Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

РІШЕННЯ
N 222 від 30.12.98
м. Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
від 24 березня 1999 р. за N 180/3473

(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 737 від 23.04.20
13)

Про затвердження Порядку скасування реєстрації випусків
акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій

( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням
Держкомісціннихпаперів
N 211 від 20.10.99
)

З метою впровадження ведення Загального реєстру випуску цінних паперів Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Порядок скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій (додається).

2. Управлінню корпоративних фінансів забезпечити реєстрацію цього рішення в Міністерстві юстиції України.

3. Доручити керівнику прес-центру Комісії Шевкіній Л.В. опублікувати це рішення в установленому порядку.

4. Рішення набуває чинності відповідно до чинного законодавства.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Члена Комісії Бойка О.I.

Голова комісії О. МОЗГОВИЙ

Протокол засідання Комісії
30.12.98 N 65

Затверджено
Рішення Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку
30.12.98 N 222

Порядок
скасування реєстрації випусків акцій та
анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій

Порядок скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій (далі Порядок) розроблений відповідно до законів України "Про підприємства в Україні" ( 887-12 ), "Про господарські товариства" ( 1576-12 ), "Про цінні папери і фондову біржу" ( 1201-12 ), "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" ( 448/96-ВР ), "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" ( 710/97-ВР ).

1. У разі ліквідації акціонерного товариства на підставі рішення вищого органу товариства, суду або арбітражного суду здійснюється скасування реєстрації випусків акцій.

2. Протягом трьох робочих днів після прийняття рішення про ліквідацію акціонерного товариства або отримання рішення суду чи арбітражного суду про ліквідацію акціонерного товариства емітент повинен надати до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі Комісія) рішення про ліквідацію акціонерного товариства та (при документарній формі випуску цінних паперів) довідку про реєстроутримувача або (при бездокументарній формі випуску цінних паперів) про депозитарія, який обслуговує цінні папери цього емітента.

3. Після надходження зазначених у пункті 2 цього Порядку документів начальник управління корпоративних фінансів (згідно з повноваженнями, встановленими Комісією) видає розпорядження про зупинення обігу цінних паперів цього емітента. ( Пункт 3 в редакції Рішення Держкомісціннихпаперів N 211 від 20.10.99 )

4. Управління корпоративних фінансів протягом трьох робочих днів від дня прийняття рішення про зупинення обігу цінних паперів направляє повідомлення до прес-центру Комісії, емітенту та (при документарній формі випуску цінних паперів) реєстроутримувачу або (при бездокументарній формі випуску цінних паперів) депозитарію, який обслуговує цінні папери цього емітента, про зупинення обігу цінних паперів.

5. Прес-центр Комісії протягом п'ятнадцяти робочих днів від дати видачі розпорядження про зупинення обігу цінних паперів забезпечує опублікування повідомлення про зупинення обігу цінних паперів в одному з друкованих органів Комісії. ( Пункт 5 в редакції Рішення Держкомісціннихпаперів N 211 від 20.10.99 )

6. Починаючи від дати опублікування повідомлення в одному з друкованих органів Комісії про зупинення обігу цінних паперів, забороняється укладання цивільно-правових угод щодо цінних паперів, обіг яких зупинено. ( Пункт 6 в редакції Рішення Держкомісціннихпаперів N 211 від 20.10.99 )

7. Торговці цінними паперами, які здійснюють діяльність щодо купівлі-продажу цінних паперів, обіг яких зупинено у зв'язку з ліквідацією акціонерного товариства, повинні повідомити про це клієнтів та провести відповідні розрахунки у зв'язку з неможливістю виконання своїх зобов'язань у порядку, передбаченому умовами договору.

8. Дата опублікування повідомлення про зупинення обігу цінних паперів в одному з друкованих органів Комісії є датою закриття реєстру (при документарній формі випуску цінних паперів) або датою, на яку складається зведений обліковий реєстр (при бездокументарній формі випуску цінних паперів). ( Пункт 8 в редакції Рішення Держкомісціннихпаперів N 211 від 20.10.99 )

9. До реєстру (зведеного облікового реєстру), складеного на дату закриття, дозволяється вносити наступні зміни, які виникли внаслідок тих подій, які настали після дати закриття:

зміни в даних про зареєстровану особу, які не стосуються цінних паперів;

записи про перехід права власності на іменні цінні папери внаслідок успадкування;

записи про перехід права власності на іменні цінні папери за наслідками цивільно-правових угод, укладених до дати закриття реєстру;

записи про перехід права власності на іменні цінні папери за рішенням суду;

записи про припинення застави;

записи про припинення повноважень уповноважених осіб, інформація про яких внесена до системи реєстру;

виправлення помилок у системі реєстру.

