Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ

НАКАЗ
12.06.2003 N 614

(Наказ втратив чинність на підставі
Наказу Київської регіональної митниці
N 73 від 22.01.2004)

Про затвердження Технології здійснення контролю
за доставкою вантажів з використанням попереднього
повідомлення, попередньої декларації, внутрішнього
транзитного документа та ВМД типів "експорт",
"транзит" у Київській регіональній митниці

На виконання статті 21 Митного кодексу України ( 1970-12 ) та з метою застосування єдиного порядку контролю за доставкою вантажів, які переміщуються через митний кордон України з використанням попереднього повідомлення, попередньої декларації, внутрішнього транзитного документа та ВМД типів "експорт", "транзит", наказую:

1. Затвердити Технологію здійснення контролю за доставкою вантажів з використанням попереднього повідомлення, попередньої декларації, внутрішнього транзитного документа та ВМД типів "експорт", "транзит" у Київській регіональній митниці (додається).

2. Начальникам оперативних підрозділів:

- ознайомити особовий склад підрозділів із наказом та забезпечити його виконання;

- забезпечити інформування суб'єктів ЗЕД щодо вимог даного наказу.

3. Вважати такими, що втратили чинність, накази КРМ від 25.07.01 р. N 618, від 05.12.01 р. N 952, від 30.10.99 р. N 429, від 05.06.00 р. N 420, від 28.10.02 р. N 809.

4. Заступнику начальника загального відділу (Груша В.М.) довести вимоги цього наказу до оперативних підрозділів митниці.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника відділу контролю за доставкою вантажів (Корнєєнков О.В.).

Загальний контроль залишаю за собою.

Заступник Голови Служби - начальник
Київської регіональної митниці А.Є.Гутник

Затверджено
Наказ Київської регіональної митниці
12.06.2003 р. N 614

Технологія
здійснення контролю за доставкою вантажів
з використанням попереднього повідомлення,
попередньої декларації, внутрішнього транзитного
документа та ВМД типів "експорт", "транзит"

1. Загальні положення

1.1. Технологія здійснення контролю за доставкою вантажів з використанням попереднього повідомлення, попередньої декларації, внутрішнього транзитного документа та ВМД типів "експорт", "транзит" (далі Технологія) розроблена з метою встановлення надійного контролю за переміщенням товарів та інших предметів між митницями України, оперативного реагування на виникнення ускладнень чи непередбачених ситуацій під час такого переміщення, з метою ведення статистичного обліку та аналізу інформації про переміщувані вантажі, уніфікації порядку контролю за доставкою вантажів.

1.2. Дана Технологія розроблена у відповідності до наказів Держмитслужби України від 08.12.98 N 771, від 23.03.99 N 178, від 23.03.99 N 179, від 30.04.99 N 240, від 30.04.99 N 253, від 04.12.99 р. N 792 (у редакції наказу від 05.11.01 р. N 708, від 14.07.99 р. N 432, від 15.11.99 N 721, від 12.04.00 N 206, від 16.05.01 N 283, від 20.05.02 р. N 260, від 27.01.03 р. 49, від 28.02.03 N 129.

1.3. Дія Технології поширюється на товари, які переміщуються через митний кордон або між митницями України з використанням попереднього повідомлення (далі - ПП), попередньої декларації (далі - ПД), внутрішнього транзитного документа (далі - ВТД), ВМД типів "експорт", "транзит" та перебувають під митним контролем. Зазначені документи оформлюються оперативними підрозділами (вантажними відділами, митними постами, відділом по оформленню кур'єрських служб, відділом по контролю за вантажем та багажем дипломатичного корпусу, виставкового майна та гуманітарної допомоги) з метою вивезення товарів з зони діяльності Київської регіональної митниці (далі КРМ) або з метою ввезення товарів у зону митного контролю (далі - ЗМК) КРМ.

1.4. До введення в дію наступних етапів наказу Держмитслужби України від 08.12.98 р. N 771 дана Технологія застосовується для контролю за доставкою вантажів, які переміщуються між митницями автомобільним видом транспорту, у випадках митного оформлення транзиту - для автомобільного та залізничного транспорту, а у випадках митного оформлення давальницької сировини - усіх видів транспорту.

1.5. Для переміщення через митний кордон України вантажів до зони діяльності КРМ необхідна наявність в Єдиній аналітичній інформаційній системі (далі - ЄАІС) ДМСУ електронної копії ПП (ПД, ВТД), яке оформлене та знаходиться на контролі КРМ.

1.6. Дозволяється ввезення на митну територію України вантажу без використання ПП (ПД, ВТД) в разі його митного оформлення в пункті пропуску та у випадках, які визначені відповідними наказами Держмитслужби України.

1.7. Для переміщення вантажів через митний кордон України, у разі вивезення товарів із зони діяльності КРМ, необхідна наявність в ЄАІС ДМСУ електронної копії та паперового екземпляра ВМД в режимі експорту (або транзиту), яка оформлена у КРМ.

