану МОН станом природних природних комплексів комплексів Українського Українського Придунав'я Придунав'я Відновлення Мінприроди 2004- 780 780 надання мережі постів Держвод- 2005 якісних гідрологічних і госп прогнозів гідрохімічних природних спостережень в явищ українській частині дельти р. Дунаю Проведення Мінприроди -"- 500 500 підвищення аналізу і МЗС екологічної підготовка МОН безпеки висновків щодо Мінпалив- української можливих енерго частини економічних, Мінеконо- р. Дунаю екологічних та міки правових Національ- наслідків для на України академія будівництва наук нафтового Одеська термінала в облдерж- районі адмініс- м. Джурджулешти трація (Республіка Молдова) Будівництво та Мінприроди 2004- 5000 3000 1000 1000 розв'язання реконструкція Одеська 2007 проблем складів, сховищ облдерж- екологічно для екологічно адмініс- безпечного безпечного трація зберігання і зберігання Мінагропо- знешкодження хімічних засобів літики непридатних захисту рослин та заборонених хімічних засобів захисту рослин Будівництво Одеська 2005- 150000 поліпшення підприємства з облдерж- 2007 (дже- санітарно- переробки твердих адмініс- рела епідеміоло- побутових трація фінан- гічної відходів Держжитло- сува- ситуації потужністю 365 комунгосп ння тис. тонн на рік Мінприроди визна- чати- муться протя- гом 2004 року) Розроблення та НКАУ 2004- 7000 4000 3000 оперативна впровадження Одеська 2010 інформація сучасних облдерж- про інформаційних адмініс- надзвичайні технологій для трація техногенні проведення МОН та природні моніторингу стану ситуації, природного прогно- середовища, зування наслідків їх наслідків надзвичайних з метою ситуацій оперативної (паводків, ліквідації підтоплення), оцінки стану водних та агрономічних ресурсів Створення на Держвод- 2005- 300 300 попередження р. Дунаю біля госп 2006 про паводки м. Рені служби МНС раннього Одеська попередження про облдерж- надзвичайні адмініс- ситуації трація природного та техногенного характеру Розв'язання проблем розвитку рибного господарства Інвентарізація Одеська 2004- обсяги об'єктивна нерестовищ в облдерж- 2006 фінан- оцінка озерах адмініс- суван- потенціалу Українського трація ня та наявних Придунав'я і визна- ресурсів дельті р. Дунаю чати- муться під час форму- вання місце- вих бюдже- тів на відпо- відний рік Розроблення плану Одеська 2004- обсяги розроблення розвитку рибного облдерж- 2005 фінан- довгостроко- господарства і адмініс- суван- вої програми рибальства в трація ня розвитку Придунав'ї та визна- рибного прилеглій частині чати- господарства Чорного моря муться регіону під час форму- вання місце- вих бюдже- тів на відпо- відний рік Будівництво Мінагро- 2005- видат- поновлення Дунайського політики 2010 ки на промислового осетрового фінан- лову риборозплідного сува- дунайських заводу ння осетрових заходу визна- чати- муться під час форму- вання бюдже- тів на 2005- 2010 роки Охорона об'єктів культурної та історичної спадщини Забезпечення: збереження Одеська 2004- 5000 3500 1500 збереження історичної облдерж- 2006 пам'яток забудови адмініс- культури, центральної трація підвищення частини Мінкуль- туристичного м. Ізмаїлу тури потенціалу Держбуд музеєфікація -"- -"- 1700 1700 -"- території фортеці у м. Ізмаїлі Проведення реставраційних робіт у будівлях: Свято- Одеська 2004- 1700 1700 збереження Покровського облдерж- 2006 пам'яток собору адмініс- культури, (м. Ізмаїл) трація підвищення Держбуд туристичного Мінкуль- потенціалу тури Свято- Одеська -"- 470 470 -"- Миколаївської облдерж- церкви адмініс- (м. Ізмаїл) трація Мінкуль- тури Держбуд Свято- -"- -"- 412 412 -"- Преображенського собору (м. Болград) Свято- -"- -"- 2900 2900 -"- Нікольської церкви (м. Болград) Свято- -"- 2004- 500 500 -"- Миколаївської 2005 церкви та дзвіниці (м. Кілія) церкви -"- 2004- 1720 1340 380 -"- Свято-Різдво 2007 Богородична (м. Вилкове) мавзолею Інзона -"- 2005 50 50 -"- (м. Болград) Задоволення освітніх та культурних потреб населення Забезпечення Одеська 2004- 500 300 100 100 задоволення діяльності облдерж- 2010 освітніх загальноосвітніх адмініс- потреб шкіл трація національних МОН меншин Держком- України нацмі- грації Видання МОН -"- 1000 580 120 210 90 -"- підручників мовами національних меншин України Будівництво шкіл: з кількома Одеська 2004- 12000 6000 6000 задоволення мовами навчання облдерж- 2006 