МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
04.09.2000 N 221

Про внесення змін до розділу 2 випуску 1
Довідника кваліфікаційних характеристик
професій працівників

Враховуючи, що окремі прості некваліфіковані роботи недоцільно тарифікувати, наказую:

1. Затвердити зміни до розділу 2 "Професії робітників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності" випуску 1 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 16 лютого 1998 року N 24, що додаються.

2. Центру продуктивності (Єременку В.О.) внести відповідні зміни до розділу 2 випуску 1 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників.

3. НДІ соціально-трудових відносин (Уманському О.М.) при опрацюванні змін до Державного класифікатора України "Класифікатор професій ДК 003-95" внести відповідні доповнення та зміни до розділу 9 "Найпростіші професії".

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Кравчука I.I.

Перший заступник Міністра П.Овчаренко

Додаток
до наказу Міністерства праці
та соціальної політики
України
04.09.2000 N 221

Зміни
до розділу 2 "Професії робітників, які
є загальними для всіх видів економічної
діяльності" випуску 1 Довідника кваліфікаційних
характеристик професій працівників (ДКХП)

1. Скасувати кваліфікаційні розряди у кваліфікаційних характеристиках професій робітників, які виконують прості некваліфіковані роботи: Вагар, Возій, Гардеробник, Двірник, Кубівник, Кур'єр, Носій, Нянька, Опалювач, Прибиральник виробничих приміщень, Прибиральник службових приміщень, Прибиральник територій, Сторож, Швейцар.

2. Вилучити із розділу 2 випуску 1 ДКХП кваліфікаційні характеристики професій: Касир квитковий, Прибиральник сміттєпроводів, Приймальник замовлень та Прийомоздавальник вантажу та багажу в зв'язку з тим, що вони включені за приналежністю до відповідних галузевих випусків.

3. Викласти кваліфікаційні характеристики професій: Прибиральник службових приміщень, Прибиральник територій, Сторож у такій редакції:

Прибиральник службових приміщень

Завдання та обов'язки. Прибирає службові приміщення адміністративних будівель, коридори, сходи, санвузли, туалети, квартири. Витирає пил, підмітає і миє вручну або за допомогою машин і пристроїв стіни, підлогу, стелю, віконні рами і скло, дверні блоки, меблі та килимові вироби. Чистить і дезінфікує раковини та інше санітарно-технічне устаткування. Очищає урни від паперу і промиває їх дезінфікуючими розчинами. Збирає сміття і відносить його до встановленого місця. Додержує правил санітарії і гігієни в приміщеннях, де прибирає.

Повинен знати: правила санітарії і гігієни з утримання приміщень; будову і призначення обслуговуваного устаткування і пристроїв; правила прибирання; концентрацію мийних і дезінфікуючих засобів та правила безпечного користування ними; правила експлуатації санітарно-технічного устаткування.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання. Без вимог до стажу роботи.

Прибиральник територій

Завдання та обов'язки. Підмітає проїжджу частину доріг і тротуарів вулиць, чистить їх від снігу та льоду, посипає піском. Копає та прочищає канавки і лотки для стоку води. Очищає від снігу та льоду пожежні колодязі для вільного доступу до них. Поливає бруківки, тротуари, зелені насадження, клумби та газони. Періодично промиває і дезінфікує вуличні урни, очищає їх від сміття. Веде нагляд за санітарним станом обслуговуваної території.

Повинен знати: санітарні правила щодо утримання вулиць, правила безпеки під час виконання прибиральних робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання. Без вимог до стажу роботи.

Сторож

Завдання та обов'язки. Перевіряє цілісність об'єкта, що охороняється (замків та інших запірних пристроїв; наявність пломб; протипожежного інвентарю; справності сигналізації, телефонів, освітлення), разом з представником адміністрації або змінним сторожем. У разі виявлення несправностей (зламані двері, вікна, замки, відсутність пломб та печаток і таке інше), які не дозволяють прийняти об'єкт під охорону, доповідає про це особі, якій він підпорядкований, представнику адміністрації та черговому з відділення міліції і здійснює охорону слідів злочину до прибуття представників міліції. За умови виникнення пожежі на об'єкті підіймає тривогу, сповіщає пожежну команду та чергового з відділення міліції, вживає заходів щодо ліквідації пожежі. Чергує на прохідній підприємства, установи, організації: пропускає працівників, відвідувачів, автотранспорт на територію підприємства, установи, організації та назад після пред'явлення ними відповідних документів. Звіряє супровідні документи з фактичною наявністю вантажу; відкриває та закриває ворота. Приймає і здає чергування з відповідним записом у журналі. Утримує приміщення прохідної в належному санітарному стані.

Повинен знати: положення та інструкції з пропускного режиму; зразки підписів осіб, які мають право підписувати перепустки на винесення і вивезення матеріальних цінностей або відвідування підприємства, установи, організації; зразки постійних і разових перепусток; правила та інструкції з охорони об'єктів; межу об'єкта, що охороняється; номери телефонів представників адміністрації об'єкта, що охороняється, та чергового з відділку міліції.

Кваліфікаційні вимоги.

Старший сторож (у разі керування змінними сторожами): базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Стаж роботи за професією сторожа не менше 0,5 року.

Сторож: базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Без вимог до стажу роботи.