1.8. Умовою переміщення вантажів із зони діяльності КРМ до митниці призначення в межах митної території України (або з іншої митниці до КРМ) є наявність електронної копії ВТД в ЄАІС ДМСУ, яку оформлено у митниці відправлення, наявність електронної копії ПП, ПД у ЄАІС ДМСУ у випадках, які визначені відповідними наказами Держмитслужби України.

1.9. Для реєстрації оформлених ПП, ПД, та ВТД використовуються номери, які визначаються наказами КРМ.

1.10. Якщо переміщення товарів за ПП здійснюється на склад митного органу або на митний ліцензійний склад, то в графі 49 зазначається найменування цього складу.

1.11. У разі виявлення фактів недоставлення товарів до митниці призначення, ВКДВ надає службову записку (інформацію щодо встановленого факту) на розгляд керівництву митниці та відділення по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил.

1.12. З метою проведення попередньої аналітичної оцінки можливих спроб заниження митної вартості та недостовірної класифікації товарів при оформленні ПП, ПД:

- у разі встановлення факту явного заниження митної вартості товарів, при оформленні суб'єктами ЗЕД ПП/ПД, ВКДВ надає службовою запискою інформацію до відділу тарифів та митної вартості;

- у разі встановлення факту можливої недостовірної класифікації товарів при оформленні суб'єктами ЗЕД ПП/ПД, ВКДВ надає службовою запискою інформацію до відділу номенклатури.

2. Здійснення контролю за доставкою вантажів при
вивезенні товарів ("експорт", "транзит", "переміщення
між митницями в межах митної території України")

2.1. Після завершення митного оформлення експортного вантажу інспектор ОП на ксерокопії 1-го аркуша ВМД (ВТД) робить запис "Для контролю у ВКДВ". На ксерокопії ВМД (ВТД) повинні бути всі оригінальні відтиски штампів та печаток.

2.2. Інспектор відділу контролю за доставкою вантажів при даному ОП (далі - інспектор ВКДВ) порівнює інформацію, яка міститься в електронній копії ВМД (ВТД), з інформацією 1-го аркуша ВМД (ВТД) та вносить необхідні відомості до електронної копії (номер ВМД (ВТД), номер штампа ПМК, ОНП та інше:). На зворотному боці 1-го аркуша ВМД (ВТД) інспектор ВКДВ проставляє штамп ПМК та робить запис: "Оформлення завершено", проставляє свій особистий підпис.

2.3. Не пізніше 4-х годин з моменту завершення оформлення інспектор ВКДВ передає у вигляді файл-посилок електронні копії ВМД (ВТД) до ЄАІС ДМСУ.

2.4. Інспектор ВКДВ повертає перший екземпляр ВМД (ВТД) декларанту з метою надання його інспектору ОП, який здійснив повне оформлення ВМД.

2.5. Тільки у разі наявності штампа ПМК інспектора ВКДВ на зворотній стороні 1-го аркуша ВМД (ВТД), інспектор ОП передає декларанту 4-й та 5-й аркуші ВМД (2-й та 3-й аркуші ВТД) та документи для перевезення.

2.6. Раз на тиждень, по середах, інспектор ВКДВ реєстром (додаток 1) передає ксерокопії 1-их аркушів ВМД (ВТД) до архіву ВКДВ.

2.7. Подальший контроль за доставкою вантажів в митницю призначення здійснюється Групою контролю експортних вантажів ВКДВ. У разі, якщо вантаж не надійшов до митниці призначення (перевірка через ЄАІС ДМСУ та отримання відповіді від митниці призначення), інформація службовою запискою передається до відповідного ОП для вжиття заходів згідно з Митним кодексом України ( 1970-12 ). Перевізник вноситься ОП в перелік боржників щодо недоставлення вантажів. Такий перелік у твердій копії та електронному вигляді ОП передає службовою запискою до відділу технічних засобів митного контролю.

2.8. У разі оформлення ВМД для закриття ордерної поставки або ВМД, по яких не було фактичного переміщення вантажу через митний кордон України, копії таких ВМД надаються ОП до ВКДВ (за адресою: б. Лепсе 8А) окремим реєстром з позначкою "Без фактичного переміщення" два рази на тиждень, по вівторках та п'ятницях.

2.9. Контроль доставки вантажів за ВМД на вивезення давальницької сировини для усіх видів транспорту здійснюється згідно з вимогами цієї Технології.

2.10. У разі анулювання ВМД (ВТД) у встановленому порядку за дозволом керівництва митниці, копія листа з резолюцією керівництва митниці та відповідними записами посадових осіб митниці та копія ВМД (ВТД) надаються службовою запискою ОП до ВКДВ для зняття відправки з контролю.

3. Здійснення контролю за доставкою вантажів
у разі ввезення товарів

3.1. Заявлене ПП (ПД, ВТД) дійсне протягом трьох місяців з моменту прийняття його митницею.