освітніх у м. Ізмаїлі адмініс- потреб трація населення Мінеко- району номіки Мінфін у с. Ларжанці -"- -"- 1300 1300 -"- Ізмаїльського району у с. Комишівці -"- 2005- 5200 2500 2700 -"- Ізмаїльського 2010 району для дітей з -"- 2004- 4130 2030 2100 -"- вадами слуху в 2006 м. Болграді у с. Василівці -"- 2005- 1300 1300 -"- Болградського 2007 району у с. Лісках -"- 2004- 930 930 -"- Кілійського 2006 району у с. -"- 2006- 1600 1070 530 -"- Приозерному 2007 Кілійського району у с. Дмитрівці -"- 2005- 8350 3100 5250 -"- Татарбунарського 2010 району Охорона здоров'я та медичне обслуговування населення Завершення -"- 2004- 3861 3861 підвищення будівництва 2007 рівня та інфекційного якості корпусу медичного Кілійської обслуговува- центральної ння лікарні населення регіону Завершення -"- 2004- 6500 3500 3000 -"- будівництва 2010 пологового будинку в м. Болграді Будівництво -"- 2004- 6400 6400 -"- районної 2006 поліклініки в м. Рені Придбання: двох пересувних МОЗ 2005- 1200 1200 підвищення флюорографічних 2007 рівня та установок з якості цифровою медичного обробкою даних обслуговува- ння населення регіону трьох пересувних -"- -"- 3000 3000 -"- діагностичних лабораторій трьох пересувних -"- 2004- 600 600 -"- стоматологічних 2006 установок десяти -"- 2004- 1050 400 650 -"- санітарних 2008 автомобілів, оснащених мобільним зв'язком Ринок праці Створення нових Одеська 2004- дер- створення робочих місць в облдерж- 2010 жавні 46 тис. усіх сферах адмініс- цільо- робочих економічної трація ві місць діяльності фонди, кошти під- при- ємств та інвес- торів Розвиток туристично-рекреаційної сфери Будівництво Одеська 2004- кошти підвищення туристично- облдерж- 2010 інвес- туристично- готельного адмініс- торів рекреаційної комплексу в трація привабли- населених вості пунктах Придунайсь- Кілійського кого регіону району Представлення Держтур- -"- -"- інвестиційних адмініс- проектів трація туристично- Одеська рекреаційної облдерж- сфери регіону на адмініс- вітчизняних та трація міжнародних виставках Створення центру Держтур- 2005- 270 270 підвищення екологічного адмініс- 2006 туристично- туризму на трація рекреаційної території Мінприроди привабли- української Одеська вості частини дельти облдерж- Придунайсь- р. Дунаю адмініс- кого регіону (м. Вилкове) трація Створення Мінтранс 2004 400 400 -"- міжнародного Одеська пункту пропуску облдерж- пасажирів у адмініс- м. Вилковому трація Держмит- служба Адмініс- трація Держпри- кордон- служби Держтур- адмініс- трація Інвентаризація Держтур- 2004- 16 8 8 визначення об'єктів адмініс- 2005 туристично- туристичного трація рекреацій- профілю, Одеська ного культурної облдерж- потенціалу спадщини, адмініс- регіону пам'яток трація природно- Мінприроди заповідного Мінкуль- фонду, тури туристичної інфраструктури тощо Транскордонне співробітництво Реалізація заходів у рамках функціонування єврорегіону "Нижній Дунай": узгодження на МЗС 2004 у активізація міждержавному Адмініс- межах ділових та рівні порядку трація бюд- культурних спрощеного Держпри- жетно- відносин в'їзду в Румунію кордон- го громадян служби фінан- України, які Держмит- суван- проживають на служба ня території Одеська єврорегіону облдерж- "Нижній Дунай" адмініс- трація завершення МЗС 2004- у запобігання договірно- Адмініс- 2005 межах контрабанді правового трація бюд- товарів і оформлення Держпри- жетно- нелегальній українсько- кордон- го міграції молдовської служби фінан- ділянки кордону Мінприроди суван- Держкомзем ня Одеська облдерж- адмініс- трація створення НКАУ 2004- 7000 4000 3000 впровадження української МЗС 2010 сучасних підсистеми МНС технологій у міждержавної Одеська стратегічні системи облдерж- розробки оперативного адмініс- розвитку контролю за трація регіону, надзвичайними МОН створення ситуаціями з центру використанням української космічної частини інформації в єврорегіону нижній частині "Нижній р. Дунаю Дунай" визначення Держтур- 2004- отримання правового адмініс- 2005 правового статусу та трація статусу та механізму Одеська механізму регулювання облдерж- регулювання використання адмініс- використання прибережної трація прибережної смуги смуги Кілійського і Кілійського Татарбунарського і Татарбу- районів як нарського складової районів як курортних складової територій курортних місцевого територій значення місцевого значення