КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 31 березня 2003 р. N 426
Київ
Про затвердження Порядку надання пільг,
компенсацій і гарантій працівникам
(військовослужбовцям) бюджетних установ
(військових формувань)
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам (військовослужбовцям) бюджетних установ (військових формувань), що додається.
2. Міністерству транспорту, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Міністерству фінансів, Державному комітету з питань житлово-комунального господарства, Державному комітету статистики розробити нормативи проїзду для працівників (військовослужбовців) бюджетних установ (військових формувань) всіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів, у межах яких будуть надаватися пільги щодо безоплатного проїзду відповідним категоріям громадян.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 березня 2003 р. N 426
Порядок
надання пільг, компенсацій і гарантій
працівникам (військовослужбовцям)
бюджетних установ (військових формувань)
1. Відповідно до частини третьої статті 59 Закону України "Про Державний бюджет України на 2003 рік" ( 380-15 ) пільги, компенсації і гарантії, на які згідно із законами України мають право окремі працівники (військовослужбовці) (далі - пільговики) бюджетних установ (військових формувань) (далі - установи), щодо знижки плати за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична та теплова енергія), щодо безоплатного проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі) та автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів надаються у разі, коли грошові доходи цих пільговиків менше величини прожиткового мінімуму, встановленої для працездатних осіб.
2. Пільги, компенсації і гарантії, на які мають право пільговики (далі пільги), надаються шляхом відшкодування пільговику передбаченої законодавством частини фактичних витрат за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном, комунальними послугами та за проїзд.
Відшкодування зазначених витрат провадиться щомісяця або раз на квартал за рішенням керівника установи.
Розмір наданих пільг у грошовому еквіваленті разом з грошовими доходами пільговиків не повинен перевищувати величини прожиткового мінімуму, встановленої для працездатних осіб.
3. Видатки на відшкодування витрат за надані пільговику послуги здійснюються за рахунок і в межах бюджетних асигнувань на утримання цих установ.
Зазначені кошти передбачаються в кошторисах установ згідно з кодом економічної класифікації (КЕК) 1343 "Інші поточні трансферти населенню".
4. До членів сім'ї пільговика належать такі, що проживають разом з ним, - дружина (чоловік), їх неповнолітні діти (до 18 років), член сім'ї, який проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови, що цей інвалід не перебуває у шлюбі, непрацездатні батьки та особи, які знаходяться під опікою та піклуванням пільговика.
5. Для відшкодування фактичних витрат пільговик подає в бухгалтерію установи копії квитанцій про оплату за користування житлом (квартирну плату), паливом, телефоном і за комунальні послуги у строк, за який здійснюється відшкодування (абзац другий пункту 2 цього Порядку), а також довідку про склад сім'ї (раз на рік).
Для нарахування грошового еквівалента вартості послуг можуть використовуватися відомості у вигляді списків, довідок, даних на електронних носіях інформації, одержаних від житлово-експлуатаційних та інших підприємств і організацій, які надають послуги.
6. При наданні пільг враховуються доходи за місяць (квартал), за який проводиться відшкодування.
7. До складу грошових доходів пільговика включається:
1) нарахована заробітна плата, у тому числі:
за роботу в надурочний час, святкові, неробочі та вихідні дні;
надбавки та доплати всіх видів;
підвищення розміру посадових окладів громадян, які працювали або працюють на територіях радіоактивного забруднення;
премії, встановлені за системами оплати праці в установі незалежно від періодичності та джерел їх виплати (включаються пропорційно), крім одноразових за особливі заслуги;
інші грошові виплати, які мають системний характер (польове забезпечення, доплати за роз'їзний та пересувний характер роботи тощо, крім відшкодування витрат на відрядження);
суми індексації грошових доходів населення та компенсації за втрату частини заробітної плати у зв'язку з порушенням строків її виплати (на час нарахувань);
допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю;
матеріальна допомога;
2) грошове забезпечення військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби;
3) пенсії.
8. Грошовий еквівалент наданих пільг, компенсацій виплачується пільговику установою разом з іншими щомісячними виплатами (заробітна плата, грошове забезпечення, надбавки, премії, матеріальна винагорода тощо).
9. Для обчислення розміру грошового еквівалента визначається:
1) грошовий дохід пільговика відповідно до пунктів 6 і 7 цього Порядку;
2) загальна вартість плати за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном, комунальними послугами у межах норм споживання (користування) з урахуванням пільг, на які відповідно до законодавства пільговик має право, а також вартість безоплатного проїзду відповідно до визначених для зазначеної категорії пільговиків нормативів;
3) різниця між величиною прожиткового мінімуму, встановленого на бюджетний рік для працездатних осіб, та розміром грошового доходу пільговика.
У разі коли загальна вартість послуг перевищує цю різницю, вартість послуг, що підлягає виплаті пільговику, визначається як різниця між величиною прожиткового мінімуму та розміром грошового доходу пільговика;
4) грошовий еквівалент пільг як загальна вартість житлово-комунальних послуг у межах норм споживання (користування) та послуг зв'язку з урахуванням пільг, на які відповідно до законодавства пільговик має право, а також вартість безоплатного проїзду відповідно до визначених для зазначеної категорії пільговиків нормативів.
10. Установи організовують облік, систематизацію та зберігання інформації щодо пільговиків, розраховують суми щомісячних виплат за отримані пільговиками послуги та виплачують їх разом з іншими щомісячними виплатами, запроваджують відповідний бухгалтерський облік і фінансову звітність згідно із законодавством, надають пільговикам консультації щодо умов отримання грошового еквівалента вартості пільг, визначених відповідно до цього Порядку.