3.2. Місця прибуття транспортних засобів з вантажем визначаються наказами начальника митниці призначення за погодженням з Держмитслужбою України.

3.3. У разі потреби МЛС ТЕО, митне оформлення ПП для переміщення товарів з метою вивантаження на МЛС ТЕО, які користуються режимом сприяння, згідно з наказом Держмитслужби України від 04.12.99 р. N 792 (у редакції наказу від 05.11.01 р. N 708, здійснюється ОП за місцем контролю даного МЛС ТЕО на загальну партію консолідованих товарів, без надання листа-узгодження.

3.4. Оформлення ПП, ПД не за місцем обліку суб'єкта ЗЕД проводиться ОП за рішенням керівництва митниці з використанням листа-узгодження.

3.5. У разі завершення митного оформлення вантажів через ОП, інший від місця обліку суб'єкта ЗЕД (або через МЛС), відмітка про умовну доставку вантажу проводиться у ОП за місцем оформлення ПП, ПД (за умови надходження транспортного засобу до ЗМК даного ОП), а знімається з контролю у ОП, в якому здійснюється повне митне оформлення.

3.6. Заявлення ПП (ПД) у групі ВКДВ цілодобового чергування здійснюється:

- в робочі дні, крім п'ятниці, з 16.30 до 9.00 наступної доби;

- в п'ятницю з 15.30 до 9.00 наступної доби;

- у вихідні та святкові дні з 9.00 до 9.00 наступної доби.

3.7. Оформлення ПП для переміщення вантажу через митний кордон України здійснюється в наступному порядку:

3.7.1. У разі ввезення на митну територію України товарів, які не підлягають попередньому декларуванню з використанням ПД, черговий інспектор ОП за місцем обліку одержувача вантажу приймає від декларанта два паперових екземпляра ПП і документи, які засвідчують особу декларанта.

3.7.2. Черговий інспектор ОП перевіряє облікову картку одержувача вантажу, повноваження декларанта, відсутність боргів підприємства за списком боржників по Київській регіональній митниці відповідно до наказу митниці від 26.04.01 р. N 342, застосування режиму індивідуального ліцензування або тимчасового призупинення ЗЕД одержувача та відправника. У разі відсутності зауважень здійснює запис на першому аркуші ПП: "Боргів немає. Черговий інспектор _______ (______)" та направляє декларанта до інспектора ВКДВ.

3.7.3. Інспектор ВКДВ, на підставі запису інспектора ОП про відсутність боргів порівнює інформацію, заявлену у ПП, з електронною копією цього ПП, проставляє на зворотному боці всіх аркушів ПП відтиск штампа ПМК, реєструє ПП в "Журналі реєстрації ПП", заносить номер реєстрації до гр. 7 та визначає місце прибуття товару по ПП.

3.7.4. Другий примірник ПП повертається декларанту, який особистим розписом у "Журналі реєстрації ПП" (додаток 2) підтверджує факт отримання оформленого ПП.

3.7.5. Перший примірник ПП залишається у інспектора ВКДВ, зберігається в окремій теці і знаходиться на контролі.

3.7.6. Інспектор ВКДВ при ОП не пізніше 4-х годин з моменту оформлення ПП передає інформацію у вигляді файл-посилок електронних копій ПП до ЄАІС ДМСУ. Інспектор ВКДВ, використовуючи особистий пароль доступу, підтверджує заявлене ПП у ЄАІС ДМСУ.

3.7.7. Раз на тиждень, по середах, інспектор ВКДВ передає реєстр ПП в двох примірниках (разом із екземплярами даних ПП) до архіву ВКДВ. Примірники реєстрів підписуються виконавцем.

3.7.8. У разі оформлення ПП у оперативних групах, в яких немає чергового інспектора, або у разі оформлення ПП у нічний час, вимоги п. 3.7.1. - 3.7.7. виконує уповноважений інспектор ВКДВ. Копії перевірених документів, згідно п. 3.7.2., завірені належним чином, залишаються у справах ВКДВ (для групи цілодобового чергування).

3.8. Оформлення ПД для переміщення окремих видів товарів через митний кордон України здійснюється в наступному порядку:

3.8.1. У разі ввезення на митну територію України окремих видів товарів, визначених наказом Держмитслужби від 28.02.03 р. N 129, які переміщуються на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням як заходу забезпечення доставки книжки МДП 1975 року, черговий інспектор ОП за місцем обліку одержувача вантажу приймає від декларанта ПД і документи, які засвідчують особу декларанта.

3.8.2. Черговий інспектор ОП перевіряє облікову картку одержувача вантажу, повноваження декларанта, відсутність боргів підприємства щодо недоставлення вантажів, введення режиму індивідуального ліцензування або тимчасового призупинення ЗЕД підприємства, заборгованість щодо тимчасового ввезення/вивезення товарів, ордерних поставок та інше. У разі відсутності зауважень здійснює запис на першому аркуші ПД: "Боргів немає. Черговий інспектор _______ (______)" та направляє декларанта до інспектора ВКДВ.

