Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 26 квітня 2003 р. N 609
м.Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 494 від 14.04.2004)

Про виплату надбавки за стаж наукової роботи

Відповідно до частини другої статті 23 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (1977-12) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок виплати надбавки за стаж наукової, науково-технічної, науково-організаційної та науково-педагогічної роботи науковим працівникам державних наукових установ, організацій та державних вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації (додається).

2. Установити, що витрати, пов'язані з виплатою надбавки за стаж наукової, науково-технічної, науково-організаційної та науково-педагогічної роботи, здійснюються у межах коштів, передбачених державним науковим установам, організаціям та державним вищим навчальним закладам III-IV рівня акредитації на оплату праці.

3. В абзаці третьому пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2000 р. N 1193 "Про умови оплати праці працівників Національного центру управління та випробувань космічних засобів" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 31, ст. 1315) слова і цифри "від 22 червня 1999 р. N 1110 "Про виплату надбавки за стаж роботи у науковій сфері" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 25, ст. 1179)" замінити словами і цифрами "від 26 квітня 2003 р. N 609 "Про виплату надбавки за стаж наукової роботи".

4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 22 червня 1999 р. N 1110 "Про виплату надбавки за стаж роботи у науковій сфері" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 25, ст. 1179).

Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 квітня 2003 р. N 609

Порядок
виплати надбавки за стаж наукової, науково-технічної,
науково-організаційної та науково-педагогічної роботи
науковим працівникам державних наукових установ,
організацій та державних вищих навчальних
закладів III-IV рівня акредитації

1. Надбавка за стаж наукової, науково-технічної, науково-організаційної та науково-педагогічної роботи (далі - стаж наукової роботи) виплачується науковим працівникам державних наукових установ, організацій та державних вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації (далі - наукові працівники), посади яких передбачені у переліку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2001 р. N 1571 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 47, ст. 2103).

2. Надбавка за стаж наукової роботи виплачується щомісяця науковим працівникам залежно від стажу наукової роботи у таких розмірах:

Стаж наукової роботи
 
Розмір щомісячної надбавки,
відсотків посадового окладу 
понад 3 роки  10 
понад 10 років  20 
понад 20 років  30 

3. До стажу наукової роботи, що дає право на встановлення надбавки за стаж наукової роботи, включається час:

роботи на державних підприємствах, у державних наукових установах, організаціях та в державних вищих навчальних закладах III-IV рівня акредитації на посадах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2001 р. N 1571;

роботи на посадах, що прирівнюються до посад наукових працівників відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2001 р. N 1570 "Про реалізацію частини другої статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (Офіційний вісник України, 2001 р., N 47, ст. 2102);

навчання в аспірантурі, ад'юнктурі, докторантурі;

роботи наукових (науково-педагогічних) працівників на посадах, зазначених у статті 118 Кодексу законів про працю ( 322-08 ), якщо цій роботі безпосередньо передувала робота на посаді наукового (науково-педагогічного) працівника;

коли науковий (науково-педагогічний) працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата (повністю або частково), у тому числі час оплачуваного вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу;

перебування наукового (науково-педагогічного) працівника у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у разі, коли дитина потребує домашнього догляду, - час перебування в додаткової відпустці без збереження заробітної плати, визначений медичним висновком, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку;

підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо науковий (науково-педагогічний) працівник до направлення на підвищення кваліфікації та після закінчення навчання займав посаду наукового (науково-педагогічного) працівника;

строкової військової служби, якщо науковий (науково-педагогічний) працівник, призваний на строкову військову службу, протягом трьох місяців після звільнення із служби був прийнятий на посаду наукового (науково-педагогічного) працівника на державне підприємство, в державну наукову установу, організацію або державний вищий навчальний заклад III-IV рівня акредитації, без урахування часу проїзду на постійне місце проживання;

роботи на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників та на посадах, що прирівнюються до посад наукових працівників, а також час навчання в аспірантурі, ад'юнктурі, докторантурі на державних підприємствах, в державних наукових установах, організаціях та державних вищих навчальних закладах колишніх Української РСР, інших республік СРСР, а також СРСР.

4. Документами для визначення стажу наукової роботи є трудова книжка та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж наукової роботи.

5. Надбавка за стаж наукової роботи нараховується щомісяця виходячи з посадового окладу наукового працівника за основним місцем роботи. За місцем роботи за сумісництвом надбавка за стаж наукової роботи не виплачується.

У разі коли науковий працівник тимчасово заміщує відсутнього працівника, надбавка за стаж наукової роботи нараховується до посадового окладу за основною посадою (місцем роботи).

6. Науковим працівникам, у яких протягом календарного місяця виникло право на виплату або підвищення розміру надбавки за стаж наукової роботи, надбавка встановлюється з початку наступного місяця.

7. Надбавка за стаж наукової роботи враховується для розрахунку середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження.