КОНСУЛЬТУЄ ДПІ у ПОДІЛЬСЬКОМУ р-ні м.КИЄВА

Про гастрольний збір

ПИТАННЯ: Наше підприємство займається гастрольною діяльністю. Чув, що з нового року запроваджується гастрольний збір. Чи повинні ми сплачувати вказаний збір?

ВІДПОВІДЬ: З 1 січня 2004 року відповідно Закону України від 10.07.2003 р.N 1115 "Про гастрольні заходи в Україні" (далі - Закон) про диться новий обов язковии платіж - гастрольний збір. Його ставка відповідно ст.6 Закону становитиме 3% виручки від продажу квитків на гастрольні заходи. Відповідно п. 23 ст.14 Закону України від 27.11.03 р. N 1344-IV "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (далі - Закон про бюджет) 70% надходжень цього збору є джерелом формування спеціального фонду Державного бюджету України на 2004р., а 30% - джерелом формування спеціального фонду місцевих бюджетів (п.10 ст.70 Закону про бюджет).

Платниками гастрольного збору є організатори гастрольних заходів суб'єкти господарювання, які займаються організацією гастрольних заходів на території України та статутними документами яких передбачено таку діяльність (ст.1, 4 Закону). Гастрольні заходи - це видовищні заходи (фестивалі, концерти, вистави, лекційно-концертні, розважальні програми, виступи пересувних циркових колективів, пересувні механізовані атракціони типу "Луна-парк" тощо) закладів, підприємств, організацій культури, творчих колективів, у тому числі тимчасових, окремих виконавців за межами їх стаціонарних сценічних майданчиків, метою проведення яких є отримання доходів. Сплата збору здійснюється одним платіжним дорученням протягом 20 календарних днів після закінчення заходу. Розрахунок гастрольного збору за встановленою формою подається до податкового органу за місцем проведення гастрольного заходу протягом 10 календарних днів після його закінчення. Датою проведення заходу вважається дата його фактичного завершення. Від гастрольного збору звільняються благодійні гастрольні заходи, які мають добровільний, безкорисливий характер і не передбачають одержання доходу, за винятком доходів, за рахунок яких покриваються організаційні витрати (за переліком і в межах, установлених Кабінетом Міністрів України). Благодійними є також гастрольні заходи, весь дохід від яких (окрім доходів, за рахунок яких покриваються організаційні витрати) спрямовується на благодійність (абз.5,6 ст.1 Закону).

Л.Краснокутська,
начальник відділу громадських зв'язків
та массово-роз'яснювальної роботи

"Киевский бухгалтер", N 2 (128), січень 2004 р.,
Передплатний індекс 22259