3.8.3. Інспектор ВКДВ при ОП приймає від декларанта ПД, заповнену згідно з вимогами наказу ДМСУ від 28.02.2003 року N 129, її електрону копію та зовнішньоекономічний договір (контракт).

3.8.4. Інспектор ВКДВ здійснює перевірку правильності заповнення ПД у відповідності до чинного законодавства, та, у разі відсутності зауважень, проставляє до гр. D ПД відтиск штампу ПМК, реєструє ПД в "Журналі реєстрації ПД" (додаток 2), заносить реєстраційний номер ПД до гр. 7. Всі примірники ПД передаються декларанту для подальшого проходження контролю у відділі митних платежів та доходів (далі ВМП) при ОП.

3.8.5. Інспектор ВМП при ОП отримує від суб'єкта ЗЕД ПД, на якій проставлені відмітки ВКДВ, заяву на оформлення ПД та здійснює перевірку умовного нарахування платежі в по ПД.

3.8.6. У разі відсутності зауважень інспектор ВМП при ОП робить запис у гр. С ПД "Перевірено", засвідчуючи його особистим підписом із зазначенням свого прізвища. Заява та всі інші примірники ПД передаються декларанту для подальшого контролю у ВКДВ.

3.8.7. Інспектор ВКДВ при ОП отримує від декларанта ПД з відповідними відмітками відповідною вимог п. 3.8.1. та п. 3.8.6. даної Технології, перевіряє відповідність паперової та електронної копії ПД. У разі відсутності зауважень інспектор ВКДВ на завершальному етапі оформлення ПД проставляє на зворотному боці всіх примірників ПД (МД-2) відтиск штампа ПМК та передає декларанту 2, 3, 4, 5 примірники оформленої ПД.

1-ий примірник ПД та заява залишаються у справах ВКДВ.

3.8.8. Інспектор ВКДВ при ОП не пізніше 4-х годин з моменту оформлення ПД передає інформацію у вигляді файл-посилок електронних копій ПД до ЄАІС ДМСУ, визначає місце прибуття товару по ПД та, використовуючи особистий пароль доступу, підтверджує заявлене ПД у ЄАІС ДМСУ.

3.8.9. У разі ввезення на митну територію України окремих видів товарів, визначених наказом Держмитслужби від 28.02.03 р. N 129, які переміщуються із застосуванням одного із заходів забезпечення доставки товарів у митницю призначення, посадова особа сектора контролю ПД ВКДВ приймає від суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності пакет документів, який складається з:

- попередньої вантажної митної декларації, заповненої згідно з вимогами наказу ДМСУ від 28.02.2003 року N 129 та її електронної копії;

- зовнішньоекономічного договору (контракту);

- оригіналу облікової картки суб'єкта ЗЕД щодо обліку у Київській регіональній митниці;

- оригіналів документів, що підтверджують повноваження декларанта;

- заяву на оформлення ПД.

3.8.10. Посадова особа сектора контролю ПД ВКДВ перевіряє:

- облікову картку одержувача вантажу;

- повноваження декларанта;

- відсутність боргів підприємства щодо недоставлення вантажів;

- введення режиму індивідуального ліцензування або тимчасового призупинення ЗЕД підприємства;

- відсутність боргів підприємства за списком боржників по Київській регіональній митниці відповідно до наказу митниці від 26.04.01 р. N 342;

- правильність заповнення ПД у відповідності до чинного законодавства.

3.8.11. У разі відсутності зауважень інспектора сектора контролю ПД ВКДВ проставляє в гр. D ПД відтиск штампа ПМК, реєструє ПД в "Журналі реєстрації ПД" (додаток 2) та заносить реєстраційний номер ПД до гр. 7. Всі примірники ПД передаються суб'єкту ЗЕД для подальшого проходження контролю у ВМП.

3.8.12. Посадова особа ВМП (бул. Лепсе 8А) отримує від суб'єкта ЗЕД заяву на оформлення ПД, ПД на якій проставлені відмітки сектора контролю ПД ВКДВ та здійснює перевірку документів (надходження коштів на розрахунковий, гарантійний лист незалежного фінансового посередника тощо), що підтверджує застосування одного із заходів забезпечення доставки товарів у митницю призначення, передбачених пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 N 390;

3.8.13. Посадова особа ВМП здійснює перевірку правильності нарахування митних платежів за ПД та наявність належним чином оформлених документів, що підтверджують пільговий режим нарахування митних платежів за ПД, а також перевіряє наявність примірника заявки-розрахунку з відміткою податкових органів про суму фактично сплаченого акцизного збору під час купівлі марок акцизного збору (для товарів, що підлягають маркуванню марками акцизного збору).

3.8.14. У разі відсутності зауважень інспектор ВМП проставляє у гр. С ПД необхідні відмітки, які завіряються штампом "Сплачено" або записом "Перевірено", особистим підписом інспектора із зазначенням його прізвища. Копія платіжного доручення або гарантійного листа незалежного фінансового посередника, другий примірник ПД, заява вилучаються та залишаються у справах ВМП. Всі інші примірники ПД та документи передаються декларанту для подальшого контролю з боку ВКДВ.