10. Реєстр (зведений обліковий реєстр) передається до ліквідаційної комісії, яка повинна бути створена відповідно до вимог чинного законодавства, є підставою для проведення розрахунків з акціонерами.

11. Для скасування реєстрації випусків акцій ліквідаційна комісія подає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку наступні документи:

а) заяву про скасування реєстрації випусків акцій, підписану головою ліквідаційної комісії та засвідчену печаткою акціонерного товариства;

б) протокол рішення вищого органу товариства про ліквідацію товариства і призначення ліквідаційної комісії, засвідчений підписом голови ліквідаційної комісії та печаткою акціонерного товариства, або копію рішення суду чи арбітражного суду;

в) копії інформації про ліквідацію товариства, опублікованої в одному з офіційних органів преси відповідно до вимог статті 20 Закону України "Про господарські товариства" ( 1576-12 ) та статті 35 Закону України "Про підприємства в Україні" ( 887-12 );

г) копії акта ліквідаційної комісії з ліквідаційним балансом, затвердженого органом, що призначив ліквідаційну комісію;

#) оригінали свідоцтв про реєстрацію випуску акцій.

12. Зазначені в пункті 11 цього Порядку документи подаються ліквідаційною комісією до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку протягом п'яти робочих днів з моменту затвердження ліквідаційного балансу або протягом п'яти робочих днів з моменту складання акта ліквідаційної комісії у випадку, коли арбітражний суд виніс ухвалу про реорганізацію (ліквідацію) юридичної особи, що звільнилася від боргів у процесі провадження у справі про банкрутство.

13. Скасування реєстрації випусків акцій здійснюється уповноваженою особою Комісії (начальником управління корпоративних фінансів або начальником територіального органу згідно з повноваженнями, встановленими рішеннями Комісії) шляхом видання розпорядження про скасування реєстрації випусків цінних паперів протягом п'яти робочих днів від моменту подання заяви та всіх потрібних документів.

14. На підставі Розпорядження про скасування реєстрації випусків акцій вносяться зміни до загального реєстру випуску цінних паперів, а також здійснюється анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій.

15. Повідомлення учасників фондового ринку про скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій здійснюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку в двотижневий термін після опублікування повідомлення про скасування реєстрації випусків цінних паперів в одному з друкованих органів Комісії. ( Пункт 15 в редакції Рішення Держкомісціннихпаперів N 211 від 20.10.99 )

16. Знищення сертифікатів акцій та невикористаних бланків сертифікатів акцій здійснюється ліквідаційною комісією на підставі розпорядження про скасування реєстрації випусків акцій у порядку, встановленому чинним законодавством.

Знищення глобального сертифіката емісії цінних паперів здійснюється в порядку, що встановлюється нормативно-правовими актами Комісії.

17. Скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій у зв'язку з припиненням діяльності акціонерного товариства шляхом його реорганізації, здійснюється відповідно до вимог Положення про порядок реєстрації випуску акцій та інформації про їх емісію під час реорганізації товариств, затвердженого рішенням Комісії від 30.12.98 N 221, якщо серед правонаступників товариства є хоча б одне акціонерне товариство.

При цьому в свідоцтвах про реєстрацію випуску акцій новостворених акціонерних товариств здійснюється запис про анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій акціонерного товариства, що підлягає реорганізації.

Якщо жоден із правонаступників акціонерного товариства, що підлягає реорганізації, не є акціонерним товариством, то скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій здійснюється з урахуванням вимог пунктів 13-16 цього Положення на підставі таких документів:

а) заяви про скасування реєстрації випусків акцій у зв'язку з реорганізацією акціонерного товариства, підписаної керівниками та засвідченої печатками підприємств, що виступають правонаступниками акціонерного товариства;

б) протоколу рішення вищого органу акціонерного товариства про реорганізацію товариства, засвідченого підписом керівника та печаткою товариства, що підлягає реорганізації, з обов'язковим зазначенням умов та порядку обміну акцій на частки в статутному фонді підприємств правонаступників акціонерного товариства;

в) копій свідоцтв про реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності правонаступників акціонерного товариства;

г) оригіналів свідоцтв про реєстрацію випуску акцій акціонерного товариства, що підлягає реорганізації;

д) довідки про особу, яка обслуговує акції цього емітента: реєстроутримувача (при документарній формі випуску акцій) або депозитарія (при бездокументарній).

Зазначені документи подаються протягом п'яти робочих днів від дня державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності правонаступника товариства або останнього з них.