3.8.15. Посадова особа сектора контролю ПД ВКДВ на завершальному етапі оформлення ПД приймає від суб'єкта ЗЕД документи:

- ПД, на якій проставлені відповідні відмітки згідно з вимогами п. 3.8.9, п. 3.8.14 та її електронну копію;

- копії облікової картки суб'єкта ЗЕД, зареєстрованого у відповідному оперативному підрозділі КРМ;

- копій документів, що підтверджують повноваження декларанта.

3.8.16. Посадова особа сектора контролю ПД ВКДВ перевіряє відповідність паперової та електронної копій ПД. У разі відсутності зауважень інспектор сектора контролю ПД ВКДВ проставляє на зворотному боці всіх примірників ПД (МД-2) відтиск штампа ПМК та передає декларанту 3, 4, 5 примірники оформленої у митному відношені ПД. 1-ий примірник ПД залишається у справах ВКДВ.

3.8.17. Інспектор сектора контролю ПД ВКДВ не пізніше 4-х годин з моменту оформлення ПД передає інформацію у вигляді файл-посилок електронних копій ПД до ЄАІС ДМСУ, визначає місце прибуття товару по ПД та, використовуючи особистий пароль доступу, підтверджує заявлене ПД у ЄАІС ДМСУ.

3.8.18. У разі заявлення ПД у групі ВКДВ цілодобового чергування інспектор ВКДВ цієї групи виконує всі дії, передбачені пунктами 3.8.9. 3.8.10., 3.8.15 - 3.8.16. цієї Технології.

3.9. Контроль за доставкою вантажів під час ввезення товарів у зону митного контролю ОП Київської регіональної митниці здійснюється у наступному порядку:

3.9.1. Підтвердження факту доставки вантажу, що перевозиться з використанням ПП (ПД, ВТД) можливе лише після в'їзду автотранспортного засобу (далі АТЗ) в зону митного контролю (далі ЗМК), визначену наказом Київської регіональної митниці як місце прибуття для автотранспорту, відповідно до вимог наказу ДМСУ від 15.11.99 р. за N 721, крім випадків, передбачених наказом ДМСУ від 03.03.00 р. за N 124, за погодженням з керівництвом митниці процедури подальшого митного контролю.

3.9.2. При надходженні транспортного засобу з вантажем в зону митного контролю при ОП, ПП (ПД, ВТД) повинні бути обов'язково зняті з контролю у ВКДВ незалежно від проблем, які можуть виникнути у перевізника або одержувача (декларанта) вантажу (погодження будь-яких питань з керівництвом митниці, керівництвом ОП або керівництвом інших підрозділів митниці, заведення справи про ПМП, заведення кримінальної справи, погодження питання митного оформлення з іншими контролюючими органами тощо) до моменту подачі ВМД до митного оформлення.

3.9.3. У разі, коли звернення до ОП щодо доставки вантажу здійснює перевізник, він передає інспектору ОП за реєстром довільної форми товаросупровідні документи (товаротранспортну накладну, рахунок-фактуру (інвойс), відвантажувальну специфікацію, пакувальний лист, документ контролю за доставкою вантажів тощо), які засвідчуються штампом ПМК та записом "Вантаж надійшов". Реєстр складається у трьох примірниках, кожен з яких засвідчується підписом перевізника, підписом інспектора ОП та відтиском штампа ПМК.

Для внесення в ЄІАС ДМСУ відмітки про "Умовне завершення переміщення" перевізнику повертається по одному примірнику кожного товаросупровідного документа разом з другим примірником реєстру. Якщо товаросупровідний документ існує в єдиному екземплярі (книжка МДП, ПП, ВТД тощо), він повертається перевізнику, про що робиться відмітка у всіх примірниках реєстру.

Перевізник звертається до групи ВКДВ при ОП з другим примірником реєстру, оригіналами витягу з електронної копії ПД (ПП), оформлених митницею відправлення, та двома копіями з нього (у разі використання ВТД - оригінал цього ВТД та дві його копії) та товаросупровідними документами, внесеними в реєстр.

3.9.4. У разі, коли звернення до ОП щодо доставки вантажу здійснює одержувач (декларант), він подає інспектору ОП оригінал другого примірника ПП, оригінал витягу з електронної копії цього ПП, оформленого митницею відправлення, та дві ксерокопії з нього (у разі використання ВТД - оригінал цього ВТД та дві його копії), товаросупровідні документи на вантаж.

У разі, коли перевезення проводилось із застосуванням ПД, одержувач (декларант) подає інспектору ОП оригінали другого та третього примірників ПД оформленого митницею відправлення, витяг з електронної копії, та дві ксерокопії з нього.

На всіх наданих екземплярах ПП (ПД, ВТД) інспектором ОП робиться запис "Вантаж надійшов" та проставляється штамп ПМК і підпис, що підтверджує наявність АТЗ в зоні митного контролю.

3.9.5. Інспектор групи ВКДВ при ОП отримує від перевізника або одержувача (декларанта) документи, оформлені згідно з п. 3.9.3. (п. 3.9.4.), перевіряє їх на наявність штампів ПМК інспектора ОП та встановлює відповідність товаросупровідних документів та вантажу відомостям, зазначеним в електронній копії ПП (ПД, ВТД). Інспектор групи ВКДВ при ОП проставляє на всіх примірниках ПП (ПД, ВТД) відмітку про умовне завершення переміщення у вигляді штампа ПМК та запису "Умовна доставка вантажу", та використовуючи особистий пароль доступу, вносить відмітку у ЄАІС ДМСУ про умовне завершення переміщення вантажу. Один екземпляр ксерокопії ПП (ПД, ВТД) залишається в групі ВКДВ при ОП. Решта документів повертається перевізнику або одержувачу (декларанту) для проведення подальшого митного оформлення.

3.9.6. Перші примірники реєстрів, заповнених перевізниками, відповідно до пункту 3.9.3. Технології щоденно передаються з ОП до групи ВКДВ при ОП, де вони підшиваються під ксерокопії ПП (ПД, ВТД), залишені перевізниками після проведення процедури умовного завершення переміщення.

3.9.7. ВМД не може бути прийнята ОП до митного оформлення без наявності на ПП (ПД, ВТД) відмітки ВКДВ про "Умовне доставлення вантажу".

3.9.8. У разі виявлення інспектором ВКДВ розбіжності даних у примірнику ПП (ПД, ВТД), оформленого митницею відправлення, з даними, які вказані у товаросупровідних документах, ПП (ПД, ВТД) з контролю в ЄАІС ДМСУ не знімається. Одержувач (декларант) або перевізник разом з ПП (ПД, ВТД) та товаросупровідними документами направляється до старшого групи ВКДВ при ОП.

Старший групи ВКДВ при ОП перевіряє надані документи і у разі встановлення, що виявлені розбіжності в ПП (ПД, ВТД) є помилкою інспектора прикордонної митниці під час внесення ним даних до електронної копії ПП (ПД, ВТД), і що ці розбіжності не впливають на хід митного оформлення, відповідно до пункту 3.9.5. на всіх примірниках ПП (ПД, ВТД) проставляє штамп ПМК та робить запис "Умовна доставка вантажу".

Для вирішення питання про можливість зняття з контролю ПП (ПД, ВТД) в ЄАІС ДМСУ одержувач (декларант) або перевізник залишає в групі ВКДВ при ОП копії (завірені в установленому порядку) товаросупровідних документів (ПП, ПД, ВТД, товаротранспортні накладні, рахунки-фактури (інвойси), відвантажувальні специфікації, пакувальні листи, книжки МДП тощо), які разом із службовою запискою встановленої форми (додаток 3) передаються на розгляд керівництву ВКДВ.

В день виявлення помилки службова записка попередньо передається керівництву ВКДВ засобами факсимільного зв'язку або електронної пошти, а копії товаросупровідних документів з оригіналом службової записки - на наступний робочий день.

Копія службової записки, зареєстрованої у групі діловодства відділу, з прийнятим рішенням передається у відповідну групу ВКДВ при ОП.

ПП (ПД, ВТД), в яких виявлені помилки, разом із копією службової записки зберігаються в окремій теці та щоденно перевіряються в ЄАІС ДМСУ на предмет виправлення помилок. Після внесення виправлень - ПП (ПД, ВТД) знімається з контролю в ЄАІС ДМСУ (обов'язково з внесенням дати фактичного надходження вантажу) та архівується у встановленому порядку.

У разі прийняття керівництвом відділу рішення про можливість зняття з контролю ПП (ПД, ВТД) в ЄАІС ДМСУ без внесення виправлень до електронної копії, інспектор ВКДВ при ОП в день отримання копії службової записки з прийнятим рішенням вносить до ЄАІС ДМСУ відмітку про "Умовне завершення переміщення" (обов'язково з внесенням дати фактичного надходження вантажу), ПП (ПД, ВТД) разом з копією службової записки архівується у встановленому порядку.

3.9.9. У разі, коли виявлена розбіжність в ПП (ПД, ВТД) та товаросупровідних документах (невідповідність товару, вказаного в гр. 31 ПП (ПД, ВТД) супровідним документам, неправильно вказаний відправник або одержувач, при ввезенні консолідованих вантажів в гр. 31 ПП ( ПД, ВТД), номери інвойсів (специфікацій) не відповідають тим, які надаються для оформлення, відсутність витягу електронної копії ПП (ПД), відсутність в ЄАІС ДМСУ відмітки про пропуск вантажу, наявність (відсутність) в транспортному засобі вантажу, заявленого в ПП (ПД, ВТД), інші подібні випадки) може вплинути на хід митного оформлення, одержувач (декларант) вантажу чи перевізник звертається до начальника ВКДВ або до особи, яка його заміщує, з обгрунтованою заявою та копіями товаросупровідних документів (ПП (ПД, ВТД), товаротранспортні накладні, рахунки - фактури (інвойси), відвантажувальні специфікації, пакувальні листи, книжка МДП тощо). Заява реєструється в групі діловодства відділу.

Копія заяви з прийнятим рішенням надається заявнику для пред'явлення в ОП, де буде проводитись митне оформлення, та залишається в групі ВКДВ при відповідному ОП під екземпляром ПП (ПД, ВТД), в якому була виявлена розбіжність. Інспектором ВКДВ при ОП на всіх примірниках ПП (ПД, ВТД) проставляється штамп ПМК та робиться запис "Умовна доставка вантажу", але в ЄАІС ДМСУ така ПП (ПД, ВТД) з контролю не знімається, разом із копією заяви вона зберігається в окремій теці та щоденно перевіряється в ЄАІС ДМСУ на предмет виправлення помилок. Після внесення виправлень - ПП (ПД, ВТД) знімається з контролю в ЄАІС ДМСУ (обов'язково з внесенням дати фактичного надходження вантажу) та архівується у встановленому порядку.

3.9.10. Після завершення митного оформлення вантажу інспектор ОП вилучає оригінал другого примірника заявленого ПП (форма МД 2, МД 3), або один оригінал витягу електронної копії ПД, роздрукованого митницею відправлення, або оригінал ВТД, оформлений митницею відправлення. На зворотному боці ПП (ПД, ВТД) інспектор ОП записує номер оформленої ВМД. Запис завіряється ОНП інспектора ОП.

3.9.11. У разі розміщення вантажу на відповідальне зберігання, інспектор ОП на зворотному боці ПП (ПД, ВТД) записує номер акта про прийняття товарів (предметів) на зберігання під митним контролем та підкладає його копію. Запис завіряється ОНП інспектора ОП.

3.9.12. Один оригінал витягу з електронної копії ПД (ПП), що оформлений митницею відправлення, повертається перевізнику. Ксерокопія ПП (ПД, ВТД) додається до пакета документів, які архівуються разом з оформленою ВМД в ОП.

3.9.13. Вилучений другий екземпляр ПП (форма МД 2, МД 3), або третій примірник витягу електронної копії ПД, оригінал ВТД, оформлені митницею відправлення, передаються з ОП реєстром (додаток 4), щоденно, на наступний робочий день після завершення митного оформлення вантажу, до групи ВКДВ при ОП з метою повного зняття з контролю доставки вантажу в ЄАІС ДМСУ та подальшої архівації в ВКДВ. ПП (ПД) та ВТД мають передаватися окремими реєстрами.

3.9.14. У разі часткового надходження вантажу (велика кількість товару), що входить до складу заявленої за одним ПП партії, ОП на зворотному боці другого примірника ПП веде облік фактично доставленої кількості товару.

Другий примірник ПП вилучається у одержувача (декларанта), вноситься в реєстр і передається з ОП до групи ВКДВ при ОП для повного зняття з контролю в ЄАІС ДМСУ лише після надходження останньої частини вантажу, заявленої за цим ПП партії.

3.9.15. У разі часткового надходження вантажу (велика кількість товару), що входить до складу заявленої за одним ПД партії, ОП вилучається третій примірник витягу електронної копії ПД у одержувача (декларанта), проставляються відповідні відмітки про митне оформлення частини вантажу, що надійшла за цим ПД, вноситься в окремий реєстр (додаток 5) і передається з ОП до групи ВКДВ при ОП для подальшого контролю. Повне зняття з контролю в ЄАІС ДМСУ інспектор ВКДВ при ОП робить лише після надходження останньої частини вантажу, заявленої за цим ПД партії.

3.9.16. У разі, коли із заявленої в ПП партії товару надійшла лише його частина, а решта вантажу одержувачем не очікується або вичерпаний тримісячний термін чинності ПП, на його зворотному боці одержувачем (декларантом) робиться запис "Прошу зняти з контролю ПП N _____ у зв'язку із тим, що решта заявленого вантажу поставлена не буде" або "Прошу зняти з контролю ПП N _____ у зв'язку з вичерпанням терміну його дії". Під написом вказується дата, посада, прізвище, ініціали уповноваженої особи та проставляється підпис і печатка одержувача (декларанта).

ПП вилучається ОП в одержувача (декларанта), вноситься в реєстр і передається до групи ВКДВ при ОП для повного зняття з контролю в ЄАІС ДМСУ відповідно до пункту 3.9.13. даної Технології.

3.9.17. У разі, коли із заявленої в ПД партії товару надійшла лише його частина, а решта вантажу одержувачем не очікується або вичерпаний тримісячний термін чинності ПД: одержувачем (декларантом) подається заява на ім'я начальника митниці довільної форми з проханням зняти з контролю таку ПД.

3.10. Група ВКДВ при ОП, група оформлення ПД, група цілодобового чергування, використовуючи можливості ЄАІС ДМСУ та записи в журналі реєстрації ПП (ПД), здійснюють постійний контроль за своєчасним внесенням до електронних копій ПП (ПД, ВТД) інформації про "Умовне завершення переміщення" та "Завершення переміщення". Загальний контроль веде головний інспектор ВКДВ, відповідальний за роботу інспекторів при ОП та окремих груп.

3.11. Для анулювання ПП (ПД, ВТД) одержувач (декларант) звертається до начальника ВКДВ з мотивованою заявою на ім'я начальника митниці. До заяви надається заявлений примірник ПП (ПД, ВТД).

Начальник відділу контролю за доставкою вантажів О.В.Корнєєнков

Додаток 1

Реєстр N_____________/ _________________ / __________________ від "___" _____ 20__ р.
( код ТВВ, остання цифра , порядковий N реєстру)
поточного року
на експортні вантажі, які оформлені на ________________________________ КРМ
N ТВВ, назва МП 

     ------------------------------------------------------------------
| N | N |Дата оформлення вантажу| N ОНП |
|з/п |ВМД| |інспектора митниці відправлення|
|----+---+-----------------------+-------------------------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|----+---+-----------------------+-------------------------------|
| | | | |
------------------------------------------------------------------

Виконавець
 
______________________
(підпис) 
_________________________
(прізвище, ініціали) 

Додаток 2

Журнал
реєстрації пп/пд

  ------------------------------------------------------------------------	
| N |Дата| N ПП/ПД |Отримувач|Митниця на| П.I.Б та |N ПМК та П.I.Б|Дата|
|з\п| | |Код ЗУКПО| кордоні | підпис |інспектора що | |
| | | | | (код) |декларанта|прийняв ПП під| |
| | | | | | | контроль | |
|---+----+---------+---------+----------+----------+--------------+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|---+----+---------+---------+----------+----------+--------------+----|
| | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------
|Номер кн.| Номер штампа інсп., що | Документ зняття |Номер ОНП |Примітка|
| МДП, |прийняв вантаж під контроль|вантажу з контролю|інспектора| (номер |
| (CMR) | | | |реєстру)|
|---------+---------------------------+------------------+----------+--------|
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
|---------+---------------------------+------------------+----------+--------|
| | | | | |
------------------------------------------------------------------------------

Додаток 3

Начальнику ВКДВ
Корнєєнкову О.В.

Відділ КДВ при ОП -

Службова записка

(дата)

Про виявлені помилки в ПП/ВТД (ПД)

У зв'язку із виявленими помилками в ПП/ВТД (ПД) за N ____ від _________ прошу Вашого рішення про можливість зняття її з контролю в ЄАІС ДМСУ.

     ------------------------------------------------------------------
| N | N (тип | Помилкові дані | Дані зазначені в | Примітки |
| з/п | документу)| | ТСД | |
|-----+-----------+----------------+------------------+----------|
| | | | | |
------------------------------------------------------------------

Старший групи ВКДВ: прізвище, ініціали

Виконавець: прізвище, ініціали, телефон

Додаток 4

Реєстр N____________/ _________________ / ___________________ від "___" _____ 20__ р.
( код ТВВ, остання цифра , порядковий N реєстру)
поточного року
на імпротні вантажі, які оформлені по ПП (ПД, ВТД) на ________________________________ КРМ
N ТВВ, назва МП 

      --------------------------------------------------------------
|N з/п|N ПП (ПД,|ВМД|Дата оформлення|N ОНП інспектора митниці|
| | ВТД) | | вантажу | призначення |
|-----+---------+---+---------------+------------------------|
| 1 | 2 | 3 | | 4 |
|-----+---------+---+---------------+------------------------|
| | | | | |
--------------------------------------------------------------

Начальник ОП
 
__________________
(підпис) 
_________________________
(прізвище, ініціали) 
Виконавець:
 
__________________
(підпис) 
_________________________
(прізвище, ініціали) 

Додаток 5

Реєстр N_____________/ _________________ / ___________________ від "___" __ 20__ р.
( код ТВВ, остання цифра , порядковий N реєстру)
поточного року
на імпротні вантажі, які оформлені по ПД на ________________________________ КРМ
N ТВВ, назва МП 

          --------------------------------------------------------
|N з/п|N ПП (ПД, ВТД)| ВМД |Дата оформлення| N ОНП |
| | | | вантажу |інспектора |
| | | | | митниці |
| | | | |призначення|
|-----+--------------+-----+---------------+-----------|
|1 |2 |3 | |4 |
|-----+--------------+-----+---------------+-----------|
| | | | | |
--------------------------------------------------------

Начальник ОП
 
__________________
(підпис) 
_________________________
(прізвище, ініціали) 
Виконавець:
 
__________________
(підпис) 
_________________________
(прізвище, ініціали)